320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kui Arno isaga löpuks hinnatöusule jälile sai, oli Vladimirovich juba ukse taga
    “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

    Kommentaar


      Algselt postitas kaala Vaata postitust
      Kui Arno isaga löpuks hinnatöusule jälile sai, oli Vladimirovich juba ukse taga
      Õnneks endine rahandusminister on asjadest suurepäraselt aru saanud.

      Aga lisaks inflatsioonile on meil ka hinnatõus. Need ei ole üks ja sama asi. Hinnatõus on kõikide asjade kallimaks minemine, inflatsioon on aga raha odavamaks minemine.
      20 LEGEND

      Kommentaar


        Ootan millal peaminister tuleb ja irvitab inimeste peale kaamera ees ja ootan millal saab protestima minna selle jama vastu mida on ammu küpsetatud meile. Tuleb minna vihaseks.
        Ganvix!

        Kommentaar


          Algselt postitas Punkt Vaata postitust

          Maja suurus maja suuruseks - minu meelest ongi siin veidi küsimus selles, et kas riik peaks omalt poolt äkki natuke sekkuma, kui elektrist ühtäkki luksuskaup on saamas? Siinkohal mõtlen ma sekkumist veidi teistsugusel kujul, kui et lihtlabase joone tõmbamist, et sina oled nüüd hädaline ja sina mitte.

          Kui tervele elanikkonnale vaatab vastu järjest keriv hindade kasv (mis omakorda boostib maksutulu laekumist riigile), siis ei ole ju tegelt väga ülbe küsida, et äkki riik omalt poolt otsiks mingeid fiskaalseid vahendeid, kuidas maksumaksjate õlule langevat kulukoormat veidigi normaliseerida ja tasakaalu tekitada? Seda siis kõigi jaoks, olenemata sissetulekust, maja suurusest, staatusest, perekonnaseisust ja millest iganes.
          Ma isiklikult veidi vastu olengi, et kõigile seda kompenseeritakse, sest see loob ebaõiglase olukorra. Täiesti mõistan, et meil on väga suur hulk inimesi, kelle puhul see on ellujäämise küsimus ja seda toetuse andmist ma ka ise toetan. Ja ellujäämise all ei mõtle ma inimesi, kes tõmbasid 350k-ga endale maja rae valda, mehel tiguan ja naisel t-roc liiparis ning nüüd ei ole pereelarves kahjuks ressurssi piisavalt jäänud. Ütleks, et kerge reality check kulubki ära sellistel ja väga ei sooviks, et minu arvelt neile midagi kompenseeritaks.

          Konkreetne näide - meil peres kodukulud 2021. a koos kommunaalidega u 13,5%. Auto peale aasta keskmine mingi 3,5%. Teadlik otsus. Samal ajal sõbral, kelle householdi sissetulek mõlemal liikmel üle 2x eesti keskmise (NB! see väga tähtis faktor antud teema raames), on autod ja kodukulud seal 50% juures. Kindlasti neil nüüd detsembris oligi raske, aga... no kuidagi ei jõua selle "hea sõber, karm elu, sind peaks ikka riik aitama" mõtteni.

          Kommentaar


            ma ei näe kus otsast see halb on et kellegil auto ja kodukulud 50% juures. See tundub nagu isegi üsna kalkuleeritud teema mille sisse arusaadav et järsk hinnatõus väga ei mahu.

            Ses suhtes on veidi imelik kõvatada oma askeetliku eluga kus millegi peale midagi ei kulu ja noh, fain et sellist lubada saad. Samas ma ei leia et saaks väga kritiseerida ka neid kes mingi keskklassi volkari linnamaasturi omal liisingusse võtnud 2a eest kuna ei näinud ette et 2022 kõvad hinnad tulevad.

            Kommentaar


              Reality check tuleb kõigil. Läbi toidu hindade eelkõige, aga ka üleüldine usaldamatus oma riigi vastu tõuseb. Liiga palju tühje sõnu ja loosungeid on loobitud viimasel ajal.

              Kommentaar


                Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                ma ei näe kus otsast see halb on et kellegil auto ja kodukulud 50% juures. See tundub nagu isegi üsna kalkuleeritud teema mille sisse arusaadav et järsk hinnatõus väga ei mahu.

