320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mängu vaatama

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

  • atleticomadrid
    replied
    Algselt postitas ericbana Vaata postitust
    Kus olümpiastaadionil istusid? Uurin siin enda detsembris toimuva Hertha - Freiburgi pileteid ja ei oska kuhugi valida. Kuhu oleks mõistlik võtta? Staadion on vist üsna lauge, seega ei pruugi lähemal asuvad kohad isegi kõige paremad olla. Et kallim pilet madalamal ei pruugi olla parem kui odavam natuke kõrgemal. Või on mul vale loogika olümpiastaadioni osas?
    Kõige otsem lahendus kirjelduse edasiandmiseks on pilt.

    Rida oli viies ja sellise nurga all, et veel nurgalipust fännisektori poole. Jalgpalli jälgimise mõttes mitte just parim platz aga nagu ütlesin siis tulin muuks kohale. Seesamune rida kesktribüünil võiks omade jälgimiseks olla juba päris hea.

    Leave a comment:


  • ericbana
    replied
    Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
    Põnev jutt
    Kus olümpiastaadionil istusid? Uurin siin enda detsembris toimuva Hertha - Freiburgi pileteid ja ei oska kuhugi valida. Kuhu oleks mõistlik võtta? Staadion on vist üsna lauge, seega ei pruugi lähemal asuvad kohad isegi kõige paremad olla. Et kallim pilet madalamal ei pruugi olla parem kui odavam natuke kõrgemal. Või on mul vale loogika olümpiastaadioni osas?

    Leave a comment:


  • atleticomadrid
    replied
    Otse-jalgpalli vaatamine hakkab võtma minu isiklikus elus juba haiglaslike mastaape aga sellegipoolest viskan siia suure rahuloluga mõne rea. Üldplaanis on siin selgitatud ja heietatud nii ja naapidi, seega teen kokkuvõte napima, kui tavapärane standard ette näeb.
    Käidud sai siis Berliini olümpiastaadionil, mis on üks ilgelt pirakas omalaadne. Näinud palju spordiajalugu, näiteks vihkas seal neegreid oma tavapärase kire ja raevukusega Adolf Hitler. Lähiajaloost võib aga ära märkida, et sellel staadionil tuli neljandat korda maailmameistriks Itaalia ja skandaalsetel asjaoludel lõppes suurmeister Zinedine Zidane karjäär.
    Kui tavaliselt longib staadion kuulsusrikka klubi sabas, siis Berliinis on asjad vastupidi. Hertha on maailma jalgpalli mõistes üsna lahja konsistentsiga klubi, olles sellega karjuvas vastuolus euroopa ülejäänud pealinnade glamuuriga. Aga eks Berliin olegi vähe rohkem boheem, vist?

    Kohalike fännidega purjutavaid jooke manustades selgus 3 tõde:
    1. Tõenäoliselt kanname me Berliinlastega sama sovetiajast pärit risti. Kui meie jaoks tähendas okupatsioon kohaliku jalgpalli marginaliseerumist, siis nende jaoks oli suur probleem linna kaheks jagamine. Investeeringud, huvi ja kõik normaalse jalgpallielu arenguks vajalik oli külma sõja eelpostil tugevasti häiritud.
    2. Keegi ei salli Leipzigi ega Hoffenheimi nende struktuursetel põhjustel Aga üks väga hea lause mille mulle Hertha fänn poetas oli see, et "Olgugi, et meie ei salli, siis olles kohalik siis peaksid ikkagi nende mängul käima. Toeta oma kohaliku klubi!"
    Selline tõdemus on sakslase jalgpallikultuuris tugevalt sees ja seda on rõõm näha. Inspiratsioon kõigile eestlastele.
    3. Kaks esimest sakslast, kellega tõsisemalt rääkisin olid Tallinnas käinud. Small world! Peter, pensipäevi pidev Hertha fänn aastast 1963, rääkis kohe loo mis juhtus kuu aega tagasi. Nimelt oli vanalinnas õlle hind Mad Murphys turistilaeva saabudes kerkinud 4-lt 6.5.- peale!!! Olgu öeldud, staadioni lähedal putkas maksis märjuke 2,5.- ja paljudes kohtades mujalgi.
    Pilet ostkurve vahetus lähetuses oli just see mida tahtsin. Tühja see mäng, neid näeb iga nädal! Aga atmosfäär mille loovad toetavad fännid on see mille nimel raha välisreisiks tasub raisata. Hertha tegi Düsseldorfile 3:1 pähe ja olgugi, et staadionile mahtunuks veel 30 tuhat nägu ei ole nii suurel staadionil nende puudusest tingitud vaakum kõneväärt.

