320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

MM 2010 Kohtunikud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

  • Daz Booob
    replied
    korvpallis näiteks on time-out'id, määratud rünnakute pikkus, aeg peatatakse kui mäng seiskub... jalgpall võiks ikka jääda jalgpalliks. kiputakse seda mängu jubedalt pankurite kombel universaalseks muutma.
    kui ikka väravat ei suuda nõnda lüüa, et pall võrku jääb, siis oled kodja - pole siin midagi vaja tähte norida, nutta ja kituda. kusagilt jäi silma pealkiri a la, et jalgpall on kui sõda. eks ta seda olegi - üks vähestest spordialadest, mis selle kategooria alla lähevad... meeskonnaalana vist küll ainukene. ülejäänud alad on juba steriilseks muudetud.
    jalgpall on (veel) elav legend.


    tänast japsi kohtunikku tuleb kiita, tegi omad tööd väga hästi. ainus, mis minu hinges kripeldama jäi, oli kaardi mitte-andmine Bommelile - tegi keskväljal umbes kümme viga... Bomm näitas kogemusi
    tema mängu ohjamist oli aga lahe vaadata - paljude kohtunike all tulnuks sellest mängust korralik veresaun ning 99% inimestest nõudnuks videkorduste kohest rakendamist.
    kahju ainult, et sellel kohtunikul mingi imelik nimi on - selle selgeks õppimine võtab aega.

    portu kohtunik oli aga veits kahtlane, sest nagu ka Kalkun ütles, et kuidagi kallutatud oli vahepeal see vile. Ghana vennad olid mitme korral sügavas sulus, tegid vigu... ja kõik vastupidi siis Uru'katele pandi süüks.
    võib-olla sellepärast nad ka võidu said + kordust küll ei näinud, aga käegamängule eelnenud karistuslöök tundus samuti ülekohtune.
    vist on videkorduseid vaja?

    Leave a comment:


  • vincent
    replied
    mhmh. lisaks võiks igase kollase kaardi puhul anda kasti nurgast karistuslöögi võimaluse ja lati või posti tabamise eest näiteks pool punkti. kus siis tuleks alles skoorid, ah.

    ehk et mulle isiklikult oleks väga meeldinud nii Inglismaa, Mehhiko kui ka Ghana edasipääs ning ispanjoolide vastu ka miskit erilist sümpaatiat ei oma, aga äkki nüüd päris kõiki reegleid ka ei peaks iganenuteks tembeldama ja kukkuma neid esmaste emotsioonide pealt ümber tegema?

    Leave a comment:


  • lorenzo
    replied
    karta on et see MM paneb proovile paljugi tänapäeva jalgpallis. näiteks korvpallis ju loetakse korv ära kui kaitsemängija lükkab palli korvirõnga pealt ära. selles valguses oleks ka loetud gaanalaste viimase minuti väravat

    Leave a comment:


  • rallikas
    replied
    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
    vabalöögi ajal on suluseis?
    Suluseisu ei ole väravalöögil, audi sisseviskel ja nurgalöögil. Teistes situatsioonides on suluseis alati.

    Leave a comment:


  • Daz Booob
    replied
    vabalöögi ajal on suluseis?

    Leave a comment:


  • lorenzo
    replied
    Algselt postitas Epic Vaata postitust
    Just!

    Ma olen selle mõtleja/pooldaja olnud pikemat aega. Samas, kui pikemalt mõelda, siis leidub selles ikkagi ju see viga, et mõned kujud pannakse lihtsalt kuskile väravajoonele seisma ja suur osa mängu ilust kaob ära.
    ma ei tea.. mulle käib eriti pinda see, et kui antakse karistus või vabalöök ja riputatakse karistusalasse, siis tekitatakse kunstlik suluseis. wtf! ja tänapäeva vutis vaevalt pannakse kedagi vastase väravajoonele seisma. pealegi suluseisu olukord kastis..no nagunii on väravavaht ja arvatavasti ka kaitsja samaaegselt karistusalas. selleks peab ikka mingi Zigici-laadne koljat olema.
    ja suluseisu võiks kastis mitte võtta kui lisaks väravavahile ka vähemalt 1 kaitsja on suure kasti alas.
    aga esialgu oleks rahul ka estoni pakutava variandiga

