320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas kaala Vaata postitust

    Lühidalt öeldes peitub probleem juba selles suhtumises, et on haritud ehk targad kellega tuleb arvestada, ja siis mingid mitteharitud ehk lollid ka kuskil, kes nii muuseas ka eksisteerivad.

    pikemalt on sellest hästi lahti seletatud siin: https://www.err.ee/1153341/tonis-saa...aatia-tanan-ei
    Ma ei ole väitnud, et vähemharitud inimestega arvestama ei pea. Kindlasti peab, aga kuidas? On tekkinud olukord, kus sotsiaaldemokraatlik mõtteviis, mis vähemharitud inimesi oma miinimumpalga, erinevate toetuste ja muu sarnasega enda poole tõmbama peaks, on väärtuskonflikti tõttu hoopis täielikult vastumeelne. "Ma ei taha toetuseid, kui mustanahaline naabrimees ka toetuseid saab" mõtteviis.

    Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust

    küll aga teadust on võimalik politiseerida, mille puhul ei saa enam tegu olla faktidega, vaid rohkem tõlgendamise küsimusega
    Väide, et kliimamuutused on midagi poliitilist või arvamuspõhist on juba eos populistide võit.

    Kommentaar


      Algselt postitas Ingmar Vaata postitust
      Kas keegi oskab mulle selgitada, et mida olulist meie varasemad valitsused tegemata on jätnud, et keskmine EKRE valija end kehvasti tunneb? Kuidas neile kätt ulatada? Kuidas neid kaasata? Mida oleks saanud teisiti teha?
      Pagulaste ja kooseluseaduse teema meelest läinud? Sellest sai ju EKRE tõus alguse.

      Lihtsustatud näitena tundis keskmine, võibolla madalama haridustasemega inimene teema kohta muret. Tal ei ole kindlat 100% veendumust, arvamust. Oli võibolla konservatiivsem või usklik. Ja need laksud, mis SDE, REFide ja teiste poolt just selliste isikute suunas ka kõige väiksema "what if" puhul käisid, olid toona ikka väga heledad.

      Ja siinkohal ma ei mõtle neid radikaalseid Varrosid vm, vaid sellist keskmist inimest, kes mõtles, et "kui juba ebaõiglaselt varguses süüdi mõistetud, siis pigem varastada ka midagi".

      Kommentaar


        Algselt postitas Ingmar Vaata postitust

        Ma ei ole väitnud, et vähemharitud inimestega arvestama ei pea. Kindlasti peab, aga kuidas? On tekkinud olukord, kus sotsiaaldemokraatlik mõtteviis, mis vähemharitud inimesi oma miinimumpalga, erinevate toetuste ja muu sarnasega enda poole tõmbama peaks, on väärtuskonflikti tõttu hoopis täielikult vastumeelne. "Ma ei taha toetuseid, kui mustanahaline naabrimees ka toetuseid saab" mõtteviis.
        Dziisus. Loe artikkel ka möttega läbi enne kui küsid. Seal on köik pöhjused kirjas ja selgitatud.
        “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

        Kommentaar


          Algselt postitas kaala Vaata postitust

          Dziisus. Loe artikkel ka läbi enne kui küsid.
          Olen artiklit ka varasemalt lugenud. Lahenduseks pakutakse kohustuslikku hääletamist ja kvoote esinduskogudesse kandideerimisel, et ka madala haridustasemega inimestel oleks suurem sõnaõigus. Need lahendused aga ei toimi, kui "Ma ei taha toetuseid, kui mustanahaline naabrimees ka toetuseid saab" mõtteviis säilib.

          Kommentaar


            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust

            Pagulaste ja kooseluseaduse teema meelest läinud? Sellest sai ju EKRE tõus alguse.

            Lihtsustatud näitena tundis keskmine, võibolla madalama haridustasemega inimene teema kohta muret. Tal ei ole kindlat 100% veendumust, arvamust. Oli võibolla konservatiivsem või usklik. Ja need laksud, mis SDE, REFide ja teiste poolt just selliste isikute suunas ka kõige väiksema "what if" puhul käisid, olid toona ikka väga heledad.

