320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mängu vaatama

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

  Regionalliigas selline vägev möll. Äge.

  Sa edaspidi võiksidki oma postitustes lisada, et mis hinnaga mängupileti said, see info oleks ka päris meeldiv.

  Mis mäng siis järgmiseks ?

  Kommentaar


   Teksti sees olemas täitsa. 15euri üliõpilasele peatribüünile. 19euri täiskasvanule. Üliõpilasele seisukas olnuks 7 ja vastastribüünile 12. Aga need olid tund enne mängu välja müüdud juba.

   e. Järgmiseks hetkeseisuga Karlsruhe - Freiburg 4.10. Kui plaanid ei muutu.

   Kommentaar


    Algselt postitas ericbana Vaata postitust
    Teksti sees olemas täitsa. 15euri üliõpilasele peatribüünile. 19euri täiskasvanule. Üliõpilasele seisukas olnuks 7 ja vastastribüünile 12. Aga need olid tund enne mängu välja müüdud juba.

    e. Järgmiseks hetkeseisuga Karlsruhe - Freiburg 4.10. Kui plaanid ei muutu.
    Pidasin pigem silmas eelmisi postitusi.

    Kommentaar


     Märtsis on plaan minna Darmstadt - Stuttgarti mängu vaatama. Samal matchdayl on ka Bayerni - Frankfurdi mäng, aga sinna vist ei vea välja, kuna 2. aprilli hommikul tagasilend juba...
     Kui Darmstadt jätkab samas vaimus, siis võib tõelise tuhkatriinu loo tunnistajaks olla.

     Kommentaar


      Algselt postitas ericbana Vaata postitust
      Eepiline oli see, kui ta vähemalt kahte topsi (midam ina nägin) tuimalt mingisuguse sidrunimaitselise mulliveega leti all lahjendas. lol. .
      Radler
      Слава Україні! Героям слава!

      Kommentaar


       Algselt postitas EgoTrip Vaata postitust
       Radler
       Radler polnud see kohe kindlasti.

       Kommentaar


        Algselt postitas ericbana Vaata postitust
        Radler polnud see kohe kindlasti.
        Võibolla on teised tavad - näiteks naise kodukandi, Schwarzwald, baarides käies on tavaline, et kallatakse pool topsi õlut ja ülejäänud sidrunimaitselist mullivett või limonaadi.
        Populaarne on ka weißen + koola, või mingi muu õlle kokteil. Ämmale meeldib õlut juua näiteks fantaga segatuna.
        Слава Україні! Героям слава!

        Kommentaar


         Algselt postitas EgoTrip Vaata postitust
         Võibolla on teised tavad - näiteks naise kodukandi, Schwarzwald, baarides käies on tavaline, et kallatakse pool topsi õlut ja ülejäänud sidrunimaitselist mullivett või limonaadi.
         Populaarne on ka weißen + koola, või mingi muu õlle kokteil. Ämmale meeldib õlut juua näiteks fantaga segatuna.
         Okei. Kui see nii tavaline, siis küll. Mina eestlasena oleks ennast igatahes petetuna tundnud, kui selle topsi oleks saanud .

         Kommentaar


          Ericbana, kirjutasin sulle privasse mängule minemise osas.

          Kommentaar


           Algselt postitas mihkel555 Vaata postitust
           Ericbana, kirjutasin sulle privasse mängule minemise osas.
           Vastasin, nii kuidas oskasin

