320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas cabron Vaata postitust
    mu arust on ühistransport super, igapäevase kasutajana ei saa ma aru inisejatest. Vahel kasutan pärast bussi kohe trammi ja alati veatu business. Auto jääb äärelinna pargi ja reisi parklasse. võibolla liigun ma teises dimensioonis.
    Minu marsruudil toimib ka kõik kenasti aga kasutajal kaala on suures plaanis õigus - mitmed liinid ei arvesta rahvaarvu/vajaduste muutust Tallinna asumites.

    Kommentaar


      Kaala, sa ilmselt mäletad seda kiunu, kui teatati et Kuressaare kesklinn projekteeritakse jalakäijatele sõbralikumaks (jätame kehva ehituskvaliteedi ja vallavalitsuse saamatuse kõrvale) aga nüüd kiidavad isegi need, kes maailmalõppu kuulutasid, sest kodutee läks 2-3 min pikemaks. Visuaalselt kenam ja turvalisem hommikul koju ukerdada.

      Kommentaar


        Kusjuures sõitsin ükskord TV3-e minnes tõuksiga Adamsoni peatusest sinna Gonsiori tänava otsa 67 peatusesse ja selles osas olid küll need punased "rattarajad" ülibrood.

        Mõnu, ei oma autot, ei kurda ka millegi üle.

        Kommentaar


          Algselt postitas Pints Vaata postitust
          Kaala, sa ilmselt mäletad seda kiunu, kui teatati et Kuressaare kesklinn projekteeritakse jalakäijatele sõbralikumaks (jätame kehva ehituskvaliteedi ja vallavalitsuse saamatuse kõrvale) aga nüüd kiidavad isegi need, kes maailmalõppu kuulutasid, sest kodutee läks 2-3 min pikemaks. Visuaalselt kenam ja turvalisem hommikul koju ukerdada.
          Absoluutselt, rohkelt ruumi ja palju löbusam, polegi vaja köigil kesklinnast läbi söita. See on muidugi Kuressaare, kus jalakäija ongi boss ja ajab autojuhte alla mitte vastupidi.

          Millal viimati Uimes shotte ja loksis kokse tegid ka
          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

          Kommentaar


            Mina olen näiteks autopede. Naudin oma 3 liitrist bensumootorit ja vajutan gaasi tihti rohkem kui lubatakse. See aasta rattaga üldse ei sõitnud. Samas Taanis elades liikusin iga päev jalgrattaga 15 kilomeetrit. Iga ilmaga. Ka detsembris, jaanuaris ja veebruaris. Ja Taani ilm on mo meelest sitem kui Eesti ilm. Pidev tuul ja vihm. Siin vähemalt pole nii tuuline.

            Ma tahaksin elada sellises Eestis/Tallinnas, kus autopedesid ei kotita, aga jalakäijatele ja jalgratastele on ka mõeldud. Tahaks isegi teinekord jalgrattaga sõitu nautida ja kruiisida. Praegu on see lihtsalt ebamugav ja ohtlik. Ma ei pea saama autoga vanalinnas või kesklinnas kihutada. Aga normaalsed magistralid võiksid olla küll. Ja ärge tulge ütlema, et häid lahendusi pole olemas. On küll, lihtsalt vaja mõelda ja finantsi, et neid ideid realiseerida.

            Noh. Jalgrattateede võrgustik nagu Kopenhaagenis ja autoteede võrgustik nagu Dubais. Siis oleks kõik rahul.
            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

            Kommentaar


              Lihtsalt üks tähelepanek...

              Oktoobri alguses märkasin Toompuiesteel tõuksivenda jalakäijate vahel ukerdamas. Samal ajal oli just mõlemas suunas ka värskelt need punased rattateed juba tehtud.

              Kommentaar


                Algselt postitas kaala Vaata postitust
                Absoluutselt, rohkelt ruumi ja palju löbusam, polegi vaja köigil kesklinnast läbi söita. See on muidugi Kuressaare, kus jalakäija ongi boss ja ajab autojuhte alla mitte vastupidi.

                Millal viimati Uimes shotte ja loksis kokse tegid ka
                Eks Kuressaares ole oma hädad - sisuliselt puudulik ühistransport jne. aga sõltumata sellest, kes võimul seni olnud, on suht õiget asja aetud.

                Oeh... vast 2 aastat tagasi.