    Viskasin veel ühele mängule pilgu peale. Mina polnud neist varem midagi kuulnud aga oberligas ehk neljandal tasemel mängib BFC Dynamo. Perverssne mudajalgpalli jälgimine, nagu ma teemalehekülgi sirvides märganud olen, ei ole siinsele kirevale seltskonnale võõras, seega sobitun valemisse pigem hästi.
    Niisiis Berlin FC Dynamo pakkus mulle huvi eeskätt seetõttu, et tegu oli omal ajal Ida-Saksamaa koorekihti kuuluva jalgpalliklubiga Dynamo Dresdeni, FC Magdenburgi ja Carl Zeiss Jena kõrval. Klubi võitis 10 DDR-i meistritiitlit ja võitis need kõik järjepanu!
    Jutud muidugi käisid, et mitte kõik neist ei tulnud ausat teed pidi ja bensiini leegitsevale lõkkeasemele heitis ka fakt, et klubi juhiks oli Erich Mielke, Ida Saksa salapolitsei STASi kõige kõrgem pea. Rivaliteet Dresdeniga oli igatahes eesrindlikus sotsvabariigis õige äge!
    Täna on igasugune võistlemine riigi meistrikarikale selle klubi jaoks kaugustes terendav unistus. Oberliga NordOst tsoonis ollakse kuskil keskel ja Friedrich-Ludwig-Jahn-Sportparkile ei tule täismaja(20 000) kokku enam aastakümneid.
    Aga fänne on sel klubil ikkagi, vanal staadionil käib vilgas õlle, bratwursti, fänninänni müük ja rahvas oli keskpärasuse üle varjamatult rõõmus. Paljusid ei huvitanudki jalgpall, kohati meenutas staadion pigem turuplatsi. Ultraid oli umbes sama palju, kui Floral ja oma ajalugu ei häbenetud, staadioniaiale oli tõmmatud ka endisaegne riigilipp( mitte nazi vaid ikka Saksa DV lipp).
    Mulle tundus kohal olevat vähemalt 1500 inimest ent soccerway väidab ainult 700 inimese ringi.
    Nagu ütleks Jüri Lina: "Statistika valetab!"
    Mängu võitis Dynamo 2:0, vastaseks oli Auerbach või midagi.

    Leave a comment:


  • Daz Booob
    replied
    Istekoht on vaja saada (kõrguses) keskmisest kohast allapoole. Vastasel juhul võta kaasa binokkel või pikem soojem jook (õlut peaks tribüünilt saama osta), sest koguaeg on raske silmi pingutada - Olümpiastaadioni võlu.

    Leave a comment:


  • atleticomadrid
    replied
    Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
    Täiesti max lebolt samal päeva kui arrived Berliini. Trust me. Samas, mõned mängud mis pole niii seksikad müüakse mingi 2-3 tundi enne avavile -30% Hertha poes Breitscheidplatzil ja ma olen suhtkoht kindel, et Düsseldorf läheb sinna alla ka, arvestades Hertha hetke olukorda.
    Danke!

    Leave a comment:


  • Sambaz
    replied
    Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
    Kui hilja peale tasub jätta pileti ostmise mängule arvestades, et kuu aja pärast kick off Berliini 71 000-sel Olümpiastaadionil ja vastaseks Düsseldorf?
    Täiesti max lebolt samal päeva kui arrived Berliini. Trust me. Samas, mõned mängud mis pole niii seksikad müüakse mingi 2-3 tundi enne avavile -30% Hertha poes Breitscheidplatzil ja ma olen suhtkoht kindel, et Düsseldorf läheb sinna alla ka, arvestades Hertha hetke olukorda.

    Leave a comment:


  • atleticomadrid
    replied
    Kui hilja peale tasub jätta pileti ostmise mängule arvestades, et kuu aja pärast kick off Berliini 71 000-sel Olümpiastaadionil ja vastaseks Düsseldorf?

    Leave a comment:


  • -RoMaRiO-
    replied
    Ei saa ka käesoleval hooajal ilma Saksa vutikultuurita. Nädalake oktoobri lõpust novembri alguseni ning kavas üks Bundesliga, üks 2. Bundesliga, kaks Regionalligat ja karikas.

