320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    märkasin netis pealkirja - Võrdõiguslikkuse voliniku büroo tellitud uuringu „LGBTQ inimeste heaolu ja toimetulekustrateegiad Eestis.
    Tekkis kerge wtf, et LGBT on nagu tuttav lühend kusagilt, kuid misasi see Q seal lõpus on?
    Kiire guugeldamine andis tulemuseks LGBTQ is an acronym that stands for Lesbian, Gay, Bisexual, Trans and Queer. See omakorda pani mõtlemema, et ma siiani olnud arvamusel et queer nagunii koondnimetus kõige eelneva kohta suht, et mis siis nii erilist selles on eraldi välja tuua.
    Tagasi googlisse ning Queer is an umbrella term for sexual and gender minorities that are not heterosexual or cisgender. Antud juhul juba küsimus on aina enam süvenev, sest cisgender on minu jaoks totaalselt uudne sõna.
    Järjekordselt google lahti ning Cisgender is a term for someone who has a gender identity that aligns with what they were assigned at birth. The term was created for referring to "non-transgender" people without alienating transgender people.

    Ma pean ennast inglise keeles keskpäraselt pädevaks, aga sellest kirjeldusest kokkuvõttes aru ei saanud. Kas siis queer on nagu normaalne inimene, kelle orientatsioon on see mis by default peaks olema? Sel juhul miks ei võiks seda liigitada juba olemasoleva L, G, B või T alla?

    Kuidas ma saan olla tolerantne, kui ma ei tea keda sallima pean?

    Kommentaar


      Ma saan aru, et queer võiks olla ala pedofiil või zoofiil. On vähemus, aga pole ei gay, lesbian, bisexual, trans ega cisgender.

      Raske värk ikka.

      Kommentaar


        Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
        Kus on uus viienda veerandaja osa?
        Kuna ma olin Soomes, sai valmis ajaks, kui Rock alustas mängu. Täna, natuke uuendatult, sai valmis nüüd
        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

        Kommentaar


          Algselt postitas shefield
          http://www.delfi.ee/news/paevauudise...se?id=74096983

          "Asja teeb aga kurvaks ka see, et nii politsei kui ka vald ütlevad, et midagi tagantjärele teha ei saa.
          Nimelt vallavanema Mart Võrklaeva sõnutsi avaks tagantjärele tegutsemine nn Pandora laeka."

          Nagu ma aru saan on tegemist reaalselt täiesti erinevate korteritega. Miks seda siis muuta ei saa?
          Ja mis sellise pasa lõpp lahendus oleks?

          Üks komm ka ..

          "Varem arvasin et lollidemaa on kuskil kaugel-kaugel.Nüüd olen veendunud et see on siinpool üleaia väravat..."
          Ikka ikka. Lollidemaa ja banaanivabariik jne. Aga vot ise ikka õige mees, right? Seda, et ostad korteri, kus on kirjas, et tegemist pole korteriga, vaid osaga mingist x-asjast - vahet ei ole! Teised on süüdi ja teised tegid! Ma ei pea midagi teadma ja millestki aru saama.

          Kommentaar


            Algselt postitas Emv Vaata postitust
            Ikka ikka. Lollidemaa ja banaanivabariik jne. Aga vot ise ikka õige mees, right? Seda, et ostad korteri, kus on kirjas, et tegemist pole korteriga, vaid osaga mingist x-asjast - vahet ei ole! Teised on süüdi ja teised tegid! Ma ei pea midagi teadma ja millestki aru saama.
            Ma olen umbes viimase paari aasta jooksul kodu ostnud ja otsinud ning otsin. Neid skeemitamisi on ikka uskumatul hulgal (kõige tavalisem on, et "see on äriruum, kuid kedagi ei huvita, kui sa siin elad". Kui ise täiesti detailinats pole või siis loomult räigelt kahtlustav, on täiesti tõenäoline, et astud mingi jama sisse ja pärast imestad, et kuidas. Võib vaid ette kujutada, kuidas boomi tippajal huiati.

            Selleks need kaitsed ju (järelvalved, pank jms) on ju loodud inimestele, sest kõik ei peagi suutma ehitusplaane jms lugeda.