                Kommentaar


                  Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                  Endiselt ütlen, et auto on ja jääb mugavaks lahenduseks ja isegi kui sa teed ülimugava ja kiire ühistranpordi alternatiivi, siis ei astu inimene autost sinna, sest ta lihtsalt ei taha! Kui me loome paremad võimalused alternatiivide kasutamiseks, siis tekib neil mõte, aga kui muuta auto kasutamine ebamugavaks, alles siis ta hakkab end liigutama. Vastasel korral tuleb autosid aina juurde ja juurde. Ja siin juures ei ole probleemiks see, mis autoga sõidetakse või kuidas sõidetakse või et üldse sõidetakse. Inimestel on vaja liikuda ja seda ei saa muuta. Liikumise tagamine auto kesksena ei saa olla pikaajaline lahendus, sest ei ole neil lihtsalt enam ruumi.
                  Mul läks siit lappama. Auto on kõige mugavam = heaolu max. Nüüd on argument, et kulutame summa X raha, et tuua inimestele alternatiivid. Probleem: ükski alternatiiv ei ole nii mugav, inimesed ei taha neid, sest nende panus heaolusse on madalam. Lahendus: Kulutame summa Y, et muuta autod ebamugavamaks. Ehk kokku on see loogika, et investeerime summa X+Y sellesse, et inimeste mugavus elik heaolu väheneks? Ma nagu ei saa aru, kust otsast see mõistlik valitsemine on.

                  Seda enam, et probleem püstitub jumalasõnast, et autodele pole enam ruumi, on ummikud. Kui see oleks nii suur probleem, siis vist juba ei oleks auto kõige mugavam, või mis?

                  Igast pjedestaali pealt forsseeritud tõe kuulutamiste asemel ja ainult enda mätta otsast sadulalitsumise propageerimise asemel võiks äkki siinkohal lasta turul end ise regullida. Kui ummikud väga suureks paisuvad, siis küll sa võtad selle ratta, kui see mõistlikum on. Täna ju siis paljude jaoks pole. Enda kogemusest samas näen, et turg on juba korrektuure tekitanud, sest igast shared mobility lahendid paaripanduna kodukontoriga on jätnud maja ette ühe auto, mõne aasta eest oli kaks.
                  20 LEGEND

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                    Mina olen näiteks autopede. Naudin oma 3 liitrist bensumootorit ja vajutan gaasi tihti rohkem kui lubatakse. See aasta rattaga üldse ei sõitnud. Samas Taanis elades liikusin iga päev jalgrattaga 15 kilomeetrit. Iga ilmaga. Ka detsembris, jaanuaris ja veebruaris. Ja Taani ilm on mo meelest sitem kui Eesti ilm. Pidev tuul ja vihm. Siin vähemalt pole nii tuuline.

                    Ma tahaksin elada sellises Eestis/Tallinnas, kus autopedesid ei kotita, aga jalakäijatele ja jalgratastele on ka mõeldud. Tahaks isegi teinekord jalgrattaga sõitu nautida ja kruiisida. Praegu on see lihtsalt ebamugav ja ohtlik. Ma ei pea saama autoga vanalinnas või kesklinnas kihutada. Aga normaalsed magistralid võiksid olla küll. Ja ärge tulge ütlema, et häid lahendusi pole olemas. On küll, lihtsalt vaja mõelda ja finantsi, et neid ideid realiseerida.

                    Noh. Jalgrattateede võrgustik nagu Kopenhaagenis ja autoteede võrgustik nagu Dubais. Siis oleks kõik rahul.
                    +1

                    See vastandamine jalakäijad versus ratturid versus autod on pelgalt spinn, et lollikesed omavahel kraakleks. Kõike tuleb tervikuna arendada.

                    Kommentaar


                      Tallinn liigub muidugi autostumise suunas erinevalt paljudest teistest, vabse 3/4 elanikest autoomanikud. Stockis, Kopenhaagenis ja Helsinkis numbrid 2-3x väiksemad. Metrood muidugi abiks. Ei oma sirget seisukohta, aga vahel mötlen küll, et on siis köigil vaja autoga kesklinna ronida. Näiteks juba sumerite esimestes suuremates linnades oli kesklinn suvalise vello jaoks suletud
                      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                      Kommentaar


                        Algselt postitas vtp Vaata postitust
                        Mul läks siit lappama. Auto on kõige mugavam = heaolu max. Nüüd on argument, et kulutame summa X raha, et tuua inimestele alternatiivid. Probleem: ükski alternatiiv ei ole nii mugav, inimesed ei taha neid, sest nende panus heaolusse on madalam. Lahendus: Kulutame summa Y, et muuta autod ebamugavamaks. Ehk kokku on see loogika, et investeerime summa X+Y sellesse, et inimeste mugavus elik heaolu väheneks? Ma nagu ei saa aru, kust otsast see mõistlik valitsemine on.

                        Seda enam, et probleem püstitub jumalasõnast, et autodele pole enam ruumi, on ummikud. Kui see oleks nii suur probleem, siis vist juba ei oleks auto kõige mugavam, või mis?

