320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

No c' mon, mis nendel Itaalia klubidel CL-s viga on???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Orginally posted by Artur

    Ma mõtlesin selle all eelkõige ikkagi Serie B suurklubisid nagu Napoli ja Sampdoria, inimeste huvi klubi vastu on peale relegatsiooni oluliselt langenud. Lihtsalt hale on vaadata, kuidas kunagi Itaalia meistriliiga tipus konkureerinud klubid kuskil madalama liiga keskel vaevlevad.
    See tuletas mulle meelde ühe mõtte, mida olen peast läbi lastnud just seoses nt. AC Torinoga, tegemist on ju kunagise (küll üsna ammuse) tippklubiga ning selge on see, et inimesed on pettunud, kui peavad oma klubi mitte nii tipptasemel nägema. See võtab just ära neid pealtvaatajaid, kes mitte kõige tulihingelisemad fännid ei ole.
    Napolist niipalju, et nad mängisid üsna pikalt see hooaeg Beneventos, õigust öelda põhjusest ma nagu eriti hästi aru ei saanud, vist oli see seotud ka vähese fännide huviga, aga ka staadioni remonti vist tehti?
    Sampadoria (nii nagu mõned itaallased hääldavad) elik Sampdoria mängib ju spetsiaaljalgpallistaadionil, jälle näide sellest, et staadionist üksi ei piisa (kuigi minu arvates on see staadion päris kole). Seal on vist ka probleem rohkem inimestes, oli juhust viibida Genovas ajal kui linna teine klubi Genoa võitis ühe serie B voorumängu, kuid olles vahetult pärast mängu staadioni lähedal, ei taibanud ma tükk aega, et kohalik klubi oleks võitnud, erilist rõõmu küll fännide nägudelt ei lugenud.

    Kommentaar


      #17
      Torino oli tõesti suurklubi kuni ühe hirmsa lennuõnnetuseni, kus kogu tollane meeskond surma sai. Ja Napoli oli ka suurklubi, kuni juhtus üks teist laadi õnnetus - ja see on juba seotud Diego Armandoga. Aga originaalteemast on siin kuidagi kõvale kaldutud? Miks siis ikkagi Euroopas nii kehvasti? Kas tegu on ainult väliste mõjuritega, või on Itaalia klubide mänguga ka puht taktikaliselt midagi lahti?
      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

      Kommentaar


        #18
        Orginally posted by Artur

        Tõsi, pealtvaatajate hulk on ka seal maruliselt vähenenud. Aastaid tagasi võis staadionil kohata circa 70 000 pealtvaatajat, praegu, nii nukker kui see ka poleks, vaatab staadionil kohtumist keskmiselt 14 000 jalgpallihuvilist. Napolil Chievo-vabandus puudub, kuna Napoli näol on tegu ikkagi miljonilinnaga. Täpset rahvaarvu küll ei tea, kuid üle 3 miljoni peaks see ulatuma küll.
        Ma arvan, et suur osa neist 70000-st oli seal Maradona pärast. Napoli pole ju enam see ilma temata. Kohutavalt traagiline lugu tegelikult. Muide Maradona poega (keda ta ise ei ole kunagi tahtnud enda pojaks pidada) peetakse Itaalias lootustandvaks palluriks. Ta on praegu vast 14-aastane?
        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

        Kommentaar


          #19
          Kas keegi nõustuks minuga kui pakun välja , et järgmine itaalia meeskond kes euroopas midagi saavutab on Inter.Vastus väga lihtne.Nad said ühe maailma tipptreeneritest, kes tänu oma diktaatorlikele kalduvustele suudab staarid maapeale tagasi tuua ja neile meelde tuletada, mille eest neile palka makstakse.
          Samas on tohutu potensiaal juvel , kes tänu Lippi noorenduskuurile on koostamas uut,noort ja löögivõimelist võistkonda.Kui lisada siia juurde veel paar välismalast, kes oma riikides on absoluutsed tipud (Nedved, Thuram, Trezeguet), siis on just Lippi (ja ei keegi muu) see kes Juve endise hiilguse taastab.
          299195