                Ses suhtes on veidi imelik kõvatada oma askeetliku eluga kus millegi peale midagi ei kulu ja noh, fain et sellist lubada saad. Samas ma ei leia et saaks väga kritiseerida ka neid kes mingi keskklassi volkari linnamaasturi omal liisingusse võtnud 2a eest kuna ei näinud ette et 2022 kõvad hinnad tulevad.
                Novot, see ongi vist maailmavaateline vahe. Mõne jaoks laenud/liisingud 50% sissetulekust on kenasti kalkuleeritud tegevus ja teise jaoks ei ole. Kogumis ca 30% sissetulekutest reservi jätmise strateegia võib kõlada mõne jaoks askeetlikult, teise jaoks aga vähendab seda riski, et enda kontrolli alt väljas olevad tegurid rikuvad elu. Üle oma võimekuse elamine (sh majas elamine; sh kallid liisingud ja muud püsikulud, mis on oluliselt kõrgemad keskmise eestlase elatustasemest ja võimalustest(!)) ei ole inimõigus ja ei ole koht, mida riik peaks doteerima, kinni taguma või kompenseerima riskide realiseerumisel.

                See oli mu jutu mõte ja vastusena eelkõige Punktile, kes ilmselt pooldaks, et kõik saaksid toetust (sealjuures oskan ta loogikast aru saada). Väga lihtsustatult - mu vanemate arve oli eelmine kuu 900 EUR. Nende netoväärtus on minust kõrgem, ma ei kirjuta alla sellele, et neid peaks toetama riigieelarvest teiste arvelt või neid võiks proportsionaalselt samas mahus toetada nagu mu vanaema, kes elab üksinda pensionist. Kui riik/ühiskond soovib kulusid kompenseerida pensionäridele, vaesuspiiril olevatele isikutele, max mingi 2,5 keskmist (koondina) teenivatele perekondadele... See fine.

                Kommentaar


                  Algselt postitas vtp Vaata postitust

                  Õnneks endine rahandusminister on asjadest suurepäraselt aru saanud.
                  Okkk.
                  “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                  Kommentaar


                    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust

                    Novot, see ongi vist maailmavaateline vahe. Mõne jaoks laenud/liisingud 50% sissetulekust on kenasti kalkuleeritud tegevus ja teise jaoks ei ole. Kogumis ca 30% sissetulekutest reservi jätmise strateegia võib kõlada mõne jaoks askeetlikult, teise jaoks aga vähendab seda riski, et enda kontrolli alt väljas olevad tegurid rikuvad elu. Üle oma võimekuse elamine (sh majas elamine; sh kallid liisingud ja muud püsikulud, mis on oluliselt kõrgemad keskmise eestlase elatustasemest ja võimalustest(!)) ei ole inimõigus ja ei ole koht, mida riik peaks doteerima, kinni taguma või kompenseerima riskide realiseerumisel..
                    ei noh, laias plaanis kirjutaks öeldule alla ja a'la 30% reservi visata on legit. Lihtsalt ma ei leia et selle reservi kulutamine tõusnud kütte/elektri peale on jätkusuutlik. Siin ei ole otseselt minu jaoks tegu enam väga sellega palju sul laene/liisinguid (kuigi eks need mängivad ka rolli) vaid rohkem selles kuivõrd järsku on su pere eelarvesse löödud paarisajaeurine (õismäe kogemus hetkel) igakuine auk millega veel aasta tagasi väga arvestada ei osanud. Eks neid mõningaid doomsday ennustusi sai tollal kogu aeg lugeda, lihtsalt milline ja kuidas neist täppi läheb on minu kui lihtsa inimese jaoks selline Mangi pärusmaa

                    Üldine pilt kui vaadata neid magalate FB gruppe ja sealseid postitusi on seis suht nutune. Ma ei poolda ka seda Kallase väljaütlemist, et inimesed peavad ise piirama oma tarbimist. Ma legit ei tea kedagi kes nö raiskaks elektrit või oleks midagi üleliigset koguaeg jooksmas, vähemalt korterites. Mul endal küte+elekter juba 150€ rohkem tulemas. May not be much, kuid ma elan ka üksi ning istun pimedas arvuti taga ja ainus nö luksus mida pean lubama on vannitoa põrandaküte sest muidu läheks hallitama. Tean ka inimesi kes oma elektritarbimist kõvasti vähendanud ning ikka 2-3x kõrgemad arved

