320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust

    Et kui sa ennasttäis sitapea pole, siis sa hoolid, hoolitses selle eest, su juhitavad end hästi tunneksid, sest siis on nad efektiivsed ja sul on suurem tõenäosua kasumit teenida (s.h vaimsel tasandil).
    Et kui sa näed, tead seda, et alluvatel on ja läheb raskemaks, siis enda palga tõstmine on demotiveeriv ja annab signaali, et ainult Mina olen tähtis.
    Aga eks juhte ole erinevaid. Mõni võtab planeeritava kasumi firmast ette juba välja (sest nuh, nubrid seda ju paberil näitavad), teine aga teeb seda siis, kui midagi pihku jääb.

    Nii nagu ka AM kirjutas, siis asi pole rahas endas... ja poliitika just peakski olema pigem misjoonitöö - tahe midagi teha, tasust hoolimata.
    Et see vast pole kõige parem koht kasutamaks argumente stiils, et Afanasjevil ja Martal on uued suured seljakotid, et ma tahan ka.

    Sel samal põhjusel, oma oskuste poolest pole poliitikutel erasektoris asja, sest seal on vaja tahet, et seatud eesmärgid saavutada, sest muidu saad kinga.
    Avalikus sektoris on siis kuidas teistmoodi? Ja vastutusest sooviks ka kuulda, lugeda.

    Kommentaar


      Algselt postitas plastic Vaata postitust

      Avalikus sektoris on siis kuidas teistmoodi? Ja vastutusest sooviks ka kuulda, lugeda.
      Ei ole.
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust

        Ei ole.
        Ok, sain su esimesest mõttest aru, et erasektoris töötavad justkui “vastutavamad” ja paremad inimesed nö. Noh see populaarteaduslik arvamus, et mul ema, naine ja vend haiglas, õde koolis töötavana vastutust ei kanna, sest peeter koppel ja mõni müügimees kuskil a la elke salongis ennast “netomaksumaksjaks” pidamas võrrelduna eelnevatega.

        Kommentaar


          Mis teema muidu selle Ukraina toetus MTÜga on? Max pasunad käivad, aga asjast pole väga juttu. Uued ja tugevad E200-lased tegelt tüüpilised petturid vm?

          Kommentaar


            Algselt postitas plastic Vaata postitust

            Ok, sain su esimesest mõttest aru, et erasektoris töötavad justkui “vastutavamad” ja paremad inimesed nö. Noh see populaarteaduslik arvamus, et mul ema, naine ja vend haiglas, õde koolis töötavana vastutust ei kanna, sest peeter koppel ja mõni müügimees kuskil a la elke salongis ennast “netomaksumaksjaks” pidamas võrrelduna eelnevatega.
            Kui rääkida, siis otsustajatest ehk juhtidest. Erasektori reatöötaja on sama palju maksumaksja kui õpetaja.
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              See on ikka rets, et kui rääkida avaliku sektori töötajatest, siis lennatakse kohe õpetajate ja päästjate jutuga peale. Samal ajal oli rahandusministeeriumi pressibriif, kus oli kaks erameedia töötajat ja viis ERRi djüüdi. ERRi kolleeg põhjendas, et nad oskavad küsida tarku küsimusi. Pressiesindajaid on juba mingites ametites rohkem, kui keskmisel ajalehetoimetusel reportereid. Mingid inimesed menetlevad kakskeelseid tänavasilte ja kirjavigadega ühistukirju. Poliitikas on terve hunnik inimesi, kes pole kunagi olnud tööl, kus "hea töö => kasum ja parem palk", vaid tiksuvad kuskil kutluuriministeeriumi aktivas olevas MTÜ-s ja kui rahadega pekki läheb, siis, noh, küll tuleb uus MTÜ. Yolo!

              Kommentaar


                Ega keegi ei eitagi ju, et avalikus sektoris on üleliigset mida maha lihvida ja efektiivistada, aga sinna kõrvale väita, et erasektor on justkui ülim optimeerija ja kuluefektiivsue eeskuju on ka tõsine sinisilmsus.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  See on ikka rets, et kui rääkida avaliku sektori töötajatest, siis lennatakse kohe õpetajate ja päästjate jutuga peale. Samal ajal oli rahandusministeeriumi pressibriif, kus oli kaks erameedia töötajat ja viis ERRi djüüdi. ERRi kolleeg põhjendas, et nad oskavad küsida tarku küsimusi. Pressiesindajaid on juba mingites ametites rohkem, kui keskmisel ajalehetoimetusel reportereid. Mingid inimesed menetlevad kakskeelseid tänavasilte ja kirjavigadega ühistukirju. Poliitikas on terve hunnik inimesi, kes pole kunagi olnud tööl, kus "hea töö => kasum ja parem palk", vaid tiksuvad kuskil kutluuriministeeriumi aktivas olevas MTÜ-s ja kui rahadega pekki läheb, siis, noh, küll tuleb uus MTÜ. Yolo!
                  Täitsa nõus sinuga, et sinu poolt välja toodud valdkondades ehk nihe ja küllap sa teadki sellest rohkem.

