320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Pints Vaata postitust
    Muidugi tore, et sinul hästi läheb (siiralt) ja ka minu tutvusringkonnas saavad enamus €3500+ kätte aga ühiskonnana võiksime siiski rohkem solidaarsemad olla.
    Instagram

    Twitter

    Eesti Lokomotiv Moskva fännid

    telekavaataja.blogabet.com

    Kommentaar


      Algselt postitas saaaaar Vaata postitust
      Riigi ülesanne on tagada inimeste põhivajadused.

      Tunnen, et panustan praegu piisavalt sellesse ja ei arva, et see summa peaks olema veel suurem.
      Ehk siis kuna suuremal määral on sinu põhivajadused kaetud ja osasid sa enam ei tarbi ka väga, siis sa hindad endale seda mitte kasulikuna, kuna sa ei näe võrdelist enda kasu kasvu? Ja seetõttu ei näe sa ka suurt probleemi, mis kujul keegi teine neid saab?
      Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

      My spell checking is second to nine!

      Kommentaar


        saab ju ka teistpidi vaadata... progressiivse tulumaksuga kõrgemapalgaliste raha madalapalgalistele ümber jagades te võtate raha ära neilt ettevõtjatelt, kes maksavad väärilist palka, ja toetate neid ettevõtjaid, kes ei taha maksta väärilist palka. ehk siis sellega süvendate te tegelikult palgavaesust. pigem peaks ju kõrgemalt maksustama neid ettevõtjaid, kes kurnavad kõige tähtsamat ressurssi - inimesi.

        Kommentaar


          Algselt postitas El President Vaata postitust
          saab ju ka teistpidi vaadata... progressiivse tulumaksuga kõrgemapalgaliste raha madalapalgalistele ümber jagades te võtate raha ära neilt ettevõtjatelt, kes maksavad väärilist palka, ja toetate neid ettevõtjaid, kes ei taha maksta väärilist palka. ehk siis sellega süvendate te tegelikult palgavaesust.
          Ooda?

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Ooda?
            sisuliselt ju riik maksab maksusoodustusega madalapalgalise palgale peale, et ettevõtja saaks ta odavamalt kätte.

            Kommentaar


              Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
              Alles kuu/kaks tagasi hea tuttav kurtis, et investeeringud lendasid korstnasse ning nüüd peab oma €4.000 neto sissetulekuga toime tulema - olla isegi jätnud konjaki/kaks ostmata ning talvel ilmselt mitmeks kuuks soojale maale lennata ei saa.

              Võimalik, et ekslikult aga mulle tundub, et kõige häälekamalt on astmelise tulumaksu vastu pigem keskklass (või nibin/nabin selle piiril) ning need kes juba €3.500 või €10.000 teenivad näevad suuremat pilti ja/või vaatavad aastaid/kümme ette. Võin ka eksida muidugi ja ehk ongi minu reaalsus tugevalt moonutatud isiklike kogemuste põhjal.

              Kommentaar


                Algselt postitas Pints Vaata postitust
                Oeh, jälle see töökuse karistamise jutt.
                Muidugi tore, et sinul hästi läheb (siiralt) ja ka minu tutvusringkonnas saavad enamus €3500+ kätte aga ühiskonnana võiksime siiski rohkem solidaarsemad olla.

                Kui full retard minna (ei tasu võtta tõsiselt), siis miks mingi osa minu tasutud maksudest läheb vanemahüvitisteks (minu ema küll käis tööl ja isaga läksin merele enne kui kõndima õppisin) või haridusele, sest noh mina lapsi ei plaani saada, lasteaias pole kunagi käinud ja kooli ka vast enam ei lähe - miks mind karistatakse selle eest, et pööbel kes erakooli ei suuda oma vääkse sokutada või lapsehoidjat palgata paljunevad - ära kastreerida, olgu töökamad ja lasku mul see raha parem investeerida. Mina, mina, mina, mina... Kui selline meelsus saaks valdavaks, siis ma oleksin küll üsna nukker.
                Sa räägid nagu ma ei panustaks sellesse kõigesse. Panustan ju. Ja kordades rohkem kui tädi Maali Selveris, kes on rahul oma norm tundidega ja ei taha või oska rohkem midagi teha. Ma arvan, et ma panustan piisavalt ja ei nurise hetke olukorra üle, küll aga olen ma kindel, et tulumaksu kõrgema sissetulekuga inimestele suurendades saab minust OÜ mees ja eks siis näha ole, kui kasulik see riigile lõpuks on.