                    Kommentaar


                      Gaasi ja elektri eest maksad aastaga 30% rohkem ja oleks nagu kinumise koht, vast.
                      Maksad aga 300%... ahh, mis sa plärad, vaata parem, kuidas sa elad.
                      Ja me ei räägi ju ainult oblikate vahel elajatest. Meil on teadupärast üks tootmisettevõte ka. Ja orkester. Ja fikseeritud hind ju ka... vähemalt homme veel. Ja tegelikult on see ajutine nähtus. Nuh, nagu inflatsioon või nii. Üleminekuperiood kõigest.

                      Süstla otsa on vist paljud vahepeal maandunud?

                      Rantoutandfuckoff.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                        Gaasi ja elektri eest maksad aastaga 30% rohkem ja oleks nagu kinumise koht, vast.
                        Maksad aga 300%... ahh, mis sa plärad, vaata parem, kuidas sa elad.
                        Ja me ei räägi ju ainult oblikate vahel elajatest. Meil on teadupärast üks tootmisettevõte ka. Ja orkester. Ja fikseeritud hind ju ka... vähemalt homme veel. Ja tegelikult on see ajutine nähtus. Nuh, nagu inflatsioon või nii. Üleminekuperiood kõigest.

                        Süstla otsa on vist paljud vahepeal maandunud?

                        Rantoutandfuckoff.
                        Ehk oleks vähem ranti kui loeksid mida kirjutati? Sest siinse diskussiooni pealt jääb konkreetne postitus arusaamatuks.

                        Kommentaar


                          Pro tip neile, kel kulud üle pea kasvanud ja pank surus omal ajal kodulaenu mingi 2,5%+ vms marginaaliga. Kirjutage neile mölakatele, et olete vahepeal ropult rikkaks saanud ja iga kuu pritsib niimoodi sisse, et nüüd oleks aeg see intressimarginaal üle vaadata. Kui hakkavad huijama ja võtavad teil ainult mõnikümmend bps maha ja tahavad julma lepingutasu takkaotsa, saatke uttivisse ja võtke mõnelt suurelt vastikult konkurendilt pakkumine laenu refinantseerimiseks. Kui konkurendilt megadiil juba käes, siis jälle vuta-vuta kodupanka tagasi, saate sealt umbes sama head tingimused. Seejärel juba maitse asi, kas maksate säästetu eest elektriarveid või ostate Westonsit.
                          20 LEGEND

                          Kommentaar


                            Ma lihtsalt täpsustaks enda mõtet: minu point polnud selles, et kõiki peaks ühtmoodi toetustega nuumama, vaid pigem selles, et riik peaks oma tööriistadega tagama ühiskonna jätkusuutlikuse. Kui meil on praegusel kujul energiakriis, siis see ei puuduta valusalt mitte ainult niigi toimetulekuraskustes leibkondi, aga ka suurt osa muust ühiskonnast. Minu meelest pole õige siinkohal öelda, et suck it up, teistel on veel hullem.

                            Kui meil on niivõrd ulatuslik probleem, siis ma ootaks siiski mingit süstemaatilisemat muutust või ideed valitsuse poolt. Praegune energiakulude hüvitamise abimeede on oma lambisuses naljakas - et kui netosissetulek on 1126 eurot, siis kvalifitseerud, kuid kui netosisetulek juhtub olema 1129 eurot, siis tsaupakaa sulle ja vaata ise, kuidas hakkama saad. Minu arust pole väga normaalne.

                            Seepärast ootangi ma valitsuselt mingit süstemaatilisemat lahendust, mis annaks kõigi maksumaksjate rahakotile positiivse efekti - olgu selleks siis käibemaksu langetamine või mõni geniaalsem meede. Kui mingit suuremat lahendust välja ei mõelda, siis jõuab see hinnatõus nii või naa selle kõige haavatavama osani ühiskonnast, sest õige varsti saabub suurem šokk muude eluks vajalike teenuste ja toodete hinnatõusude näol.

                            PS! Mis seda kurikuulsat keskklassi puudutab, siis selle kottimisega on minu meelest liiale mindud. Kui me kõike keskklassi arvelt klaarida tahame, siis on meil ühiskonnas varsti väga vaesed, vaesed ja väga rikkad.

