320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Urkabaarid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Laine Baar Pronksi tänaval. Varasemalt oli samas majas IF kindlustus

    Kommentaar


      Algselt postitas Parlour Vaata postitust
      Laine Baar Pronksi tänaval. Varasemalt oli samas majas IF kindlustus
      Jah, ma tean. Lihtsalt Laine ja Kolm Lõvi on teineteisest ikka väga kaugel eemal.

      Kommentaar


        Olen linlasena täitsa teadlik linna baaride asukohtadest, jah. Vastasin lihtsalt Orbitaaljaama murele, et kas Balta nurgakivi hipsterite keskel ellu jääb.

        Kommentaar


          Laine oli suvel remondis - või oli see jutumärkides?
          ★★★★★★

          Kommentaar


            Juulis oli täitsa töötav. Remondi kohta ei oska kommenteerida, kas see oli "surmaeelne" vabandus või päris remont

            Kommentaar


              Kolm Lõvi oli hommikul vastu laupäeva rahvast täis vähemalt.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Ega teist kumbki Leilat ja Lainet sassi ei aja?
                Ma oleks pidanud Laine ja Kolm Lõvi paremini teineteisest eraldama, et segadust ei tekiks

                Kommentaar


                  Algselt postitas Parlour Vaata postitust
                  Kas see õlletorn veel elus?
                  Kuu tagasi veel oli.

                  Kommentaar


                    Panin taustaks luupima Kurjami ‚Pohmakaga tööl’, et meenutada eilset meeleolukat guljaanjet marsruudil Kopli lõpppeatus-Balti jaam. Loomulikult ei saanud nii pikka teekonda läbida, astumata vahepeal kutsuvalt avatud ustega salongidesse ja puhvetitesse. Aga keset töönädalat ei lubanud me arusaadavalt endale kusagil rohkem kui ühe kannu kõige odavamat õlut.

                    Esimese peatuse tegime kohe, kui tramm edasi sõitmast keeldus. Derevjashkas oli vahetult peale tööpäeva lõppu vaikne, vesinikblond baaridaam lobises roidunult sõbrannaga, iBoxeri poksimasin ootas igavledes kliente. Ka meie olime selle peksmiseks veel liiga kained. Kulunud tantsupõrand vihjas, et mõnel teisel nädalapäeval ja kellaajal võib seal tegusam olla. Baari seinal on domineeriva kujunduselemendina Peterburi Zeniti lipp. Õlu maksab 2.20, alekokk võis olla see.

                    Üks trollipeatus edasi ootas meid baar SOS. Vesinikblond baaridaam, tema mees ja ämm vaatasid RTLi. See on fašistide telekanal, kes ei tea. Saksa keeles and shit. Olime üllatunud. Keegi meist tuli välja pommuudisega, et pere kasvab ja ostis ringi õlut. Toolse maksis 1.50 ja kannatas juua küll. SOS oli muide ainuke koht, kust meid välja visati. Ei maksa muidugi kohe arvata, et tegime nurka mustust või mingit muud pattu, see pannakse lihtsalt kell 19 kinni. Küsimuse peale, et a mis kell avate, kas 7 hommikul, tuli vastus, et ei, ikka varem. See seletab baari nime. Kui ärkad järgmine kord hommikul kell 5 ilge pohmakaga ja kapis pole yhtegi remondiõlut, paned taksoga kohe SOS ette ja saad avitust.

