320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas plastic'99
    ma siia viskan lihtsalt hüpoteesi, et Ratas saab väga hästi aru, et venelaste hääli ta varasemas ulatuses enam ei saa nagunii ning seetõttu on vaja ennast veidi redefineerida. Selle jaoks on aga vaja olla peaminister ning teha suurt poliitikat. Sellest lähtuvalt on ka koalitsiooni mitte moodustamine RE-ga täiesti arusaadav, sest sellisel juhul nad lihtsalt oma häältega teeksid parempoolset poliitikat ning 4 aasta pärast neid lihtsalt enam ei oleks - kelle eest nad seisavad? Vaateliselt ja veidi senisest eestimeelsemal tsentristlikul parteil on aga peaministrierakonnana hääli püüda ikka tajooooooba.
    Seda kindlasti, aga see koalisatsioon ei saa ju toimida ilma Keski nn vene osa häälteta Riigikogus (lugesin kokku, et 10 tegelast 26st koos Kaljulaiuga). Eriti piinlik oleks mingi vägisi asja kokku panemine, et siis hääletusel feilida, sest enda erakond ei toeta.

    Kommentaar


      Algselt postitas cabron Vaata postitust
      paistab et lõpuni mune pole, et erakonnast välja astuda
      Koalisatsioon pole ka ju moodustatud, ma üldse ei välista, et nii juhtub kui Ratas ikkagi lõpuni läheb sellega.

      Kommentaar


        Algselt postitas plastic'99
        elame näeme, nendest 10st palju on selliseid, kellel reaalselt mune oleks eemalduda? ok, Yana Toom, Kõlvart. Kaljulaid... aga teistel majalaenud, värgid-särgid. hullemaidki asju alla neelatud. See Kaljulaidi keiss oli ilmselt ka varem teada juba. vt kasvõi Helme intekat pärast oma juhatust, kus ta selgelt suunab kaljulaidi kohta viite, et "no ja see kaljulaid on täiesti marginaalne ja mõttetu tegelane; Yana Toom ei saa üldse asjadest ja vene elektoraadist enam aru jne" jne. Ehk siis... Ratas ei ole täna ilmselt ahastuses vaid see (Kaljulaidi ja Toomi kisa) oli kaalutletud sammu ja protsessi üks osa.

        See omakorda lisab minus kindlust, et see koalitsioon tekib, sest nüüd on üha raskem tagasi minna Ratasel...

        Aga nõus jah, et siin neid teooriaid saab ehitada mitmeid
        4 aastat Riigikogus on suhteliselt kindel moodus oma majalaenu haldamiseks sõltumata sellest, mis erakonnas sa oled. Neid eemaldujaid on Keskerakonnast varem ka olnud, lihtsalt praegu ei saa nad riskida oma fraktsiooni lõhestumisega kohe peale valimisi, sest see tähendaks mitte ainult seda, et Ratas ei saa peaministriks, vaid suure tõenäosusega ka seda, et nad jäävad üldse valitsusest välja.
        Vene häälte kaotamine tähendab automaatselt ka seda, et järgmistel kohalikel valimistel saab otsa Keskerakonna ainuvõim pealinnas. Ma sügavalt kahtlen, kas Ratas on sellise käiguga nõus, tundub ülimalt lühinägelik.