          Kommentaar


            #20
            Orginally posted by mcnamara

            Torino oli tõesti suurklubi kuni ühe hirmsa lennuõnnetuseni, kus kogu tollane meeskond surma sai. Ja Napoli oli ka suurklubi, kuni juhtus üks teist laadi õnnetus - ja see on juba seotud Diego Armandoga. Aga originaalteemast on siin kuidagi kõvale kaldutud? Miks siis ikkagi Euroopas nii kehvasti? Kas tegu on ainult väliste mõjuritega, või on Itaalia klubide mänguga ka puht taktikaliselt midagi lahti?
            Kui ma põhjust teaksin (ja lahendust), siis ei peaks vist siin Eestis konutama, vaid saaks kõva raha kuskil Itaalias kokku ajada .
            Olgu siis mõned põhjused, millest enamus ei ole minu enda välja mõeldud, vaid itaalia ajakirjandusest nopitud (osa neist kuulsin aasta tagasi, kuid probleem on ju sama).
            Põhjuseid on nii sisemisi kui ka väliseid, kuna väliseid põhjuseid on natuke juba puudutatud, siis kõigepealt mängu ennast puudutavad põhjused.
            - Itaalias pole mäng nii tehniline, pigem taktikaline, seetõttu on neil raske mängida tehnilistemate meeskondade vastu.
            - Kohtunikud vilistavad teist moodi, see ei tähenda sugugi seda, et Itaalia meistrivõistlusel tooremalt mängida lastakse, pigem vastupidi, ei tule meelde, kes Itaalia treeneritest väitis, et Itaalias vilistatakse liiga tihti ning see rikub mängurütmi.
            - Väljakute konditsioon Itaalias, selle kohta olen nurinat kuulnud õige mitu korda. See omakorda toob kaasa sagedased vigastused (üks peamistest põhjustest, miks Laziol see hooaeg CL nii kehvalt läks . )

            Muudest põhjustest:
            - Siin juba mainitud kohaliku liiga ületähtsustamine. Kui keegi Euroopas ei mängi või varem välja kukub ollakse agarad lugema mitu mängu peab veel püsima jäänud meeskond rohkem pidama. Mõte on alati "meie mängime vähem mänge, järelikult meie võidame," tahes-tahtmata mõjutab see ka teisi klubisid.
            - Psühholoogia, st. ka juba mainitud pealtvaatajate ning ajakirjanduse surve. See on ka juba mõnda aega probleemiks, "Itaalias võib oma õhtuseid mõtteid järgmise päeva ajalehest lugeda.
            - Meeskondade siseprobleemid, pole eriti teemaks praeguse krahhi puhul, kuid teatud hulgal klubidel on probleemid siseprobleemid. Alles äsja tunnistas Parma president Tanzi, et probleemid on sisemised ning klubi organisatsioon ei ole piisavalt tugev. See, et asjad Parma puhul asjad korrast ära olid (on), sai aru juba eelmisel aastal, eriti kui Sacchi (kes jälle Parma treener on) pärast lühikest ametisolekuperioodi tervislikel põhjustel treeneri kohalt tagasi astus. Kuigi juba siis tundus asi kahtlane, Sacchi, keda on kritiseeritud varemalt ikka väga palju, lahkub viidates, et närvid ei pea pingele vastu?!? Kuna ta nüüd juba mitu kuud ametis on olnud ning juttu närvide krussiminekust ei ole küll kuulnud. Sama jutt ka Passarella vallandamise kohta, alles päev varem lugesin, et Parma usaldab täielikult teda ning päev hiljem (vahepeal ühtegi mängu ei toimunud) lasti mees lahti. Üldse on treenereid Parmas kahe viimase aasta jooksul vahetatud tihemini sokke ning tavaliselt pole ka valmis varutud uut treenerit. Läks vist liiga pikaks Parma probleemide kirjeldamiseks, aga päris teemast mööda ehk ei ole: oli ju Parma eelmise aasta 4. võiskond ning mängis ka CL eelringis, kuid kukkus kohe välja.
            - Ostupoliitika, sellest oli siin kah juba juttu, aga mõista millal tehakse kasulikke oste ja millal mitte, pole alati nii lihtne. Mida nt. Roma see aasta valesti tegi? Et piirdus enam-vähem sama meeskonnaga? Tegelikult on probleemiks iga hinna eest teenida.

            OK, esialgu piirdun sellega, kuigi arvan, et lihtsam on anda vastust konkreetsete klubide ebaedu põhjuste kohta kui sellist üldist juttu.
            Muideks, Cappello väitis enda õigustuseks, et ta ei olnud kunagi sellist Liverpooli mängimas näinud .

            Kommentaar


              #21
              Juve puhul ma seda ka tõesti loodan, et Lippi Juve uuesti tippu viiks või tipus ta küll on, aga ka Euroopas läbi lööks. Agnelli on ka öelnud, et Lippilt ei oodata see aasta suurt, sest rõhk on pandud järmistele aastatele. Ühtlasi ma arvan ka seda, et Juve on üks vähestest meeskondadest, kes oma treeneri valikul õige otsuse tegi, sest Lippi on teinud imet selle võistkonnaga ja ta tunneb läbilõhki seda võistkonda. Need ülejäänud suured klubid, kes omavahel koguaeg treenereid vahetavad on ikka suht lollid, väljaarvarud Interi ja Roma loomulikult.

