320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mängu vaatama

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

 • telekavaataja
  replied
  Algselt postitas Pints Vaata postitust
  Kuidas proua rahule jäi reisuga?
  Jäi rahule. Ütles, et Werderi staadionil oli oluliselt parem kui Barcelona omal.

  Leave a comment:


 • Pints
  replied
  telekavaataja, suured tänud sulle, et seda kõike meiega jagasid.
  Kuidas proua rahule jäi reisuga?

  Leave a comment:


 • telekavaataja
  replied
  Niisiis, nagu lubatud, teen ka väikese kokkuvõtte enda käigust. Tänan kõiki, kes siin teemas abivalmilt kohe vastasid (eriti ericbana), see tegi asja vähe lihtsamaks.

  Kust tuli idee Bremenisse minna?

  Tegelikult selline "nädalavahetus kusagil Kesk-Euroopa linnas" on alati meil mõtteis olnud ning seekord otsustasime ka tegutseda. Proua avaldas aktiivsust, mina pidin vaid pakkuma nädalavahetuse, mil on Werderil mäng. Valik osutus 14-15 aprilli peale. Sel nädalavahetusel oli graafikus Werder - Leipzig mäng.

  Kuidas Bremenisse saab?

  Väga lihtsalt. Otselend Ryanairiga, mis väljub reede hilisõhtul ning tuleb tagasi esmaspäeva varahommikul. Ryanairi nagu ka iga teine odavlennukas omab igasugu iseärasusi, aga nendel ei peatu. Fakt on see, et kohale jõuab ja jõuab suhteliselt kiirelt. Mis on veel äge- Bremeni lennujaam on kesklinnast 6 trammipeatuse kaugusel (väike analoogia Tallinnaga).

  Kuidas saab Werderi mängule pileteid?

  Mina läbisin järgmise kadalipu:

  1. Werder.de ---> registreeru kasutajaks
  2. Werder.de ---> tickets

  NB! Siinkohal täpsustan, et inglise keelega on jamasti neil. Seega arvestage, et kõik käib Saksa keeles. Üldiselt google transleidi ja common sensega saab hakkama küll.

  3. Piletite broneerimine

  Pileteid saab broneerida juba enne, kui on teada täpne kellaaeg ja isegi toimumispäev. Kuna Werder mängis Leipzigi vastu, siis oli tõenäoline, et mäng toimub pühapäeval. Ja kui oli teada, et leipzig saab Zeinidist jagu, pandigi see mäng pühapäeva õhtu peale, mis arvestades meie trippi, oli parim lahendus.

  Broneerida saab kahte sektorisse. Eelistatud sektor ja varuvariant. Mina tahtsin nurka sektoritesse 3,4,5 või 6 (või 49,50,51 või 52) kus on kodufännid.  4. Piletite ostmine

  2 nädalat hiljem sain teate, et ma ei saanud sinna pileteid ning pidin hakkama uued kohad valima. Valisime siis hoopis nurga vastasfännide tsooni juures (Nord Seite Unten). Piletite valimisel saab valida ka istekohti. Piletite hinnad 50x2. Lisaks võeti mult maha ka 4 eurot kohaletoimetamist. Kui ma 2 nädalat enne mängu nendega ühendust võtsin (inglisekeelne küsimuse saatmise vorm ei tööta), siis öeldi, et me ei saadagi neid välja ja saate piletid mängupäeval putkast, mis asub värava nr. 6 ees. Niipalju siis sellest 4-st eurost...  5. Piletite kättesaamine

  Mängupäeval jõudsin staadionile ja tõesti värava nr.6 ees oli putka, kus pileteid kätte sai. Piletid olid ilusti ümbrikus. Vaja läks ainult ID-kaarti.

  Kuidas saab staadionile?

  Väga lihtsalt. Staadion on umbes 2km kaugusel kesklinnast ning jala minna pole mingi probleem. Külma ilmaga viib sinna tramm nr. 3, mis mängupäeval sõidab iga minuti tagant vist.

  Kui te olete kesklinnas enne mängu juba korralikult einestanud, siis mina läheks mööda jõeäärt (Osterdeich tänav). Sakslased kogunevad staadionile juba 1,5-2h enne mängu ja fännide armee on päris korralik, mis staadioni poole liigub. Lisaks pole jõevaade ka sugugi halb.

  Kui teil napib aega söömiseks või teil on veidi teistsugune plaan või chillim tuju, siis on väga hea variant ka Ostertornstweg vms tänav (kaardil punase joonega). Mööda seda liigub isegi rohkem inimesi Werderi sümboolikaga, tänav on täis söögikohti, kuid kõige parem on võtta mõnest putkast vorst ning õlu ning liikuda need asjad käes mööda tänavat ja nautida rahulikku ja jalgpallisõbralikku melu.  Fakt on see, et mängupäeval näeb Werderi sallis igat teist elanikku ja isegi kohalikud pagulased on rohevalgetes värvides.

