320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Jasper Vaata postitust
    Waterboy - Laul emale
    Linki kuskilt ? omalajal sai seda kuulatud ikka kõvasti
    JUST DO IT.

    Kommentaar


      Mida peaks üks noor kooliealine kirjanik, kes kirjutab nii inglise kui ka eesti keeles suurepäraseid lugusid, aga ei julge oma loomingut laiemalt eksponeerida ning ei oma mingeid sidemeid, kuidas ja kus oma lugusid avaldada. Kuidas ma saakisn sellist inimest aidata?
      "Ajakirjaniku eelis on see, et tema saab oma arvamuse avaldamise eest raha, tavainimene aga peksa."

      Kommentaar


        Algselt postitas football2u Vaata postitust
        Mida peaks üks noor kooliealine kirjanik, kes kirjutab nii inglise kui ka eesti keeles suurepäraseid lugusid, aga ei julge oma loomingut laiemalt eksponeerida ning ei oma mingeid sidemeid, kuidas ja kus oma lugusid avaldada. Kuidas ma saakisn sellist inimest aidata?
        Kirjastustega ühendust võtta? E-mail olemas. Lugudest mingi lõik saata vms. Ma täpselt ei tea, kuidas need asjad käivad. Aga loogika ütleb, et julgel hundil ongi rasvane..

        Kommentaar


          Algselt postitas plekkpurk Vaata postitust
          Kirjastustega ühendust võtta? E-mail olemas. Lugudest mingi lõik saata vms. Ma täpselt ei tea, kuidas need asjad käivad. Aga loogika ütleb, et julgel hundil ongi rasvane..
          Täpselt nii käivadki. Kirjastusse meil, siis juba tutvumiseks jupp üllitisest. Võib ka kohe esimese meiliga kaasa panna. Ainult et asja päris mitu aastat sealt kirjastuse poolt näinuna soovitaks kindlasti oma pöördumised (eriti esimene) nii sisuliselt kui ka grammatiliselt korrektselt vormistada, sest igasuguseid poolemeelseid on palju liikumas ja mingi käkerdamine juba esimestes meilides ei jäta just parimat muljet. Muud tuumafüüsikat polegi, kirjutagu julgelt.

          Ja kui jutt käib lühilugudest vms väiksema mahuga materjalist, siis meil on ju selleks ka oma ajakirjad olemas. Looming näiteks.
          armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

          Kommentaar


            Looming on ehk esialgu suur amps, aga Värske Rõhk justnimelt sellisteks asjadeks ongi, kui nad on väikesemahulisemad.

            Kommentaar


              Kui on tõesti head asjad, siis soovitaksin alustada blogivormis avaldamisest ja sõprade kaudu avalikkuse ette viimisest. Hea asi torkab silma, tekib lugejaskond, fännid. Küll see julgus ka tuleb, kui algaja sulesepp näeb, et inimesile meeldib

              Kommentaar


                mis on lähim bussipeatus männiku halli juures?
                Ela ja tunne, et elad
                see on kõige lihtsam
                filosoofia, mis toimib
                sule silmad ära vaata
                tagasi, hinga sügavalt ja
                hüppa üle iseenda varju
                tule koos minuga.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Iceman Vaata postitust
                  mis on lähim bussipeatus männiku halli juures?
                  Männiku teel, buss nr 5 ja Värava peatus. Või Vabaduse puiestee, nr 18 ja Näituse või Haava sõltuvalt sellest, kummale poole sõita. Väga suurt vahet ei ole, esimene õige natuke lähemal.
                  armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                  Kommentaar


                    tänan kiire vastuse eest!
                    Ela ja tunne, et elad
                    see on kõige lihtsam
                    filosoofia, mis toimib
                    sule silmad ära vaata
                    tagasi, hinga sügavalt ja
                    hüppa üle iseenda varju
                    tule koos minuga.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas football2u Vaata postitust
                      Mida peaks üks noor kooliealine kirjanik, kes kirjutab nii inglise kui ka eesti keeles suurepäraseid lugusid, aga ei julge oma loomingut laiemalt eksponeerida ning ei oma mingeid sidemeid, kuidas ja kus oma lugusid avaldada. Kuidas ma saakisn sellist inimest aidata?
                      Värsket Rõhku juba mainiti, teine hea võimalus oma tööle hinnangu saamiseks on kirjastuse Tänapäev korraldatav noorteromaanide konkurss. Võid olla kindel, et ˛ürii loeb su üllitise läbi ja kui see on midagi väärt, saad väärilise tunnustuse.

                      On tore, kui inimene kirjutab, see avardab tema keelt, maailmapilti ja eneseväljendusoskust. Aga nagu öeldakse, siis kirjutada on lihtne, lugeda raskem. Noore autori kõige tähtsam omadus on enesekriitika. Lugegu oma materjali selle pilguga, kas see võiks kedagi peale tema enda veel kõnetada. On see tõesti suurepärane? Ka inglise keeles? Sest ema või kaks sõpra ütlesid nii? No võib-olla, aga ma ütlen teile - tõenäoliselt siiski mitte.