              Kommentaar


                #22
                Orginally posted by Lubella
                Muideks, Cappello väitis enda õigustuseks, et ta ei olnud kunagi sellist Liverpooli mängimas näinud .
                Ma arvan, et ta oli lihtsalt Barcelona mõju all - need ju seal väitsid, et Liverpool mängib mingisugust mänguilu tapvat vutti. Tegelikult on lugu selles, et Houllier oskab meisterlikult mängutaktikaga varieerida. Kui vaja, siis küll need mehed ikka ründavad ka! Aga Lubella - tänan põhjaliku analüüsi eest - lausa lust lugeda.
                the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                Kommentaar


                  #23
                  Orginally posted by Artur

                  Miks sinu arvates Luigi Ferraris kole on? Minule igastahes meeldib. Napolist niipalju, et San Paolo ei kujuta ju arhitektuuriliselt absoluutselt mingisugust kunstilist väärtust, kuid iga mängu teevad staadionil unustamatuks just Napoli andunud fännid. Tõsi, pealtvaatajate hulk on ka seal maruliselt vähenenud. Aastaid tagasi võis staadionil kohata circa 70 000 pealtvaatajat, praegu, nii nukker kui see ka poleks, vaatab staadionil kohtumist keskmiselt 14 000 jalgpallihuvilist. Napolil Chievo-vabandus puudub, kuna Napoli näol on tegu ikkagi miljonilinnaga. Täpset rahvaarvu küll ei tea, kuid üle 3 miljoni peaks see ulatuma küll.
                  Jälle off-topic, vabandan.
                  See Genova staadioni küsimus oli vist mulle mõeldud? Nagu ma kuskil juba varem mainisin maitse üle ei vaielda. Ei meeldi, tekitab sellise kõleda tunde, nagu mingi metallkarp. No jah, aga mis on Sampdoria fännide õigustus, et neid nii vähe on? Sealkandis on ka asustus üsna tihe, elanikke 700 000 ringis.
                  Napoli probleemid on ka sügavamad, fännid pole juba pikka aega olnud rahul klubi juhtkonna tegevusega, praegu on olukord eriti komplitseeritud, presidendi arreteerimine, rahaprobleemid jne. Ja kordan Napoli ei mänginud see hooaeg üsna pikka aega kodumänge Napolis, vaid Beneventos.

                  Kommentaar


                    #24
                    Orginally posted by Artur

                    Lubella, ma arvan, et sa praegu kordasid just selle kogu jutu üle, mille me kuidagimoodi kahepeale valmis nikerdasime.

                    Räägid, et Itaalias ei ole mäng tehniline. Väidan, et Itaalias on tunduvalt rohkem selliseid tehnikaspetse, kes võiksid ühe liigutusega mängu ära teha: Totti, Del Piero, Rui Costa, Baggio jne. Mis puutub väljakute konditsiooni, siis see pole nüüd küll mingi probleem. Ise pole veel ühtegi vigastust näinud, mis oleks otseselt tingitud kehvast väljaku seisukorrast.

                    Toonitaksin veelkord, et kõik need sinu ja minu poolt välja pakutud probleemid on kõigest oletused. Tegelikult ei tea meist täpselt keegi, milles peitub tegelik Itaalia jalgpallimeeskondade ebaedu.
                    internetiühendus on väga aeglane.
                    Tegelikult ei tea nad Itaalias isegi seda, kust meiegi seda rohkem teadma peaks. Mina seda mängijate vähest tehnilisust välja ei ole mõelnud nii nagu ka staadionite kehva konditsiooni, iseennast pani see ka kahtlema, aga kuulsin seda Itaalia jalgpalliekspertide arvamusena. Kahjuks ei mäleta, aga vist oli jutt sellest, et teised on lihtsalt tehnilisemad (üldiselt, mitte üksikuid mängijaid silmas pidades). Mänguväljakute kvaliteedi suhtes ei saanudki probleemile pihta, jutuks oli vilets muru kvaliteet ning talvel mõnelpool külmunud pinnas, samuti oli probleemi, et osadel staadionitel ei voola vihmavesi korralikult ära, aga peamine jutt käiski selle ümber, et mänguväljakute tase on vilets, põhjuseid mainiti ainult möödaminnes.

