320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ma ei saa aru, te kõik nii rikkad, et sotsid tlevad teie rahakoti kallale vä

    Kommentaar


      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
      Ma ei saa aru, te kõik nii rikkad, et sotsid tlevad teie rahakoti kallale vä

      mul on 2 telkat. Ilmselge luksus.

      Kommentaar


        Algselt postitas cannuman Vaata postitust
        mul on 2 telkat. Ilmselge luksus.
        Anna 1 mulle. Hakkab endal kergem

        Kommentaar


          Algselt postitas Pints Vaata postitust
          Allikat?

          Jevgeni Ossinovski: võrdsem ühiskond toob kiirema majanduskasvu
          Jah. See jutt seal artiklis on enam-vähem see soust millele varem vihjasin. Seda on muidugi ka natuke lihtsam rääkida, kui Eesti rikkaima mehe perre sünnid
          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

          Kommentaar


            Algselt postitas Pints Vaata postitust
            Üsna kindel, et minu tutvusringkonnas on enamusel rohkem kui paljudel aga nad on valmis parema ühiskonna nimel ka rohkem panustama - kuidas sa neid siis sildistad?
            Miks nad siis seda juba praegu ei tee?
            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

            Kommentaar


              Algselt postitas kaala Vaata postitust
              Jah. See jutt seal artiklis on enam-vähem see soust millele varem vihjasin. Seda on muidugi ka natuke lihtsam rääkida, kui Eesti rikkaima mehe perre sünnid
              Millisel ajahetkel ta oli Eesti rikkaim?

              Kommentaar


                Algselt postitas kaala Vaata postitust
                Miks nad siis seda juba praegu ei tee?
                Kui Heiti Hääl oli suhteliselt kriitiline valitsuse vaktsineerimistegevuste peale, siis tuli küsimus: "Kas Alexelas ja teistes teile kuuluvates ettevõtetes on vaktsineerimata inimesed juba lahti lastud?"

                Millele tuli vastuseks: "Ei, päris nii mitte. Üldisest riiklikust keskmisest ei saa palju erineda." Et see oleks selles mõttes adekvaatne ja kandev vastus su küsimusele.

                Aga kui teistpidiselt vastata, et "Pintsi sõbrad juba praegu teevad", siis eks tuleksid cannukaga, et "aa palju õnne neile siis rää, mina ei taha ja nii on". ja keiss closed jälle. Et mõttetu arutelu ja laetud küsimus ju sult.

                Kommentaar


                  Algselt postitas kaala Vaata postitust
                  Miks nad siis seda juba praegu ei tee?
                  Teevad, toetavad haridust (Jõhvi tehnoloogiakool näiteks) jne aga on ka neid, kes pettunud Eesti ühiskonnas ja kolivad minema lihtsalt.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Pints Vaata postitust
                    Sa ei nõustu ja see on OK, aga milleks selline torge vajalik oli - tunned ennast paremini nüüd? 100k maksev kaater HOBINA on tõesti pigem luksus aga see on pelgalt minu arvamus - pool elu persetanud max 10k-20k maksvatel alustel - vanaisa oli rannakalur ja isa käib siiani sõltuvalt hooajast merel.
                    Polnud ju eriti torke moodigi. Lihtsalt imestasin, et see aeg võiks ammu möödas olla, kus igasugune paat või jaht seostub automaatselt luksusega. Mis puutub, kas on hobina on overkill, ei ole ju tegelikult. Täpselt nagu mõnele jalgratas. Entusiast harrastaja jalgratas maksab ka tihti üle 10 000, ometi seda keegi luksusmaksuga ei taha maksustada. Jalgratta puhul eriti vahet ei ole palju maksab turvalisuse mõttes. Merel paraku kehtib kuldreegel, et turvalisus maksabki ja kui sulle see on oluline, siis pigem kulutatd nii palju kui võimalik, mitte ei proovi võimalikult odavalt läbi ajada. Selle 100 000 peale ei maksa liigselt erutuda, see oli lihtsalt skaala mõttes kiirelt valitud suurusjärk. Ka 50 000ga saab väga merekindla ja ägeda uue asja. Kui see nüüd 3-4se seltskonna ja 25 aasta peale ära jagada, ei olegi ju mingi metsik bojaaride lihtrahvale koha kätte näitamine.


