320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Inglise koondise tegemisi

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

  Replying to Topic \'Inglise koondise tegemisi\'

  Originally posted by Martin
  Kasvõi Alan Smith, kes nendes mängudes, mis ta koondise eest ründes mängis, oli väga hea ning sobis Oweniga suurepäraselt.
  Nagu jyrioo juba märkis, on Smith\'i kasutatud sel hooajal peamiselt paremal äärel. Miks peaks teda hetkel eelistama Heskey\'le, kes ometi heas vormis, ja seda just ründes? Selline valik oleks Erikssonilt üsna arusaamatu. Aga hea küll, aiman vastust juba ette. Mul poleks midagi selle vastu, kui Heskey\'le oleks koondises reaalne konkurent, aga kuni ta leitakse...
  the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
  because belle of st mark is a beauty extraordinaire

  Kommentaar


   Replying to Topic \'Inglise koondise tegemisi\'

   Originally posted by mcnamara
   Nagu jyrioo juba märkis, on Smith\'i kasutatud sel hooajal peamiselt paremal äärel.
   Seda ma tõesti ei teadnud

   Miks peaks teda hetkel eelistama Heskey\'le, kes ometi heas vormis, ja seda just ründes? Selline valik oleks Erikssonilt üsna arusaamatu. Aga hea küll, aiman vastust juba ette. Mul poleks midagi selle vastu, kui Heskey\'le oleks koondises reaalne konkurent, aga kuni ta leitakse...
   Mis puutub vahetamisse, siis kui Heskey oli põhiliselt ründaja, siis ikkagi kasutati teda ka vasakul äärel. Miks mitte saata Smith positsioonile, mis talle ka rohkem meeldib ning sobib kui selleks võimalus on. Lisaks on Smithi paremal mängitamine vaid Leedsi mängijate valikust tulenev probleem. Ründes on ta niikuinii kah parem. Arvatavasti Inglismaa parim ründajast box-to-box mängija hetkel, kes koodnise vaateväljas olla saaks.

   Edit: Heskey \"ründajaoskused\" on ka muidugi legendaarsed.
   When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

   Kommentaar


    Replying to Topic \'Inglise koondise tegemisi\'

    Mina olen aga oodanud Le Saux comeback\'i kõik need aastad ja ega ometi, kas tõesti on koputamas õnn ja rõõm mu uksele?! Kui nii peaks minema, siis on ju hästi ja seda mängu tahaks täitsa näha küll. Peaks vist hakkama telekat otsima kuskilt
    Elämä on laiffi!

    Kommentaar


     Replying to Topic \'Inglise koondise tegemisi\'

     Smithi viimane koondisem2ng on meil k6igil meeles. P2ris h2sti l2ks - vastased j2id k6ik ellu.
     “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
     The Special One

     Kommentaar


      Replying to Topic \'Inglise koondise tegemisi\'

      Niih.. Artista.. ma usun, et koondises eelistatakse noori full-backe le sauxile.. ja mis puutub heskey\'t, siis kuda ta parim vasakpoolik on ja üldse miski ründetuus... kobistas miskid kollid kaitse rabinatest sisse ja nüüd jumal ? IMO on isegi donkey dublin sela koondises parem kas see koondis austraalia vastu teadatakse peale laupäevaseid mänge ??
      Pärtel Tomberg

      isePankur.ee - Inimeselt inimesele
      http://www.isepankur.ee
      info@isepankur.ee

      Kommentaar


       Replying to Topic \'Inglise koondise tegemisi\'

       Peagi on tulemas sõprusmäng Austraaliaga. Mõtlesin, et kirjutan veidi Inglise koondise võimalikest valikutest.


       VÄRAVAVAHID

       Pikaaegse esinumbri David Seamani ajastu peaks küll läbi olema. Pärast prohmakat maailmameistrivõistluste veerandfinaalis oleks ta pidanud koondise mängudest auga taanduma. Tema koondisekarjäär on olnud edukas, kuid tuleb osata õigel ajal loobuda. Sellegipoolest pole Seaman seda teinud, vaid avaldanud soovi ka 2004. a EMil koondise väravat valvata. Vaevalt see tal õnnestub. Eriksson pole küll otseselt öelnud, et Seamani kõrvale jätab, kui on siiski mõista andnud, et sõprusmängdes ta veterani enam ei kasuta, vaid annab shanssi ennast tõestada kellegile teisele.