  Kuidas oli olla staadionil?

  Ennekõike ei tasu peljata nurkmisi kohti. Nägi väga hästi ja eriti seda väravat, millesse ka 2 korda skooriti. Nurgalöögi ajal võis Kruse Maxile high-five lükata pmst. Enne mängu jagati mingeid papist asju, millega sai igale poole plaksutada. Alguses tundus meh, aga tegelikult lisas efekti küll.  Inimesed olid hingega asja juures ja näha oli, et fännidele läheb oma klubi käekäik korda. Kahjuks olin fännisektorist nii kaugel, et ei tajunud eriti seda atmosfääri seal. See-eest oli väga hästi kuulda leipzigi fänne, kes olid ka OK. Kui võrrelda Barcelonaga, siis palju kodusem, hubasem ja perekondlikum tunne tekkis mängul. Pean tõdema, et olin mängus täielikult sees.

  Ma ei tea, kuidas mujal Saksamaal, aga Werderi staadionil on nn. fännikaardi süsteem. Millegi ostmiseks pead soetama kaardi, kuhu saad kanda raha, millega saad siis igast sööki/jooki osta. Mulle isiklikult tundus see süsteem megajabur. Inimesed olid alguses selle kaardi järjekorras (sest sellele saab kanda ju ainult staadionil) ning siis söögi/joogi järjekorras. Kaardi soetamisel maksad veel 5 eurot deposiiti (juhuks kui ei tagasta). Kui ma hiljem kaardi tagastasin, siis sain kogu kaardil oleva raha + deposiidi tagasi. Kanda saab raha kaardile nii sulas kui ka kaardiga.

  Õlu maksis 4.5, vorst saia vahel 3,3. Ei ütleks, et ulmeodav tegelt. Ahjaa, topside eest maksad ka pandi. Topsid on tugevast materjalist, Werderi sümboolikaga. Kui tagastad, saad euro tagasi.

  Päris paljud tšillisid enne mängu staadioni väljas. Seal sai ka osta süüa/juua ja ka salli. Sealseid söögihindu ei tea, aga salli ostsin 15-ga.

  Mängust endast räägin Werderi teemas. Mainin vaid seda, et kui enne mängu teatati Schalke võidust Dortmundi üle, siis terve staadion tegi pettunud ohe. Ka Leipzigi fännid.

  Mida veel Bremenis teha?

  Meil ei jopanud eriti ilmaga tegelikult. Või noh, mängu ajaks hakkas selginema ja oli suht ok ja soe. Kõik muu aeg oli vihmane, rõske ja külm.

  Ometi on Bremenis suhtkoht hubane ja ilus vanalinn, mille jalutamiseks samas üle 2-3 tunni ei lähe. Sellele me pühendusimegi enne mängu ja oli väga hea aeg.

  Kuna laupäeval pmst terve päeva sadas, siis külastasime Ümberseemuseimit, mis on suhteliselt huvitav koht ja võtab päris palju aega. Olge valmis, et 1. korrusel pole inglisekeelseid silte. Kokku on korruseid 3.

  Laupäeva 2. poole veetsime ühes suures ostukeskuses, kus enda üllatuseks leidsime 2-3 korda odavamaid riideid. Ehk veidi nodi sai ostetud.

  Söögikohtades on hinnad nii 1,3-1,5 korda kallimad kui Tallinnas. Toit üleüldiselt on kallim Bremenis.

  Üleüldiselt võib kokku võtta positiivsel noodil ja mulle kui staadionikülastamisevõhikule oli see külastus super. Loodan peatselt Saksamaale naasta, et mõni teine staadionielamus kätte saada.

  Leave a comment:


 • ericbana
  replied
  Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
  Nii et kui nad ikka veel pole jõudnud, siis lootus on kadunud?
  Ma ostsin mingile Bremeni mängule kunagi piletid. Lubati ka vist saata. Vähemalt kuskil see kirjas oli. Pileteid ei tulnud kunagi. Bremeni puhul probleemi siiski pole, sest saad need enne mängu staadioni juurest putkadest kätte. Mälu järgi oli vaja ainult ID-kaarti ning tuli tähestiku järgi õige putka üles otsida. Kindluse mõttes võid printida välja ka mingi kinnituslehe, mille ostuga said. Aga seda pigem vist ei läinud vaja.