            Ja siinkohal ma ei mõtle neid radikaalseid Varrosid vm, vaid sellist keskmist inimest, kes mõtles, et "kui juba ebaõiglaselt varguses süüdi mõistetud, siis pigem varastada ka midagi".
            Siin ongi igipõline probleem. Kas süüdistada SDE-d ja REF-i, kes vähemuste sallivuse temaatika tõstatasid või populiste, kes selle teema valijate võitmiseks tegelikust probleemist palju suuremaks kerisid?

            Kommentaar


              Algselt postitas Ingmar Vaata postitust

              Siin ongi igipõline probleem. Kas süüdistada SDE-d ja REF-i, kes vähemuste sallivuse temaatika tõstatasid või populiste, kes selle teema valijate võitmiseks tegelikust probleemist palju suuremaks kerisid?
              Ehk siis sinu jaoks on ühiskonnas kõik korras? EKRE kõrge positisooni kausaalne põhjus on siis ainult see, et mingi hetk tekkis ühel isal ja pojal heureka ja hakkasid populistlikku liini evima. Enne kunagi keegi ei olnud sellist strateegiat omanud, vastavalt käitunud, inimesi ja gruppe sildistanud jne.

              Siin ongi igipõline probleem mu jaoks - ainult üks süüdistamine käib. Keskenduks keegi ühisosa peale, oleks juba pool võitu. EKRE valijad on rassistid, homofoobid ja riigireeturid. Enda poolt kõik timm ja ja eluke kuldne, armastan neegreid ja homosid ja kõiki inimesi võrdselt, peaasi, et ple maakas konservatiiv!

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust

                Ehk siis sinu jaoks on ühiskonnas kõik korras? EKRE kõrge positisooni kausaalne põhjus on siis ainult see, et mingi hetk tekkis ühel isal ja pojal heureka ja hakkasid populistlikku liini evima. Enne kunagi keegi ei olnud sellist strateegiat omanud, vastavalt käitunud, inimesi ja gruppe sildistanud jne.

                Siin ongi igipõline probleem mu jaoks - ainult üks süüdistamine käib. Keskenduks keegi ühisosa peale, oleks juba pool võitu. EKRE valijad on rassistid, homofoobid ja riigireeturid. Enda poolt kõik timm ja ja eluke kuldne, armastan neegreid ja homosid ja kõiki inimesi võrdselt, peaasi, et ple maakas konservatiiv!
                Kuidas seda ühisosa leida kui ühel osapoolel on täiesti savi sellest? Peaasi et saaks eskaleerida ja provotseerida.

                Kommentaar


                  Algselt postitas zelee Vaata postitust

                  Kuidas seda ühisosa leida kui ühel osapoolel on täiesti savi sellest? Peaasi et saaks eskaleerida ja provotseerida.
                  Kui arvamus on, et kõik need 30% ühiskonnast on sellised isikud, siis tõepoolest võib nii küsida.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust

                    Ehk siis sinu jaoks on ühiskonnas kõik korras? EKRE kõrge positisooni kausaalne põhjus on siis ainult see, et mingi hetk tekkis ühel isal ja pojal heureka ja hakkasid populistlikku liini evima. Enne kunagi keegi ei olnud sellist strateegiat omanud, vastavalt käitunud, inimesi ja gruppe sildistanud jne.

                    Siin ongi igipõline probleem mu jaoks - ainult üks süüdistamine käib. Keskenduks keegi ühisosa peale, oleks juba pool võitu. EKRE valijad on rassistid, homofoobid ja riigireeturid. Enda poolt kõik timm ja ja eluke kuldne, armastan neegreid ja homosid ja kõiki inimesi võrdselt, peaasi, et ple maakas konservatiiv!
                    Jah, EKRE kõrge positsiooni kausaalne põhjus on kindlasti see, et inimesed, kellel enne ei olnud tugevaid väärtuskriise, on populistide toel radikaliseerunud. Kui ühisosa leidmine tähendab seda, et teeme inimõigustes järeleandmiseid ja peksame Tulnukaslikult vaid pooli pedesid raudlatiga, siis jäävadki kahjuks kompromissid ära.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Ingmar Vaata postitust