    Wuppertaler - Düsseldorf II
    Dortmund - Union Berlin
    Bonner - Alemmania Achen
    Schalke - Hannover
    Arminia Bielefeld - St. Pauli

    loodan seekord piisavalt tubli olla ja ehk suudan reisijärgselt mõne sõna ka kirja panna.

    Leave a comment:


  • ericbana
    replied
    Algselt postitas odralauk Vaata postitust
    Keegi teab kus Münchenis minna vaatama Regionliga või muud madalama liiga mängu?
    Bayern II on Regionalligas. Samuti VfR Garching ja SV Heimstetten, mis asuvad mõlemad Müncheni eeslinnas. Aga muidu on Regionalliigas eraldi Baierimaa piirkond. Lühema või pikema rongisõidu kaugusel on terve hulk satse.

    Siit näed, mis satsid mängivad liigas. Saad google mapsi sisse toksida.



    Obelriga tasandil on samuti terve piirkond klubisid täis. Oberliga (Bayernliga Süd) tasandil on Münchenile kõige lähemal asuvad satsid: FC Ismaning, 1860 München II, FC Unterföhring, TSV Dachau, SV Pullach ja SV ATA Spor München


    Üldiselt aga soovitan vaadata siit:


    Valid sealt Bayerischer Fußball-Verband ja saad kõik liigapüramiidid läbi vaadata. Sisuliselt Rahvaliigani välja näitab.

    Leave a comment:


  • odralauk
    replied
    Keegi teab kus Münchenis minna vaatama Regionliga või muud madalama liiga mängu?

    Leave a comment:


  • -RoMaRiO-
    replied
    Tundub adekvaatne hinnang jah, ma Regionalliga esimese poole satse võrdleks meie tippudega ja relegatsioon tundus selline Paide tase.

    Leave a comment:


  • ericbana
    replied
    Algselt postitas Pints Vaata postitust
    Suured tänud, ericbana, et seda siin jagasid.
    Mulle alati meeldib selliseid muljeid lugeda, eriti kui veel piltidega ei koonerdata.

    Kuidas kolmanda liiga tase võrreldes meie koduste klubidega silmale tundus?
    Tase oli hea. Aga selle mängu pealt keeruline öelda. Cottbus oli nii sitt selels konkreetses mängus, et kui tegemist oleks mõne muu liigaga, siis tekitaks asi isegi kahtlusi. Aga individuaalses plaanis oli mitmeid huvitavaid mängijaid. Näiteks Würzburgi Simon Skarlatidis ja Dominic Baumann olid väga teravad vennad. Meie tipud saaksid suht kindlasti põske. Ilmselt mõlemalt. Aga selle konkreetse esituse juures võib juhtuda ka, et Cottbusi võidetaks.

    Leave a comment:


  • Pints
    replied
    Suured tänud, ericbana, et seda siin jagasid.
    Mulle alati meeldib selliseid muljeid lugeda, eriti kui veel piltidega ei koonerdata.

    Kuidas kolmanda liiga tase võrreldes meie koduste klubidega silmale tundus?

    Leave a comment:


  • ericbana
    replied
    Seekordne külastus mõnele Saksamaa staadionile tuli äärmiselt ootamatult. Nimelt läksin eelmisel nädalal endale Saksast autot tooma. Kuna pühapäeviti muud teha ei ole, siis mõtlesin Livescorest vaadata, kas midagi lähedal üldse toimub. Seekord joppas. Viibisin parasjagu Fürthis ning ca 100km kaugusel Würzburgis oli kohalikul Kickersil kodumäng Cottbusiga. Mõeldud tehtud. Mäng pakkus seda rohkem huvi, et Cottbus on Freiburgi DFB karika esimese ringi vastane tuleval nädalavahetusel. Seega ei pidanud mitu korda mõtlema ning panin autole hääled sisse, et kl 14 algavale mängu,e parajalt varakult kohale jõuda. Ei pea vist eraldi mainimagi, et kogemus oli taaskrod äge. Würzburgi staadioni vibe oli väga mõnus.

    Kõigepealt pidi muidugi pileti hankima. Würzburgi staadion on selles mõttes huvitavas kohas, et sellele saab ligi pmst kahest küljest. Ehk siis kõik sissepääsuväravad asuvad nendes külgedes. Samuti ei saanud ma teha oma tavapärast rituaali ehk ringi ümber staadioni. See selleks. Otsustasin võtta istekoha. Seeosutus targaks mõtteks, sest peatribüün oli varjus. Seisukal 30 kraadi ja lauspäikese käes oleks päris rõlge olnud.