       Suurimad võimalused Seamani kohta üle võtta tunduvad olevat Leeds Unitedi Paul Robinsonil. 23-aastane puurilukk on sel hooajal oma koha Leedsi esiväravavahina lõplikult kinnitanud ning tal on kõik eeldused seda ka koondises teha. Tegemist on tõeliselt andeka ning mitmekülgse kollkipriga, kellel olemas kõik omadused, et üheks Euroopa tippväravavahiks tõusta.

       Võimalikud konkurendid Robinsonile oleks Richard Wright, David James, Russell Hoult ning Chris Kirkland. Viimane neist tõsi sai hiljuti raske põlvetrauma ning enne uut hooaeg platsile ei tule.

       Wright\'i peeti juba aastaid tagasi tulevaseks Inglise esiväravavahiks, samuti oli ta koondise juures eelmise EM-tsükli ajal. Oma debüüdi Inglise koondise eest tegigi ta vahetult enne 2000. a EMi, sõprusmängus Malta vastu. Wrighti allamägi algas pärast Arsenali siirdumist 2001. aastal, kui ta mängis üsna ebakindlalt ning jäi veteran David Seamani varju. Selleks hooajaks siirdus ta Evertoni ridadesse ning Wright on seal mänginud suurepäraselt, mistõttu teda jälle koondisekandidaadiks pakutakse.

       David James on juba aastaid üks kandidaate olnud, kuid tema väga heitlik mänguvorm on välistanud võimaluse tõusta koondise esinumbriks. Tihtipeale on ta väravas suurepärane, tehes mitmeid reaktsioonitõrjed. Kahjuks vahetuvad need head esitused totaalsete ebaõnnestumisega, üsna tihti saab Jamesile saatuslikuks tsenderduste pillamine, ehedaks näiteks 2000. a FA karikafinaal.

       Endine Derby County väravavaht ning pikaaegne Mart Poomi konkurent Russell Hoult on pärast Derbyst lahkumist teinud läbi märgatava arengu. Eelmisel hooajal oli Houlti suurepärane mäng üks põhjuseid, miks WBA suutis 1. divisjonist otse Premieri tõusta. Hoult hoidis liigas 24 korda oma värava puutumatuna, mis on tõeliselt suurepärane näitaja.

       Üks andekamaid noori väravavahte on kahtlemata Liverpooli Chris Kirkland, kelle eest, Pool 2001. aastal 6 miljonit naela maksis, mis tegi temast kõigi aegade kallima Briti väravavahi. Hoolimata sellest on Kirkland pidanud Liverpoolis olema poolaka Jerzy Dudeki järel, kes koos temaga osteti, teine valik. Pärast Dudeki ebaõnnestunud esitusi õnnestus Kirklandil esiväravavahi koht endale saada, mida ta ka hoida suutis, kuni karikamängus saadud põlvevigastus ta hooajale kriipsu peale tõmbas.

       KAITSELIIN

       Keskaitses on kindlalt esimesed valikud MMil hästi kokku mänginud Sol Campbell ja Rio Ferdinand. ma ei näe hetkel võimalust, et keegi nende kohti ohustaks. Nende seljataga ootab oma shannsi värske Newcastle\'i ost Jonathan Woodgate, keda küll jalavigastuse tõttu Austraalia mänguks koodisesse ei kutsuta. Middlesbrough-duo Gareth Southgate ja Ugo Ehiogu on sel hooajal hästi mänginud, mõlemad on kogenud ning stabiilsed stopperid, kes ka koondise tasemel oma koha kindlalt välja mängivad. Ehiogu on tõsi hetkel vigastatud. Vigastatud Woodgate\'i ja Ehiogu asemel on tugevaks kandidaadiks Wes Brown, talendikas kaitsemängija, kelle arengut vigastused kõvasti pärssinud on. Ambitsioonid koondisesse tõusta on kindlasti ka John Terry\'l, kes oma tsiviilprobleemidest lõpuks üle on saanud. Võimalik variant on veel veteran Martin Keown, kuid võttes arvesse 2004. a EMi, siis on üsna ebatõenäoline, et ta enam Erikssoni valikusse mahub.