                      Olen artiklit ka varasemalt lugenud. Lahenduseks pakutakse kohustuslikku hääletamist ja kvoote esinduskogudesse kandideerimisel, et ka madala haridustasemega inimestel oleks suurem sõnaõigus. Need lahendused aga ei toimi, kui "Ma ei taha toetuseid, kui mustanahaline naabrimees ka toetuseid saab" mõtteviis säilib.
                      Artikkel selgitab ära sinu küsimuse EKRE töusu kohta, mitte ei paku ideaalset ühiskonna juhtimise mudelit
                      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Ingmar Vaata postitust

                        Siin ongi igipõline probleem. Kas süüdistada SDE-d ja REF-i, kes vähemuste sallivuse temaatika tõstatasid või populiste, kes selle teema valijate võitmiseks tegelikust probleemist palju suuremaks kerisid?
                        Ikka rehve ja sotse, kes vigast ideoloogiat sisse impordivad. Vöi tulid nad ise kooseluseaduse jms teemade peale?
                        “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                        Kommentaar


                          Algselt postitas zelee Vaata postitust

                          Kuidas seda ühisosa leida...
                          Tulnukad
                          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                          Kommentaar


                            Algselt postitas kaala Vaata postitust

                            Ikka rehve ja sotse, kes vigast ideoloogiat sisse impordivad. Vöi tulid nad ise kooseluseaduse jms teemade peale?
                            Jube vastandamine, ikka sotsid ja rehvid nagu kuskilt moosese raamatust. A äkki nii, et need vähemused ise, kes on täitsa olemas, sooviks võrdseid õigusi? Ja siis need rehvid ja rummud esindavad neid vähemusi? A ju siis on see seksvähemuste õiguste asi üks import-eksport, sest kalevipoegade (mitte siia lugeda soome sinikraesid, vaid ikka kangelast) Eestis, jumal hoia, sellega ei tegeleta ega mõelda ega muidugi ei tohiks bulgaaria ketšupit sisse tuua.
                            "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                            Kommentaar


                              Algselt postitas _AI_ Vaata postitust

                              Jube vastandamine, ikka sotsid ja rehvid nagu kuskilt moosese raamatust. A äkki nii, et need vähemused ise, kes on täitsa olemas, sooviks võrdseid õigusi? Ja siis need rehvid ja rummud esindavad neid vähemusi? A ju siis on see seksvähemuste õiguste asi üks import-eksport, sest kalevipoegade (mitte siia lugeda soome sinikraesid, vaid ikka kangelast) Eestis, jumal hoia, sellega ei tegeleta ega mõelda ega muidugi ei tohiks bulgaaria ketšupit sisse tuua.
                              Ära unusta, et õigete eestlaste hulgas pole homoseksuaale ega muid vikerkaarelapsi.
                              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas _AI_ Vaata postitust

                                Jube vastandamine, ikka sotsid ja rehvid nagu kuskilt moosese raamatust. A äkki nii, et need vähemused ise, kes on täitsa olemas, sooviks võrdseid õigusi? Ja siis need rehvid ja rummud esindavad neid vähemusi? A ju siis on see seksvähemuste õiguste asi üks import-eksport, sest kalevipoegade (mitte siia lugeda soome sinikraesid, vaid ikka kangelast) Eestis, jumal hoia, sellega ei tegeleta ega mõelda ega muidugi ei tohiks bulgaaria ketšupit sisse tuua.
                                Tähendab.....sa haarasid nüüd ühest sönast kinni, aga see polnud point. Vördsed vöimalused, vaba turg....ma olen köikide kätega köige selle poolt. Point oli selles, et toodi sisse popid teemad välismaalt, millega vähesed end seostasid. Soobinaarne, soovoolavus, naistele ja mustadele tehakse liiga, sest noh paha täisjöuline heteromees on köiki teisi süstemaatiliselt ära kasutanud....7% sotse usub sellist bläma
                                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                                Kommentaar

                                Working...
                                X