320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mängu vaatama

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

 • -RoMaRiO-
  replied
  Õlut ei müüda, seisutribüüne pole, külalisfänne ei lubata. Ehk kõik jätkub kahjuks selleta, mis teeb sellest atraktiivse keskkonna külastamiseks. Pluss muidugi tõesti see, et esialgu on ülimalt keeruline pileteid saada. Loodetavasti 2021 kevad on olukord parem. Isu selle järele on liiga suureks kasvanud juba.

  Leave a comment:


 • Pints
  replied
  Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
  Teavad targemad rääkida mis Saksa jalgpalli masterplan on seoses publiku lubamisega staadionitele?
  Kas võib hakata talvel või järgmise kevadel juba lootusi hellitama mõttekusest mõnele välismängule minna?
  DFL Deutsche Fußball Liga saatis klubidele juhised (kokku 49 lehekülge), kuidas toetajad osaliselt tribüünidele tagasi tuua. Kui ma õigesti mõistsin, siis see hakkab erinema piirkonniti ning turistidel saab olema üsna keeruline või lausa võimatu sinna sügisel/talvel pääseda, sest nõudlus saab olema metsik piiratud kohtadele (20-30% mahutavusest). Murumängud näiteks plaanib korraldada loosi oma toetajate hulgas ja avalikku müüki miskit ei jõuagi. Muidugi kõik on ajas ja ruumis muutuv ning pikemaid prognoose on keeruline teha, seega jään sulle konkreetse vastuse võlgu.

  Leave a comment:


 • atleticomadrid
  replied
  Teavad targemad rääkida mis Saksa jalgpalli masterplan on seoses publiku lubamisega staadionitele?
  Kas võib hakata talvel või järgmise kevadel juba lootusi hellitama mõttekusest mõnele välismängule minna?

  Leave a comment:


 • Sambaz
  replied
  Schalke 04 – Eintracht Frankfurt 1:0

  Teiseks mänguks sai valitud Gelsenkircheni ainsa vaatamisväärsuse kodumäng Eintrachtiga. Kui eelmises postituses sai kiita Düsseldorfi piletimüügi süsteem, mis tegelikult läbivalt on Saksamaal kõrgel tasemel, siis Schalke eristub sellest täielikult. Kui varasemalt on Schalke piletite ostmine olnud lihtsalt ebameeldiv protsess (näiteks registeerimisel pole võimalik määrata, et oled Eestist), siis seekordne oli juba täiesti absurditasemel. Ükskõik kui kiiresti sa piletite valimisega ka hakkama ei saanud, siis ostukorvi jõudes oli tellimus aegunud. Lõppes olukord selliselt, et pileteid oligi võimalik ainult telefoni teel osta ning klubi töötaja kinnitas tellimuse käsitsi. Aasta on 2019, aga lõppkokkuvõttes siiski piletid postkasti jõudsid.
  Kuna ööbisime Düsseldorfis, siis tuli ette võtta 40-minutiline rongisõit Gelsenkirchenisse. Juba sealt tuli üpris palju Schalke fänne rongi peale, aga peamine mass liitus Duisburgist. Eks elu viib inimesi ikka teistesse linnadesse elama ja nii mõnigi ei toeta päris oma kodukohaklubi, vaid regiooni suuremaid, aga eks seegi näitab, et Gelsenkirchen pole just ägedaim koht elamiseks. Nii suurt massi kodufänne teistest linnadest reisimas ma naljalt Saksamaal näinud polegi kui Schalke omasid. Mängult tagasi tulles tundus, et ega seal kohapeal suurt keegi enam elagi. Jõudsime Gelsenkircheni pearaudteejaama ajal, mil Eintrachti fännid hakkasid ka saabuma, mistõttu pool niigi väikesest raudteejaamast (Saksa mõistes) oli Schalke atribuutikaga inimeste jaoks suletud (s.h rongijaama ainuke WC).

  Pearaudteejaamast saab umbes 20 minutilise sõiduga Veltins Arenale, kus traditsiooniliselt võtavad vastu piletitega hangeldajad. Ka Schalke kodumäng ei läinud täiesti täismajale. 62k mahutavast staadionist suudeti täita 60k, aga pühapäeva õhtu kohta ma arvan, et täitsa korralik täituvus. Kui õigesti mäletan, siis mingite uuringute kohaselt juuakse Schalke kodumängudel keskmiselt inimese kohta kõige rohkem õlut ja ega pühapäeva õhtu ei ole sealkandis küll takistuseks. Naljalt inimesi ei näinud, kellel hõõgvein või õlu käes ei olnud. Palju oli näha selliseid inimesi, kelle puhul tekib küll küsimus, et kas homme on ikka tööpäev. Schalke kodumängudel on veel see teiste klubidega veider, et kui paljudel satsidel on oma klubi sümboolikaga õlletopsid või siis vähemalt pandiga tagastatav õlletops, siis Schalke kasutab lihtsalt plastiktopse.