           Kommentaar


            Nädalavahetusel käsin vaatamas mängu Waldhof Mannheim – TSV Steinbach. Tuleb öelda, et võrreldes paari nädala taguse mänguga, kui kohalikud mängisid Kickers Offenbachiga, siis nagu öö ja päev. Kui Offenbachi vastu oli linn politseid, turvatöötajaid ja eriüksust täis, siis Steinbachi vastu oli asi kordades ja kordades rahulikum. Esimest ja üsna ainukest politseiautot nägin alles staadioni kõrval. Üldse oli asi oluliselt rahulikum. Ei mingit püro parklas jne.            Erinevus oli ka publikuhuvis. Kui Offenbachi mängu käis vaatamas 11 500 inimest, siis Steinbach meelitas kohale 4500 inimest. Muidugi oma osa oli ka võõrsilfännide hulgas. Steinbachist oli kohale sõitnud vaid mõnekümne liikmeline grupp. Offenbachi fänne oli paar tuhat. Tulenevalt sellest, et rahvast kõvasti vähem, siis õnnestus saada oluliselt parem istekoht. 12€ eest istusin sisuliselt keskjoone juures kümnendas reas. Seega antud plaanis üsna idekas.

            Mängule jõudsin seekord üsna varakult kui staadion veel praktiliselt tühi oli. Välja arvatud üks juba umbjoobes Mannheimi toetaja, kes üksinda tribüünil istus ja millegipärast Bayerni mängijate nimesid karjus. Nii oligi. Lihtsalt istus ja karjus: THOMAS MÜLLER, ROBERT LEWANDOWSKI, GOUGLAS COSTA jne. Esmalt karjus nii terve meeskonna ette. Siis hakkas karjuma 5 zu 1 für Bayern München. Siis hakkas karjuma kõigi väravalööjate nimesid koos minutiga Bayern-Dortmund mängus. Kusjuures kõik minutid olid õiged nagu ma üle kontrollisin. Nii ta siis karjus seal tublid 5 minutit kuni meeskonnad soojendust tegema tulid. Seejärel hakkas karjuma siiski Mannheimi mängijate nimesid ning püüdis nende tähelepanu saada. Mõned mängijas isegi sümboolselt lehvitasid.            Igatahes. Mäng hakkas lõpuks ka pihta. Tuleb tunnistada, et taseme poolest oli see ilmselt midagi Harju keskmise Levadia vs Narva Trans üsna sital päeval vms. Raske hinnata, aga praaki oli vähemalt esimesel poolajal tohutult palju. Eksiti isegi kõige lihtsamate söötudega. Mängust palju rääkida ei viitsigi. Oluline oli see, et Mannheim võttis kindla 4-0 võidu, millega kindlustas tabelis esikoha. Seega vähemalt hetkeseisuga ollakse kinni kohas, mis viib hooaja lõpus võitluseni 3.Liga koha eest. Palju on veel minna, aga üsna selgelt on Mannheim selle liiga üks tugevamaid meeskondi

            Kontrastina oli igatahes tore mäng, mida vaadata. Just Offenbachi mänguga võrreldes. Kui Mannheim tabeli tipus jätkab, siis ehk jõuan isegi mõnele mängule veel. Eriti just siis, kui mujal lähedal mingit põnevat mängu ei ole.

            Juba homme aga täiesti uuele staadionile, kus varem käinud ei ole. Nimelt Sandhausen – Kaiserslautern. Tuleb võimalus ära kasutada, sest Sandhausen võib olla küll staadion, kuhu tulevikus enam ei satu. Pilet Sandhauseni mängule 9€ + teenustasu netis ostmisel (2€).

            Kommentaar


             SV Sandhausen – 1.FC Kaiserslautern.

             „Põllustaadion“ vol3 sisuliselt seekord. Peab aga ütlema, et võrreldes Mainzi ja Hoffenheimi staadionitega oli Sandhauseni Hardtwaldstadion oluliselt romantilisemas kohas ning üldmuljega. Põllustaadion muidugi on antud juhul mitte kõige täpsem nimetus, sest pigem asus see metsa sees.             Mäng algas 18.30. Kuna täna oli ülikoolist vaba päev, siis mõtlesin, et lähen veidi varem Sandhausenisse kohale. Jalutan rahulikult staadionile nagu mul kombeks on, võtan ühe või kaks jooki ning teen staadionile ringi peale. Suuresti tõmmati sellele plaanile kriips peale aga juba Mannheimi raudteejaamas. Perroonil ootas juba päris korralik rahvahulk, mis koosnes üliõpilastest, keskkooli lastest ja ca 200-250 Kaiserslauterni fännist. Kuigi rong oli üsna pikk, siis täitus see praktiliselt maksimumi piirini. Rongis ootasid ees juba teine suurem punt Kaiserslauterni fänne, kes varasemalt seal olid. Tuleb mainida, et juba Mannheimi rongijaamas hakkas kuhjuma aimdus Kaiserslauterni fännidest kui parajast debiilikute kambast. Kuna aga antud hetkel oli lähem kokkupuude vaid mõnekümnega nende hulgast, siis vältisin suuremate järelduste tegemisest. Igatahes antud punt oli ennast 15.30-ks jõudnud juba nii umbe tõmmata, et adekvaatselt käituda ei suudetud. Rong oli mõne peatusega suudetud juba korralikult ära lagastada ja õlu voolas põrandal.

