320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts



    Avastame taaskord Eesti filmidest tuntud võttepaiku Otepää ümbruses. Seekord luubi all Eesti esimene road movie ehk teekonnafilm. Videos valitud kaadrid originaalteosest 35a tagasi vs tänapäev.

    Kommentaar


      Kui eelmises lühivideos oli fookuses "Keskea rõõmud", siis seekord "Suvi" ja Raja Teele talukoht tänapäeval.

      Kommentaar


        Pole hirmkaua filmielamust saanud, aga eile ETV-s näidatud Mr Turner andis. Täiesti juhuslikult sattusin peale.
        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

        Kommentaar


          Jupiteris on üleval Ohvitser ja Spioon. Polanski auhinnatud päris eluline film ühest Prantsusmaa ohvitserist, kes võitles ühe teise ohvitseri õigeks mõistmise eest. Tegevus toimub 1894 - 1906 aasta Prantsusmaal ja mulle väga meeldis. Film ise on kaks tundi ja minu meelest pinge kogu aeg keris kõrgemale ja polnud kordagi tunnet, et veniks. Seega ei tundnud ka, et aeg oleks halvasti veedetud. Ehk isegi vaataks paari aasta pärast uuesti, et mõne uusi detaile näha ja mõista.

          PS! Nii huvitav, et ma lugesin isegi juurde selle kohta.
          Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

          My spell checking is second to nine!

          Kommentaar


            Sai eile käidud vaatamas Düüni.

            Ütleks nii, et veidi vastakad tunded. ilmselt oluline siinkohal välja tuua, et raamatut pole lugenud ja läksin filmi vaatama täiesti tühja koha pealt.

            Visuaal oli paeluv. Tegelaskujud, riietus jms suudeti kõik teha selliseks mis tekitas emotsioone ja tekitas huvi.

            Aga sisu ise... kuidas seda nüüd öeldagi. Tuuma oleks saanud panna 10 minuti sisse. Samas kui tahta taustu lahti selgitada ja liha luudele juurde luua sisu (mitte visuaali ja actioniga) poolelt siis sellega ka päris hakkama ei saadud.

            Jäi mulje, et tulenevalt materjali rohkusele ja nüanssiderohkusele tundunuks igati loogilisem kui sellest saanuks 10-12 osaline 50 min - 1 h 10 min Netflixi seriaal. Hetkel proovitakse suruda see 10+ tundi materjali 4,5 h sisse.

            Mis teiste arvamus? Eelkõige huvitaks nende vaade, kes raamatut ka lugenud on.

            Kommentaar


              Kuna raamat oli kunagi minu jaoks üpris sisutihe ja raske lugemine siis filmi tarvis lihtsustatud plot pointid olid suht loogiliselt tehtud ilma et stooris otseselt midagi kaotaks.

              Enamus asju oli ära toodud küll, kuid natuke kiirustades ning ise pidi siit-sealt pildi kokku viima. Minu jaoks oleks võinud veidi pikemalt peatuda tehisintellekti sõdadel ning paremini välja tuua et just nende puudumisel hakati inimesi aretama spets teatud tegevusteks

              Üldiselt peaks korra veel vaatama mingi aeg. Ehk on lootust saada extended cut mingi aeg tulevikus nagu Snyderi omaga läks, sest kuigi film meeldis, siis see et mõnest asjast hüpati kiirelt mööda ning teisalt näitas pikalt ja laialt erinevaid kõrbekaadreid (mitte et ma selle üle kurdaks, Villeneuve trademark mis mulle muidu tegelt väga istub), jättis veidi tunde et filmi tempo minu jaoks vähe mööda. Eriti tuntav oli see venimine lõpus, kuna Arrakise lahing oli hea kulminatsioon. Mingi 4h versiooni kodus istuda ja vaadata oleks täiesti legit selle filmi puhul. Praegu jäi veidi tunne et tühjaks jäi ja tahaks veel