  Mäng midagi liiga erilist ei olnud. Schalke kasutas kenasti ühe Eintrachti eksimuse ära ning võttis vajaliku koduvõidu, pikendades Eintrachti halba seeriat. Suurimat kõneainet pakkus hoopis Schalke väravavahi jõhker viga, mis jätab ta mõneks ajaks kõrvalvaatajaks. Eintracht oli aga isegi üks mees enamuses nii hambutu, et ega lõpuminutid väga pingeliseks ei läinudki. Schalke fännid said korralikult pidutseda, sest eelmise hooaja väga kehv hooaeg on möödas ja jätkuvalt ollakse kõrges mängus sees.  Leave a comment:


 • ericbana
  replied
  Saksamaal on nüüdseks jalgpalli vaatamas käidud omajagu, aga seekordne reis viis mind esmakordselt Berliini. Põhjus seisneb ilmselt selles, et kui juba reisile minna, siis tahaks vaadata mitut mängu. Berliini ümbruses pole valikud aga selles osas kõige suuremad, et mitut mängu ühele nädalavahetusele mahutada. Kuna seekordne reis polnud otseselt planeeritud jalgpallireisina, siis võis rahulduda ka ainult ühe mänguga, milleks osutus Hertha vs Freiburg.  Berliini saamine on mõne aja taguse perioodiga tehtud igatahes väga lihtsaks. Otselend Tallinn-Berliin ja juba 1,5h hiljem oledki kohal. Seda küll Tegeli lennujaamas, mis on ausalt öeldes totaalne pommiauk ja mille võiks kiiremas korras kinni panna. Kui sinna saabumisel pole sellest suurt midagi, siis Tegelist minema saamine on küll paras katsumus ja närvikulu. Meeletult väike kitsas terminal, täiesti ulmelised järjekorrad turvakontrollis (ca 100m ootasime) ja veel väiksem ooteala, kui turvakontroll on läbitud. Weeze on täielik paradiis selle kõrval. Ühesõnaga totaalne pask. Ei saa liiga hilja minna, sest turvakontroll võtab meeletu aja, aga ei ole mõtet ka liiga vara minna, sest teha pole seal sittagi. Vähe sellest. Isegi istuda pole kuskil. Ühesõnaga, kui see uus Berliini lennujaam lõpuks valmis saab ja avatakse, siis Tegeli võib küll rahus siit maamunalt minema pühkida ja hunnikusse kokku lükata.

  Aga nagu öeldud, siis AirBalticu Berlinii lendamine on siiski väga tänuväärne. Kohal olime juba neljapäeva lõunast, mis samuti positiivne, sest poolt päeva sai veel linnas ringi töllerdamisele kasutada. Esmamulje Berliinist muidugi kõige parem polnud. Tegemist on isegi Saksamaa mõistes väga räpase ja lohaka linnaga. Mulle selline vibe ei meeldi. Ehk siis minu Saksamaa linnade topis ei mahuks ta kindlasti 5 hulka, vb isegi mitte 10 hulka. Omad helged momendid sellel linnal siiski on. Esimene pool päeva kuluski eelkõige ringi jalutamisele ja mitte millegi konkreetse tegemisele: Brandenburgi väravad, kus juhtumisi toimus mingi Palestiina toetusaktsioon, mingi jõuluturg, paar kaubanduskeskust jne.

