Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Euroopa Superliiga

Collapse
X

• Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

Siinkohal tuletaks meelde ERRi artiklit.

Endine Euroopa jalgpalliliidu (UEFA) president ning Prantsusmaa jalgpallistaar Michel Platini peeti kinni kahtlustatuna korruptsioonis, kus Katar sai endale 2022. aasta jalgpalli MM-i korraldamisõiguse.
    Pariisi kohalik politsei pidas 63-aastase Platini kinni teisipäeva hommikul ning viis ta jaoskonda ülekuulamisele. Prantsusmaa politsei uurib juba pikema aja vältel, kuidas Katar pälvis 2022. aasta MM-i korraldamisõigused - kahtlustatakse korruptsiooni.
    Platini oli UEFA president aastatel 2007 - 2015. Praegu süüdistus ei ole meesterahvale esimene korruptsioonijuhtum. 2015. aastal oli prantslane sunnitud ametist tagasi astuma, kuna tuli välja, et toonane rahvusvahelise jalgpalliliidu president Sepp Blatter maksis Platinile ebaseaduslikke tasusid. Platini teenis selle eest kuueaastase tegutsmeiskeelu jalgpallis. Platini kaebas otsuse edasi ning karistus lühendati neljale aastale. See lõppes tänavu märtsis.
    2014. aastal tunnistas Platini kohtumist endise jalgpalliametniku Mohammed bin Hammamiga mõned päevad enne seda, kui Katar sai MM-i korraldamisõiguse. Hammami teenis jalgpallis eluaegse tegutsemiskeelu aga 2012. aastal, mil teda süüdistati samuti korruptsioonis.

Ekre ja sotsid saaks ka ühte patta panna. Kui nad raha üksteise taskusse tõstaks ja mingeid õiguseid koos jagaks teistele asutustele. Eriti eriti veel, kui nad teeksid ka ühise kohtumaja.

Eelkõige väärib UEFA aga kiitust viimase 30 aasta jooksul tehtud töö eest. UEFA ei ole progressi tõrjunud, vaid seda sülelenud. Meistrite liiga formaati on 90ndatest alates pidevalt kohendatud paremini sobituma pidevalt muutuva Euroopa jalgpallimaastikuga ning seejuures on sellega teenitud tulusid jaotatud solidaarselt, mille abil on edendatud jalgpalli maailmajao igas otsas.
    Näiteks puistates superkarikafinaali korraldusõiguse näol kõige kangemat staaritolmu Thbilisisse, Skopjesse, Trondheimi ja Tallinnasse. Pidevad investeeringud noortejalgpalli ja taristusse on väiksematele jalgpalliriikidele üliolulised ning koos haaravaks võistluseks osutunud Rahvuste liigaga aidanud kaasa sellele, et tasemevahed Euroopa sees on pidevalt vähenenud.

Olen nagu 90’ keskpaigast CL vaadanud. Kohe ei meenugi, mis on muutunud 25 aastaga. Mäletan endiselt neljaseid alagruppe jne. Võib-olla olen järjekordselt ise ära tutsanud endid ja lihtsalt ei mäleta formaadi muutusi, millepärast superliigat teha ei tahetud.
    Teise lõiguga jõuad jälle sinna vaesemehe rolli. Oh küll on ikka meid aidatud ja nii solidaarne oldud. Kuidas samas see ei tundu ebaõiglane, et väga väike osa kogu vutist. Toidab praktiliselt tervet vutti. Võib seda ju vaadata ka nii, et Florad ja muud sarnased klubid Euroopas lihtsalt eksisteerivad ja mängivad just täne nendele Perezitele ja Glazeritele. Või siis pigem Realile ja ManUle.

Mida andis Eesti jalgpallile ja eestlastele see Superkarikas Tallinnas? Mitte sittagi. Hispaanlased said vahelduseks Ida-euroopasse reisida ja mängu vaadata.

3. Real, Barcelona, Inter ja Milan vajavad Superliigat, sest nad on kulutanud rohkem raha, kui tohtinuks. Kui inimesel on ühe kuu eelarve 1000 eurot, siis ta ei osta endale esimesel kuupäeval 850-eurost bling-bling värviteleviisorit. Lõuna-Euroopa jalgpalliklubid aga keelduvad telekast loobumast. Ja mitte üks kord, vaid pidevalt.
    Reali president Florentino Perez käis eile raadios Superliigat õigustamas ja ütles muuhulgas: "Ilma Superliigata pole meil ega kellelgi teisel võimalik osta Kylian Mbapped või Erling Braut Haalandit." No aga ärge siis ostke ja mängime edasi. Meistrite liigas, mille 13-kordsed tšempionid te olete, aga mille ilmasambaks on alates esmaspäevast aga väärikuse säilitanud Bayern.