                  Aga siis räägimegi asjast nii nagu on. Mitte nii, et käiakse abstraktselt ringi “arbuusid kaenla all hõlmad lahti” (või kuidas see väljend oli) mingist “vastutusest” rääkimas justkui see päriselt on ka mingi argument. 95% olukordadest see siiski ei ole.

                  Sinul, erinevalt minust on siinkohal võimalus see kenasti ka avalikkuse ette tuua/tähelepanu juhtida. Näiteks kuidas selle Ukraina MTÜga siiski oli?

                  Väike mitte nii pahatahtlik nõel selles osas ka, et ehk erasektor ei saanud rahandusmini briifile tulla kuivōrd erasektoris on eesmärgid erinevad võrrelduna avaliku sektoriga. Noh nt bellanova artiklid esilehel (lugesin isegi btw ja arvan, et selle loo puhul joosti veidi lati alt läbi, oleks saanud paremini) ja keegi pidi seda kokku kirjutama. Selmet olulisel briifil osaleda rää!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas plastic Vaata postitust

                    Väike mitte nii pahatahtlik nõel selles osas ka, et ehk erasektor ei saanud rahandusmini briifile tulla kuivōrd erasektoris on eesmärgid erinevad võrrelduna avaliku sektoriga. Noh nt bellanova artiklid esilehel (lugesin isegi btw ja arvan, et selle loo puhul joosti veidi lati alt läbi, oleks saanud paremini) ja keegi pidi seda kokku kirjutama. Selmet olulisel briifil osaleda rää!
                    Sellele on tegelikult selgitus täitsa olemas. Miskipärast läks info briifist ainult ERRi. Erasektorist jõudsid sinna siinkirjutaja ja üks ÄP düüd, kes haarasid kinni poliitikute lausest, et homme tehakse ajakirjanikele ka sama esitlus ja küsisid hommikul eraldi, et mis-kus. Noh, see fakt vast ka vähe naljakas või nii. Delfi ja Postimees tõenäoliselt ei jõudnud, sest erinevalt ÕLst ja ÄPst vähegi analüüsivõimelised isikud seal poliitikute pressikonverentse ei kuula, sest neil "on tähtsamatki teha" (siinkohal minu sõnad, mitte nende). Küllap koalitsioonikõneluste pressikal käinud inimesed lihtsalt ei tabanud ära, et see esitluse-lause on oluline asi, mida toimetusse edasi anda.

                    E: Aa, veel üks tore detail. Tarku küsimusi esitama pidavad ERRi ajakirjanikud miskipärast järgmisele koalitsioonikõneluste pressikale ei jõudnud. Küsimusi oli ikkagi jube palju.

                    Kommentaar


                      "Miskipärast"

                      See pole torge. Lihtsalt mina ajakirjanikuna taolist sõna(vara) väldiks.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust

                        Sellele on tegelikult selgitus täitsa olemas. Miskipärast läks info briifist ainult ERRi. Erasektorist jõudsid sinna siinkirjutaja ja üks ÄP düüd, kes haarasid kinni poliitikute lausest, et homme tehakse ajakirjanikele ka sama esitlus ja küsisid hommikul eraldi, et mis-kus. Noh, see fakt vast ka vähe naljakas või nii. Delfi ja Postimees tõenäoliselt ei jõudnud, sest erinevalt ÕLst ja ÄPst vähegi analüüsivõimelised isikud seal poliitikute pressikonverentse ei kuula, sest neil "on tähtsamatki teha" (siinkohal minu sõnad, mitte nende). Küllap koalitsioonikõneluste pressikal käinud inimesed lihtsalt ei tabanud ära, et see esitluse-lause on oluline asi, mida toimetusse edasi anda.

                        E: Aa, veel üks tore detail. Tarku küsimusi esitama pidavad ERRi ajakirjanikud miskipärast järgmisele koalitsioonikõneluste pressikale ei jõudnud. Küsimusi oli ikkagi jube palju.
                        Sitt lugu tegelt. Ma väga sisuliseks ei viitsi kaine peaga minna ja eks väikekodanlik elu tuleb nende ühiskondlike teemade osas vanuse ja laste arvust tingitult peale.

                        Aga tuletan meelde veelkord viisakalt, et ma ei saa ka sellise vaate, arvamuse, sotsiaalse õiglustunde esindamise ja kaitsmise eest palka.

                        Sina saad.

                        Kommentaar


                          Kui valimistulemused olnuks vähe teistsugused, kas siis oleks jõustruktuuride pealike kangutamine Prigožini kätetöö?
                          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                          Kommentaar


                            Ega praegune ongi ju ainult Slava Ukraini asja varjutamiseks. Võeti mingi ebaoluline funktsionäär ette, et süvariiki kaitsta.
                            20 LEGEND

                            Kommentaar


                              “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                              Kommentaar


                                “Olin KAPOs tööl ja nägin võimalust endisele kolleegile koht kätte näidata. Tõmbasin avalikult sae käima ja kallasin Eesti jõustruktuuride maine korralikult virtsaga üle. #absurd.”
                                20 LEGEND

                                Kommentaar

                                Working...
                                X