                            Kui mõelda tänapäevale, siis mis või kes meil see keskklass üldse on? Alles OECD ju raporteeris, et keskklass hakkab rikaste kõrval hääbuma. Et kui tahta nuriseda, siis minu meelest võiks selle pahameele teraviku suunata IT-kuttide poole, kes ostavad mitmekaupa Kalamaja uusarendustes kortereid kokku, mitte aga perekonna poole, kes tahab nui neljaks oma kodu kuhugi äärelinna rajada. Kuigi tuleb tõdeda, et ega seegi on vist suurema osa ühiskonna jaoks tuhmuv unistus, sest kui ma praegu kinnisvaraportaali lahti klikkisin, siis ega näiteks Rae vallas alla 350-400k ühtegi normaalset maja ei leia. Mitu keskmist palka peaks kahelapseline perekond teenima, et seda täna võimaldada?

                            Pikk jutt lühidalt - tehke mingi kinnisvaramaks vmt, aga keskklassist käed eemale, sest minu meelest me liigume järjest enam sinna suunas, kus meil traditsioonilisel kujul keskklassi varsti polegi. Nagu me kõik ühiskonnaõpetuse tunnist mäletame, on laiapõhjaline keskklass ühiskonna toimimiseks aga päris oluline.
                            Coraje, corazón y cojones.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust

                              Ehk oleks vähem ranti kui loeksid mida kirjutati? Sest siinse diskussiooni pealt jääb konkreetne postitus arusaamatuks.
                              Aga vöta samm körvale ja vaata suuremat pilti. Ma saan aru, et hinnakonks on juba alla neelatud, rohepööre ikkagi jne.

                              Saksamaal endine kantsler G.Schröder tegi juba ammu täiesti teadusevastase otsuse tuumajaamad sulgeda ja istub nüüd ise Venemaa suurima naftafirma pukis. Rääkimata kõikidest teistest endisest EU peaministritest ja välisministritest, kes Venemaa nafta ja gaasifirmade juhatuses jms. nüüd istuvad. Huvide konfliktid ju pole, ei? Ega pole vöimalik, et seljatagused kokkulepped tehtud juba?

                              Eesti peale 2025 enam kivisütt ahju ei aja ja paneb löplikult kinni by 2030. Mis on asendus? Venemaa gaas.

                              Biden tömbas esimese asjana teise venkude gaasitoru ehituse sanktsioonidele kriipsu mille eelmine administratsioon kehtestas. Sisuliselt oleme nüüd köik Putini hoorad selle energiakvootide lolluse ja elektrijaamade sulgemisega. Tuulikute ja muude päikesepatareide jutt ei veena....need on vaid abivahend

                              Arvad, et Putini unistus on rahulikult elu löpuni oma Musta mere palees tiksuda....vöi on ambitsioon ka ajalukku märk maha panna nagu möni eelkäija seda teinud?

                              Absoluutselt köik eeldused selleks on talle hetkel antud - jänkidel on boss mingi pömmpea, kes ei jaga välispoliitikast ööd ega mütsi ning tömbab vägesid tagasi koju; EUs suletakse järjest söe-ja tuumajaamasid ning köigile meeldib aina rohkem Venemaa gaas - kusjuures mitte ainult ei meeldi, vaid lausa söltutakse sellest; EUs on üleüldiselt äraostetavad mökkamid eesotsas keda venkudel edaspidi lihtne hirmutada, kui jöulisi lükkeid haaremi laiendamiseks peaks soov tekkima.

                              Aga ei, Martin Helme vigased populismi loosungid on tegelt süüdi.
                              “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                              Kommentaar


                                MItu % oli 2021 dets bõrsihind suurem fix hinnast ja mitu % oli börsihind madalam 2020 dets fix hinnast? Jep, ise ei viitsi tegeleda sellega.
                                Börsihinna kompenseerimise vaimus - kui aktsiabörs kräshib, siis maksab riik kaotajatele ka raha tagasi? Küsin sõbra jaoks.

                                Üldiselt muidugi oleks võinud see võrgutasude komp joosta ka neile, kes seda vajavad. See 3 eur, mis ma võidan.... noh jah.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X