320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    ot kas siis Omniva ei suutnud tegelikult kõikidele pensionäridele pensionit koju viia kes seda teenust vajas või mis moodi seda nüüd Hansab ei suuda läbi viia? Omniva käest ei oleks mõtekas sellisel juhul küsida kus need inimesed siis on?
    Catalunya is not Spain!

    Kommentaar


      Kaja saab uuesti oma vanemate kulul nalja teha.
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
        ot kas siis Omniva ei suutnud tegelikult kõikidele pensionäridele pensionit koju viia kes seda teenust vajas või mis moodi seda nüüd Hansab ei suuda läbi viia? Omniva käest ei oleks mõtekas sellisel juhul küsida kus need inimesed siis on?
        Küsida võib, aga üks firma ei saa niisama delikaatseid isikuandmeid teisele firmale avaldada. Igasugu andmekaitse seadused on meil selle kohta.

        Kommentaar


          Kommentaar


            Algselt postitas JuriM Vaata postitust
            Kui maski kannavad siis on ok
            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

            Kommentaar


              Oot nüüd. MFAestonia? Mitte neegi?
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                Mul kirjutas täna hommikul Jaapani sõber ja oli siiralt mures, et kas Eestis on kõik hästi. Ilmselt on ka Jaapani meedias päris suur sõjapaanika.
                Proovisin siis talle seletada oma nägemust asjast, et Eestis on sõja võimalus ikka väike.
                Ta igathes vist ei jäänud mind uskuma, sest lõpetuseks ütles- et me ei unustaks, et meil on alati olemas koht Jaapanis kus olla.

                Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Rein Vaata postitust
                  Mul kirjutas täna hommikul Jaapani sõber ja oli siiralt mures, et kas Eestis on kõik hästi. Ilmselt on ka Jaapani meedias päris suur sõjapaanika.
                  Proovisin siis talle seletada oma nägemust asjast, et Eestis on sõja võimalus ikka väike.
                  Ta igathes vist ei jäänud mind uskuma, sest lõpetuseks ütles- et me ei unustaks, et meil on alati olemas koht Jaapanis kus olla.
                  Sinusugusele kalamehele võiks Jaapan isegi päris hästi sobida.
                  The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                  Kommentaar