  Teine päev oli juba sisutihedam, mille alustuseks otsustasime külastada Berlinii loomaaeda. Kui Berliin ise väga kustumatut muljet ei jätnud, siis Berlinii loomaaed küll. Madridi ja Varssavi omadest igatahes valgusaasta jagu ees. Eriti meeldis see, et loomad olid super hästi vaadeldavad. Samas olid aedikud väga tõetruult ja loomupäraselt ehitatud. Kõige selle juures oli ka pilet mõistlik (15€ Zoo, koos akvaariumi majaga 21€). Igal juhul on sellistesse kohtadesse mõistlik minna võimalikult vara. Meie läksime kella 10-st sisse ja kondasime ca kolm tundi ringi seal. Lõpupoole oli osade looamde juures juba häirivalt palju rahvast. Panda puurist ei räägigi. Sinna jooksid gruppidena tulnud koolilapsed ja asiaadid üksteise võidu tormi. Lemmikkülastaja oli mingi õli, kes oma lapse üle korokodilli puuri ääre tõstis. Miks mitte.  Pärast loomaaeda otsustasime veel valget aega ära kasutada ja Berliini olümpiastaadioni juurde minna. Kuna see jäi loomaaiaga sama U-Bahni liinile, siis oli sinna saamine väga kerge. 8€ eest sai iseseisva ligipääsu olümpiastaadionile. Seal oli veel variant giidiga tuurile minna või mingi audio-giid osta, aga meie seda ei teinud. Ise ringi kondamise süsteem meeldib mulle tegelikult väga. Sarnane süsteem oli ka Bernabeul. Ainuke vahe oli selles, et Bernabeul ei tohtinud juba möödutud kohta tagasi minna. Muidu hakkab turva kohe kisama. Olümpiastaadionil võis ringi käia palju jaksad. Ostad pileti ära ja edasi on sisuliselt põhimõte, et kui uks või värav on pärani lahti, siis võid sellest ka sisse minna ja ringi vaadata. Ehk siis tegelikult saab nii tribüünil ringi koldada kui ka olümpiatule asukohta lähemalt vaadelda. Päris äge oli ka kohe staadioni kõrval asuv väliujula, mis isegi praegusel aastaajal vett triiki täis oli. Berliini olümpiamängudel toimusid seal ujumisvõistlused.

  Kui Olümpiastaadion vaadatud, siis tekkis tahtmine ka Unioni staadion üle vaadata. See eeldas aga väga pikka sõitu S-Bahniga, sest staadionid paiknevad sisuliselt erinevates Berliini otstes. Vahemaaks ca 25km ehk mingi 21 peatust sõitu. Õnneks ümberistumisi tegema ei pidanud, aga kogu sõit võttis umbes 50min aega. An der Alten Försterei juurde jõudsime juba üsna pimedas, aga see ei takistanud staadionile ringi peale tegemast. Tegemist on väga huvitavas kohas paikneva staadioniga nign ausalt öeldes on päris kahju, et ei õnnestunud seda valges näha. Ühel pool staadionit on väike Wuhle jõgi ja mingi totaalne padrik ehk siis staadioni nimega läheb selle asukoht igatahes hästi kokku. Teisel pool aga päris uhke linnaosa. See oli minu jaoks ausalt öeldes minu jaoks päris suur üllatus, sest ma arvasin koguaaeg, et Union asub pigem vaesemas linnaosas. Aga staadioni vahetu ümbrus tundus mulle küll päris jõukas olevat. Seda vähemalt majade ja nende ees seisvate autode järgi. Kuna kell oli juba hiline, siis staadionile sisse ei hakanud minema. Võib-olla poleks enam saanudki. Küll aga nägime ära ka selle väikse majakese, mille järgi staadion oma nime on saanud.  Kuna selleks hetkeks olime jala liikunud juba peaaegu 20km, siis olid jalad juba ka päris läbi ja otsustasime päeva vaikselt kokku tõmmata. Söömiseks leidsime soovituste järgi ühe hea kebabika kohe Mall of Berlini kõrval. Nagu selgus, siis mingil kummalisel ja mulle arusaamatul põhjusel on samas kebabikas käinud ka Merkel isiklikult. Igathes pildid sellest külaskäigust oli koha omanik uhkelt seinale naelutanud.  Ööbisime me hotellis nimega Select Hotel Berlin Checkpoint Charlie, mis on väga hea asukohaga ja hinnaklassiga hotell. Ainuke halb asi oli see, et pärast pikka päeva hotelli jõudes avastasime, et kohalik Conzuela oli pärast hommikust koristust kõik aknad lahti jätnud, mistõttu oli tuba pehmelt öeldes hundilaut. Samuti oli ta unustanud pooled rätikud asendada. Järgmisel päeval aga neid probleeme polnud ning üldmulje kohast jäi igati viisakas. Hommikusöök ka igati priima ja rikkalik. Peekon oli super.