  Leave a comment:


 • telekavaataja
  replied
  Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
  Ei, ole nüüd rahulik, täiesti lebolt saad nad kätte ilmselt juba järgmine nädal. Looda ainult, et deutche post ei hakka jälle streikima, mida nad alles mingi 2 nädalat tagasi alles tegid Bremenis.
  Nii et kui nad ikka veel pole jõudnud, siis lootus on kadunud?

  Leave a comment:


 • Sambaz
  replied
  Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
  Ok, sain piletid ostetud nüüd. Lubati saata postiga. Kui suur tõenäosus on, et need ei jõua kohale? Või kui kiiresti neid tavaliselt saadetakse?
  Ei, ole nüüd rahulik, täiesti lebolt saad nad kätte ilmselt juba järgmine nädal. Looda ainult, et deutche post ei hakka jälle streikima, mida nad alles mingi 2 nädalat tagasi alles tegid Bremenis. Ainukene soovitus mis mul on see, et kui sa satud kuskiile lepzigi ultrate vahetus lähedusse, siis ära väga näita enda poolehoidu kasvõi werderi suunas( muidugi ma eeldan, et sa oled erapooletu, kuid siiski) Pole üllatus, et Leipzigi ultrad väga nalja ei mõista ja neid peetakse juba ammu bundesliga pahadeks poisteks, kuna nende maailmavaade on juba ultrakonservatiivne. Otherwise, kindlasti naudi ja võta viimast! Ma olen käinud peamiselt küll Hispaania liiga mängudel, aga parim kogemus oli mul siiski bundesligas. Atmosfäärilises mõttes just.

  Leave a comment:


 • -RoMaRiO-
  replied
  Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
  Ok, sain piletid ostetud nüüd. Lubati saata postiga. Kui suur tõenäosus on, et need ei jõua kohale? Või kui kiiresti neid tavaliselt saadetakse?
  Mulle on umbes nädalaga kenasti kohale jõudnud, aga kui peaks mingeid probleeme esinema, siis on võimalik staadionilt ka kätte saada.

  Leave a comment:


 • telekavaataja
  replied
  Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
  Tervist!

  Selline väike mõte tekkis, mis võib kergelt realiseeruda. Nimelt vahemikus 13-16 aprill olen Bremeni kandis ning Werderil on sel hetkel mäng Leipzigiga kodus.

  Kuidas Saksamaa piletite ostmine käib? On reaalne, millal need endale muretsema peaks? Millega arvestama peaks ja nii edasi.

  Ainuke Eestivälise vutivaatamise kogemus on Barcelonas, seega kõik tipid on teretulnud.
  Ok, sain piletid ostetud nüüd. Lubati saata postiga. Kui suur tõenäosus on, et need ei jõua kohale? Või kui kiiresti neid tavaliselt saadetakse?

  Leave a comment:


 • Brick
  replied
  Pühapäeval sai käidud BayArenal vaatamas Leverkuseni ja Schalke vahelist vastasseisu, kus 30 210. silmapaari ees võtsid 2:0 võõrsilvõidu smurfid. Ilm oli päikesepaisteline kuid jahe ning selletõttu Leverkuseni linna peal ringi luusida ei viitsinud.
  Leverkusenisse sai jõutud rongiga umbes nii tunnike enne mängu. BayArena’le jõudmine on rongipeatusest kerge jalutuskäigu kaugusel ja ajaliselt täpselt ühe pooleliitrise õlle alla libistamise teekond.  Pärast turvakontrolli ja pileti skännimist oli mänguni aega nii pool tundi ning see kulus päris kiirelt järjekordades seistes. BayArenal on kasutusel kaardisüsteem ning söögi- ja joogipoolise ostmiseks tuleb helerohelisest putkast endale 10€ eest kaart laenata (10€ hiljem tagastamisel tagastatakse) ja siis sinna raha peale laadida. Nii kaart olemas, sai siis fingerfoodi ja õlut tribüünile ostetud. Söögipoolis maksis 2-6 € ja tops õlut 4€.

  Istekohad olid katuse all eelviimases reas ning täitsa okei oli mängu jälgida, kui võrrelda näiteks Bayerni Allianz Arena ülemiste ridadega, kus läheb juba binokklit vaja. Tõsi, BayArena on ka oluliselt väiksem.  Atmosfäär staadionil oli korralik, oma 5000 Leverkusenisse jõudnud Schalke fänni tegid Bayeri fännide laulujorinale minu neutraalsete kõrvade hinnangule kindlalt ära.
  Mäng ise väga väravavõimalusi ei pakkunud ning oli taandunud keskväljavõitlusele. 1-0 värava puhul tegi Caligiuri ikka väga hea eeltöö ning Leverkusen hakkas paremini mängima peale Kohri punast kaarti kuid väravani ei jõutud. Video kohtunikul õnnestus ka pendla puhul veenda väljakukohtunikku oma otsust üle vaatama ning mures smurfid karjusid siis korralikult Scheiß DFB.