                    Vaid mõnisada meetrit astumist ja juba paistab Sirbi kohvik, mis asub silikaadist arhitektuurilises suurteoses, millel aknad kelmikalt umbes 30 kraadi all viltu laotud. Siin elu keeb! Vesinikblond baaridaam ei ole kuigi sõbralik, ent serveerib 2.20 maksva õlu ja lihapiruka eestikeelse ‚paluniga’. Köögiluugist piilub vesinikblond nõudepesija. Peaaegu kõik lauad on jõmisevaid mehi täis. Jõuan vaevalt uksest sisse, kui keegi haarab varrukast – eh, Griša, eta tõ? Eksitusele vaatamata leiame kiirelt ühise keele ja juba kutsub Maks koos oma sõbra Romkaga mind välja suitsetama. Ma ei tee juba viis aastat tobi, aga lähen siiski sotsialiseeruma. Maks on silmnähtavalt varakult õlletamist alustanud, tema keel on kaunis pehme. Ja tema hambad on tõesti väga halvas seisus. Romka on kiilas põkk, tal on silmaalune siniseks löödud ja silm verd täis. Natuke meenutas olekult Billy Brighti Football Factoryst, aga r-i põristas jälle nagu Aleksander Rodionovits Borodatš. Kuna mul on fotokas käes, räägime algul pikalt fototehnikast, markovka-objektiividest ja sellest kui sitt on tema Sony Ericssoni kaamera. Kiirelt jõuab jutt siiski päevakajaliste teemadeni, põhiküsimus on, et eestlased ja venelased peavad nüüd ühinema saabuma hakkavate araabia ahvide vastu või muidu ei saa Romka tütar enam kunagi lühikese seelikuga stromkal patseerida. Maks tulistab anekdoote ameerika kindralitest, aga kahjuks ei saa ma naljast aru. Naeran siiski viisakalt kaasa. Loomulikult tulid härrad ka meie lauda istuma, kus poliitikateema jätkus. Kelleltki meist nõuti välja smartfon ja sellest näidati jutuubi videosid venemaa uutest rakettidest. Peen vihje vist. Maks tahtis kõigile õlut osta, aga loobusime sellest ahvatlevast pakkumisest. Meie seltskonnas olnud Postimehe žurnalist pääses suurivaevu oma telefoninumbri andmisest, Romka tahtis talle helistada ja mingi pommuudise teatada.

                    Astusime edasi Sitsi keldribaari. See on teatavasti Eesti koht, eestlasest omaniku, baarimehe ja klientuuriga. Vesinikblond ei ole neist vist keegi. Eile oli seal küll vaikne, aga kuna baar on väike, täitsime meie selle ruumi oma väikese pundiga korralikult ära. Pommuudise käis välja hoopis keegi meist ja teavitas oma peatsest seilamisest tormisele abielumerele. Ostis ringi õlut ka. Kannu eest küsiti 1.90.

                    Sitsi ukselt juba põhimõtselt paistab Vesta baari kollane putka. See ei ole kahtlemata minu lemmikurgas, suhteliselt lage ja iseloomutu koht, kus viibimine pole eriline nauding. Peale meie olid klientideks vanem vene paar ja noorem eesti paar. Vesinikblond baaridaam serveeris mingit hitlerite purgiõlut 2.70 eest. Vesta oli ainuke koht, kus läks, nagu öeldakse, seisuks. Peale õlle konsumeerimist ja lahkumisele asutamist laksas keegi meist käega uksel seisva pokkeriautomaadi klahvidele. Kuigi apastraadil oli suur valge silt, mis teavitas, et see siin on ilma võiduta lustimasin, mitte mingi hasartmänguseadeldis, läks eelpool mainitud vanema vene paari meespool marru, ajas oma kiila pea süüdlasele lõua alla (noh, ta oli üsna lüheldast kasvu) ja ähvardas kaussi sõita. Mida sa kisud minu masinat, sa ei näe, et ma mängin siin bljaa, tahad minu võitu ära võtta, bljaa? oli tema põhisõnum riigikeelde tõlgituna. Lahkusime siiski sõpradena ja mehe suurvõit jäi pokkeriautomaati teda ootama.

                    Tahtsime jalutuskäigu lõpetada Baltas Leila baari hõrgutava šašlõki mestis, aga selle asutuse ukse taha jõudes tabas meid õhtu ainus tagasilöök, nimelt oli see restoran kohe päris kinni. Ei jäänud üle muud, kui seada taas sammud Kolme lõvisse ja süüa seal kiluvõileibu ja pelmeene. Olgu fikseeritud, et õlu maksab seal 2.50. Tuttavate nägudena ootas meid ees juba Vestas nähtud eesti paarike. Olid ilmselt romantilisel urkatuuril. Kiidan heaks! Kolmes lõvis on alati meelelahutus hinnas, seekord pakkusid seda akna all magav lumberjack ja üksik vesinikblond tugevalt ülekaaluline, ent sellele vaatamata napilt ja liibuvalt rõivastatud slaavitar. Tädi tõmbas neli pitsi viina rindu ja istus lumberjacki lauda, hakates sellele tõhusalt külge ajama. Peagi leidis ta selle siiski asjatu olema, sest lumberjack ei ilmutanud mingeid märke soovist üles ärgata. Tädi tellis nurjumise tähistamiseks kaks pitsi konjakit korraga ja hakkas meie poole hindavaid pilke heitma. Oli selge, et nüüd on viimane aeg selleks korraks otsad kokku tõmmata ja koju ära minna. Põgenesime ummisjalu. Tädi tellis veel kaks konjakit.
                    We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                    Kommentaar


                      märkimist väärib veel see, et kaks kodanikku meie meeldivast seltskonnast võisid uhkeldada nahkse ja üks tavalise soniga, mis ilmselt tegi ka seltskondadesse sulandumise kergemaks. kui ilma lähete, ei pruugi nii sujuvalt kõik minna.