  Laupäev oli mängupäev. Kuna mäng algas alles 15.30 ja eelmisel päeval olime olümpiastaadionile kohustusliku tiiru peale teinud, siis väga vara staadionile minna ei plaaninud. See jättis meile aega hommikul veidi sisseoste teha ja veel paari jõuluturgu külastada. Täpsemalt käisime Gendarmenmarktil ja Alexanderplatzi jõuluturul. Kumbki aga eriti head muljet ei jätnud. Eelkõige on tegemist toidule orienteeritud turgudega. Juua süüa saab tõesti korralikult, aga kui mingeid ägedaid meeneid tahta, siis seda vähemalt meie sealt ei leidnud. Kuna laupäevane ilm oli ka üsna sitt ja sadas korralikult, siis otsustasime pärast jõuluturge kiirelt hotelli minna, fööniga jalanõusid kuivatada ja siis juba mängule liikuda.  Berliin on piisavalt suur linn ja konkreetne mäng polnud ilmselt väga atraktiivne (37 000 pealtvaatajat). Igatahes oli mängule Bahniga üsna mugav minna ja päris nägu vastu klaasi tunnet ei olnud. Ainult viimased paar peatust enne olümpiastaadionit läks olemine rongis veidi kitsaks. Mis mulle olümpiastaadioni juures meeldib, on see, et seal ümber on korralikult ruumi. Nii teekond metroost staadionile kui liikumine staadioni ümber on üsna hõlbus. Samuti on äge see, et piletikontroll on kaugemal staadioni väravate juures, mis tähendab, et sinna alale sisse pääsemise järel saab vabalt ringi jalutada. Tekib selline suur festivaliala tunne. Aga võrreldes näiteks Lillekülaga on see võrreldamatult suurem, rohkemate kioskite ja normaalsete peldikutega. Kusjuures vaheajal oleks enda Bratwursti kiriemini kätte sanaud just seal festivalialal mitte staadioni sees olevatest putkadest.  Nagu tavaliselt, siis mängust endast ma väga rääkida ei viitsigi. Hertha võitis 1-0. Kusjuures värava lõi endine Freiburgi mängija Darida. Ei saa öelda, et võideti teenimatult, aga ilmselt poleks keegi väga kobisenud, kui see mäng oleks vigiilsielt lõppenud. Jalgpalliliselt see just eriline spektaakel ei olnud. Üldist vabanemist Berliini sinise publiku osas oli aga selgelt näha. Nende jaoks oli tegemist üliolulise võiduga, mis tabeli põhjas veidi hingamisruumi andis. Huvitav oli ka see, kuidas publik staadionil Bayerni löödud väravaid aplausiga kostitas. Mina sellist asja veel enda kogemusest näinud ei olnud, et mõne Saksamaa staadioni publik Bayernile nii kaasa elaks. Põhjus seisnes selles, et Bayerni vastane Bremen on hetkel Hertha otsene konkurent. Sellisel hetkel pole vahet, kas otseselt konkurendilt võtab punkte kasvõi vanakurat ise.  Nagu juba alguses mainisin, siis tagasisõit oli rämedalt energiatsööv. Pika puuga kõige pikem järjekord, milles mina seisnud olen lennujaamades. Aga noh. Peale saime. Margus Metstak tuli sama lennuga Tallinnasse. Win.

  Leave a comment:


 • Sambaz
  replied
  Fortuna Düsseldorf – RB Leipzig 0:3

  Kuna talvel ei ole midagi targemat teha kui õues jalgpalli vaadata ning õlut libistada, siis sai otsustatud, et tuleb sel aastal ühe korra veel teekond Saksamaale ette võtta. Esimeseks mänguks sai valitud Fortuna Düsseldorfi kodumäng murupalluritega Leipzigist. Algne mõte oli külastada ka Wuppertalerit Regionalligast, aga kuna mitu päeva sadanud vihm tegi sealse väljaku mängukõlbmatuks, siis see mäng lükati edasi. Ilm oli aga piisavalt halb ka Düsseldorfis ja kuna Leipzig eriline publikumagnet ei ole, siis suudeti 54k mahutavast staadionist ainult 35k välja müüa. Ainult 35k on muidugi veider väljend, sest neid jalgpalliklubisid, kes ka halval päeval 35k inimest staadionile suudaks või üleüldse saaks tuua nüüd liiga palju ka ei ole. See peaks olema nende tänavuse hooaja kõige viletsam number, aga eks enamus vastaste vastu jääb praegune areen nende jaoks ikkagi liiga suureks.