  Leave a comment:


 • telekavaataja
  replied
  See on ilmselt tavaline, et Saksa klubidel kogu värk saksa keeles on? Vähemalt Werderi kodulehel on kõik seoses piletitega saksakeelne.

  Aga olgu mis seal ikka, üritan kasutaja ära teha ja jään õiget päeva ootama.

  Leave a comment:


 • ericbana
  replied
  Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
  Tervist!

  Selline väike mõte tekkis, mis võib kergelt realiseeruda. Nimelt vahemikus 13-16 aprill olen Bremeni kandis ning Werderil on sel hetkel mäng Leipzigiga kodus.

  Kuidas Saksamaa piletite ostmine käib? On reaalne, millal need endale muretsema peaks? Millega arvestama peaks ja nii edasi.

  Ainuke Eestivälise vutivaatamise kogemus on Barcelonas, seega kõik tipid on teretulnud.
  Bremen ilmselt üks külastatumaid staadioneid siin teemas. Piletite ostmisest nende mängudele olen ka mina siin teemas varasemalt korduvalt kirjutanud. Üldiselt võin nii öelda, et Bremeni kodumängudele piletite ostmine on üks lollikindlamaid asju. Väga mugav ja kolme korraga pole mingeid probleeme olnud tegelikult. Leipzigi piletid peaksid vähemalt kodulehe järgi müügile tulema umbes 10 päeva pärast. Üldiselt on asi lihtne ja loogiline. Piletite kättesaamine toimub üldiselt enne mängu staadioni kõrval olevatest putkadest. Seal piisas vist dokumendist. Igaks juhuks võid ostuarve ka välja printida, mis pärast piletite ostmist saadetakse.

  Kui jooksvalt mingeid küsimusi, siis kirjuta. Aga üldiselt peaks Bremen olema suht lihtne variant, isegi kui varasem välismängude kogemus puudub.

  Leave a comment:


 • Shaq
  replied
  Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
  Tervist!

  Selline väike mõte tekkis, mis võib kergelt realiseeruda. Nimelt vahemikus 13-16 aprill olen Bremeni kandis ning Werderil on sel hetkel mäng Leipzigiga kodus.

  Kuidas Saksamaa piletite ostmine käib? On reaalne, millal need endale muretsema peaks? Millega arvestama peaks ja nii edasi.

  Ainuke Eestivälise vutivaatamise kogemus on Barcelonas, seega kõik tipid on teretulnud.
  Jälgi Bremeni kodulehte ning paar nädalat enne mängu peaks piletid tulema müüki. Ostmisel on kohe kirjas, kas saad piletid kätte kuskil fännipoest või jagatakse staadioni juures. Midagi keerulist väga pole.

  Leave a comment:


 • telekavaataja
  replied
  Tervist!

  Selline väike mõte tekkis, mis võib kergelt realiseeruda. Nimelt vahemikus 13-16 aprill olen Bremeni kandis ning Werderil on sel hetkel mäng Leipzigiga kodus.

  Kuidas Saksamaa piletite ostmine käib? On reaalne, millal need endale muretsema peaks? Millega arvestama peaks ja nii edasi.

  Ainuke Eestivälise vutivaatamise kogemus on Barcelonas, seega kõik tipid on teretulnud.

  Leave a comment:


 • football2u
  replied
  Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
  Piletid jõudsid siiski kenasti kohale. Kui muu asjaajamise üle võib veidi viriseda, siis piletite disain on küll üks ägedamaid, mida näinud.

  https://imgur.com/a/VsqbE

  kuigi tegelt on Saksa klubidega asjaajamine ikka väga operatiivne. kevadel kirjutasin näiteks paar nädalat enne mängu Benfica klubisse, kust vastati näiteks umbes nädal pärast kohtumist.
  Werder Bremen vastas mulle nädala.

  Leave a comment:


 • -RoMaRiO-
  replied
  Piletid jõudsid siiski kenasti kohale. Kui muu asjaajamise üle võib veidi viriseda, siis piletite disain on küll üks ägedamaid, mida näinud.

  https://imgur.com/a/VsqbE

  kuigi tegelt on Saksa klubidega asjaajamine ikka väga operatiivne. kevadel kirjutasin näiteks paar nädalat enne mängu Benfica klubisse, kust vastati näiteks umbes nädal pärast kohtumist.

  Leave a comment:

Working...
X