320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mm 2026

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

  #16
  See turniir on juba ammu muutunud riikidevaheliseks, mitte meeskondadevaheliseks võistluseks, see on rohkem seotud poliitikaga kui jalgpalliteemalise võistlusega. Ja sellised asjad pole haruldased.

  Kommentaar


   #17
   Messi ei anna armu ka uues MM-valiktsüklis. Karjääri 29. valikturniiri väravaga Suareziga ühele pulgale Lõuna-Ameerika rekordit jagama. Ühtlasi Beckhami kõrvale oma 65. karistuslöögist tehtud väravaga kõigi aegade edetabeli viiendaks. Hetkel saab Juninho Pernambucano veel rahulikult magada, aga ega tema absoluutrekord 77 ka kaugel enam pole.

   Kommentaar


    #18
    Peruus läinud kõik vahendid käiku, et Neymar täna pahandust ei teeks. Eelmine kord, kui brasiillased külas käisid, siis lõi härra kolm palli kodumeeskonna puuri. Värsket koondise rekordit tähistavast 79-st väravast kokku kuus teinud peruulaste vastu (viis sündinud viimases neljas mängus) - ainult mängudes Jaapaniga olnud resultatiivsem (9 väravat).

    Millal EJL šamaan Anuga kontakti otsib?

    Kommentaar


     #19
     Brasiilia on kukkunud lausa kuuendale kohale tabelis - sellist asja varasemast ei mäleta. Kuna aga tohutu hulk koondiseid - kuus või seitse - saab MM-ile, pole sel suuremat tähtsust.
     the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
     because belle of st mark is a beauty extraordinaire

     Kommentaar


      #20
      Päris kesine seis jah, 3 järjestikust lutti on tõsiasi. Samas nende mängijate listi vaadates, siis mitmed täiesti keskpärased mängumehed ja päris palju kodumaalt pärit mehi.

      Kommentaar


       #21
       Kuigi jah MM-ini veel kaks ja pool aastat aega, siis mõtlesin, et proovin valikturniiridest väikseid kokkuvõtteid teha. Vaatan kaua ma nende tegemisega jännata viitsin.

       AFC (Aasia):
       Aasias alustati mängudega tegelikult juba oktoobris, kui peeti ära esimene voor, millest võtsid osa mandri 20 kõige nõrgemat koondist. Tegemist oli karikaformaadis play-offiga, kus koondised mängisid oma vastasega kaks matši ning võitja pääses edasi järgmisesse vooru. Kuna loosimisel eraldati kümme tugevamat riiki (FIFA edetabeli järgi) ehk tugevamad läksid kokku nõrgematega, siis pidid Aasia kümme nõrgeimat kindlasti endast tugevama vastu mängima. Nagu eeldada võis, siis suures plaanis suutsid kõrgemal olnud tiimid ka edasi pääseda. Ülekaalukaima võidu võttis Indoneesia, kes sai Bruneist kahe mängu kokkuvõttes jagu lausa 12:0. Juhtus aga ka kaks üllatust: kümnest paarist kolmes ei suutnud tugevam tiim koduõuel võitu kaasa võtta ning neist kaks pidid võõrsilväljakul seda ka kahetsema. Kõrges Himaalaja mäestikus asuv Nepal suutis 1:1 seisu järel ikkagi võita Laost, ent nii Maldiivid (FIFA edetabelis 155. koht) kui ka Kambodža (176) takerdusid oma esimesel sammul ehk minimaalselt vannuti alla vastavalt Bangladeshile (189) ja Pakistanile (201).

       Novembris alustati ka teise vooruga, kus tulid mängu kõik ülejäänud Aasia riigid. Kokku on üheksa neljast alagruppi ning igast grupist pääseb kaks riiki edasi. Selle aasta sees jõuti ära pidada ka kaks vooru, mille jooksul ühtegi väga suurt üllatust ei sündinud. Tabeli kõrgeima asetusega riigid pidid mängima alagrupi nõrgeima ja paremuselt teisega ning ainult kaks parima rankinguga tiimi komistasid: E-grupis tuli Usbekistan 0:2 kaotusseisust välja ning viigistas Iraaniga ning D-alagrupis kaotas nõrgeim 1. loosigruppi pääsenud koondis ehk Omaan üllatuslikult Kõrgõsztanile. Kusjuures selles grupis on hoopis üllatav olukord, kuna Kõrgõsztan ise jäi oma avamängus 3:4 seisul alla Malaisiale, kes ongi hetkel tabeliliider. Punkti on kirja saanud ka jalgpalli mõistes pisike Bangladesh, kes suutis kodus viigistada Liibanoniga (FIFA edetabelis 100. koht).