                Kommentaar


                  Algselt postitas saaaaar Vaata postitust
                  Sa räägid nagu ma ei panustaks sellesse kõigesse. Panustan ju. Ja kordades rohkem kui tädi Maali Selveris, kes on rahul oma norm tundidega ja ei taha või oska rohkem midagi teha. Ma arvan, et ma panustan piisavalt ja ei nurise hetke olukorra üle, küll aga olen ma kindel, et tulumaksu kõrgema sissetulekuga inimestele suurendades saab minust OÜ mees ja eks siis näha ole, kui kasulik see riigile lõpuks on.
                  Muidugi panustad, seda polegi kahtluse alla seadnud, lihtsalt natukene rohkem panustades, ühiste eesmärkide nimel (need tuleks esmalt muidugi defineerida) looksime veel parema elukeskkonna/tuleviku (eeldusel, et riiki juhivad pädevad inimesed). Mis puudutab OÜtamist, siis kuidas kellegi au lubab - muide pole ka mina sellest patust puhas ja kunagi sai mõnuga makse... optimeeritud.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Pints Vaata postitust
                    Muidugi panustad, seda polegi kahtluse alla seadnud, lihtsalt natukene rohkem panustades, ühiste eesmärkide nimel (need tuleks esmalt muidugi defineerida) looksime veel parema elukeskkonna/tuleviku (eeldusel, et riiki juhivad pädevad inimesed). Mis puudutab OÜtamist, siis kuidas kellegi au lubab - muide pole ka mina sellest patust puhas ja kunagi sai mõnuga makse... optimeeritud.
                    Ei tunnista süüdi.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Ei tunnista süüdi.
                      Kusjuures tahtsin lisada sulgudesse, et mitte näidata näpuga kasutaja Mõnuagent suunas aga see oleks liiga ilmne olnud ning loobusin.

                      Kommentaar


                        Pints, ma valiks insta rohelised üksköik mis maksupoliitikaga, kui nad selliseid loosungeid kasutaksid!


                        “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                        Kommentaar


                          Algselt postitas kaala Vaata postitust
                          Pints, ma valiks insta rohelised üksköik mis maksupoliitikaga, kui nad selliseid loosungeid kasutaksid!
                          Ma ei valiks neid isegi siis.

                          Mart Viisitamm hakkas roheliste arendusjuhiks

                          Kommentaar


                            Olgu siis mainitud, et igasugune diskussioon on oodatud ja astmeline tulumaks pole kindlasti võluvits. Mind teeb lihtsalt murelikuks, et "riigil" puudub visioon mille poole püüelda ning kuidas lahendada tulevikus terendavaid probleeme nagu tööjõupuudus, elanikkonna vananemine, hariduse elitiseerimine, ääremaastumine jne. Minugipoolest tõstku ainult tulumaksuvaba miinimumi ja jätku teised astmed ära ning meelitagu näiteks Jaapanist 100.000-200.000 inimest siia elama - kultuuriliselt sarnased (ei lärma, ei mässa, ei tekita probleeme, töökad jne.), kui see kõik mured lahendab (lihtsalt näide).

                            Kommentaar


                              Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                              Ei ole ju siin vähemalt keegi eitanud, et on inimesed, kellele elu on juba algusest peale eriti viletsad kaardid kätte jaganud. Alkohoolikute või narkomaanide laps, lapsepõlv täis koduvägivalda jne on skaala alumine ots. Teine ots on tüübid kes on suutelised omal käel ennast üles töötama nullist ja mitu korda kui vaja. Grupp millest põhiliselt jutt käib ja mille kohta on siin mitu head pikka postistust,nagu Mõnu, Diftong jne, on suur hulk inimesi , kes teenivad alla keskmise kuigi mitte midagi peale ellusuhtumise või viletsa finantsdistsipliini ei takistaks neid üle keskmise saavutada mõningase enda kallal vaeva nägemise hinnaga. Kamoon, igal inimesel on mõni selline tuttav ju. Palk on väike, ülemused lollid ja ilm on alati vale. Enne palgapäeva küsib laenu, et autol vaja ülevaatus teha või lapsel ootamatult vaja ekskursioonile minna. Ühine nimetaja on uskumatu passiivsus oma elu korraldamises ja igasuguse realistliku tulevikuvisiooni puudumine. Klassikaline näide on palgapäevast palgapäevani elav inimene, kes ostab vana premium auto, sest mugav ja turvaline pill ja maksis ainult mõne tonni! Ja siis kui mingi probleem tekib, a la kütusepump tuleb uus osta vms. Võtab laenu või jääb auto kuudeks seisma.
                              Ok, ma proovin uuesti. Mis kipub olema nende nullist üles ehitajate ühine nimetaja?

                              Mingi kindel sugu? Mingi kindel perestaatus?

                              Ehk, vblla ei peaks keskenduma sellele, et need kes on oma ebaõnnes ise süüdi, ei saaks jumala eest ebaõiglast abi/tuge riigilt, vaid keskenduma sellele, et need, kes ei ole süüdi, seda abi ka tuge saaksid?

                              Sest rets reaalsus on minu arvates see, et neid ise mitte süüdi olijaid on ebaõnnestujate hulgas suurem protsent kui neid, kes on "süüdi".

                              Kommentaar


                                Paistab, et mentaalsete probleemide ja psüühiliste häirete käes vaevlevatele on siinsete kirjutajate arvates ka vaja lihtsalt change your mindset öelda ja köik on korras. Kui ei suuda vöi ei önnestu, siis on enda viga, olid laisk vöi polnud piisavalt tahtmist
                                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                                Kommentaar

                                Working...
                                X