       Paremkaitsjana mängis MMil üsna hästi Danny Mills, kes selle koha suuresti tänu Gary Neville\'i vigastusele sai. Nüüd on Gary terve ning tõenäoliselt on ta ka Erikssoni esimene valik. Peale neid kahte oleks kolmas valik Gary noorem vend Phil Neville.

       Vasakkaitsja positsioon oli pärast Stuart Pearce\'i loobumist valulaps, nüüd on sinna välja pakkuda mitu andekad mängumeest. Esimene valik on Ashley Cole, kelle seljataga ootab oma shanssi Wayne Bridge, kes hetkel küll vigastatud on. Sel hooajal on taas oma mängu leidnud Gareth Barry. Aston Villas on ta küll põhiliselt vasakpoolkaitsjana figureerunud, kui samuti on ta suuteline ka kaitses mängima. Sarnaselt Barryle, suudab vasakut äärt katta ka Charltoni Paul Konchesky.

       POOLKAITSE

       Kindlad mängijaid keskväljal on Paul Scholes, Nicky Butt, David Beckham ja Steven Gerrard. Gerrard aga Austraalia vastu koondises pole, sest Inglise liigas määrati talle 3-mänguline keeld, mistõttu ta ka koondise tegemistest eemale jääb. Kui paremal äärel on Beckhami koht 100% kindel, siis vasakule ei suudeta kuidagi võrdväärset kandidaati leida. MMil mängis seal Trevor Sinclair, samuti on võimalikud variandid Kieron Dyer ja Joe Cole. Steve McManamaniga ei taha Eriksson aga kuidagi arvestada. Probleem on ka selles, et keegi neist pole vasakujalgne ning sel hooajal pole nad oma klubi eest eriti õnnestunult mänginud, lisaks on Dyeri põhiline koht Newcastle\'s on keskpoolkaitsja. Võimalik on ka Paul Scholesi siirdamine keskpositsioonilt vasakule, nagu seda tehti Slovakkia vastu. See ei tähenda, et Scholes peaks vasakul äärel nö out-and-out winger\'t mängima. Kui meeskond on palliga võib ta liikuda vastavalt oma äranägemise järgi, jättes vasakult äärelt ründamise äärekaitsja hooleks, mida näiteks Ashley Cole ka suurepäraselt on võimeline tegema. Atlernatiivid vasakule äärele oleks veel Gareth Barry, kellest ennem juttu oli ning Emile Heskey, kes käesoleval hooajal ka koduklubi Liverpooli eest sel postisioonil tihti on mänginud.

       Lisaks eelpool ära toodud kindlatele keskvälja mängijatele on variandid veel Frank Lampard, Danny Murphy, Jermaine Jenas, Owen Hargreaves, David Dunn, Lee Bowyer. Lisaks on press välja pakkunud Sean Davis\'e nime. Nendest kõrgemad on ilmselt Lampardi aktsiad, kes sel hooajal Chelsea eest tõeslieslt hästi on mänginud, samuti on Gerrard eelolevast sõprusmängust eemal, mistõttu võib Lampard oma shanssi saada. Newcastle\'i ridades on viimasel ajal silma paistnud 19-aastane Jermaine Jenas, kes viimases viies mängus neli väravat on löönud. David Dunn on hetkel vigastatud ning pole see aasta just silma paistnud, seega Austraalia vastu teda koondises ka ilmselt pole. Suure kära saatel hooaja lõpuni West Hami siirdunud Lee Bowyer on võimalik Beckhami asendaja paremal äärel, kui viimane mingil põhjusel mängida ei saaks.

