320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Replying to Topic \'Film\'

    noo samuti on head filmid:Spiderman,New Guy,Resident Evil.Ja neid häid filme on veel ei viici neid kõiki siia üles loetleda

    Kommentaar


      Replying to Topic \'Film\'

      Viimastest, mida tõesti vaadata tasub on ehk One Hour Photo. Tõsiselt hea linateos minu arvates ning R. Williams jaoks ka väga huvitav osa. Koomik tõsises rollis ning mängib seda veel ka tõsiselt hästi.

      The Signs eriti ei meeldinud. Hugh Granti fännidele pakuks ka toreda perefilmi About A Boy.
      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

      Kommentaar


        Replying to Topic \'Film\'

        PÖFFi senine isiklik TOP 3 näeb välja järgmine:

        1. \"Leitsakupäevad\", Austria
        Vaimustav film võõrandumisest ja julmusest tarbimisühiskonnas. Grotesksed stseenid, tavalised inimesed. Inimesed, kes ei suuda enam teineteisest hoolida, vaid eelistavad kasutada vaimset või füüsilist vägivalda.

        2. \"Vihm\", Uus-Meremaa
        Lihtne perefilm, aga nii palju põnevaid detaile ja Neil Finni (ex-Crowded House) vaimustav muusika. Viib mõtted omaenda varasesse lapsepõlve...mis seal salata, seitsmekümnendatel.

        3. \"Esmaspäeva hommik\", Prantsusmaa
        Otar Iosseliani film räägib elust Prantsusmaa kolkas. Mees töötab keevitajana, tema naisel, vanal emal ja lastel on omad mured... Aga ühel hoomikul mees enam tööle ei lähe,, vaid põrutab oma vana isa käest laenatud rahadega hoopis Veneetsiasse ja mujalegi...et naasta ja avastada, et miski pole kodus muutunud.
        Mõnikord lõbus, aga enamasti lummavalt rahulik film.
        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

        Kommentaar


          Replying to Topic \'Film\'

          PÖFFi huvilised on vist peadpidi festivali sukeldunud, pole aega kirjutada.. Ise pean täna pausi, muidu jään seansi ajal magama
          1. \"Leitsakupäevad\", Austria
          Vaimustav film võõrandumisest ja julmusest tarbimisühiskonnas
          Kas see \"Leitsakupäevad\" on sama austria rez-i tehtud, kes selle m6ttetult vägivaldse filmi tegi, mis Eesti kinodeski jooksis? tore on, kui see sulle parem tundus

          Almadovari linateos 6nnestus ära näha.Kui \"K6ik minu emast\" hiilgas transvestismi ja surmaga, siis \"Räägi temaga\" märks6na on kooma
          Ja \"Tape\'il\" (jah ikka (heli)kassett, mitte videolint nagu valesti on t6lgitud) polnud viga midagi, lihtsalt näidendi järgi tehtud, sellest on tingitud ka ainus tegevuspaik (tuba), muidu väga head näitlejad (Hawke, Leonard, Thurman); selline 1,5 tunnine etüüd
          GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
          GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
          (Seinfeld, The Pitch)

          Kommentaar


            Replying to Topic \'Film\'

            Mötlesin, et enne PÖFFI löppu ei kirjuta aga heaküll.... :-)

            \"Tape\" jäi minu jaoks raskeks. Vist ei ole ikka inglise keelega nii kodus, et jaksaks 1,5 tundi kuulata kolme inimese pidevat vestlust. Ehk oli süüdi ka öhtune tund.... Näitlejad olid imehead. Nöustun eelkirjutajaga, et pealirka tölge oli väär, aga sellekohta oli nati seletust andnud ka pealkirja tölkija... \"Pealkirja tõlkija vabandab siinjuures. Tõesti ei olnud filmi näinu.\". Nujah imelik igatahes!

            Põhiprogrammist... veel. Eile vaatasin filmi \"Eraldustara\" ehk et originaalis \"Rabiit-Proof Fence\". Siiamaani parim filmielamus sellest aastast. Tegemist oli tõestisündinud looga. Peategelane jutustast ise oma lugu. Sisu laiemalt öelduna oli sellest kuidas \"suuremad ja öigemad rahvad\" arvavad, et on paremad ning puhastavad pöliselanike ridasid. Sedakorda Austraalias inglased aborigeenide kallal... aasta umbes 1930. Keda huvitab lähemalt vaatab filmi kodulehelt.

            Olen vaadand veel filme pöhiprogrammist aga neist ma ei viitsi siinkohalkirjutada... ju siis ei jätnud nii sügavat muljet.

            Astrid Lindgreni filmide programm - parim oli \"Bullerby lapsed\". Kes on raamatut lugenud see teab kui HEA see on. Vöin öelda, et film on sama hea raamat. Sellest piisab! Arvanma

            Ahjaa mu enda kiidetud ja reklaamitud \"Bend It Like Beckham\". Jalgpalli mängimine körgtasemel oli ikka imelihtsaks tehtud.... Film ei olnud kunstiliselt ega tehnilist mingi meistriteos vaid lihtsalt mönus meelelahutus. Kui alguses nati segasid ülalt ja alt paistvad mikrofonid kaadrisse, siis löppuks harjus sellega juba ära! Räägitakse, et too film pidi ka kinolevisse tulema - soovitan endiselt köigile.