    Würzburgi staadion on neile ka üsna optimaalne. Mahutavus on ca 15 000. Sellise mahutavuse tagavad muidugi suured seisutribüünid. Pmst on seisukas kogu üks külg ja mõlemad otsad. Ainult külalisfännide tribüüni ühes nurgas on ka väike istekohtadega sektor. Mina võtsin pileti peatribüüni ühte nurka. Istusin pmst karistusala joonel. Kuna staadion on piisavalt väike, siis olid kohad väga hea nähtavusega. Pilet plekksi 24€.




    Staadion oli äge ka seetõttu, et seal oli päris mitu söögikohta. Ma mõtlen siis staadionil sees. Pärast piletikontrolli. Üks paistis isegi suht restorani mõõtu olevat. Ma ei kujuta ette, kas seal pidanuks enne kohad broneerima või saanukska muidu löögile, aga igatahe selline kontseptsioon mulle meeldis. Seda enam, et staadioni ümbruses selliseid kohti just ülemäära palju ei paistnud olevat.

    Mängust nii palju, et enne kohtumise algust just erilisi ootusi ei olnud. Kickers oli kaotanud hooaja 3 esimest kohtumist ja istus 0 punktiga uhkelt tabeli põhjas. Cottbusil oli 3 kohtumise järel tabelis 7 punkti. Reaalne mäng oli aga hoopis midagi muud Würzburg tõmbas ja lükkas Cottbusi nagu ise tahtis. Esimene poolaeg lõppes 2-0 koduvõistkonna kasuks. Võinuks lõppeda ka suuremalt, aga realiseerimine jättis soovida. Teine pooaleg jätkus samal seisul. Würzburgi lisas veel ühe, kuid realiseerimine oli veelgi halvem. Üks kord löödi veel posti ja kaks korda käkiti ise 4 vs 2 olukorrad ära. Igatahes võeti veenev võit Cottbus lõi auvärava alles üleminutitel ning reaalselt mingit ohtu ei tekkinud.




    Mängu ajal juhtus aga päris mitu naljakat seika. Kuskil 3-0 seisu peal sõitis ühel Cottbusi otsatribüünil istunud fännil katus täiesti ära ning tal läks sõneluseks küljetribüüni nurgas istunud Würzburgi poolehoidjatega. Ehk siis kogu olukord toimus mulle suht lähedal. Eriti kettas oli ta otse minu kõrval istunud motomehe välimusega tüübi peale. See näitas talle kahte keskmist sõrme. Selle peale hüppas tüüp oma kohalt piirdeaia juurde. Motomees tegi selle peale käega onaneeimise liigutust Cottbusi fänni poole. Sellel sõitis katus täiesti ära ja ta üritas aiast üle ronida. Piirdeaial oli aga tema suunas eenduv osa, et sealt nii lihtne poleks üle tulla. Ronimine muidugi ei õnnestunud ja vist lõppes isegi sellega, et Cottbusi fänn rebestas oma särki. Igatahes mängu lõpuni kordus see etüüd veel paar korda. Motomees tegi jälle mõne žesti, mille peale Cottbusi fänn nagu herilane jälle vastu piirdeaeda oli. Naljaks. Mängul oli kokku nõks üle 5000 inimese. Ausalt öeldes oleks kohapeal isegi veidi rohkem pakkunud. Samas 3. Liga mõistes korralik number.

    Kuna esmaspäeval oli vaja Nürnbergis autot vormistada, sõitsin sinna ka tagasi öömajale. Autobahni pidi Nürnbergile lähenedesjäi silma üks klaasist püramiid. Hiljem googeldasin seda ja see osutus suht fancyks hotelliks, Mõtlesin siis, et lähen ja parandan veidi oma energiat. Väga äge koht. Toad olid lahedad ning kahene tube 80€ öö, mis pole ka teab mis hull. Hommikusöögi hind on muidugi kirves, aga kuna mul seda nkn polnud plaanis võtta varase lahkumise tõttu, siis polnud kokkuvõttes hull.





    Seega jälle üks tore jalkatripp. Kusjurues 3. Liga oligi mul veel nimekirjast puudu. Bundesligat, 2. Bundesligat ja Regionalliiga taset on nähtud.

    Leave a comment:


  • -RoMaRiO-
    replied
    Sellega on jah nii, et ma ei mäleta, et ma Saksamaal oleks üle mõne minuti õllejärjekorras olnud, samas kui Lillekülas koondisemängul pole mingi probleem ka terve vaheaeg seal veeta.

    Leave a comment:

Working...
X