            Kuigi ma ei saa aru (pole täislugu lugenud ka veel), et miks nad ei saa uut projekti teha ja majad jaotada. Mul kõrvalmaja Tartus tehti kaheks ja müüdi eraldi osadena. Täiesti tehtav.
            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

            Kommentaar


              Algselt postitas Martin Vaata postitust
              Ma olen umbes viimase paari aasta jooksul kodu ostnud ja otsinud ning otsin. Neid skeemitamisi on ikka uskumatul hulgal (kõige tavalisem on, et "see on äriruum, kuid kedagi ei huvita, kui sa siin elad". Kui ise täiesti detailinats pole või siis loomult räigelt kahtlustav, on täiesti tõenäoline, et astud mingi jama sisse ja pärast imestad, et kuidas. Võib vaid ette kujutada, kuidas boomi tippajal huiati.

              Selleks need kaitsed ju (järelvalved, pank jms) on ju loodud inimestele, sest kõik ei peagi suutma ehitusplaane jms lugeda.

              Kuigi ma ei saa aru (pole täislugu lugenud ka veel), et miks nad ei saa uut projekti teha ja majad jaotada. Mul kõrvalmaja Tartus tehti kaheks ja müüdi eraldi osadena. Täiesti tehtav.
              Algselt postitas shefield
              Nagu ma aru saan on tegemist reaalselt täiesti erinevate korteritega. Miks seda siis muuta ei saa?
              Sest see piirkond on mõeldud ühepereeramutele, mitte kortermajadele. Pandora laeka all mõeldakse seda, et kui neile kaheksale erand teha, oleks neil järjekord ukse taga ja arendajad saaksid signaali, et selline skeemitamine on ok.
              BVB - Vaprus

              Kommentaar


                Praegusel juhul on ka ju kivi valla kapsaaeda, et selline elamu üldse kasutusloa sai. Samamoodi ehitusjärelvalve, kes sellise bardakki läbi lasi.

                Kommentaar


                  Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
                  Mis ta siis ostis aluspesu ja sokke või? Äkki tehakse sulle kingitus hoopis.
                  Mul oli ikka mingi eelarvamus sinust, et oled mingi norm tüüp, aga paistab, et tegu on mingi suvajorsiga ikka...


                  Algselt postitas Shaq Vaata postitust
                  Mis tehinguid agressiivsed inimesed teevad?
                  Noh seda ma usun, et agressiivsed inimesed ei osta mingeid mänge v mobiilirakendusi google playst ja aliexpress ka...arvan, et mingi alaealisega võib tegu olla..
                  Ela ja tunne, et elad
                  see on kõige lihtsam
                  filosoofia, mis toimib
                  sule silmad ära vaata
                  tagasi, hinga sügavalt ja
                  hüppa üle iseenda varju
                  tule koos minuga.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                    Ma pean ennast inglise keeles keskpäraselt pädevaks, aga sellest kirjeldusest kokkuvõttes aru ei saanud. Kas siis queer on nagu normaalne inimene, kelle orientatsioon on see mis by default peaks olema? Sel juhul miks ei võiks seda liigitada juba olemasoleva L, G, B või T alla?
                    Need on inimesed, kes ei soovi ennast pidada ei ühekski LGBT gruppi kuuluvaks ega ka heteroks. Need võivad olla inimesed, kes kahtlevad oma seksuaalses kuuluvuses või soovivad olla üheaegselt mitme seksuaalse identiteediga.
                    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                    Kommentaar


                      Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                      Need on inimesed, kes ei soovi ennast pidada ei ühekski LGBT gruppi kuuluvaks ega ka heteroks. Need võivad olla inimesed, kes kahtlevad oma seksuaalses kuuluvuses või soovivad olla üheaegselt mitme seksuaalse identiteediga.
                      huvitav üldse, et selline kirjapilt oli, kus see Q lõppu oli pandud.
                      mina olen näinud kasutusel LGBT+ kombinatsiooni, sest neid vähemusi/ eri mõttemaailmu on tegelt ju veel sittakanti ja iga uue avastuse peale ei pandavat uut tähte otsa.
                      ehk lesbid, geid, biid ja transad on siis valdav enamus

                      ma küsisin ka seda ühe tuttava aktivisti käest, tema ei oskand midagi tarka vastata
                      tell your mother, we are hooligans!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas mg Vaata postitust
                        huvitav üldse, et selline kirjapilt oli, kus see Q lõppu oli pandud.
                        mina olen näinud kasutusel LGBT+ kombinatsiooni, sest neid vähemusi/ eri mõttemaailmu on tegelt ju veel sittakanti ja iga uue avastuse peale ei pandavat uut tähte otsa.
                        ehk lesbid, geid, biid ja transad on siis valdav enamus