       CAF (Aafrika):
       Aafrikas alustati novembris esimese vooruga ning põhimõtteliselt seal ainult üks voor ongi. Nimelt on neil kokku üheksa alagruppi, kus kõik mängivad omavahel kaks korda läbi ning grupi parim pääsebki otse MM-ile. Neli parimat teise koha saajat liiguvad teise vooru, kus mängitakse poolfinaalid ja finaal ning miniturniiri tšempion läheb mandritevahelistele sõelmängudele. Seega peab tõdema, et Aafrika süsteem on suhteliselt karmiks tehtud, teisi võimalusi siin väga ei pakuta.

       Esimese kahe vooruga on juba ka päris parajalt üllatusi sündinud. Näiteks üle-eelmisel MM-il käinud nigeerlased (39) on küll oma alagrupi selged favoriidid, kuid valiksarja alustati kodus 1:1 viigiga Lesotho vastu (152) ning sellele järgnes võõrsilviik Zimbabwega (124). Tuleb muidugi märkida, et nende staarründaja Victor Osimhen neid seekord ei abistanud. Kusjuures liider pole ka FIFA edetabeli järgi paremuselt teine koondis ehk Lõuna-Aafrika Vabariik (62), kuna nemad kaotasid võõrsil pisikesele Rwandale (139), kes tänu avamängus tehtud väravateta viigile Zimbabwega hoiabki hetkel enda käes väärtuslikku MM-piletit. Seega, kui turniir kahe mängu järel lõpetada, siis pääseks MM-ile Eestist pisut vähem kui kaks korda väiksem Rwanda (inimesi elab seal sellegipoolest umbes 13,4 miljonit)

       See pole veel aga kõik, kuna I-alagrupis libastus favoriit Mali, kes tegi kodus 1:1 viigi Kesk-Aafrika Vabariigiga ning seetõttu kerkisid esikohale Aafrikas pindalalt üle-eelviimased Komoorid (130), kes suutsid võita nii Kesk-Aafrika Vabariiki (4:2 seisul) kui ka eelmisel MM-il käinud Ghanat (1:0). Lisaks Komooridele suutsid esimesed kaks mängu võita nii Egiptus (väravatevahe 8:0), Elevandiluurannik (11:0), Tuneesia (5:0) kui ka Ekvatoriaal-Guinea (2:0). Tegelikult võib põhimõtteliselt siia gruppi lisada ka Maroko, kes alistas 2:0 Tansaania, ent nende avamäng jäi pidamata, kuna E-alagrupi nõrgim lüli Eritrea otsustas MM-i valikturniirist loobuda.

       CONCACAF (Põhja- ja Kesk-Ameerika ning Kariibid):
       Pole veel alanud.

       CONMEBOL (Lõuna-Ameerika):
       Lõuna-Ameerikast on juba pisut juttu olnud, kuid kordan siis ruttu asjad üle. Nagu ikka, siis kujutab sealne valikturniir endas lihtsat alagruppi, kus kõik kümme liiget mängivad kaks korda omavahel läbi. Otse MM-ile pääseb rohkem kui kunagi varem ehk kuus tiimi ning lisaks sellele on grupi seitsmendale reserveeritud koht mandritevahelistel sõelmängudel. Esimese kuue vooruga on juhtunud nii palju, et ainult üks tiim on veel võiduta ning ainult üks tiim pole ühtegi mängu kaotanud. Võiduta püsib võib-olla pisut üllatavalt eelmisest MM-ilt napilt välja jäänud Peruu, kes on siiani suutnud viigistada vaid Venezuela (1:1) ja Paraguayga (0:0). Teised neli duelli on kaotatud ning seejuures mõlemad võõrsil saadud kaotused andsid esimesed (ning siiani ainsad) võidud Tšiilile ja Boliiviale. Praeguse seisuga ongi Peruu koos nende kahega kolm õnnetut, kes kohe kindlalt MM-ile ei pääseks.