  Mängust endast liiga palju rääkida ei ole, sest väljakul sai mäng läbi juba 2. minutil kui Leipzig juhtima asus. Kahel väga erineval planeedil asusid need meeskonnad igatahes laupäeval ja Leipzigi parema realiseerimise korral oleks võinud seis päris koledaks minna. Sellest, et Leipzig nii kiire avavärava ära lõi, on seetõttu eriti kahju, et ega fännisektor korralikult käima minna ei saanudki. Kuna ka ise soetasime seisupiletid otsatribüünile, siis veidi sai emotsioon kannatada, aga üldplaanis oli tore näha, et ega fännid kurjad ei olnud, et praegusel raskel perioodil punkte ei teenitud ning pärast mängu anti hoogsalt jõudu järgmiseks kaheks oluliseks mänguks enne talvepausi Augsburgi ja Unioni vastu. Negatiivse poole pealt tooks välja, et Düsseldorfi kodumängul ei pakutud hõõgveini, mis talvistel mängudel peaks olema kohustuslik ja mis paljudes kohtades on saadaval. Samas positiivselt poolelt oli võimalik osta ka tumedat õlut, mida ma kuskilt mujalt ei mäletagi.
  See on aga jätkuvalt müstiline, kui odavalt on võimalik Bundesligat vaadata. Seisupiletid maksid 13€ ning ostmise süsteem kodulehel väga kasutajasõbralik. Eestisse saabusid piletid umbes nädalaga. Kuna maandusime Weezes, siis päris Düsseldorfi jõudmiseks tuleb bussi- ja rongisõit ette võtta, mille pilet oleks olnud kallim kui mängupilet, aga teatavasti on mängupäeval mängupiletiga regionaal ühistransport enamus klubide puhul Saksamaal tasuta. Kesklinnast võtab staadionile sõit aega umbes 30 minutit. Tagasi kesklinna saamine võttis aga ootamatult kaua aega, ütleks isegi, et näiteks Dortmundi puhul, kes peab transportima 2x rohkem inimesi staadionilt ära, liikus asi sujuvamalt, et selles vallas Düsseldorfil veel arenguruumi on. Aga eks tegelikult on seegi fännide jaoks väga mugavaks tehtud, et üldplaanis millegi üle viriseda oleks patt, sest Saksamaal kuulub jalgpall tõesti fännidele.  Leave a comment:


 • Kaarel
  replied
  Algselt postitas Drogba Vaata postitust
  Oskab keegi öelda, kas tänasele mängule Leverkusen ja Atletico kohapealt ka piletit võimalik osta on?
  Tundub, et ma pole ainuke, kellele see mäng teele jäi.

  Päris Bundesliga mängu vaatamise kriteeriumit ei täida, aga teen siiski väikse sissekande.

  Teadupärast sõimatakse Leverkusenit nende korporatiivtausta tõttu kohati veidi plastikklubiks. Seettõttu nad ilmselt kuigi populaarne külastusobjekt ei ole. Kuna Köln jäi mu seekordse tripi teele, siis logistiliselt oli see mäng sobiv.

  Stata on Saksa maastaapide kohta pigem väiksema mahutavusega ning võrdlemisi mittemidagiütlev. Samas, tribüüni oluliseks plussiks võib pidada suurt jalaruumi, mis on Lillekülaga võrreldav. Need, kes on näiteks Dortmundis käinud, teavad, et seal on seda üsna napilt (ilmselt eesmärgiks mahust maksimum võtta).

  Kodufännide sektsioon tavapäraslt värava taga ning peab ütlema, et täitsa tublilt tegid möllu. Enne mängu oli sellele alale nähtavasti ka mängueelse tifo tegemise värviplakateid jagatud. Sellele järgnevalt kortsutas kogu seltskond need kokku ja loopis platsi suunas. Ei teagi, kas tavapärane komme või väikest viisi protest kasinale hooaja algusele.

  Sportliku poole pealt oli olukord selline, et Bayeril oli kolmest mängust baranka tabelis ning see kajastus ka mängupildis. Kodumeeskond üritas, kuid Atleti lasi üsna rutiini pealt. Costa nähtavasti ei viitsinud suurt midagi teha. Ei mäletagi ta pallipuuteid. Lõpuks võetigi üsna vara välja. Bayer sai kaks kirja ning oli juba ära vormistamas, aga üleajal läks veidi ärevaks. Morata lõi ühe tagasi, millele järgnevalt oli ka teine lähedal.

  Hoolimata B04 võidust peaks siin grupis olukord klaar olema. Küllap Atleti siit edasi läheb koos Juvega, keda olen pühapäeval Milani vastu vaatamas.

  https://www.instagram.com/p/B4ic8fin...d=rege9j94nwag

  Leave a comment:


 • Sambaz
  replied
  Berliner AK 07 - BFC Dynamo
  See väike kohalik derbi võib-olla ei tundu kõigile erutav, aga kindlasti ajalooliselt üsnagi omal kohal. Poststaadioni kompleks on üsnagi suur, koos erinevate väljakutega, nii mõnigi kunstmuru väljak tundub nagu, et sellise peale ei tohiks küll lapsed trenni teha, aga võta näpust, isegi saksamaal mängivad lapsed betooni peal sisuliselt. Samal ajal mängiti kõrval kunstil ka veel kohalikku Berliini liigat, aga ka sealsete mängijate puhul oli selgelt tuvastatav, et jalgpalli algharidus on saadud korralikul tasemel ning vähemalt tehniliste oskuste poolest tehti meie Esiliigadele küll silmad ette. Peaväljak, kus regionaaliigat mängitakse on iseenesest üsnagi okeil tasemel, muru on ilus ja hästi hooldatud ja staadioni ise meenutab meie oma Kadriorgu koos rohkete puudega ümber. Suureks miinuseks tuleb pidada, et staadionil WC-d sees ei ole ja pead ilusti välja ronima. Samuti ei mingit söögi- ega joogiputkat, kõik on väljas ja see on eriti tüütu tegelikult. Pileti hind on täiskasvanule 10 ja õpilasele 8, mida saab rahulikult kohapeal sularaha eest siis endale võtta. Me sattusime ise juhuslikult Dynamo poolehoidjate keskele, kes olid ilmselgelt häälekamad kui kodumeeskonna omad. Võib öelda, et sisuliselt 90 minutit oli kuulda ühte AK fänni, kes karjus üsnagi ebameeldival toonil nagu siga aiavahel üksinda ja seda oli suhteliselt kummaline kuulda aga mis sa teed raskel ajal..

  Dynamo hiilgusest pole palju alles jäänud, aga siiski on neil jätkuvalt mõnekümnepealine ultrapunt, kes lasi terve kohtumise möllu. Mängu oli vaatama tulnud 585 inimest, mis meenutas igas mõttes Eesti liiga kohtumist. Hommikuse õlle kõrvale igatahes täitsa mõnus meelelahutus,. Kuna AK 07 on ajalooliselt olnud saksatürklaste klubi, aga väljakul neid väga palju ei tundunud, siis ehk on ka see põhjuseks, miks kodusats just väga suure toetajaskonnaga enam ei hiilanud. Enne videosid vaadates oli igatahes ka neil varasematel hooaegadel silma jäänud laulev fännipunt. Mänguliselt oli koduvõistkond küll üritavam pool, aga nende kapten otsustas eriti rumalal moel teise poolaja keskel teise kollase teenida ning nii Dynamo lõpuks ikka kaks ära sutskas ning mängijad said fännidega väikest, aga siiski olulist võitu tähistama minna.  Leave a comment:


 • Sambaz
  replied
  Hannover - Sandhausen
  Enne Berliini derbit mõtlesime, et käime Hannoveris ära. Piletite saamine ei ole tea mis keeruline, ilmselt põhjusel, et Hannoveri seisud ei ole just kõige paremad hetkel. Rongiga Berliinist- Hannoverisse võtab circa kuskil 2 tundi aega. Head kiired ICE rongid, kus sõit möödub nii möödaminnes kui sul muidugi on kärakas võtta ja hea seltskond. Saabusime kuskil poole kolme paiku, mis muidugi eeldab koheselt et on vaja otsida mingi baar, kus saaks kärakat edasi panna. Otsustasime klassikalise iiri pubi jaoks, millega alt minna on muidugi võimatu. Reedesel päeval oli see muidugi juba täis Hannoveri fänne. Muidugi äge oli näha Hannoveri 60-70 aastast prouat, särk seljas nautimaks pilsnerit kell kolm päeval. Mingi aeg oli aeg sammuda stata poole, aga kuna meil ei olnud õrna aimugi, kus see buss läheb, siis otsustasime lähme jälgime kuhu fännid liiguvad ja küllap jõuame vibega kohale lihtsalt. Egas vihmaga hea rännata polnud kuskil 20 minutit aga ei miskit hullu, kui sul on kraadid juba mõnusasti sees. Paar sada meetrit enne saabumist staadionile oli selge, et mäng on algamas. Paljusi putkasi müügil õlle ja vorsti lettidega. Romario mõtles nagu tal kombeks, et ostab ühe salli, et ta seksikas kollektsioon saaks uue täienduse mis osutus 10 euro vääriliseks. Muidugi mu lemmikud olid need väiksed rattaga olevad tüübid kes müüsid 2 euroga odavat pilsnerit. Staadioni ette jõudes oli selge, et olenemata Hannoveri sitast seisust võetakse asja ikka tõsiselt, lausa nii tõsiselt et kui saime piletid kätte rohelistest putkadest oli aeg turvakontrolliks. Ma ei valeta, kui väidan, et see turvakontroll oli päris rets, katsuti nii läbi, kui üldse olla saab. Mul lausa nii, et sisuliselt mul kukkusid püksid alla ja olingi 5 sekundit palja jolleriga rahva ees, turval hakkas endale ka häbi ja lasi kiirelt edasi. Naeru kui palju. Staadion kohta iseenesest ei ole midagi rääkida, süsteem nagu töötab ilusti ja hea lihtnne saada oma asi kätte, mis iganes sul ka vaja ei ole siis. Kuid ega ma väga fänn ei ole neil süsteemidel kus tuleb ekstra klubikaart osta, et saaks siis raha laadida peale, kuidagi tüütu mu jaoks. Samas mulle õudsalt meeldib, et saksas pakutakse kanget glögi, mis hoiab kraadid sees ilusti. Staadioni sees oli hinna vahemik 3-6 eurost, olenevalt mis sa soovisid siis. Kui rääkida mängust, siis ma isklikult pole niii kehva kvaliteeti näinudki ja seda surmtõsiselt, väidan, et meie PL parimad pojad oleksid saanud ilusti hakkama seal platsil. Isegi üllatav kui kehv. Romario muidugi pakkus, et korralik vile tuleb enne lõpuvilet, mis muidugi ka tuli. Vanakooli Hannoveri fännid karjusid igasuguseid toredaid saksa keelseid sõnu oma meeskonnale ja tõele au andes, oli nad seda ka väärt. Tõsiselt halb kvaliteet oli. Muidugi siis läks naljaks kui jõudsime rongijaama tagasi, mõtlesime et kuna meil tund pool aega veel rongini tagasi, siis lähme käime poest läbi ja võtame paar jooki ja ootame rongijaamas rongi ja paneme kärakat seal edasi, ostetud 2 odavat veini ja mitmed õlled ei olnud just kõige parem plaan, sest sinna samasse Lidli kotti ununes mu telefon, mille ma täispeaga olin otsutada kotti panna. Muidugi ma avastasin alles hotellis, et ou kutid, mul pole telefoni! Ja nii ta siis Saksamaal endiselt kuskil on.