                        Igast pjedestaali pealt forsseeritud tõe kuulutamiste asemel ja ainult enda mätta otsast sadulalitsumise propageerimise asemel võiks äkki siinkohal lasta turul end ise regullida. Kui ummikud väga suureks paisuvad, siis küll sa võtad selle ratta, kui see mõistlikum on. Täna ju siis paljude jaoks pole. Enda kogemusest samas näen, et turg on juba korrektuure tekitanud, sest igast shared mobility lahendid paaripanduna kodukontoriga on jätnud maja ette ühe auto, mõne aasta eest oli kaks.
                        See on ka osalt vastuseks kaalale. Panen küll puusalt, aga vist oli see, et kui autoga sõit on poole kiirem, kui ükskõik mis muu vahendiga, siis inimene ei vaheta autot välja. Kui tänavatel on ummikud, siis ei liigu ka buss kiiremini ja kui pole rattateid, siis ei kasuta ka inimene neid. Ehk siis see lahendus ei saa olla see, et inimene ise valib, kuna tal ei ole valikuid.
                        Kodukontor tekkis Covidist, kui see ära kaob, siis me ei oska öelda, kauaks see kehtib. Ja see ei ole turu enda korrektuur.
                        Auto- ja sõidujagamine kasumit teeniva ettevõtte lahendusena ei pruugi ka jätkusuutlik olla. Kui ainult selle pesle toetuda. Esiteks, Boltiga hetkel esile kerkinud probleem, et hinnad on liiga kallid ja tipptunnil igalt poolt autot ei saa ning hommikuti ka mitte. See on siis taksoteenuse pakkumine sõidujagamise pähe. Sisuliselt Eestis ma ei ole kindel, et meil üldse sõidujagamist väga oleks.
                        Lisaks, autojagamine on turul uus nähtus. Seega on veel autosid vähe ja sa ei saa sellele kindel olla. Kuigi seal võiks oma võlu olla, tunnistan. Aga kui see jääb ainult Bolti ja CityBee kanda, siis me ei tea, kas konkurents jätkub või üks loobub ja hinnad lähevad üles. Aga ka nende puhul peaks ka vaatama otsa alternatiivsetele lahendustele.
                        Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                        My spell checking is second to nine!

                        Kommentaar


                          Täiesti nõus sellega, et tuleb arendada ühistransporti (isiklikest eelistustest pigem väldin - inimesi on erinevaid) ja rattateid. Seda sel määral, kui palju nende järele nõudlust on, võib-olla grammike rohkem nende ühiskondliku mõju tõttu. See aga ei tähenda, et autodega liiklemist tuleks kunstlikult ülemäära kinni keerata, nagu ka Tofoa viitas. Autovabad tsoonid jms kohtades, kus see lisab väärtust, loomulikult. Aga mitte linnaväravad Ülemiste viadukti alla.

                          Muus osas minu arust endiselt alahindad turgu. Esiteks kodukontori poolelt, sest siin on ka post-covid selge korrektuur osa tööandjate poolt toimunud või toimumas. Teiseks lahenduste poole pealt, sest tõuksid, sõidujagamised ja lühirendid kõik viitavad, et inimeste autodest välja saamine ei ole üldse raske (kui pakud väärt alternatiivi). Nende lahenduste seast kasumlike välja kujundamine ja optimeerimine on djeela tehniki.

                          Mul on endal jalgratas olemas (Scott!) ja rattateed viivad kenasti linna. Aga kui mul on kuskile tsiviliseeritud kohta minek, siis ma haaran lähedusest pigem tõuksi, halbade ilmade korral Bolt Drive'i. Paku inimesele teenust ja nad tulevad.
                          20 LEGEND

                          Kommentaar


                            Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                            Oktoobri alguses märkasin Toompuiesteel tõuksivenda jalakäijate vahel ukerdamas. Samal ajal oli just mõlemas suunas ka värskelt need punased rattateed juba tehtud.
                            Jah, eks seal, kus rattarada sõiduteest eraldamata, on see sama ebaturvaline kui varemgi,
                            aga vähemalt paistab see nüüd rohkem silma (selles mõttes läks olukord veidi paremaks, mitte halvemaks)
                            Ja õhus on kummaline ivanoravalik vaib, kui keegi toob peamiseks vastuväiteks rattateede punase värvi

                            meenutab veidi omaaegset jonni bussiradade vastu, kui need tulid

                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Kusjuures sõitsin ükskord TV3-e minnes tõuksiga Adamsoni peatusest sinna Gonsiori tänava otsa 67 peatusesse ja selles osas olid küll need punased "rattarajad" ülibrood.
                            GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                            GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                            (Seinfeld, The Pitch)

                            Kommentaar


                              Bussirajad on kõige debiilsemaid asju meie liikluses ever ja ebaloogiline.

                              Kurat mina maksan kütuseaktsiisi riigile, millest 75% läheb teede korrashoiule ja siis mingid vennad, kes ei suuda lube teha, autot osta ega maksa linnateede korrashoiu jaoks sentigi aktsiisi paarutavad seal riigi rahastatud ühistranspordiga nagu viimasepeal Bernardid ringi.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                                Bussirajad on kõige debiilsemaid asju meie liikluses ever ja ebaloogiline.

                                Kurat mina maksan kütuseaktsiisi riigile, millest 75% läheb teede korrashoiule ja siis mingid vennad, kes ei suuda lube teha, autot osta ega maksa linnateede korrashoiu jaoks sentigi aktsiisi paarutavad seal riigi rahastatud ühistranspordiga nagu viimasepeal Bernardid ringi.
                                Ema, anna padruneid.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X