                    Millal ja miks langes SDE reiting? {tl;tr}homoabielud, pagulased, aktsiisid, E200 tulek{/tl;tr}
                    Algselt postitas Jevgeni Ossinovski
                    Juhivalimisi puudutavates analüüsides manatakse Lauri meeskonna poolt möödaminnes justkui ühtlane allakäik, kus toetus on viimase kaheksa aasta jooksul stabiilselt langenud ning püütakse seda seostada sellega, et erakond on „nišistunud“ ehk siis tegelenud ainult väärtusküsimustega, mis on toetust muudkui vähendanud. Ja siis, näikse usk olevat, kui hakkaksime nüüd kõnelema järsku rohkem regionaalpoliitikast, tööst ja palgast, tuleksid need inimesed meie juurde tagasi.
                    Kuna meil on siin grupis palju uusi liikmeid ning ka mõnel vanal olijal on mälu alt vedama hakanud, siis väike mäluvärskendus aastatest 2014-2019, mil ma erakonna juhtimise juures aktiivsemat rolli omasin. Aluseks KantarEmori reiting, mis tollal oli meie valijat kõige täpsemalt tabav (alates 2019 on selleks Norstat). Reiting on leitav siin: https://www.kantaremor.ee/erakondade-toetusreitingud/
                    Pärast ülevaadet on ka mõned märkused selle kohta, miks minevikust õigete järelduste tegemine tänases juhivalimise protsessis oluline on.
                    1) 2014. Aprillis 2014 oli sotside toetus 28 protsenti, olime Eesti populaarseim parteil. Sel kuul (õigemini 26. märtsil) alustas RE-SDE valitsus. Sotside toetus oli kasvanud opositsioonis seetõttu, et olime ühelt poolt suutnud olla opositsiooni juhtjõud ebapopulaarse Ansipi vastu olukorras, kus Keskerakond oli diskvalifitseeritud paljude jaoks kirikuraha skandaali tõttu. Teisalt oli Eesti ühiskonda raputanud ämma kapp ja Michali valge kampsik, millele sotsid (sh mina, Siim ja Marju Harta12 algatajatena) suutsid kõige tugevamalt/populaarsemalt reageerida. Pool aastat hiljem oli meie toetus 19%. Vaatamata sellele, et lapsetoetus kahejapoolekordistus, tasuta koolilõuna jõudis ka gümnasistideni, suurenesid õppetoetused, kasvas toimetulekupiir jpm.
                    17.04.2014 algatati kooseluseadus. Tollased riigikogu liikmed ja aasta hiljem kandidaadid riigikogu valimistel mäletavad täpselt, mida see tähendas. Fraktsiooni esimees Karel ei saanud suuresti tänu sellele teemale mandaati kokku, langejaid oli teisigi.
                    2) 2015. Märtsis 2015 valimistel saime 15 kohta. Olime veel alla tulnud, tollastes siseanalüüsides oli mõningane erimeelsus selles osas, kuivõrd oli selles süüdi meie integratsiooniprogramm, mida Ukraina sõja taustal tunnetas mõni meie valija venestamisena (reformierakonna rünnak minu suunal vene kooli teemal), kuivõrd aga Vabaerakonna mõnus tõmme meie valijate suunal. Vabaerakond sai 8 kohta, millest 4 andsime meie.
                    2015. aasta suvel algas pagulaskriis, meie olime valitsuses, mina olin vahepeal esimeheks saanud. Kuni sügiseni hoidis reiting 16% peal, ent siis toimus see, millest siin on palju arutatud -- osa meie valijaid läks EKREsse ära. Mõne kuuga tõusis EKRE reiting 11 pealt 20-le ja meie oma langes 16-lt 9-le. Ma enam ei suuda meelde tuletada, miks just siis ja mis täpselt juhtus. Aidake, kui keegi mäletab.
                    3) 2016. Igal juhul saime aru, et meie senised toetajad ei ole valmis meiega leppima, vaatamata lapsetoetustele, huvitegevusele, munitsipaalelupindadele jms. Nad said teada, et meil on fundamentaalses väärtusküsimuses erinevad vaated. Ja nad läksid mujale. Tol hetkel otsustasime, et kuna me oma vaadetest loobuda ei soovi, siis peame kujunema erakonnaks, kelle taha saavad koonduda inimesed, kelle jaoks inimõigused, demokraatia ja muud liberaalse ühiskonna väärtused on olulised. 2016. aasta esimeses pooles lepiti see erakonnas (fraktsioon, juhatus, volikogu) kokku ja mais 2016 pidasin oma Vaba Lava kõne. Suveks õnnestus kergitada toetus lausa 19 protsendile!
                    Samas tuleb tähele panna, et need ei olnud samad valijad, vaadates tolle aja enda tehtud graafikuid, näen, et meil järjest kasvas noorte toetajate osakaal ning vähenes vanemaealiste osakaal. Mis oli igati kooskõlas valitud strateegiaga, kuna konservatiivsus kasvab statistiliselt vanusega (kusjuures eakad mehed on meist väärtuseliselt kõige kaugemal -- just seepärast nad meid nii vähe ka valivad).
                    Sellesse perioodi jäi ka aktiivne töö Kersti Kaljulaiu valimisel EV presidendiks, mille eest erakond avalikult kiita sai. Aasta lõpuks õnnestus teostada veel üks pööre ning saata Reformierakond opositsiooni, mis lõi lühiajaliselt reitingu alla (detsembrikuist maksupaketi turbomenetlust riigikogus koos kaasneva avaliku valuga mäletavad tollased kolleegid tõenäoliselt tänini).
                    4) 2017. Reiting oli stabiilselt üle 15 protsendi, ulatudes KOV valimiste eel lausa 19 protsendini. Tundus, et valitud strateegiaga suudame edukalt Riigikogu valimisteni purjetada.