                    PS. ma ise ka olen oma nurga alt täitsa maksunazi. Minu arust võiks rämedalt maksustada kõik suured ketipoed ja kaubanduskeskused, koledate plekkhoonete ja odavast plastmassist kräpi müümise eest. Neid on ikka sitaks tihedalt suuremates linnades meil. Kas seda kuidagi ei annaks rohepöördesse sisse kirjutada?

                    Kommentaar


                      Olgu öeldud, et ma teglikult toetan küll lähenemist, kus eluks vajalik kaup on väiksema maskuga kui luksus või nice-to-have kraam.

                      Ketšup karmimalt maksustada!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust

                        Aga kui teistpidiselt vastata, et "Pintsi sõbrad juba praegu teevad", siis eks tuleksid cannukaga, et "aa palju õnne neile siis rää, mina ei taha ja nii on". ja keiss closed jälle. Et mõttetu arutelu ja laetud küsimus ju sult.
                        Pintsi vastusest ma ei lugenud välja, et ta söbrad usaldaksid oma vara riigile ühiskonna heaolu parandamiseks. Otsustasid ise vöi tömbasid nihhi
                        “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                        Kommentaar


                          Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                          Olgu öeldud, et ma teglikult toetan küll lähenemist, kus eluks vajalik kaup on väiksema maskuga kui luksus või nice-to-have kraam.

                          Ketšup karmimalt maksustada!
                          Et midagi madalamalt maksustada tuleb midagi kõrgemalt! quick maths!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                            mul on 2 telkat. Ilmselge luksus.
                            Üks neist on ilmselgelt väiksem kui teine. Ja vana pealegi. Selline poolluksus. Ära kujuta ette endale.

                            Kommentaar


                              aga seda ülimõistlikku arutelu ja näidete nimekirja jätkata, siis mul on üks vanavanem siia ilma jäänud ja vabalt tuleksime koos vanematega tema toetamisega toime kui ta pensionit ei saaks. Et me hea meelega ei maksaks seda sotsiaalmaksu pensioni osa kui aus olla. Meil jääks rohkem raha üle ja suhteliselt nõme on niiviisi maksustada lampi. Tahate, makske ise teiste vanavanemate eest vms.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                                Polnud ju eriti torke moodigi. Lihtsalt imestasin, et see aeg võiks ammu möödas olla, kus igasugune paat või jaht seostub automaatselt luksusega. Mis puutub, kas on hobina on overkill, ei ole ju tegelikult. Täpselt nagu mõnele jalgratas. Entusiast harrastaja jalgratas maksab ka tihti üle 10 000, ometi seda keegi luksusmaksuga ei taha maksustada. Jalgratta puhul eriti vahet ei ole palju maksab turvalisuse mõttes. Merel paraku kehtib kuldreegel, et turvalisus maksabki ja kui sulle see on oluline, siis pigem kulutatd nii palju kui võimalik, mitte ei proovi võimalikult odavalt läbi ajada. Selle 100 000 peale ei maksa liigselt erutuda, see oli lihtsalt skaala mõttes kiirelt valitud suurusjärk. Ka 50 000ga saab väga merekindla ja ägeda uue asja. Kui see nüüd 3-4se seltskonna ja 25 aasta peale ära jagada, ei olegi ju mingi metsik bojaaride lihtrahvale koha kätte näitamine.
                                Emootikum eksitas mind lihtsalt - minu paha. Jääme siis eriarvamusele, mis puudutab 100k maksvat kaatrit hobina aga olen 100% päri, et merel ohutuse arvelt koonerdada tõesti ei tasu (olles näinud mis varustust meil paljud kasutavad, ka mereväes kunagi siis tahaks küll röökida).

                                Kommentaar

                                Working...
                                X