       RÜNDELIIN

       Micahel Owen\'i koht on muidugi kindel, selles ei tohiks kahtlust olla. Samas pole Owen samasugust mängu näidanud, kui aasta tagasi. Liverpooli eest mängides raiskab ta tihti häid võimalusi, mis talle veel paar hooaega tagasi kergeks saagiks olid. Loodetavasti saab ta sellest kriisist peagi üle.

       Peale Sheareri lahkumist pole väärilist no.9\'d leitud, seis pole muutunud ka praeguseks hetkeks. Oweni ründepartneriks pakutakse erinevaid nimesid, kuid ühtki kindlat meest veel pole. Kes on siis võimalikuid variandid? Antud olukorras ilmselt Alan Smith, Emile Heskey, James Beattie ja Darius Vassell.

       Heskey vorm on sel hooajal olnud enam kui tagasihoidlik, samuti on teda Liverpoolis tihti vasakpoolkaitsja kohal mängitatud. Ka Alan Smith on praktiliselt terve hooaja võõral positsioonil mänginud, Leedsis on ta täitnud parempoolkaitsja kohta. Tema parim positsioon on siiski ründaja ning seda kohta tal on raske on koondis kindlustada, kui ta peab klubis pidevalt poolkaitses mängima.

       Southamptoni ridades on käesoleval hooajal väravatega silma paistnud James Beattie ning on üsna tõenäoline, et Eriksson ta oma valikusse kaasab. Eriti arvestades seda, et Beattie konkurendid Heskey ja Vassell on sel hooajal üsna kehvapoolset olnud.

       Lisaks neile on võimalik variant veel Robbie Fowler, kelle see hooaeg on põhiliselt möödnud vigastust ravides ning klubi vahetades. Loodetavasti suudab ta Manchester Citys oma kunagise hiilguse taas leida ning seeläbi tagasi koondisesse murda.

       Press spekuleerib hoolega võimalusest, et Evertoni sensatsioon Wayne Rooney saab koondisekutse. Ma arvan, et ennem peaks ta oma koha Evertoni põhikoosseisus kindlustama ning regulaarselt väravaid hakkama lööma. Sel hooajal pole ta veel kumbagi suutnud teha. Samas, kiiret tal pole, sest alles oktoobris täitus ründetalendil 17 eluaastat.

       Kommentaar


        Replying to Topic \'Inglise koondise tegemisi\'

        Tubli analüüs, Kaarel. Lisaksin vaid, et Wayne Rooney saab pigem kuuluma David Platti U21-valikusse. Kui sedagi. Viimastel seisab teisipäeval ees sõprusmäng Itaaliaga. Väga nõrgas vormis David Dunn vaevalt, et seekord kutset saab, küll on võimalik variant teine Blackburni poolkaitsja David Thompson. Viimastel päevadel on saanud kiitust ka Southamptoni Matt Oakley.
        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

        Kommentaar


         Replying to Topic \'Inglise koondise tegemisi\'

         Inglismaa ründajaks nr.9: F. Jeffers.
         Pealegi Seaman on sitaks hea väravavaht.

         Kommentaar


          Replying to Topic \'Inglis

          Selline uudis on tulnud, et Carlo Cudicini kaalub UK kodakondsuse v6tmist. Ta s2ilitaks seejuures ka Itaalia kodakondsuse, kuid saaks seejuures esindada Inglismaa (v6i Walesi, Shoti ehk P6hja-Iiri) koondist. Itaalia A-koondise eest pole Cudicini m2nginud, noortekoondiste eest ei oska pead anda... Seejuures loevad noortekoondiste puhul ainult ametlikud v6istlusm2ngud. Praegune Iiri koondislane Andy O\'Brien on pidanud n2iteks yhe kohtumise ka Inglismaa kuni 21-aastaste koondise eest. Igatahes saaks Cudicini koos Tema Majesteedi passiga ka koha Inglise koondise p6hikoosseisus v6i esimese varuna. Konkurendiks oleks sel juhul ikkagi Paul Robinson. No kaua v6ib seda vanameistrit v2ravasuul hoida?! Ahjaa, aega v6taks kogu see kodakondsusjama esialgsetel hinnangutel nii 18 kuu ringis.
          “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
          The Special One