                      teise olulise märksõnana paluti veel ära mainida ühe isiku poolt ühes kohas tarbitud väike (!) õlu, mis kiirelt ja sobivalt pedegrimbergeniks ristiti.

                      ja nüüd ma tean, kuidas töötab tantitõrjekompleks "Buratino". väga hariv õhtu.
                      armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                      Kommentaar


                        Vesta baariga tuli selline paari aasta tagune huvitav seik meelde, et sai pidu pandud Koplis ja öösel õlle järgi mindud sinna baari. Baari sisenedes vaatasid väga kurjad pilgud vastu, ju ma siis polnud regular seal ja saadi kohe aru. Sisse astudes tundus, et mingi erapidu oli toimumas, sest mingid põkid seal kallistasid koos ja laulsid ning küsimusele, kas õlle saab ütles ülbe baarmen kindla ei. Kui julgesin küsida, et miks ei saa siis tulid mu juurde kaks põkki, kes hakkasid vene keeles midagi seletama. Uks pandi seejärel mu selja taga lukku ning tundus, et saan kohe tappa lihtsalt. Õnneks ilmus järsku kusagilt välja keegi autoriteetne tegelane, kes käskis ukse avada ja mind välja saata. Uks avati ja mul paluti lahkuda. Võtsin nõuks rohkem küsimusi mitte esitada seltskonnale ja viisakalt lahkuda.
                        Fino alla fine FORZA JUVE

                        Kommentaar


                          Panin taustaks luupima Kurjami ‚Pohmakaga tööl’, et meenutada eilset meeleolukat guljaanjet marsruudil Kopli lõpppeatus-Balti jaam.
                          Me võtsime sõpradega ca 10 aastat tagasi ette vastupidise ekspeditsiooni - Baltast Kopli lõppu. Eesmärk oli igas ettejäävas joogikohas teha täpselt üks õlu. Kui algul uskusime Paljassaarde välja jõudvat, siis reaalsuses jõudsime Baltast kuskil kilomeetri kaugusele, sest kohati oli viie maja peale kolm keldribaari ja eks meil oli teekonda alustades juba krunt all ka. Lõpuks võtsime takso ja sõitsime legendaarsesse Nurga baari.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas fitti Vaata postitust
                            Keegi meist tuli välja pommuudisega, et pere kasvab ja ostis ringi õlut.
                            Algselt postitas fitti Vaata postitust
                            Pommuudise käis välja hoopis keegi meist ja teavitas oma peatsest seilamisest tormisele abielumerele. Ostis ringi õlut ka. Kannu eest küsiti 1.90.
                            Nii, siin on hoopis olulisem mäng peidus.

                            Kes saab lapse ja kes abiellub?

                            Teadmata täpset koosseisu, on see eriti huvitav, sest võib aimata.

                            Kuigi fitti ise on korralik seksloom ja naised langevad nagu loogu, siis billy vist ikka nii kiiresti uuesti ligi ei lubaks ja üleüldse oli ta vist kihlunud, et abiellumine oleks variant, kuid pommuudis vast ikka pole. Pigem, et rongaisa teeb normaalse sammu ära. Samas oleks muidugi kuldne duubel päris naljakas, et ise saab lapse ja abiellub ka. Aga noh, loodame, et ikka kaks erinevat isikut, saabb kauem jaurata.

                            Seega pakun, et lapse saab jyriöö ja abiellub vints.
                            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                            Kommentaar


                              Eino õhtuleht on Õhtuleht. Tehakse hooaja parim baariülevaade ja Martin jaurab naistest ja lastest.

                              Kommentaar


                                Pigem on ikka natuke sellise Eesti Kiriku suhtumisega.
                                "Pigem, et rongaisa teeb normaalse sammu ära."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X