        Kommentaar


          Algselt postitas plastic'99
          ma siia viskan lihtsalt hüpoteesi, et Ratas saab väga hästi aru, et venelaste hääli ta varasemas ulatuses enam ei saa nagunii ning seetõttu on vaja ennast veidi redefineerida. Selle jaoks on aga vaja olla peaminister ning teha suurt poliitikat. Sellest lähtuvalt on ka koalitsiooni mitte moodustamine RE-ga täiesti arusaadav, sest sellisel juhul nad lihtsalt oma häältega teeksid parempoolset poliitikat ning 4 aasta pärast neid lihtsalt enam ei oleks - kelle eest nad seisavad? Vaateliselt ja veidi senisest eestimeelsemal tsentristlikul parteil on aga peaministrierakonnana hääli püüda ikka tajooooooba.
          EKRE-ga koalitsiooni tegemine pole samas enda "veidi redefineerimine". KE ei kaota praegusel juhul mitte ainult venelastest valijate hääli, vaid tõenäoliselt üsna paljude eestlaste hääli, kes puht põhimõtteliselt EKRE vastu on. Nii, ja kui praegu kaotatakse ühtlasi nii venelaste kui ka eestlaste hääli, siis tekib küsimus, et millega need kaotatud hääled järgmistel valimistel kompenseeritakse? Isamaalt ei ole neid üleliia ära tõmmata ning samuti on ebatõenäoline, et neid EKRE-lt ära tõmmatakse, sest kui EKRE asjadega kaasa minnakse, siis langeb EKRE valijate aupaiste niikuinii jätkuvalt EKRE-le endale, kes võimule tulles murdsid "kartellierakonnad" (sh KE).

          Rääkimata siis sellest, et ühtlasi kaotab KE kogu selle jama taustal suure tõenäosusega ainuvõimu Tallinnas, mis on neile äärmiselt oluline olnud.

          Ma ei nimetaks seda väikeseks redefineerimiseks. Minu meelest on see toolist kinnihoidmise eest päris korralik panus, millega Ratas on valmis riskima.
          Coraje, corazón y cojones.

          Kommentaar


            Kaljulaidilt hea otsus - enda valijad teevad jee, teiste valijad teevad jee, ise oled tegelikult endiselt erakonnas hinnatud ja võid valida koha nii linna- kui ka riiklikul tasandil. Ehk tegelikult ei tähenda juhatusest taandumine ju tema jaoks mitte midagi.

            Kommentaar


              mõnus pudru on kokku keedetud

              Kommentaar


                Ah, tuleb lihtsalt teha kiire 1934. aasta uuesti, et Kaljulaid kõrgeima kaitseväe ülemusena annab käsu EKRE ja Keskerakonna juhtkonnad vahi alla võtta. Kallas asub peaministriks ja saame Kaljulaid-Kallase ajastu. Demokraatia oleks KEIKRE eest kaitstud! Või, oot!?

                Kommentaar


                  Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                  Millegi seedimine (inimeste õigus oma poliitilisele maailmavaatele), ei tähenda seda, et peaks selles osalema.
                  Nagu ma arvasin: https://www.delfi.ee/news/paevauudis...si?id=85577271
                  See oli minu väike huumori katsetus vallast kõik läheb kaubaks. Retoorilin küsimus, mida võiks õhku visata ehk mõni EKRE tegelinski. Ja kui mõni sügavalt liberaalse mõtteviisiga inimene nendega punti hüppab/konksu otsa satub, siis see justkui tõestaks omakorda seda pointi. Praegusel juhul siis hetkel mitte.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Punkt Vaata postitust
                    EKRE-ga koalitsiooni tegemine pole samas enda "veidi redefineerimine". KE ei kaota praegusel juhul mitte ainult venelastest valijate hääli, vaid tõenäoliselt üsna paljude eestlaste hääli, kes puht põhimõtteliselt EKRE vastu on. Nii, ja kui praegu kaotatakse ühtlasi nii venelaste kui ka eestlaste hääli, siis tekib küsimus, et millega need kaotatud hääled järgmistel valimistel kompenseeritakse? Isamaalt ei ole neid üleliia ära tõmmata ning samuti on ebatõenäoline, et neid EKRE-lt ära tõmmatakse, sest kui EKRE asjadega kaasa minnakse, siis langeb EKRE valijate aupaiste niikuinii jätkuvalt EKRE-le endale, kes võimule tulles murdsid "kartellierakonnad" (sh KE).

                    Rääkimata siis sellest, et ühtlasi kaotab KE kogu selle jama taustal suure tõenäosusega ainuvõimu Tallinnas, mis on neile äärmiselt oluline olnud.