                      Aga kui arvad endiselt, et töö on hea, siis saada muidugi mõnda kirjastusse. Näiteks Pegasusse. Nagu vince ütles, siis: kui suudad end meilis adekvaatselt väljendada, on lootust, et ka kirjatöö vähemalt vaadatakse üle. Meile tuleb kirjastusse nädalas paar-kolm meili noortelt Tammsaaredelt, või õieti Stephenie Meyeritelt, stiilis 'tsau, mina olen 15-a Tsärilyn, olen imeline kirjanik ja siin on minu saaga esimene osa, mille tahaksin tingimata avaldada'. Sellisel puhul ei hakka 99% tõenäosusega ennast keegi isegi attachi avamisega vaevama. SAAGA, no püüa olla.

                      Ütlen ausalt, et meile laekunud käsikirjadest vormub raamatuks heal juhul iga sajas. Ja ühel juhul tuhandest saab su raamatust bestseller. See on umbes sama tõenäoline, kui et Wigan võidab premmi, aga nii läks näiteks Margus Karuga. Avaldatud noori autoreid on muidugi rohkem, aga tema edulugu oli fenomenaalne. PS Noortest autoritest ja nende püüdlustest peaks lähiajal tulema lugu ka Pealtnägijas.

                      Ühesõnaga jõudu noortele kirjanikele - aga ärge unustage enesekriitikat!

                      Onu fitti
                      We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                      Kommentaar


                        kui sa tahad kirjandusscenes ikka midagi olla,siis soovitaks, et ei maksa selle blogiga jännata. ükski kirjastus ei vaata neid blogipidajaid. ja jutt, et kui ei püüa raha teenida.... eestis ei teenitagi kirjutamisega raha (mõne julma erandiga), pead rahul olema, kui üldse avaldatakse, just nagu fitti ütles, siis üks sajast...

                        Kommentaar


                          Algselt postitas metssiga Vaata postitust
                          ükski kirjastus ei vaata neid blogipidajaid.
                          Möhhhhhhh...

                          Kommentaar


                            Algselt postitas metssiga Vaata postitust
                            ükski kirjastus ei vaata neid blogipidajaid. ja jutt, et kui ei püüa raha teenida....
                            too prostituudi bestseller
                            Milana päevik
                            KÕIK ON TÄIESTI PERSSES
                            90'ndate emotsioonide kogumik delfist
                            ...

                            -e- Ruitlase Naine ka?
                            jokers to the right
                            clowns to the left of me

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Jasper Vaata postitust
                              too prostituudi bestseller
                              Milana päevik
                              KÕIK ON TÄIESTI PERSSES
                              90'ndate emotsioonide kogumik delfist
                              ...

                              -e- Ruitlase Naine ka?
                              Milana päevik oli ju EPLi turundusgeeniuste idee, mille realiseeris ADM? 'Persses' anti välja oma kulu ja kirjadega, sest ükski kirjastus end sellega siduda ei tahtnud. Delfi on oma kogumikke ennegi välja andnud, ka Pegasuse alt. Hea küll, veebist kogutud, aga ikkagi enne avaldamist professionaalselt toimetatud tekstid. No ja Ruitlane ei ole mõni algaja kirjaneitsi minu teada.

                              Ja see e-raamatu väljaandmine ei ole ka päris nii, et tõmbad mingi tasuta softi ja teed oma wordi doci epubiks ja saadad apollo@apollo.ee, et yo, pange müüki. Tuleb teha lepingud e-raamatute hulgimüüjaga (ehk serverite haldajatega) ja nende kaudu läheb siis edasi. Neid on Eestis kaks ehk siis Digira ja EDRK. Ja ka neil on oma filter.

                              Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                              Möhhhhhhh...
                              Noh, blogil ja blogil on vahe. Eestis näiteks on üllatavalt kõrgetasemelisi toidublogijaid ja kuna retseptiraamatud müüvad nagu kulda, siis on vähemalt meil neist väga mitmetega reaalseks tööks läinud. Reisiblogisid on meile ka pakutud, ent üldiselt need on ikka parajad sõpradele lugeda, mitte välja anda. Vb Petrone arvab teisiti.

                              Aga seda nüüd küll ei ole, et kirjastuses töötaks inimene, kes kammiks päevast päeva noorte poetesside ja novelistide blogisid, lootuses sealt mingit uut wonderkidi leida.

                              E: sry, ajasin selle 'persses' segamini 'mis sul viga on'-nimelise üllitisega. See, et Tänapäev selle 'perses' välja andis, on tõepoolest huvitav juhtum, mis aga ilmselt ikkagi kinnitab erandina reeglit.
                              We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                              Kommentaar


                                no just ma pidasingi silmas ikkagi nö klassikalise ilukirjanduse valdkonda kuuluvat, et selliseid blogijaid ei tea, et väga avaldataks(täpsustan, et esimese tükina, sest jah siin juba avaldatud härrased on jännanud ka nö online kirjutada, sauter, ruitlane jne, aga see pole ju meie teema, eksole). tore, et fitti võttis vaevaks seda asja lähemalt selgitada. aga tollele, kes plaanib üritada, kivi kotti!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X