                    5) 2018. Oli halb aasta. 2017. aasta detsembris algas viimane ja otsustas löök alkotootjate poolt minu vastu, eesmärgiga jätta ära kõik edasised aktsiisitõusud. Selleks ajaks oli teema poliitiliselt meie jaoks hapuks läinud ning meie poliitiline viga oli suutmatus teema õigel momendil kokku pakkida. Samal hetkel sai selgeks, et Kaja Kallasest saab RE uus juht, mis koheselt kergitas nende reitingut ligi 10 protsenti ja meie valijatele Kaja Kallas tollal väga meeldis (eriti võrdluses alkosõtta uppunud Ossinovskiga). Olime esimese poolaasta stabiilselt 11 protsendi peal.
                    Töötasime välja plaani, mille kohaselt mina loobusin ministrikohast, mis võimaldas alkoteema kotti panna, ning hakkasin tegelema nimekirjadega. Marina ja mitme teise liitumine töötas hästi ning reiting tõusis suvel 13-14 protsendi peale ning tundus, et hakkab taas minema. Sel hetkel algatas Indrek minu tagandamise protsessi, mille käigus lahkus erakonnast pr Palo ning meeskonnavaim sai sisemiselt tugevalt pihta. Kui siis detsembris tuli rändepakti mäsu koos mitme meiepoolse taktikalise veaga, olime kahjuks võimaluse RK valimistel parema tulemuse teha käest lasknud.
                    6) 2019. Saime valimistel 10 kohta, mis oli meie ootuste madalaim prognoos. Veaks osutus lisaks varasematele probleemidele ka turvalise („sotsid aitavad ja hoolivad“-tüüpi) kampaania teed minek, mida erakonnas küll väga konsensuslikult sooviti, kuna rändepakti järgselt olid närvid kõigil nii läbi. Ent see kampaania ei suutnud rahustada neid, kes meie suhtes skeptilised olid, aga jättis mobiliseerimata noored, kes oleks pidanud meid toetama, aga läksid E200 ja Reformierakonna juurde. E200 sisse ei saanud, ent 4 protsenti häältest võtsid, mitu protsenti neist olid meie omad.
                    Pärast valimisi sai Eesti inimestele selgeks see EKRE oht, mille eest ma olin neid 3 aastat hoiatanud, ent siis, kui oli võimalik kapitaliseerida liberaalset tiiba enda toetajateks, ei suutnud uus juhtkond võimalust ära kasutada, hakkas ebalema ning uut lugu otsima. Eks oma valikuid peavad nad ise selgitama, aga need dividendid kasseeris sisse Kaja Kallas ühelt poolt ja E200 teiselt poolt.
                    The rest, nagu öeldakse, is history.
                    Miks see on oluline?
                    - Vabandan lihtsustamise pärast, aga pooled Ivari Padari valijad läksid ära 17.04.2014, kui said teada, et ta toetab geisid. Ülejäänud poolest pool läks ära aasta hiljem, kui selgus, et ta toetab veel ka pagulasi. Ma ei anna siinkohal absoluutselt hinnangut inimeste väärtusotsustele -- need teemad on inimestele päriselt olulised ning see mõjutab nende valimiskäitumist. Kogemus näitab, et neid ei ole võimalik kuidagi olematuks muuta sotsiaalmajanduslike lubaduste ja tegudega. Kui me arvame, et lubades neile nt kõrgemat palka, võiksid nad meile tulla, hindame me ühtlasi, et liberaalsete väärtuste küsimus ei ole neile oluline. Uuringud kinnitavad vastupidist, mistõttu vajaks see usk analüütilist tõestust.
                    - 2015-2019 oli väga dünaamiline periood Eesti poliitikas ja sotsiaaldemokraatlikus erakonnas, mille käigus me suutsime sisuliselt ellu viia kogu oma sotsiaalmajandusliku programmi, ent meie traditsiooniliste valijate asemel hakkasime EKRE hirmu taustal kõnetama enam nooremaid valijaid. Täna ongi sotside valija mediaanvanus parlamendiparteidest madalaim. Seda tuleb silmas pidada kahel põhjusel -- uus esimees peab tänastele valijatele pakkuma lugu, mis neid kõnetab; need valijad ei tule välja, kui me ei suuda neid käivitada.
                    - Meie tänased valijad on oma tuumväärtuste poolest väga haavatavad E200 tõusust. See erakond tundub neile juba täna atraktiivne, mida kinnitab KOV21 häving nii Tallinnas kui Tartus -- me võime intellektuaalselt targutada, et see partei on puhas õhk ja tehnokraatlik ja üheöö liblikas jne, aga see puhas õhk võtab meist rohkem hääli!
                    - Kui E200 etteotsa tuleb Kersti Kaljulaid, on tõmme E200 suunas veelgi suurem ning eksistentsiaalne oht kasvab. Viimase nädala reiting oli meil 5,9%, mida tähendaks valimisnimekirjade komplekteerimine, rahastajate otsimine ja muidu töömoraali ülalhoidmine juhul, kui oleme kevadeks 3 protsendini kukkunud, ei pea vist pikemalt selgitama.
                    - Sellest lähtudes peaks esimehe kandidaadid tänases debatis või siis pärast seda vastama kahele lihtsale küsimusele.
                    1) Mis on nende plaan tänaste valijate äravoolu peatamiseks?
                    2) Milliseid valijagruppe soovivad nad meie toetajaks juurde tuua ning miks peaksid nood valijad meid eelistama?
                    GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                    GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                    (Seinfeld, The Pitch)