       Tšiiliga samadel punktidel on Paraguay, kes tänu paremal väravatevahele pääseks hetkel teiste mandritega madistama. Neist vaid kaks punkti kõrgemal on Brasiilia (!), kes pole siiamaani ühestki MM-ist kõrvale jäänud. Viiekordsed maailmameistrid kaotasid nüüd kolm matši järjest (0:2 Uruguay, 1:2 Kolumbia, 0:1 Argentina) ning ainult tänu varasemast suuremale MM-ile hoiavad nad endiselt enda käes MM-piletit. Tabeliridadelt redeli kombel üles ronides jäävad järgmistena tee peale ette kolm endise Suur-Kolumbia aladele jäävat riiki, kellest ükski pole siiani ühtegi kodumängu kaotanud. Esiteks kaheksa punkti peal olev Ecuador, seejärel oma läbi-aegade esimest MM-piletit jahtiv Venezuela ning viimasena hetkel kolme võidu ja kolme viigi peal püsiv Kolumbia. Kohe nende ees on Uruguay, kes on uue peatreeneri Marcelo Bielsa all suurepäraselt alustanud ning kelle ainuke kaotus tuli Ecuadori vastu ja esikohta hoiab maailmameistrist Argentina, kes kaotas alles nüüd oma esimese matši, kui kodus jäädi 0:2 alla Uruguayle.

       OFC (Okeaania):
       Pole veel alanud.

       UEFA (Euroopa):
       Pole veel alanud.

       *****

       MM-i lootus kadunud:

       1. Brunei
       2. Timor-Leste
       3. Macau
       4. Sri Lanka
       5. Mongoolia
       6. Guam
       7. Bhutan
       8. Kambodža
       9. Laos
       10. Maldiivid
       11. Eritrea

       MM-i lootus olemas:

       197 riiki.

       MM-ile pääsenud:

       1. Kanada
       2. Mehhiko
       3. USA​

       Kommentaar


        #22
        Eile selgus, et finaal New York/Ney Jersey MetLife staadionil. Kõik mängupaigad siin - https://en.wikipedia.org/wiki/2026_FIFA_World_Cup

        Kommentaar


         #23
         Ja algab ta Mexico City's 11. juunil ning finaal on alles 19. juulil. Päris raske on intensiivset tähelepanu hoida kui turniir juba viis+ nädalat pikk. Mänge on alagrupiturniiri viimastel mängupäevadel lausa kuus tükki päevas. Osa öiseid mänge jääb kahtlemata laivis vaatamata.
         the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
         because belle of st mark is a beauty extraordinaire

         Kommentaar


          #24
          Kuna ma olen LA's, siis on mugav, et SoFI on valikus, aga piletite saamine mõistliku hinnaga läbi Fifa on ikka suht keberniit- siiani pole ühegi selle eel registreerimisega midagi kuskil saanud

          Kommentaar


           #25
           Hakkasin meenutama, kas Brasiilia MMil olid ka meie mõistes öö mängud? Ei mäleta üldse...
           Kas nüüd on teada kellaajad Ameerika kohta?

           Kommentaar


            #26
            Algselt postitas Rudy Vaata postitust
            Hakkasin meenutama, kas Brasiilia MMil olid ka meie mõistes öö mängud? Ei mäleta üldse...
            Kas nüüd on teada kellaajad Ameerika kohta?
            Oleneb kas me räägime EST või PST tsooni mängudest, neist viimased on süva öö või väga varajane hommikutund ilmselt. EST on ilmselt aktsepteerivad alustada mingi 3pm kohalikus ehk 22.00 meie jaoks.

            Brasiilia mängud olid 19.00, 22.00 01.00 04.00 algusega näiteks.

            Kommentaar


             #27
             Algselt postitas JuriM Vaata postitust

             Oleneb kas me räägime EST või PST tsooni mängudest, neist viimased on süva öö või väga varajane hommikutund ilmselt. EST on ilmselt aktsepteerivad alustada mingi 3pm kohalikus ehk 22.00 meie jaoks.

             Brasiilia mängud olid 19.00, 22.00 01.00 04.00 algusega näiteks.
             Oot Brasiilia MMil polnud ju meie jaoks öömänge? Kõik nägi viisakal ajal ära

             Kommentaar


              #28
              Algselt postitas MNa Vaata postitust

              Oot Brasiilia MMil polnud ju meie jaoks öömänge? Kõik nägi viisakal ajal ära
              Ma võtsin oma jõu kokku ja vaatasin ka Wikist, et öömänge oli üksikuid. Üldiselt oli päeva viimane mäng meie mõistes kl 22.

              Kommentaar


               #29
               Algselt postitas MNa Vaata postitust

               Oot Brasiilia MMil polnud ju meie jaoks öömänge? Kõik nägi viisakal ajal ära


               Värskenda enda teadmisi, olid ikka küll mõned, eelkõige alagrupi faasis.

               Kommentaar


                #30
                Tänud! Mälu on kohati väga auklik ollus. Samas mäletan selgelt, et 2002 MMi ajal algasid mängud hommikul 9 kanti vms

                Kommentaar

                Working...
                X