                    Ma ei nimetaks seda väikeseks redefineerimiseks. Minu meelest on see toolist kinnihoidmise eest päris korralik panus, millega Ratas on valmis riskima.
                    Siin loogikas on üks suur viga. Valimised näitasid, et Kaja ongi popim kui Ratas. Valimised näitasid, et ega see eesti liberaalne valija seda valgendatud KEd omaks ei võtnud. Mida siin nüüd siis hirmsasti kaotada on, et peaks värisema?
                    KERE oleks olnud EKRE-le tegelt suurepärane, valitsusse oleks saadud varem või hiljem, kas kutse peale või pärast valimisi juba kutse esitajana. arvatavalt.
                    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                    Kommentaar


                      Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                      Siin loogikas on üks suur viga. Valimised näitasid, et Kaja ongi popim kui Ratas. Valimised näitasid, et ega see eesti liberaalne valija seda valgendatud KEd omaks ei võtnud. Mida siin nüüd siis hirmsasti kaotada on, et peaks värisema?
                      KERE oleks olnud EKRE-le tegelt suurepärane, valitsusse oleks saadud varem või hiljem, kas kutse peale või pärast valimisi juba kutse esitajana. arvatavalt.
                      Ma arvan, et küsitlustulemused ei pannud siin niivõrd pange ja rahvale tegelikult meeldib peaministrina Jüri Ratas rohkem kui Kaja Kallas. Aga eestlane on meeletu brändihoor. Ja Reformi bränd on eestalsele niivõrd tugev ja kindel valik. No, et valimissedel on ees ja mõtled, et keda ma siin ikka valin vanahea Reformi, nad on ju alati tumedate jõudude vastu ja toovad rikkuse majja. Poliitikal ja valimisprogrammidel siin erilist rolli ei ole.

                      Sama keiss nagu audi/bemm autode puhul ja Saku õlle puhul ja eesti kurk köögivilja puhul.
                      olgem kristlased, vabandused on esitatud

                      Kommentaar


                        Algselt postitas zaz Vaata postitust
                        Ma arvan, et küsitlustulemused ei pannud siin niivõrd pange ja rahvale tegelikult meeldib peaministrina Jüri Ratas rohkem kui Kaja Kallas. Aga eestlane on meeletu brändihoor. Ja Reformi bränd on eestalsele niivõrd tugev ja kindel valik. No, et valimissedel on ees ja mõtled, et keda ma siin ikka valin vanahea Reformi, nad on ju alati tumedate jõudude vastu ja toovad rikkuse majja. Poliitikal ja valimisprogrammidel siin erilist rolli ei ole.

                        Sama keiss nagu audi/bemm autode puhul ja Saku õlle puhul ja eesti kurk köögivilja puhul.
                        Alecoq on nüüd kindlasti kõvem bränd eestlase jaoks kui Saku vaata ükskõik milliseid numbreid tahad.

                        Kommentaar


                          Jah, segadus on kapitaalne, nüüd võiks juba prognoosida, et Yana Toom saab küll ministriks, aga seda juba Refi valitsuses.

                          Tegin väikse arvutuse valimistulemustes, mis ei kinnita eilset arvamust, millist koalitsiooni valija eeldas:
                          Kesk-EKRE-Isa 52,3%
                          REF-Kesk 52%
                          REF-Isa-Sots 50,1%

                          Kommentaar


                            Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                            Siin loogikas on üks suur viga. Valimised näitasid, et Kaja ongi popim kui Ratas. Valimised näitasid, et ega see eesti liberaalne valija seda valgendatud KEd omaks ei võtnud. Mida siin nüüd siis hirmsasti kaotada on, et peaks värisema?
                            KERE oleks olnud EKRE-le tegelt suurepärane, valitsusse oleks saadud varem või hiljem, kas kutse peale või pärast valimisi juba kutse esitajana. arvatavalt.
                            Kui KE ei oleks nüüd neile kätt andnud, siis mina näinuks pikas plaanis seda, et EKRE olekski jäänud puhtakujuliseks opositsiooni erakonnaks, kellega keegi koostööd poleks teinud. Oleks küll edasi räusatud, aga sisulises plaanis ei oleks see Eesti tulevikule suurt mõju avaldanud. Sest olgem ausad - EKRE ongi käitumiselt puhas populismi ja opositsioonipartei senini olnud.. ja ma seejuures käiks välja arvamuse, et seekordne tulemus oligi enam-vähem nende lagi.