            ...järgmise korrani

            Kommentaar


              Replying to Topic \'Film\'

              ....jätkame

              Ntks \"Füürer Ex\" oli niuke mötlemapanev film. Ma ei ütleks, et ta hea oli, aga mötlemapanev küll. Kusjuures taaskord töestisündind lugu... mulle niuksed meeldivad :-) Lühidalt öeldes kahest poisist, kes kauges Ida-Saksas tunnevad, et see ei ole nende koht. On vaja pögeneda. Nagu tol ajal \"kombeks\" pandi sellised sellid kinni. Ja mitte mingisse tavalisse kohta vaid ikka selliste kõige \"vingemate\" kurjategijatega ühte. Ei hakka Teie vöimalikku filmielamust rikkuma... edasi peate juba ise vaatama. Kehva filmi Te ei vaata.

              Mehhiko noortekas (Road Trip) \"Ja Sinu Ema Ka\". Pidurdamatu sönadevool... ja seda köike hispaania keeles :-) Muidu tüüpiline noortekas. Kes on piisavalt näinud Ameerika noortekaid teab, millest nende räägitakse. Nii ka selles!

              Minu üks selle PÖFF\'i FilmiElamustest \"Iris\". Näitlejatöö oli viimasepeal. Oscari sai küll meesosatäitja aga minuarvates on see üks parimaid Judi Dench\'i osasid, mida ma näinud olen. Muidugi on Judi Dench lihtsalt NII HEA näitleja, et peaaegi köik mis ta teeb on Hea! Lugesin just, et film tuleb ka videolevisse. Kui foorumlastel tekib suurt tahtmine vaadata midagi armsat ning südamesse minevat, siis vaadake Iris\'t. Ilus/Armas!

              Ja teine selle PÖFF\'i filmilemus oli \"Taevas\". Sisu poolelt ei ole mittemidagi erilist. Politseinik armub kurjategijasse ning pögenetakse teadmata mis tulevik toob.... on siis selles midagi uut? Aga näitlejatöö on muljetavaldav. Veel rohkem on muljetavaldavam operaatoritöö... megailusaid vötteid on filmis. Ning muusika... meie oma Arvo Pärt!

              Millegiprst jäid mul pea köik Euroopa Filmiauhindade jagamisel kajastunud (va Iris ja Taevas) filmid vaatamata aga noh... loodab, et Ilmar Raag (kuni valimisteni ehk) annab endast parima ja näeb neid ka meie teles.

              Köik! Kahjuks peab jälle järgmise aastani ootama.

              FilmiElamusi


              ps üks asi veel... vaadake täna (09.12.2002 esmaspäev) MTV3 pealt kell 21.15 American Beauty\'t. Film on hea ning soundtrack on veel parem!

              Kommentaar


                Replying to Topic \'Film\'

                ok ma nüüd lõpuks leian aega PÖFFi kohta kirjutada. See aasta oli esiteks korraldus parem, et kui piletid olid ikka välja müüdud siis neid enam osta ei saanud ... mäletan et eelmine aasta oli nendega jama. Siis kahjuks jäi nägemata \"Räägi temaga,\" mis oli plaanis vaada aga oli välja müüdud. kokku sai siis ise 18 filmi vaadatud, millest pidi pettuma äärmisel juhul kahes: \"Mereanid\" ja \"Olen Taraneh 15-aastane.\" Mõlemad olid väga magedad, ei tea isegi miks neid vaatama sai mindud. Aga miks pasast rääkida!!
                .. Minu jaoks olid Pöffil 8 väga head filmi!!!
                1. parim oli Madgaleena Õed. Tõesti hästi tehtud film ja hästi kirjeldav nendest noortest naistest kelle elu ühe sõnaga peesse keerati. Samuti tulid uued näitlejad oma rollidega minumeelest väga hästi toime. Kõik lood olid hästi kokku sulatatud ja ma ei leia ühtegi halba sõna selle filmi kohta, ainult häid. Kui kunagi tekib võimalus seda filmi kuskilt vaadata siis soovitan kindlasti.
                2. Eikellegimaa. Eelmisel aastal parim võõrkeelne film Oscarite jagamisel. Igastahes oli see seda väärt ja vist ka ühe parima stsenaariumiga film Pöffil, vähemalt minu jaoks. Ei oleks uskunud et sellises kohas nagu Bosnia - Herzegovina suudetakse toota niivõrd head filmi. Kuigi selles filmis oli mõni taunitav koht, mis ei meeldinud oli see ikkagi minu jaoks Pöffil paremuselt teine film. See film peaks ka videolevisse jõudma, nii et seda filmi on vist kergem kätte saada.
                3. Taevas. Selle filmi juures jäi mulle meelde eelkõige väga hea operaatori töö ja ka tuntud näitlejad, kes oma rollid hästi ära mängisid. Samuti huvitav lõpp. Kuna see oli minu jaoks esimene film mida Pöffil vaatasin, siis läksid üksikud kohad pikapeale meelest ära, kuid julgen soovitada!!! Ja nagu eelpool mainiti oli muusika vägagi sobilik.
                Need olid siis minu jaoks Pöffi kolm parimat filmi, kuid ma ei saa ära märkimata jätta meie põhjanaabrite Mina & Morrissoni, siis veel Esmaspäeva Hommikut, Late Night Shoppingut, Hullumaja ja Füürer Ex-i.
                Igastahes on tegemist väärt üritusega. Ja ma ise ei pea ennast suureks kino külastajaks, aga PÖFFi ajal kulub küll raha suht palju filmide peale ... sest kust neid euroopa filme muidu ikka vaadata. Telekast tulevad ainult alla käinud kaheksakümnendate filmid, kinost ainult kommertslik kraam ja siis ongi jäänud PÖFF!!!