             Lohutas mõte, et rongisõit kestab üpris vähe ning ca 25 minutiga peaks juba Sandhausenis olema. Rong hakkaski liikuma, kui karma laksuna varsti seisma jäi. Kui alguses arvasin, et laseb mõne teise rongi läbi, siis tegelikult andis see hoopis otsad ning enam edasi ei liikunud. Lisaks kõigele oli pool rongi veerenud juba perroonilt välja ning nii pidi kogu mass liikuma läbi vagunite rongi tagumisse otsa, et sealt väljuda. Edasine oli tõeline; kaos info oli puudulik ja kohati isegi ebatäpne nagu hiljem selgus. Kuna rong oli rööbastel ees, siis ei saanud ka teised rongid sealt mööda. Lõpuks suudeti katkine rong rööbastelt ära vedada ja hilinemisega tulid teised rongid järgi. Kogu värk kestis umbes tunni ning lõpuks tuli järgmine üle Sandhauseni sõitev rong 16.30. Sandhausenisse jõudis see veidi enne kella 17.00.             Rongijaamas ootas Kaiserslautern fänne ees ka politsei. Seal laabus kõik siiski rahulikult. Rongijaama ruuporitest tervitas mingi Sandhauseni asjapulk Kaiserslauterni fänne ja juhatas neid jaamahoone kõrval asuvasse bussipeatusesse, kus rivis mitmed shuttle bussid, mis otse staadioni kõrvale viisid. Läksin isegi ühe selle peale ja loobusin seekord jalgsi staadionile minemisest. Sandhausenile kõrge viis selle eest, et busse oli seal omajagu ning enamus sõitis praktiliselt pooltühjalt minema. Ei püütud paaniliselt ühte bussi võimalikult palju rahvast suruda. See oli üpris tore. Staadion on rongijaamast linnulennult ca 2,3km kaugusel, aga bussiga kestis see omajagu tegelikult. Pakuks et 15-20 minutit kokku, sest buss pidi üpris suure ringi tegema, et teisele poole raudteed saada. Üks koomiline hetk oli ka kui minu bussi ees sõitnud bussist punase fooritule ajal üks Kaiserslauterni fänn välja jooksis, üle teepiirde hüppas ja põit kergendama asus. Igatahes poole kergendamise pealt süttis fooris roheline tuli. Kutt vist lõpetas poole pealt ära ja hakkas bussiga paralleelselt jooksma. Tema õnneks oli tsükkel siiski üsna lühike ja buss oli esimene, mis foori taha uuesti pidama jäi. Tüüp lõpetas häda foori kõrval ära, hüppas üle piirde ja astus bussi.             Nagu juba mainisin, siis buss sõitis otse staadioni kõrvale, kus kohe asusid ka kassad. Mina pidin oma internetist ostetud pileti kätte saama. Nagu enamasti ikka, siis ei tekkinud probleeme ka seekord. Sandhauseni staadion on vanakoolikas, sest maksta saab sulas ja mingit maksekaardi muretsemise probleemi ei ole. Keda huvitab, siis õlu maksis 3,5€ + 0,5€ pant. Selle eest said õlu kenas Sandhauseni logo ja mängija pildiga kaunistatud sangaga topsis. Kui topsi pärast tagasi viisid, said 0,5€ tagasi. Pileti ostsin ma seekord seisutribüünile, mis asus kõige madalamal tasandil peatribüüni ees. Seal oli ca 6-7 rida terve sirge ulatuses. Nagu juba ka mainisin, siis pilet maksis 9€ + 2€ teenustasu. Võib valikuga rahul olla, sest plats oli tõesti lähedal tribüünile. Kui mängija nurgalööki andma tuli, siis oli ta maksimaalselt 10 m kaugusel. Kusjuures mina seisin veel selle seisutribüüni kõige ülemises reas. 5 minutit enne mängu oli Kaiserslauterni fännitribüün juba täiesti täis. Minu meelest oli neid kuidagi ebaproportsionaalselt palju arvestades staadioni suurust. Lisaks ühele otsatibüüni poolele oli neile eraldatud pool küljetribüüni alumisest tasandist ning paar sekotrit küljetribüüni istekohtadega. Kokku oli mängul 9400 pealtvaatajat ning julgeks pakkuda, et umbes 3000 oli Kaiserlauterni fänne.             Kell mängu alguseni tiksus ja vahepeal näidati tablool ka igasugu huvitavat infot. Muuhulgas näiteks seda, et 10 minutit enne mängu algust oli muru temperatuur ainult 5C. Viimased päevad on olnud päris külmad Saksamaal. Kui möödunud nädalal oli nöiteks Mannheimsi veel ka 18C, siis nüüd on üpris võrreldav Eestiga.