  Leave a comment:


 • ericbana
  replied
  Algselt postitas Drogba Vaata postitust
  Oskab keegi öelda, kas tänasele mängule Leverkusen ja Atletico kohapealt ka piletit võimalik osta on?
  Leverkuseni kodulehe kaudu paistab veel päris palju pileteid saadaval olevat. Ma ise ostaks sealt praegu ära. Kohapealt ostmise kohta ei oska öelda, aga ilmselt valik üsna kasin selleks ajaks.

  Leave a comment:


 • Drogba
  replied
  Oskab keegi öelda, kas tänasele mängule Leverkusen ja Atletico kohapealt ka piletit võimalik osta on?

  Leave a comment:


 • Sambaz
  replied
  Kui juhuslikult keegi on Berliinis 31 oktoober -4 november, siis võib ühineda meie gängiga. 3 inimest ja üks pilet on üle ajaloolise derbile Union-Hertha!

  Leave a comment:


 • atleticomadrid
  replied
  Algselt postitas ericbana Vaata postitust
  Kus olümpiastaadionil istusid? Uurin siin enda detsembris toimuva Hertha - Freiburgi pileteid ja ei oska kuhugi valida. Kuhu oleks mõistlik võtta? Staadion on vist üsna lauge, seega ei pruugi lähemal asuvad kohad isegi kõige paremad olla. Et kallim pilet madalamal ei pruugi olla parem kui odavam natuke kõrgemal. Või on mul vale loogika olümpiastaadioni osas?
  Kõige otsem lahendus kirjelduse edasiandmiseks on pilt.

  Rida oli viies ja sellise nurga all, et veel nurgalipust fännisektori poole. Jalgpalli jälgimise mõttes mitte just parim platz aga nagu ütlesin siis tulin muuks kohale. Seesamune rida kesktribüünil võiks omade jälgimiseks olla juba päris hea.

  Leave a comment:


 • ericbana
  replied
  Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
  Põnev jutt
  Kus olümpiastaadionil istusid? Uurin siin enda detsembris toimuva Hertha - Freiburgi pileteid ja ei oska kuhugi valida. Kuhu oleks mõistlik võtta? Staadion on vist üsna lauge, seega ei pruugi lähemal asuvad kohad isegi kõige paremad olla. Et kallim pilet madalamal ei pruugi olla parem kui odavam natuke kõrgemal. Või on mul vale loogika olümpiastaadioni osas?

  Leave a comment:


 • atleticomadrid
  replied
  Otse-jalgpalli vaatamine hakkab võtma minu isiklikus elus juba haiglaslike mastaape aga sellegipoolest viskan siia suure rahuloluga mõne rea. Üldplaanis on siin selgitatud ja heietatud nii ja naapidi, seega teen kokkuvõte napima, kui tavapärane standard ette näeb.
  Käidud sai siis Berliini olümpiastaadionil, mis on üks ilgelt pirakas omalaadne. Näinud palju spordiajalugu, näiteks vihkas seal neegreid oma tavapärase kire ja raevukusega Adolf Hitler. Lähiajaloost võib aga ära märkida, et sellel staadionil tuli neljandat korda maailmameistriks Itaalia ja skandaalsetel asjaoludel lõppes suurmeister Zinedine Zidane karjäär.
  Kui tavaliselt longib staadion kuulsusrikka klubi sabas, siis Berliinis on asjad vastupidi. Hertha on maailma jalgpalli mõistes üsna lahja konsistentsiga klubi, olles sellega karjuvas vastuolus euroopa ülejäänud pealinnade glamuuriga. Aga eks Berliin olegi vähe rohkem boheem, vist?