                    Kommentaar


                      Algselt postitas vaikiv mees Vaata postitust
                      Millal ja miks langes SDE reiting? {tl;tr}homoabielud, pagulased, aktsiisid, E200 tulek{/tl;tr}
                      Retrospektiivse vaate osas - ei viitsi minevikus tuhlata ja meenutada. Aga viimaste KOV valimiste viite osas... Eriti näiteks Tartu kontekstis - palun vaadake, millele nad rõhusid oma programmis. See ei olnud JO mainitet "noorte ja liberaalsete programm", vaid see oli noorte radikaal-feministide ja radikaal-LGBT programm (stiilis märgistatud alad LGBT-dele ja säänne). Keset meie eluaja suurimat tervishoiukriisi laiemalt või keset kasvõi Tartu suurimat lasteaiamaksu kitsamalt/spetsiifilisemalt. No palju õnne, eksole.

                      Mina olen mitu viimast valimist nii riigikogu kui KOV tasemel valinud SDE, kuid seda minu arvamusest Ossinovskis kohta (meenutage, et ma ka veidi kapi-EKRE rahvuslikuse kontekstis, seega Ossinovski peab ikka päris kõva vend olema, et mind ära veenda). Ta oli seal täitsa võimekas juht. Aga nüüd ei ole ei juhti, ega ole ka inimesi keda valida. On 50 häält saavad tatikad ja ekstremistid.