                            KE oli senini valimiste põhjal populaarsuselt teine erakond, tehti loodetust kehvem, aga siiski viisakas tulemus. Mis neil kaotada on?

                            Kaotada on näiteks langemine Eesti tavaliseks reaparteiks Reformierakonnast palju kaugemale ning senine võim Tallinnas (ainuvõim oleks ilmselt nkn kaotatud, aga nüüd võib isegi kehvemi minna). Ja seda pikaks ajaks, sest mh kaotatakse ilmselt oma lojaalne valija, mitte emotsiooni ajendil valija. Kui palju hääli kaotatakse, seda saab järgmistel valimistel näha.

                            Aga kui mõelda, et kust ja kelle hääli siis asemele võidetakse, siis mina väga neid kohti ei näe.

                            KERE koalitsioonis saanuks KE küll olla ainult nö teine viiul, aga arvan, et siis saanuks vähemalt mängida seda kaarti, et kaitstakse venekeelse valija huve mingil määral ning ei lasta Reformierakonnal full liberaalseks minna (ehk mh mõeldakse ka natuke konservatiivsemale tädi Maalile maapiirkonnas). Seega oleks suures plaanis oma püsivalija alles hoitud ning ehk võidetud siis mõned EKRE valijate hääled maapiirkondadest endale.
                            Coraje, corazón y cojones.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas zaz Vaata postitust
                              Ma arvan, et küsitlustulemused ei pannud siin niivõrd pange ja rahvale tegelikult meeldib peaministrina Jüri Ratas rohkem kui Kaja Kallas. Aga eestlane on meeletu brändihoor. Ja Reformi bränd on eestalsele niivõrd tugev ja kindel valik. No, et valimissedel on ees ja mõtled, et keda ma siin ikka valin vanahea Reformi, nad on ju alati tumedate jõudude vastu ja toovad rikkuse majja. Poliitikal ja valimisprogrammidel siin erilist rolli ei ole.

                              Sama keiss nagu audi/bemm autode puhul ja Saku õlle puhul ja eesti kurk köögivilja puhul.
                              jah, ja lahendus on see, et siis lähed seda brändi veel tugevdama? pigem mitte, eks. kas EKRE IKE viib neid KE valijaid vrd KERE toob kuskilt brändiikke alt? Kaljulaid usub, et toob, aga numbrid näitavad, et mitte. EKRE lööb sult veelgi ja brändi tugevdamine ei anna midagi. Ses mõttes loogiline valik. Ei aita kaasa ka see, et brändierakond sisuliselt ütleb, et teeme meie brändi poliitikat, siis kui midagi sealt üle jääb, jagame teile ka. Nojah.
                              "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                              Kommentaar


                                Sellel koalitsioonil on tõsine meelelahutuslik potentsiaal
                                Mõnel käivitub juba ärevushäire...isegi Kaitsevägi ja Kaitseliit lähevad segi. Ootame siiagi siis lisanduvaid ähvardusi kohvrite pakkimistest ja natsiriigi tolmu jalgelt pühkimisest, peate küll kiirustama enne kui sõjaväestatud SS...ptüi piirivalve püstitab okastraataia ja installeerib kuulipildujatornid.


                                PS. Kunnas sõdis koos lääneliitlastega päris sõjas ja nüüd rahuajal on kuidagi kahtlane, kas kaitseministriks sobiks? Te nagu tõesti olete kuskilt kõrgelt pea peale kukkunud või?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X