Läheb tegelikult terve 3. punkti kohta aga ei hakanud kõike kopeerima.
    Kas uus liiga on sellepoolest hea, et selle lõi katuseorganisatsioon. Mu point tahaks olla seal, kui SL idee oleks klubide poolt välja käidud kujul, et on mingi langemis ja sportliksüsteem kuidas sisse saada. Oleks UEFA/FIFA alustanud samasuguse infooperatsiooniga 12 klubi vastu. Ole nii sinisilmne kui tahad, kogu mure FIFA/UEFA jaoks oli siiski, et nad kaotavad suure suure hulga raha. Nii ei saa jällegi enda ja ennast valinud inimeste unistusi ellu viia. Toiduahel puruneb, ning organisatsioon muutub mõjuvõimult lahjemaks, kuniks ajas lakkab sellisel kujul olemast.
    See, et klubid ja nende omanikud otsivad, kuidas klubi võiks rohkem teenida ning läbi selle olla jätkusuutlikum, pole küll halb. Eriti kui ennenägematute asjaolude tõttu langeb ära suur osa sissetulekust.
    Ja eriti kui need sinu “puhas kui prillikivi” katuseorganisatsioonid nende teenitud tulu oma tasku suruvad.

Isiklikult pole SL austaja. Vähemalt sellisel kujul, nagu seda esialgu esitleti. Aga minu arvates on teised punktid palju olulisemad, kui need mida SN artikkel käsitles. Alustades fännidest... ja lõpetades FIFA/UEFA ostetud turniiride, FFPde ja muu sellisega.

Pikk jutt, sitt jutt. Ega isegi enam lõppeks aru saa, mida ma nüüd täpselt öelda tahtsin. Öelge mulle ka kes teab. Tra asi tuli nii pikk, et ei mahtunud ūhte posti. Mis foorum see on rsk.

Kommentaar

Kas sa võid kuidagi artiklis toodud väited teisiti markeerida?
      Instagram

Twitter

Eesti Lokomotiv Moskva fännid

telekavaataja.blogabet.com

Kommentaar

Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
        Kas sa võid kuidagi artiklis toodud väited teisiti markeerida?
        Kusjuures mõtlesin selle peale. Aga mu oskused siin keskkonnas midagi teha, peale postitamis nupu vajutamise on pehmelt öeldes puudulikud.

Kommentaar

Algselt postitas nimastain Vaata postitust
          Kusjuures mõtlesin selle peale. Aga mu oskused siin keskkonnas midagi teha, peale postitamis nupu vajutamise on pehmelt öeldes puudulikud.
          Muuda postitust, selekteeri võõras lõik ja vajuta keyboardil ctrl+I (kaldkiri) või ctrl+B (rasvane), kuidas endale kenam paistab.
          20 LEGEND

Kommentaar

Superliiga projekt läks selleks ajaks pausile, aga läbikukkumiseks seda ka pidada ei saa. Esiteks saivad asjapulgad kõvasti tagasisidet, et kust kärisema hakkas. Teiseks on jalgpalliüldsus eufoorias selle projekti "läbikukkumise" pärast ja uus CL formaat saab seetõttu vähem tähelepanu.

Kommentaar

Algselt postitas sanderk Vaata postitust
              Superliiga projekt läks selleks ajaks pausile, aga läbikukkumiseks seda ka pidada ei saa.
              Ei saa. Saunas saab kuulata jalgpallivõhikute teooriaid ja mokaotsast ka paar sõna sekka öelda. Elu nigu ernes
              Which ship never docked in Liverpool? - Titanic.

Kommentaar

Mitte midagi konkreetset, aga Premier League plaanib oma liikmesklubidelt nõuda kinnitust selle kohta, et nad edaspidi ei lenda sülemiga tarust välja.

https://www.bbc.com/sport/football/56972776
                Which ship never docked in Liverpool? - Titanic.

Kommentaar

https://twitter.com/footballdaily/st...039407621?s=21

Seda juttu varemgi olnud et neid meeskondi ühel või teisel kujul trahvitakse kes selle SLiga seotud olid, kuid ma ei saa täpselt pihta mille alusel need trahvid on? Et julgeti konkureerivat asja teha ja kohe bänn või on mingi muu teema seal taga?

Kommentaar

Juriidiliselt oleks päris põnev, mille alusel määratakse. Arvan et seal läheb klubide poolt kohtusse kaebamiseks.
                    If need be, even our keeper scores!

Kommentaar

Ma ei viitsi väga süvitsi minna, aga nii nagu ma olen aru saanud, siis UEFA-le ootamatult selgus, et ta ei saa midagi suurklubidele teha ja antud projekti karavan liigub igal juhul edasi. Küsimus on muidugi kui kiirelt ja kuhu.
                      Instagram

Twitter

Eesti Lokomotiv Moskva fännid

telekavaataja.blogabet.com

Kommentaar

Igav…

Kommentaar

140 klubi, 7 divisjoni, midafakki

Te ei saanud 10 klubigi kokku enne ju?

https://www.sportbible.com/football/...eague-20210508
                          Instagram

Twitter