                        ma küsisin ka seda ühe tuttava aktivisti käest, tema ei oskand midagi tarka vastata
                        Ma küsisin ametlikult LGBT tüüpidelt järgi. Kopeerisin veel gizmoducki postituse. Nad nüüd menetlevad ja otsivad mulle queeri. Jääge kuuldele.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          Ma küsisin ametlikult LGBT tüüpidelt järgi. Kopeerisin veel gizmoducki postituse. Nad nüüd menetlevad ja otsivad mulle queeri. Jääge kuuldele.
                          Väga hea. Ametlik info oleks tore - Wikipedia näiteks ka justkui täpselt ei tea.
                          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                          Kommentaar


                            Mõistet queer 3 (Q) on senises kirjanduses ja avalikus diskursuses kasutatud mõnevõrra erinevas
                            tähenduses. Termini queer all mõtleme käesolevas uuringus teoreetilist lähenemist (queer-teooria) ning
                            identiteete (queer-inimesed), mis problematiseerivad LGBT kategooriaid, mida nähakse jäikade ja
                            fikseeritutena. Queer4 on termin, mis „esindab erinevaid seksuaalseid orientatsioone, sooidentiteete ja
                            nende inimeste eluviise, kes pole tingimata hetero- või soonormatiivsed; ka ühisnimetaja inimestele, kes
                            ei soovi end mingi kindla definitsiooniga siduda“ (Eesti Gei Noored infovoldik). Näiteks võivad siia
                            kuuluda inimesed, kes määratlevad end androgüünsetena, mitmesoolistena jne.
                            3 Termini queer kohta on mõnel pool eestikeelse vastena kasutatud sõna „kväär”, kuid enamasti kasutatakse
                            ingliskeelset terminit tsitaatsõnana kaldkirjas.
                            4 Inglise keeles kasutatakse sageli ka terminit genderqueer, sellega on seotud termin non-binary (gender), mis
                            tähistab erinevaid mittebinaarseid sooidentiteete.
                            9
                            Queer-teooria uurib väljapoole heteronormatiivsust jäävaid seksuaalseid praktikaid ja identiteete,
                            keskendudes muuhulgas seksuaalsuse ja soo kategooriate omavahelistele suhetele ning tuues
                            nähtavale ning vaidlustades hetero- ja soonormatiivsust ühiskonna baasstruktuurides ja erinevates
                            eluvaldkondades. Queer-teoreetilised perspektiviid kerkisid esile 1990ndate alguses Lääne
                            feministlikes ja soouuringutes (vt nt Judith Butler, Jack Halberstam) ning on oluliselt mõjutatud
                            sotsiaalkonstruktivistlikest seksuaalsuse käsitlustest (nt Foucault), mille kohaselt on seksuaalsed ja
                            soolised identiteedid sotsiaalselt ja ajalooliselt spetsiifilised nähtused ning postmodernistlike
                            lähenemiste järgi ka fragmenteerunud ja voolavad (Richardson 2000: 118, 121). Queer-teoreetilised
                            lähenemised näevad ka transsoolisuses võimalust hägustada kategooriate mees ja naine jäiku piire,
                            võimaldades liikumist ühest teise. Seega, transsoolisus sümboliseerib kategooriate ebastabiilsust
                            (Hines & Sanger 2010:2).
                            Tunnustamaks queer-identiteete ja kaasates ka Q-inimeste kogemusi, tähistame käesolevas uuringus
                            sihtgruppi läbivalt akronüümiga LGBTQ. Võib öelda, et Q-identiteet võib olla LGBT määratlustest
                            mitmetes sotsiaalsetes kontekstides isegi enam marginaliseeritud. Kui LGBT inimesed konstrueerivad
                            end enamasti binaarse soo- ja sellega seotud seksuaalsussüsteemi raames – homo- või biseksuaalsete
                            naiste või meestena – siis paljud queer-inimesed vaidlustavad seda jaotust, soovimata end sellesse
                            süsteemi paigutada. Üheks oluliseks vaidlustamise viisiks võib olla soovimatus end defineerida naise
                            või mehena ja/või sellega seotult oma seksuaalset identiteeti LGB kategooriate raames mõtestada. Qinimeste kogemused on heaks näiteks selle kohta, kuidas binaarne soosüsteem ning sellega kaasnev
                            heteronormatiivse seksuaalsuse norm, mida heteroseksuaalsed cis-soolised inimesed 5 käsitlevad
                            iseenesestmõistetavana, on (vaikimisi) üheks oluliseks ühiskonna alustalaks. Q-inimestel võib seetõttu
                            olla keeruline suhestuda paljude institutsioonide ja organisatsioonidega ning tulla toime
                            argiolukordades, mis eeldavad vaikimisi, et kõik inimesed määratlevad end meeste või naistena.