             Mäng ise oli täna päris võitluslik ja kohati isegi robustne. Meenutas veidi Waldhof Mannheimi ja Kickers Offenbachi mängu. Praktiliselt iga vea pärast möliseti ning Kaiserlauterni fännid läksid pöördesse. Esimesl poolajal tehti kokku vist neli taktikalist viga, kus päris jõhkralt kiirrünnakuid maha võeti. Konkreetselt jalgadesse sõitmisega või särgist rebimiseg. Kaugele oli näha, et kohtunikul pole mingit muud varianti kui kollast näidata. Ometi oli eelkõige Kaiserslauterni fännidel ja mängijatel koguaeg midagi möliseda. Oleks nad siis ainult mölisenud, aga fännid hakkasid mingi hetk ka Sandhauseni mängijaid õlletopside ja muu pasaga loopima, kui viimased näiteks audiviset või nurgalööki sooritama läksid. Ilmselt läheb see ka raportisse, sest vahepeal käis peakohtunik kaneljandale kohtunikule mingit maast korjatud asja andmas. Ilmselt välgumihkel või mündid vms. Staadioni teadustaja pidi mängu jooksul umbes 5-6 korda Kaiserslauterni fänne paluma, et nad ei viskaks esmeid väljakule. Absoluutslt ilma igasuguse eduta, sest igasugu sitta lendas sealt sektorist väljakule mängu lõpuni.             Mänguliselt oli Kaiserslautern teglikult selgelt üle. Esimesed 20 minutit oli Sandhausenil raskusi palliga üle keskjoonegi saada. Õnneks puterdas 39.minutil Kaiserslauterni keskkaitsja palli aga nurgalöögi järgsest olukorrast peaga enda värvasse. See jäigi ainukeseks väravaks mängus. Teisel poolajal Sandhasen suutis veidi rohkem, aga Kaiserslautern pani üha gaasi jurude, sest nemad pidid värava lööma. Sandhauseni olukord läks eriti keeruliseks 74.minutil kui Stefan Klingmann teise kollase kaardi võttis. Täiesti ebavajalik olukord, kui otse neljanda kohtuniku silme all vasakus ääres jooksnud pallita Kaiserslauterni mängija maha võttis. Sealt alates peksti ainult pikka ette, et kaitses olukorda rahustada. Õnneks peeti ka vastu ja võeti väga magusad kolm punkti, millega tõusti isegi ühe enama mängu juures kolmandale kohale. Oleneb nüüd teistest mängudest, aga kuuendast kohast tagapool seda vooru kindlasti ei lõpetata. Arvestades aga, et Sandahusen alustas kolme miinuspunktiga, tehakse ikka väga korralikku hooaega hetkel.             Kogu mängu debiilselt käitunud Kaiserslauterni fännid suutsid aga pärast lõpuvilet veelgi vinti peale keerata ning rahulikult küljejoone juures käinud ca 11-12 aastast pallipoissi täis õlletopsidega loopisid. Millest vähemalt üks ka tabas. Kogu selle valguses olen ma väga rahul, et Sandhausen võitis. Ja mängu lõpus võis teha üldistuse küll Kaiserlauterni fännide osas. Tegu polnud ühe või kahe ennast umbe tõmmanud fänni tegevusega vaid neid topse lendas terve mängu jooksul ikka kümnete kaupa väljakule. Loodetavasti saadakse selle eest ka mingi karistus.