                Kommentaar


                  Replying to Topic \'Film\'

                  Minu jaoks oli selle aasta PÖFFi parim veidi vanem linateos, eelmise aasta \"Poolt valides\". Ilmasõjajärgse denatsifikeerimise taustal rullub lahti võimas duell Ameerika majori (Harvey Keitel) ja natsidega koostööd teinud Saksa tippdirigendi Furtwängleri (Stellan Skarsgard, kes mäleta, Good Will Hunting\'u ülikooliprofessor) vahel. Filmi eoks on igipõline kultuuri ja poliitika vastasseis. Selles filmis pole suuri kaadreid, kuid suured dialoogid. Mõlemad peaosatäitjad + kõrvalosad (mh ka lemmikuid Moritz Bleibtreu) on hurmavad.
                  Nagu yheksale meeldib, jällegi tõestisündinud lugu.

                  Teine elamus oli inuiitide esimene mängufilm - Atanarjuat (Välejalg). Lihtne muinasjutt, mille tegelaskujud ja maastik on meie jaoks niivõrd eriskummaline. Kolm tundi lund ja toorest liha, armastust ja reetmist. Ergastav.

                  Paraku jäi üks filmm, mida väga tahtsin kaeda, nägemata: siingi kiidetud \"Leitsakupäevad\". Olen vaadanud treilerit ja näinud/lugenud arvustusi. Loodan, et nt Kinomaja võtab filmi oma programmi.
                  Vastuseks vaikivale mehele: sina mõtled arvatavasti vanameister Michael Haneke filmi \"Funny Games\". \"Leitsakupäevade\" autor on noorema põlve austerlane Ulrich Seidl.

                  Järgmisel aastal ootan PÖFFi passide tagasitulekut. Teise asjana ei meeldinud, et Tartu filmiprogramm oli suhteliselt kesine.
                  http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_jalgpallikoondis

                  Kommentaar


                    Replying to Topic \'Film\'

                    Üks kõvemaid filme mida näind olen on Training Day. Noh kaks korda näinud nagu, kolmandat korda enam ei läheks aga väga hea ikkagi. Samuti Cast away, a time to kill jne... Rohkem selline action/põnevusfilmide hvänn

                    Kommentaar


                      Replying to Topic \'Film\'

                      njahh ... isegi loodan passe aga nendega oli mingi piletimüügi jama ... aga odavam nendega oleks küll olnud ... samuti jäi mulle arusaamatuks miks näiteks väga oodatud filmi Eikellegimaa ( ja neid oli teisigi ) näidati liig väikeses saalis?? ... üldiselt loodan et kunagi muutub ntx kosmos euroopa filmide kinoks ... sest need filmid ei levi kuskil kahjuks .. ja siis veel selline filmisoovitus vanema aja filmi fännidele oleks legendaarse Kubricku A Clockwork Orange ... see oli igastahes üks väheseid filmee, mis oli raamatu vääriline minu jaoks.

                      Kommentaar


                        Replying to Topic \'Film\'

                        Kui nyyd Kubrickut juba mainiti, siis soovitan Lolitat,
                        “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                        The Special One

                        Kommentaar


                          Replying to Topic \'Film\'

                          Spiderman on pask.

                          Hea on From Hell ja ka Draining Day. From Helliga sarnane on ka Vidoq, ka see on hea.

                          Thrilleri fänn!
                          JK Tallinna Kalev Meistriliigasse!!

                          Kommentaar


                            Replying to Topic \'Film\'

                            Originally posted by Mõm17


                            Spiderman on pask.

                            Hea on From Hell ja ka Draining Day. From Helliga sarnane on ka Vidoq, ka see on hea.

                            Thrilleri fänn!
                            Mulle meeldis ka Äravoolu Päev!
                            \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

                            Kommentaar


                              Replying to Topic \'Film\'

                              irw@greenday

                              sry 4 offtopic, lihtsalt pidin ütlema
                              Cerveza.

                              Kommentaar


                                Replying to Topic \'Film\'

                                Originally posted by Mõm17


                                Spiderman on pask.

                                Hea on From Hell ja ka Draining Day. From Helliga sarnane on ka Vidoq, ka see on hea.

                                Thrilleri fänn!
                                uups...
                                JK Tallinna Kalev Meistriliigasse!!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X