320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ei pasunatele, jah tõelisele jalgpalliatmosfäärile!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Algselt postitas Stok
    Rakveres Serbia-Inglismaa mängul tuli esimene pinin alles mängu 50. sekundil. Pärast seda puhuti teistele torudele ka elujõud sisse muidugi. Ja nagu oma silm tunnistas, oli puhumise peamine mõte pinginaabri kurdistamine. Miks seda jalgpallimängu ajal tegema peab, seda ei suutnud välja selgitada.
    Olgu, kui seda teeksid 10-aastased, ma suudaksin veel mõista. Aga mis toimub Tallinnas!? Viimati Hispaania - Portugal mängul sattusin istuma umbes 25-aastaste meeste kõrvale, kellel oli kamba peale üks pasun ning kordamööda puhusid seda samal eesmärgil. Üpris kole vaatepilt oli nii silmadele kui ka kõrvadele.

    Kommentaar


      #62
      Mille poolest on pasun vähem jalgpallifänluse atribuutika kui suvaline tossupomm? Mitte et ma pasunaid kuidagi kiidaks, kuid sisuliselt ei ole neil vahet. Praegune fänluse areng on olnud ääretult nõrk, palju nõrgem kui koondise areng. Püromaania ei ole fänluse tulevik kuidagi kõrgemal tasemel võrreldes pasunatega. Pigem isegi vastupidi. Pasunad tekitavad nähtavasti palju enam võimalusi kaasaelamiseks kui tossutajad.

      Kommentaar


        #63
        Algselt postitas Stok
        Rakveres Serbia-Inglismaa mängul tuli esimene pinin alles mängu 50. sekundil. Pärast seda puhuti teistele torudele ka elujõud sisse muidugi. Ja nagu oma silm tunnistas, oli puhumise peamine mõte pinginaabri kurdistamine. Miks seda jalgpallimängu ajal tegema peab, seda ei suutnud välja selgitada.
        Päris kohutav pinistamine käis küll. Eks Rakvere puhul ole veidi mõistetav, et pigem hetkel koss esirinnas või nii, ja rahvas ei oska lihtsalt jalgpalli staadionil jälgida. Tuleb teha kasvatustööd.

        Kommentaar


          #64
          Algselt postitas Vähetuntud vutivaatleja Vaata postitust
          Mille poolest on pasun vähem jalgpallifänluse atribuutika kui suvaline tossupomm? Mitte et ma pasunaid kuidagi kiidaks, kuid sisuliselt ei ole neil vahet. Praegune fänluse areng on olnud ääretult nõrk, palju nõrgem kui koondise areng. Püromaania ei ole fänluse tulevik kuidagi kõrgemal tasemel võrreldes pasunatega. Pigem isegi vastupidi. Pasunad tekitavad nähtavasti palju enam võimalusi kaasaelamiseks kui tossutajad.
          Minu arvates on pininpasunate üks hädadest see, et nad ei mõju ergutavalt. Kui Eesti U19 koondis Portugali vastu palli sai ja Eesti publik oma viled kõik käiku lasid, siis tekkis minu hinnangul natuke sarnane atmosfäär nagu mõnedel Hispaania täiskasvanute koondise EM-i mängudel, kus publik vilet lasi kui hispaanlased liiga pikalt oma poolele palli veeretama jäid.

          Ehk siis pininpasunaid võiks kasutada näiteks vastaste karistus- ja nurgalöökide ajal ning KINDLASTI siis kui vastased lähevad lööma penaltit, kuid mitte siis kui omade käes on pall.

          Kommentaar


            #65
            Kõllid põhja !

            Kommentaar


              #66
              AAAAAAA...Kesa ära neid rohkem postita...ma sain peavalu just selle kuradi üüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü pärast. Või kui postitad siis pane hoiatus järgmine kord

              Kommentaar


                #67
                ohh õudust, jube video....lihtsalt midagi kohutavat

                Kommentaar


                  #68
                  Minu ja täna mitmete staadionil viibinute Kalju fännide Eesti esituses mängitud turniir lõppes poolajal, kus me lihtsalt ei suutnud enam seda kultuuritust taluda. Olgu, need täiesti perverssed pasunad, mida puhutakse täiesti otstarbetult igal võimalusel, on küll tohutult häirivad ja segavad täielikult kohtumise nautimist. Kui Hispaania - Portugal mängul heitsime mitmete inimeste üle nalja, kes toetasid emba-kumba, siis täna kannatus katkes ikka täielikult. EESTLASED kannavad Hispaania särke, neil on Hispaania lipud maalitud kehale (osadel naisterahvastel ka pmst rindadele) ja nad rõõmustavad Hispaania värava üle.

                  Hakkas tõeliselt kurb. Rääkisime täna ka mõne täismehega, kes oli otsustanud taas mängu jooksul regulaarselt oma pasunat puhuda, siis saimegi vastuseks " see on kultuur, me toetame sellega Eestit". Mul läks süda pahaks. Ma ei taha kuulda selle postituse järelkajades sõnagi pürost, aga öelge mulle veel üks Euroopa riik, kus me kuuleme mängult-mängule pidevat otstarbetut pinisemist, millel puudub täielik eesmärk.