             Staadionilt äraminek oli sama mugav kui kohale jõudmine. Kohe staadioni kõrval ootas mängu lõpus rida busse, mis tagasi rongijaama viisid. Kui Sandhauseni klubi võib igas mõttes korralduslikult kiita, siis Deutsche Bahn jooksis täna ikka sirge molliga lati alt läbi. Mina plaksutasin mängu lõpus koduvõistkonnale ja hakaksin tribüünilt liikuma sisuliselt siis kui mängijad juba riietusruumi suundusid. Seejärel läksin bussi peale. Ometi õudsin ma rongijaama 30 minutit enne rongi jõudmist. Täiesti arusaamatu, miks ei klapitatud seda aega paremini, sest perroon oli totaalselt umbes. Näiteks Hoffenheimi mängul oli lõpuvile ja rongide saabumise aeg olulisel paremini organiseeritud, et mingit debiilset poole tunnist ootamist ei teki ja mass ühtlasemalt hajuks. Lisaks kõigele jäi see rong ka 15 minutit hiljaks. Kaiserslauterni fännid tekitasid probleeme ka rongijaamas, kui vähemalt kolm neist politsei poolt ära väänati. Põhjus politsei korralduste mittetäitmine ja klaasist ootepaviljoni lõhkumine. Lisaks oli mingi tüüp shuttle bussi klaasipurustamise haamri ära virutanud. Kõige lõpetuseks visati saabuva rongi pihta õllepudeleid ja plekkurke.             Kommentaar


              Kokkuvõttes võib öelda, et väga tore reis taaskord. Eriti just Sandhauseni staadioni ja Sandhauseni meeskonna lives nägemise pärast. Ei tea millal ja kas üldse sinna mängule satun. Sellistes mängudes on koduvõistkonna võit veel eriti tore. Lisaks annan mina oma plusspunktid Sandhauseni naisfännidele. Täiesti müstiliselt palju kenasid naisi oli täna mängul. Eriti peatribüünil, mis paiknes kohe minu seisukoha taga. Täiesti ebaharilikult palju. Pole varem teistel staadionitel sellist asja märganud.

              Kommentaar


               FC Würzburger Kickers 0 : 1 VfL Osnabrück


               Ericbana on siin nüüd korduvalt madalamates liigades nähtut jaganud, teen siis ka enda käigust väikse ülevaate. Olen Würzburgis vahetussemestrit tegemas ja eile tuli mõte, et võiks laupäeval kohaliku klubi siis lõpuks üle vaadata. Varem, küll juba aastaid tagasi, olen nii Bayernit kui tollal 2. liigas mänginud Fürthi-Augsburgi vaatamas käinud, nüüd sai siis 3. Bundesligale ka pilk peale visatud. Würzburg Kickers mängis veel eelmisel hooajal Regionalligas, kuid siis õnnestus pärast pikki aastaid aste kõrgemale tõusta ja hetkel ollakse punktitabelis korralikul 12. kohal, seega tugevad keskmikud. Osnabrück oli enne tänast veel Würzburgist punktiga maas, kuid nüüd õnnestus mööda tõusta.
               Piletit veebist ette ostma ei hakanud, mõtlesin, et lähen kohale ja vaatan, mis seis seal on. Jõudsin statkale umbes tund ja 15 enne mängu algust ja kuigi rahvast oli juba omajagu liikvel, sain pileti kassast ilma järjekorrata ilusti kätte. Hinnaks 11€.