          Kommentaar


           Replying to Topic \'Inglise koondise tegemisi\'

           Läbi punaste prillide vaadates, kommenteeriks ka paari tõika:

           Kaitse

           Rio peaks kindlasti moodustama Sol-iga kekskaitsjate paari, lihtsalt ideaalsed koos ( täiendavad üksteist ). Kuna Inglismaal on suht palju korralikke keskkaitsjaid siis mina kasutaks Brown-i just paremal äärel, samas tema miinuseks on rünnakute toetamine, ta lihtsalt ei saa hakkama. Erinevalt Gaz-ast, kes on suurepärast tööd äärel teinud viimastes unitedi mängudes. Samas teeb ta aega-ajalt väga koledaid prohmakaid. Ja P.Neville koha pealt niipalju - selle mehe oskused ei jõua tahtmisele järgi. Tema koht Inglise koondises küll ei ole, pigem manU pingil.

           Keskväli

           Becks\'i koht on kindel, aga Scholes-i mängitaks mina pigem ründaja taga, unitedi eest on ta olnud see hooaeg sel kohal sensatsiooniline ja arvatavasti mängib oma elu parimat vutti momendil, arvestades et Inglismaal pole välja panna kindlalt teist ründajat, siis oleks asi proovimist väärt. Ideaalne kastist-kasti rebane.
           Nicky poiss tuli aga alles vigastusest tagasi ja teeb alles oma esimesi samme, nii et minu arvates ei maksaks teda algkoosseisus Austraalia vastu veel platsile saata, parem anda võimalus Dyer-ile, Cole-ile või jah Jenas-le.

           Rünne

           Arvestades, et Smith ja Heskey on mänginud praktiliselt terve hooaja võõral positsioonil ja Vassell pole võrreldes Beattiega midagi korda saatnud, siis annaks mina just teise ründaja koha Owen-i kõrval just Jamesile. Muidugi juhul kui Scholes-i keskväljal kasutataks.

           Kommentaar


            Replying to Topic \'Inglise koondise tegemisi\'

            Originally posted by Jaan


            Selline uudis on tulnud, et Carlo Cudicini kaalub UK kodakondsuse v6tmist. Ta s2ilitaks seejuures ka Itaalia kodakondsuse, kuid saaks seejuures esindada Inglismaa (v6i Walesi, Shoti ehk P6hja-Iiri) koondist. Itaalia A-koondise eest pole Cudicini m2nginud, noortekoondiste eest ei oska pead anda... Seejuures loevad noortekoondiste puhul ainult ametlikud v6istlusm2ngud. Praegune Iiri koondislane Andy O\'Brien on pidanud n2iteks yhe kohtumise ka Inglismaa kuni 21-aastaste koondise eest. Igatahes saaks Cudicini koos Tema Majesteedi passiga ka koha Inglise koondise p6hikoosseisus v6i esimese varuna. Konkurendiks oleks sel juhul ikkagi Paul Robinson. No kaua v6ib seda vanameistrit v2ravasuul hoida?! Ahjaa, aega v6taks kogu see kodakondsusjama esialgsetel hinnangutel nii 18 kuu ringis.
            tglt ta vist ei võtaks. talle antaks kui 5 aastat on töötanud/elanud inglismaal.. koondise eest on ta küll mägninud a mitte ametlikes mängudes (mm, em qualify/finaalturniir) see vist lahendaks natiks inglaste vv probleemi kui siuke asi üldse on :P
            Pärtel Tomberg

            isePankur.ee - Inimeselt inimesele
            http://www.isepankur.ee
            info@isepankur.ee

            Kommentaar


             Replying to Topic \'Inglise koondise tegemisi\'

             5 aastat peaks millalgi 2004 l6pus v6i 2005 alguses t2is saama...
             “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
             The Special One

             Kommentaar


              Replying to Topic \'Inglise koondise tegemisi\'