                  Kunn, raha küll ei haise, aga pasunate müük on selgelt väär ja seda peaks piirama UEFA või EJL, sest see segab ja rikub normaalsete inimeste jalgpalli nautimise. Me võime nutta kohaliku kõrgliiga olematute publikunumbrite üle, aga õnneks seal ei puhuta veel pasunaid. Ma olen ikka kenad aastad vaadanud Eesti jalgpalli väga erinevatel tasemetel, aga täna oli esimest korda, kui ma enam ei kannatanud ja lahkusin staadionilt poolajal.

                  Kõik, kelle postituse järemõte seisneb mõttes, a.la pasun on vahvam kui püro, siis teil ei ole vajadust vastata, tean seda isegi! Lubasin täna endale, et kui meil ei keelustata pasunate kasutamist, nagu mulle teadaolevalt vuvuzeljadega tehti, siis mina oma jalga enam Eesti koondise mängudele ei tõsta. Eks paistab, kas seda ka täita suudan või üldse nii läheb.

                  Kommentaar


                    #69
                    pasunate keelustamine oleks muidugi parim variant, aga kahtlane, kas EJL sellega kaasa tuleks.

                    Algselt postitas rauno Vaata postitust
                    Ise ka mõtlen ,et esialgu päris keelustada mitte kuid näiteks staadionile kleepida keelumärgid nagu suitsetamise keelulgi..suuremad ntx A4 formaadis millel siis kuulmärk pasunaga ja kiri all Ära pasunda parem laula ntx..Igasse väravasse ja tribüüni otstele ja koridoridesse...siis saavad ka väiksed poisid ja suured poisid ja tüdrukut aru ja hakkavad huvi tundma asja vastu...ehk siis teavitustöö mitte keelustamine
                    sellel mõttel on ju jumet, peale A4 formaadis keelumärkide võiks muidugi mõelda ka suurematele plagudele.

                    Kommentaar


                      #70
                      Algselt postitas moya Vaata postitust
                      pasunate keelustamine oleks muidugi parim variant, aga kahtlane, kas EJL sellega kaasa tuleks.

                      sellel mõttel on ju jumet, peale A4 formaadis keelumärkide võiks muidugi mõelda ka suurematele plagudele.
                      Pasunaid puhutakse seetõttu, et ei osata teisiti käituda. Eestlane on harjunud pasundamise ja pinisemisega ega teagi, mida muud teha. Ega eriti vaeva ka ei nähta fännirühmituste poolt, et inimeste teadlikkust parandada ning muid kaasaeelamise viise arendada. Selle asemel, et hakata pasunaid keelustama tuleks tegeleda alternatiivsete variantide arendamisega ja inimestele selgitamisega. Kõige lihtsam variand on alustada ajakirjandusest. Kuid see eeldab, et fänniorganisatsioonid ise teavad, milline on hea ja oodatud kaasaelamine.

                      Kommentaar


                        #71
                        Algselt postitas Vähetuntud vutivaatleja Vaata postitust
                        variand.
                        variant*
                        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                        Kommentaar


                          #72
                          Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                          variant*
                          Ja see on ainus, mille leidsid :S

                          Kommentaar


                            #73
                            Algselt postitas Vähetuntud vutivaatleja Vaata postitust
                            Ja see on ainus, mille leidsid :S
                            See on ainus sõna, mis igapäevaselt foorumis valesti kirjutatakse. Enamasti küll Maski või F.Totti poolt "varjant" kujul. Öövastav.
                            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                            Kommentaar


                              #74
                              Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                              See on ainus sõna, mis igapäevaselt foorumis valesti kirjutatakse. Enamasti küll Maski või F.Totti poolt "varjant" kujul. Öövastav.
                              Õõvastav on võimetus tekstist aru saada ja selle korvamiseks näpuga vaid tähtede taga ajamine. Kirjavead on kahtlemata häbiväärne. Kahjuks suudavad vaid väga üksikud järgida eesti keele grammatikat õigesti. Sinusuguste jaoks on õnneks võimalus end proovile panna emakeelepäeva kirjandis. Teistelt aga lootsin veidikenegi arutlust teemal, kuidas jõuda olukorrani, kus pasunad jäetakse vabatahtlikult koju ja pealtvaatajad teaksid, mida staadionil teha. Siiani toimub foorumis valdavalt vaid vingumine ja hädaldamine kõikvõimalikel teemadel. Selle asemel on vaja lahendusi.

                              Kommentaar


                                #75
                                Algselt postitas Vähetuntud vutivaatleja Vaata postitust
                                Õõvastav on võimetus tekstist aru saada ja selle korvamiseks näpuga vaid tähtede taga ajamine. Kirjavead on kahtlemata häbiväärne. Kahjuks suudavad vaid väga üksikud järgida eesti keele grammatikat õigesti. Sinusuguste jaoks on õnneks võimalus end proovile panna emakeelepäeva kirjandis. Teistelt aga lootsin veidikenegi arutlust teemal, kuidas jõuda olukorrani, kus pasunad jäetakse vabatahtlikult koju ja pealtvaatajad teaksid, mida staadionil teha. Siiani toimub foorumis valdavalt vaid vingumine ja hädaldamine kõikvõimalikel teemadel. Selle asemel on vaja lahendusi.
                                Kui arvad, et ma vaid kirjavigu tekstist nopin ning muud ei tee, siis liitu minu loodud FB kommuuniga: http://www.facebook.com/pages/AITAB-...56287924424950
                                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X