  Kohalike fännidega purjutavaid jooke manustades selgus 3 tõde:
  1. Tõenäoliselt kanname me Berliinlastega sama sovetiajast pärit risti. Kui meie jaoks tähendas okupatsioon kohaliku jalgpalli marginaliseerumist, siis nende jaoks oli suur probleem linna kaheks jagamine. Investeeringud, huvi ja kõik normaalse jalgpallielu arenguks vajalik oli külma sõja eelpostil tugevasti häiritud.
  2. Keegi ei salli Leipzigi ega Hoffenheimi nende struktuursetel põhjustel Aga üks väga hea lause mille mulle Hertha fänn poetas oli see, et "Olgugi, et meie ei salli, siis olles kohalik siis peaksid ikkagi nende mängul käima. Toeta oma kohaliku klubi!"
  Selline tõdemus on sakslase jalgpallikultuuris tugevalt sees ja seda on rõõm näha. Inspiratsioon kõigile eestlastele.
  3. Kaks esimest sakslast, kellega tõsisemalt rääkisin olid Tallinnas käinud. Small world! Peter, pensipäevi pidev Hertha fänn aastast 1963, rääkis kohe loo mis juhtus kuu aega tagasi. Nimelt oli vanalinnas õlle hind Mad Murphys turistilaeva saabudes kerkinud 4-lt 6.5.- peale!!! Olgu öeldud, staadioni lähedal putkas maksis märjuke 2,5.- ja paljudes kohtades mujalgi.
  Pilet ostkurve vahetus lähetuses oli just see mida tahtsin. Tühja see mäng, neid näeb iga nädal! Aga atmosfäär mille loovad toetavad fännid on see mille nimel raha välisreisiks tasub raisata. Hertha tegi Düsseldorfile 3:1 pähe ja olgugi, et staadionile mahtunuks veel 30 tuhat nägu ei ole nii suurel staadionil nende puudusest tingitud vaakum kõneväärt.

  Viskasin veel ühele mängule pilgu peale. Mina polnud neist varem midagi kuulnud aga oberligas ehk neljandal tasemel mängib BFC Dynamo. Perverssne mudajalgpalli jälgimine, nagu ma teemalehekülgi sirvides märganud olen, ei ole siinsele kirevale seltskonnale võõras, seega sobitun valemisse pigem hästi.
  Niisiis Berlin FC Dynamo pakkus mulle huvi eeskätt seetõttu, et tegu oli omal ajal Ida-Saksamaa koorekihti kuuluva jalgpalliklubiga Dynamo Dresdeni, FC Magdenburgi ja Carl Zeiss Jena kõrval. Klubi võitis 10 DDR-i meistritiitlit ja võitis need kõik järjepanu!
  Jutud muidugi käisid, et mitte kõik neist ei tulnud ausat teed pidi ja bensiini leegitsevale lõkkeasemele heitis ka fakt, et klubi juhiks oli Erich Mielke, Ida Saksa salapolitsei STASi kõige kõrgem pea. Rivaliteet Dresdeniga oli igatahes eesrindlikus sotsvabariigis õige äge!
  Täna on igasugune võistlemine riigi meistrikarikale selle klubi jaoks kaugustes terendav unistus. Oberliga NordOst tsoonis ollakse kuskil keskel ja Friedrich-Ludwig-Jahn-Sportparkile ei tule täismaja(20 000) kokku enam aastakümneid.
  Aga fänne on sel klubil ikkagi, vanal staadionil käib vilgas õlle, bratwursti, fänninänni müük ja rahvas oli keskpärasuse üle varjamatult rõõmus. Paljusid ei huvitanudki jalgpall, kohati meenutas staadion pigem turuplatsi. Ultraid oli umbes sama palju, kui Floral ja oma ajalugu ei häbenetud, staadioniaiale oli tõmmatud ka endisaegne riigilipp( mitte nazi vaid ikka Saksa DV lipp).
  Mulle tundus kohal olevat vähemalt 1500 inimest ent soccerway väidab ainult 700 inimese ringi.
  Nagu ütleks Jüri Lina: "Statistika valetab!"
  Mängu võitis Dynamo 2:0, vastaseks oli Auerbach või midagi.

  Leave a comment:

Working...
X