              Kui suurvõistlustest rääkida siis
              2006 aasta MMiks Saksamaal

              Kommentaar


               Replying to Topic \'Inglise koondise tegemisi\'

               Originally posted by guru


               Läbi punaste prillide vaadates, kommenteeriks ka paari tõika:

               Kaitse

               Rio peaks kindlasti moodustama Sol-iga kekskaitsjate paari, lihtsalt ideaalsed koos ( täiendavad üksteist ). Kuna Inglismaal on suht palju korralikke keskkaitsjaid siis mina kasutaks Brown-i just paremal äärel, samas tema miinuseks on rünnakute toetamine, ta lihtsalt ei saa hakkama. Erinevalt Gaz-ast, kes on suurepärast tööd äärel teinud viimastes unitedi mängudes. Samas teeb ta aega-ajalt väga koledaid prohmakaid. Ja P.Neville koha pealt niipalju - selle mehe oskused ei jõua tahtmisele järgi. Tema koht Inglise koondises küll ei ole, pigem manU pingil.
               Mis puutub koondise paremkaitsja kohta, siis Phil Neville ei olegi konkurent ei Garyle, ega Danny Millsile. Ta oleks nende järel kolmas valik. Sest tasemel paremkaitsjad peale G.Neville\'i ja Millsi eriti hetkel inglastel polegi. Jamie Carragher on rahvusvahelise taseme jaoks liialt aeglane, kohmakas ning puudulike pallioskustega. Potsensiaali oleks U-18 ning -21 koondised läbi käinud Andy Griffinil, kes pärast pikki vigastusi sel hooajal taas häid mänge on näidanud. Võiamlik oleks varukandidaat oleks ka Wes Brown, kes just paremkaitsjana ennast ManUtd põhimeeskonda mängis, seda 1998-99 hooaja sügisel, kui Gary Neville vigastatud oli. Browni pean siiski pigem keskkaitsjaks.

               Keskväli

               Becks\'i koht on kindel, aga Scholes-i mängitaks mina pigem ründaja taga, unitedi eest on ta olnud see hooaeg sel kohal sensatsiooniline ja arvatavasti mängib oma elu parimat vutti momendil, arvestades et Inglismaal pole välja panna kindlalt teist ründajat, siis oleks asi proovimist väärt. Ideaalne kastist-kasti rebane.
               Nicky poiss tuli aga alles vigastusest tagasi ja teeb alles oma esimesi samme, nii et minu arvates ei maksaks teda algkoosseisus Austraalia vastu veel platsile saata, parem anda võimalus Dyer-ile, Cole-ile või jah Jenas-le.
               Scholes\'i parim positsioon on tõesti nö in the hole, ehk siis ründajate taga. Õnneks on jalgpallis võimalused limiteerimata. Seega saaks Scholes katta vasakut äärt, kui palli valdavad vastased. Siis saaks keskväljal kasutada kahte hard-tacklerit, nt. Gerrard\'i ja Butt\'i, mis poolkaitse veelgi kompaktsemaks muudaks. Kui meeskond domineerib, siis liiguks Scholes vastavalt oma äranägemise järgi, kas keskele või ründajate taha. Vasakult äärelt ründamine jääks siis juba vastavalt äärekaitsja hooleks. Ashley Cole on selleks ka suurepäraselt võimaline, kiire mängijana on ka kiirelt tagasi kaitsesse võimeline lülituma. Loomulikult saaks ka kasutada puhast wingerit, kuid probleem on selles, et inglastel vasakule äärele hetkel sellist meest välja panna pole. Kõik oleneb ka vastasest ning kasutusel olevast mängijate materjalist. In football, options are unlimited...

               Kommentaar


                Replying to Topic \'Inglise koondise tegemisi\'

                Täna spekuleerivad Inglise lehed jälle Wayne Rooney nimega, pärast seda, kui Eriksson eile teatas, et toob koondisesse uusi nägusid.
                http://www.timesonline.co.uk/article/0,,27-570097,00.html
                Aga eks siis õhtul näeb, kui koondise nimekiri teatavaks tehakse.
                the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                Kommentaar

                Working...
                X