                            Fakk, midagi ei saa aru.

                            Ehk siis inimesed, kes tahavad lihtsalt omaette peldikut, kuna naiste omas naised mukivad ja meeste omas on ääre peale lastud? Või mida?

                            Kommentaar


                              Ma pean maksuametile kaks dokumenti edastama seoses tulumaksutagastusega. Üks oli laenulepingust kasvõi foto ja siis oli midagi veel Mis see teine asi võib olla ja kuskohast ma selle välja kaevan?
                              Jah, helistasin maksu ja tolliameti infotelefonile.
                              Jah, seal on liinid hõivatud.
                              Jah, MINU aja kokkuhoiu mõttes nad katkestavad kõne, ega lase ootele jääda. MIs persses süsteem see on selline?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Martin Vaata postitust
                                Ma olen umbes viimase paari aasta jooksul kodu ostnud ja otsinud ning otsin. Neid skeemitamisi on ikka uskumatul hulgal (kõige tavalisem on, et "see on äriruum, kuid kedagi ei huvita, kui sa siin elad". Kui ise täiesti detailinats pole või siis loomult räigelt kahtlustav, on täiesti tõenäoline, et astud mingi jama sisse ja pärast imestad, et kuidas. Võib vaid ette kujutada, kuidas boomi tippajal huiati.

                                Selleks need kaitsed ju (järelvalved, pank jms) on ju loodud inimestele, sest kõik ei peagi suutma ehitusplaane jms lugeda.

                                Kuigi ma ei saa aru (pole täislugu lugenud ka veel), et miks nad ei saa uut projekti teha ja majad jaotada. Mul kõrvalmaja Tartus tehti kaheks ja müüdi eraldi osadena. Täiesti tehtav.
                                Vot, lõpus esitatud küsimus ongi see, kus konks on. Kogu teemakäsitlus k.a Pealtnägijas oli stiilis "ehitaja pettis, KOV paneb näkku jne.". Reaalsus on selline: Inimesed ostsid ISE kaasomandis olevad eluasemed. Isegi Pealtnägijas ütles see nuttev tibi, kes kõiki lolliks tembeldas, et teame küll, et ostsime mõttelise osa.
                                Aga mis häda siis oli üldse? Häda oli see, et nüüd taheti oma mõttelist osa müüa kui eraldiseisvat eluaset. Ja vaata kus on ahvid, ei luba.
                                Pealtnägija loo lõpulause ütles ju kõik ära - selleks, et olukord laheneks peaks kodanikud kukrut kergitama, mida nad ei soovi. Tahavad, et nende kaasomandist saaks iseenesest eraldi eluasemed. Ja kõik teised on süüdi.
                                Täiesti õige lähenemine oli vallavanemal - see oleks üliohtlik pretsedent ja varsti oleks iga ridaelamuboksi vend ukse taga, et miks ma nii ei saa, et mu boks on eraldi maja.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X