                      Kui soovitakse püüda 18-25 aastaste LGBT kogukonna toetust, siis palun väga. Aga siis ei maksa väga kõrgeid ootusi valimiste osas seada. Sest keskmine liberaal saab oma "Geide koht ei ole Geidemaal" vaadete osas kindlust kõikides erakondades peale EKRE. Selle erakonnaga, kes paneb aastal 2021. a KOV valimistel oma põhiteemaks/fookuseks LGBT, on keeruline oma häält kuuldavaks teha sellisel määral, et neid ka valitaks. Rumalad inimesed ühesõnaga erakonda juhtimas. Kuivõrd uus juhtkond ei ole mingi siseopositsioon vaid vana jätk, siis keeruline neid ka tulevikus valida. RIP SDE.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Ossinovski Vaata postitust
                        Ma enam ei suuda meelde tuletada, miks just siis ja mis täpselt juhtus. Aidake, kui keegi mäletab.
                        Denialism. Nagu mingit kreisiraadio skripti loeks . Lühidalt mis juhtus - vöörast kultuuriruumist vasakpoolse ideoloogia importimine
                        “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                        Kommentaar


                          Ossinovskile meeldib ennast näha alkoholismivastase võitluse märtrina, kuid tegelikult kukkus erakond tema juhtimise ajal just nn. kultuurisõdada mülkasse, kust pole siiamaani suudetud või pigem tahetud välja rabelda. Üsna selge, et partei tollasel ladvikul puudus piisav arusaam nii omaenda olemasolevast kui ka potentsiaalsest uuest valijaskonnast. Läänemetsa ülesanne ongi nüüd juurutada erakonna sees elementaarne pragmaatiline suhtumine poliitikasse senise ideaalides ja unistustes elamise asemel. Selle vundamendiks peaks olema arusaam, et sama selgelt kui EKRE-st on vaja eristuda ka Ref-ist/E200st ja KE-st. Lühemas perspektiivis on viimane isegi olulisem, kuna EKRE-lt radikaliseeritud valijaid vähegi arvestatavamas mahus niipea tagasi ei võida.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas kaala Vaata postitust
                            Denialism. Nagu mingit kreisiraadio skripti loeks . Lühidalt mis juhtus - vöörast kultuuriruumist vasakpoolse ideoloogia importimine
                            Mis siis meie jaoks "oma" kultuuriruum on, kui Euroopa on võõras? Bütsantslik-asiaatlik vene süsteem või veel midagi toredamat? Muidugi sinu loogikast lähtudes ja ainult asendades sõna vasakpoolne sõnaga parempoolne saab irooniliselt üsna täpse kirjelduse EKRE kohta.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas diver Vaata postitust
                              Ossinovskile meeldib ennast näha alkoholismivastase võitluse märtrina, kuid tegelikult kukkus erakond tema juhtimise ajal just nn. kultuurisõdada mülkasse, kust pole siiamaani suudetud või pigem tahetud välja rabelda. Üsna selge, et partei tollasel ladvikul puudus piisav arusaam nii omaenda olemasolevast kui ka potentsiaalsest uuest valijaskonnast. Läänemetsa ülesanne ongi nüüd juurutada erakonna sees elementaarne pragmaatiline suhtumine poliitikasse senise ideaalides ja unistustes elamise asemel. Selle vundamendiks peaks olema arusaam, et sama selgelt kui EKRE-st on vaja eristuda ka Ref-ist/E200st ja KE-st. Lühemas perspektiivis on viimane isegi olulisem, kuna EKRE-lt radikaliseeritud valijaid vähegi arvestatavamas mahus niipea tagasi ei võida.
                              tegelt on väga palju just EKRE valijate seas inimesi, kes puhtalt nende majanduslikku olukorda silmas pidades oleksid loogiliselt võttes potentsiaalsed sotside valijad. Kahjuks sotsid ei julge maksuküsimusi letti lüüa
                              Catalunya is not Spain!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas lorenzo Vaata postitust

                                tegelt on väga palju just EKRE valijate seas inimesi, kes puhtalt nende majanduslikku olukorda silmas pidades oleksid loogiliselt võttes potentsiaalsed sotside valijad. Kahjuks sotsid ei julge maksuküsimusi letti lüüa
                                Sotsid hakkavad keskklassi maksukoormuse vähendamisest rääkima? Lubage irvitada.
                                Hello! I´m mentaly ill.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X