               Läksin staadionile paraja varuga, et natuke ringi vaadata. Flyeralarm Arena asub Würzburgi kesklinnast umbes 4 kilomeetri kaugusel, st päris lähedal, seega on ka ligipääs väga lihtne. Ühistransport, nii trammid kui bussid, sõidavad põhimõtteliselt staadioni väravasse. Areen asub mäenõlval "augus" ja seetõttu mingit suurt ehitist kõrval olles ei paistagi. Natuke siis meenutab võib-olla Kalevi staadionit. Pilt on üsna pisikese peavärava ees tehtud. Staadion mahutab kirjade järgi pealt 10000 inimest. Tribüünidest on 3(2 otsa ja üks külg) seisukohtadega ja peatribüün siis istmetega. Tribüünide kohal üleval on kitsas söögi-joogi-fänninänni ala, kust õlu/karastusjoogi/bratwursti võis 3,5 euroga hankida. Ma ostsin pileti ühe küljetribka äärmise osa peale. Väljak oli lähedal ja vaade oli täitsa hea.

               (Pildid on telefoni mitte väga hea kaameraga tehtud, seetõttu ka sutsu kehvem kvaliteet.)
               Publikut oli täna kohale tulnud ligi 4500. Mitte just üleliia palju, kuid korraliku atmosfääri loomiseks siiski täitsa tubli number. Kohal oli ka suur hulk Osnabrücki fänne. Kui kaarti vaadata, siis linnad asuvad üksteisest pea 400 km kaugusel, nii et päris kaugelt tuldi kohale. Vastasfännide hulk võis nii 300-400 kanti jääda. Nendest umbes pooled vähe tõsisemad ultrad, kes ikka täitsa tublilt möllu tegid. Alguses vaatasin ehmatusega ringi, et kus siis Würzburgi ultrad on, polnud nagu mingit tegevust näha, aga päris mängu alguses võtsid nemadki laulu üles ja tegid kokkuvõttes tubli etteaste. Kuigi jah, peab tunnistama, et kodumeeskonna fännide kohta jäi see ikkagi pigem tagasihoidlikuks. Eks võib-olla mängib rolli ka see, et alles esimest hooaega nii kõrgel mängitakse, vast nüüd hakkab fännibaas ajaga kasvama.

               Paar sõna mängust ka. Esimene poolaeg kuulus pigem Würzburgile. Loodi 3-4 ülihead võimalust, mis oleksid pidanud väravaga lõppema. Osnabrücki mäng oli ka tubli, kuid päris 100-prossaste võimalusteni ei jõutud. Kuigi 45 minutiga väravaid ei löödud, oli vaatamist küll, sest mäng oli tempokas ja käis ühe värava alt teise alla. Teine poolaeg oli võrdsete mäng mõlemapoolsete võimalustega, aga Osnabrückil õnnestus mõneti üllatuslikult 10 minutit enne lõppu üks karistuslöögi järgne olukord väravaks vormistada ja kolm punkti endale krabada. Pisut kurb, sest just esimese poolaja tõttu oleks lootnud ikka Würzburgile ka mõnda punkti.

               Kokkuvõttes võib käiguga väga rahule jääda. Siinne jalkakultuur on meie omaga võrreldes ikka nii teine, et isegi madalama liiga mäng pakub võimsa elamuse. Enne jõule tahaks veel mõnd kõrgema liiga mängu, miks mitte näiteks Augsburgi oma, vaatama jõuda, kuid midagi konkreetset hetkel veel plaanis pole.
               Lisatud failid

               Kommentaar


                Ametlik. jee

                1.November SC Freiburg - Eintracht Braunschweig

                Kommentaar

                Working...
                X