              Kommentaar


                Kahjuks tuleb alles paari aasta päraste teine osa, et siis oskaks filmi osas alles mingi järelduse teha. Ühte oskan küll öelda - 84-nda aasta oma meeldis mulle rohkem, sest see oli kordades pervom ja judinaid tekitav ning naerma ajav... nuh, palju häid asju.
                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                Kommentaar


                  kes muidu tõsine fänn, nende jaoks YT-s olemas 2000 aasta kolmeosaline sari ka

                  Kommentaar


                    Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                    Enamus asju oli ära toodud küll, kuid natuke kiirustades ning ise pidi siit-sealt pildi kokku viima. Minu jaoks oleks võinud veidi pikemalt peatuda tehisintellekti sõdadel ning paremini välja tuua et just nende puudumisel hakati inimesi aretama spets teatud tegevusteks

                    l
                    Raamatulugejana peab aiinult nõustuma
                    "The most beautiful thing we can experience is the mysterious. It is the source of all true art and all science. He to whom this emotion is a stranger, who can no longer pause to wonder and stand rapt in awe, is as good as dead: his eyes are closed."

                    Kommentaar


                      Algselt postitas -21- Vaata postitust
                      Raamatulugejana peab aiinult nõustuma
                      Mu arust ei pea film järgima sõna-sõnalt raamatut - erinevad meediumid ning püüa sa kellegi 10 lk mõtteid haaravalt ekraanil edasi anda...

                      Kommentaar


                        Algselt postitas cabron Vaata postitust
                        Mu arust ei pea film järgima sõna-sõnalt raamatut - erinevad meediumid ning püüa sa kellegi 10 lk mõtteid haaravalt ekraanil edasi anda...
                        Absoluutselt. Erinevad maailmad. Pigem on dilemma, kumba varem tarbida, et elamus parem oleks.
                        "The most beautiful thing we can experience is the mysterious. It is the source of all true art and all science. He to whom this emotion is a stranger, who can no longer pause to wonder and stand rapt in awe, is as good as dead: his eyes are closed."

                        Kommentaar


                          Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                          Jupiteris on üleval Ohvitser ja Spioon. Polanski auhinnatud päris eluline film ühest Prantsusmaa ohvitserist, kes võitles ühe teise ohvitseri õigeks mõistmise eest. Tegevus toimub 1894 - 1906 aasta Prantsusmaal ja mulle väga meeldis. Film ise on kaks tundi ja minu meelest pinge kogu aeg keris kõrgemale ja polnud kordagi tunnet, et veniks. Seega ei tundnud ka, et aeg oleks halvasti veedetud. Ehk isegi vaataks paari aasta pärast uuesti, et mõne uusi detaile näha ja mõista.

                          PS! Nii huvitav, et ma lugesin isegi juurde selle kohta.
                          Tänud soovituse eest, sai ka üks päev selle pealt ära vaadatud ja jäin rahule

                          Kommentaar


                            Unhinged võib vast meite keelde tõlkida, kui Hingetu, sest tihtilugu lähevad asjad elus koledaks, sest inimesed unustavad hingata... tead küll - suled silmad, hingad rahulikult sisse ja välja ning keskendud sellele ehk endale.
                            Film ise on auklik ja saaks olla kõvasti parem. Paremaks on raske teha aga Russel Crowe osa selles. Suuresti võtsingi filmi vaatamisse, sest mingis ülevaates oli kirjas, et mees teeb väga hea osa, ent vaevalt ta pidi palju selleks pingutama. Eks see ole läbi huumori öeldud... .
                            Aga jah, et tänu oma auklikusele kehva film, ent siiski soovitan. Võimalusel vaadata ennem tipptundi ja siis liiklema minna. Kindlasti nunnu kogemus.

                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar


                              Vaatasin lõpuks Aquaman'i ära. Amber Heard oli päris kena seal. Kahju, et ta päriselus selline tropp on, sest see segas veidi vaatamist
                              Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                              Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                              Kommentaar


                                Cancel her. See on pop vastumeede tänapäeval.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X