                    Kommentaar


                      #25
                      Orginally posted by Lubella
                      - Ostupoliitika, sellest oli siin kah juba juttu, aga mõista millal tehakse kasulikke oste ja millal mitte, pole alati nii lihtne. Mida nt. Roma see aasta valesti tegi? Et piirdus enam-vähem sama meeskonnaga? Tegelikult on probleemiks iga hinna eest teenida.
                      Minu arust see kõige suurem probleem seisnebki ostupoliitikas ehk võibolla täpsemal öelduna ostumaanias. Pidevalt tehakse igasuguseid vangerdusi, millest võibolla selle hooaja parimaks näiteks on väravavahtide diil, kus klubi vahetasid nii Buffon, Frey kui ka Toldo. Mis kuradi heast sisekliimast siin üldse juttu saab olla kui igal aastal minnakse uuele hooajale vastu praktiliselt uue koosseisuga ja kiputakse vahetama just võtmemängijaid, kelle mõju tiimile suurem, kui keegi arvatagi oskab. Parmast Buffon ja Thuram, asemele saadi Frey; Laziost lahkusid Veron, Nedved, Salas, kelle asemele Mendieta, Stankovic ja Stam. Antud meeskondade positsioone jälgides poleks nagu kahtlustki, et vahetused pole ennast õigustanud. Juve sai lahti Zidane'st, aga asemele osteti maailma kalleim kaitsja ja väravavaht. Peaks nagu hea diil olema, aga sellegipoolest on juba päris mitu hoopi üle elatud ja mina arvan, et ka meistritiitel jääb järjekordselt unistuseks.
                      Ühesõnaga puudub järjepidevus. Milan, Lazio, Juve, Parma võiksid ühelgi hooajal oma miljonid kulutamata jätta ja nagu keegi siin eelpool juba mainis, raisata see raha noorte arenguks. Eeskujusid Euroopas küllaga.
                      May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                      Kommentaar


                        #26
                        Orginally posted by Maarek

                        Orginally posted by Lubella
                        - Ostupoliitika, sellest oli siin kah juba juttu, aga mõista millal tehakse kasulikke oste ja millal mitte, pole alati nii lihtne. Mida nt. Roma see aasta valesti tegi? Et piirdus enam-vähem sama meeskonnaga? Tegelikult on probleemiks iga hinna eest teenida.
                        Minu arust see kõige suurem probleem seisnebki ostupoliitikas ehk võibolla täpsemal öelduna ostumaanias. Pidevalt tehakse igasuguseid vangerdusi, millest võibolla selle hooaja parimaks näiteks on väravavahtide diil, kus klubi vahetasid nii Buffon, Frey kui ka Toldo. Mis kuradi heast sisekliimast siin üldse juttu saab olla kui igal aastal minnakse uuele hooajale vastu praktiliselt uue koosseisuga ja kiputakse vahetama just võtmemängijaid, kelle mõju tiimile suurem, kui keegi arvatagi oskab. Parmast Buffon ja Thuram, asemele saadi Frey; Laziost lahkusid Veron, Nedved, Salas, kelle asemele Mendieta, Stankovic ja Stam. Antud meeskondade positsioone jälgides poleks nagu kahtlustki, et vahetused pole ennast õigustanud. Juve sai lahti Zidane'st, aga asemele osteti maailma kalleim kaitsja ja väravavaht. Peaks nagu hea diil olema, aga sellegipoolest on juba päris mitu hoopi üle elatud ja mina arvan, et ka meistritiitel jääb järjekordselt unistuseks.
                        Ühesõnaga puudub järjepidevus. Milan, Lazio, Juve, Parma võiksid ühelgi hooajal oma miljonid kulutamata jätta ja nagu keegi siin eelpool juba mainis, raisata see raha noorte arenguks. Eeskujusid Euroopas küllaga.
                        Tegelikult ma ei tahtnud lihtsalt eelnevat juttu üle korrata, selle iga hinna eest teenimise all pidasingi sellist mõttetut ostmist/müümist silmas. Tegemist on nagu mingi vahendustegevusega. Ei ole üritanudki ilmaasjata ostmist/müümist õigustada, ega tahagi. Samas noorte arendamiseks ühest aastast ei piisa, see on pikemaajalisem projekt ning võib-olla ei jätku klubiomanikel selleks lihtsalt kannatust, tulemusi tahetakse kohe kiiresti saavutada.

                        Kommentaar


                          #27
                          Vastus teemale 'No c' mon, mis nendel Itaalia klubidel CL-s viga on???'

                          No krt see hooaeg, mis kohe algamas, loodan Itaalia klubidelt ikka normaaleid esitusi ka. Juba halb on kuida kõik mõnitavad, et "näe su Itaalia klubid ei jõua jälle kuhugi". Miinimum oleks üks klubi poolfinaalis, aga jah keegi võiks ära ikkagi võita, et saaks Itaalia jalka au jälle tõsta. Ise usun ka, et ju see aasta nad proovivad natukene kaugemale jõuda ja eriti võiks seda Juve teha, ikkagi Itaalia meistar ju.

                          Kommentaar


                            #28
                            Replying to Topic \'No c\' mon, mis nendel Itaalia klubidel CL-s viga on???\'

                            Lõpuks ometi see hooaeg tõestas Itaalia klubide kuulumist absoluutsesse tippu. Vähe rahul olen et nii hästi läks, kuradi kahju, aga et Milan selle CL võitis, aga poogen, järgmine aasta võidab Juve. Itaalia jalgpall ruulib taas!

                            Kommentaar

                            Working...
                            X