    Leave a comment:


  • boobek
    replied
    Algselt postitas Eff10 Vaata postitust
    Yuichi Nishimura on kohe kindlasti selle MM-i üks sümpaatsemaid kohtunikke. Kõikidel mängudel on suutnud külma närvi hoida ja hästi vilistanud. Ei imestaks kui ta ka finaali vilistab.
    Duubeldan. Anult Robijonipunnile oleks ta pidanud selle ahvimängu eest kaarti lehvitama. Peaasi, et finaali ei vilistaks Howard "untill we score" Web.

    Leave a comment:


  • Eff10
    replied
    Yuichi Nishimura on kohe kindlasti selle MM-i üks sümpaatsemaid kohtunikke. Kõikidel mängudel on suutnud külma närvi hoida ja hästi vilistanud. Ei imestaks kui ta ka finaali vilistab.

    Leave a comment:


  • eston maravilha
    replied
    pika peksmise ära hoidmiseks peaks ka söödu andja näiteks selles samas alas olema, kus suluseisu ei ole. see muidugi tähendaks seda, et oleks vaja kahte lisakohtuniku, kes seda piiri jälgivad.

    Leave a comment:


  • Epic
    replied
    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    suluseisu võiks suures kastis üldse ära kaotada
    Just!

    Ma olen selle mõtleja/pooldaja olnud pikemat aega. Samas, kui pikemalt mõelda, siis leidub selles ikkagi ju see viga, et mõned kujud pannakse lihtsalt kuskile väravajoonele seisma ja suur osa mängu ilust kaob ära.

    Leave a comment:


  • cannuman
    replied
    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
    löök rahakoti pihta on teatavasti kõige valusam.
    Sa oled millestki valesti aru saanud. Jalgevahel on rahakott naistel mitte meestel.

    Leave a comment:


  • Daz Booob
    replied
    võib-olla on kohtunikud kodjad? mõningaid situatsioone esineb mängudes haruharva ning pole ime, et kohtunikud segadusse satuvad.

    võib-olla on rohkem vaja elukutselisi kohtunike, kes on õiglasest vilest motiveeritud palgatšekiga?
    löök rahakoti pihta on teatavasti kõige valusam.

    Leave a comment:


  • lorenzo
    replied
    suluseisu võiks suures kastis üldse ära kaotada

    Leave a comment:


  • mazz
    replied
    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
    Ma tean küll, et minu küsimuse võib liigitada tähenorimise alla, aga kui meetrine suluseisu värav on täiesti idiootne, kas seda on ka 95 cm? 90 cm? 80 cm? 70? 65? 60? 55? 50? 40? 30? 20? 15? 10?
    Täiesti idiootne on näiteks värav, mis löödud nii selgest suluseisust, et selles ei ole võimalik olukorda kiiresti järele vaadates vaieldagi.

    Teinekord võib olla ilmselge ka kümme sentimeetrit. Aga kui kaitsja ja ründaja liiguvad täiel kiirusel üksteisele vastu, siis on tõenäoliselt ka pool meetrit juba vaieldav, kuna söödumoment tuleks selle määramiseks ülitäpselt määrata.

    Nii et piiride tõmbamise küsimus jääb niiehknaa, küll aga aitaks uuendused piire koomale tõmmata ning räigeid prohmakaid vältida.

    Leave a comment:


  • chac
    replied
    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
    Ma tean küll, et minu küsimuse võib liigitada tähenorimise alla, aga kui meetrine suluseisu värav on täiesti idiootne, kas seda on ka 95 cm? 90 cm? 80 cm? 70? 65? 60? 55? 50? 40? 30? 20? 15? 10?
    o see liigitamine on lihtsamast lihtsam.

    meeter on täisidiootne, 50cm on pool-idiootne, 2m on topelt-idiootne

    ja nii edasi jätkates 0 on normaalne, -1m on intelligentne, -10m on suisa geniaalne, ja -30m kuskil einsteini kategoorias

    Leave a comment:

Working...
X