320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ei pasunatele, jah tõelisele jalgpalliatmosfäärile!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts



    =



    -e- kerge paint

    Kommentaar


      Üks osa jalgpalliliidule saadetud kirjast: http://www.ohtuleht.ee/blogid/spordiblogi/3832
      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

      Kommentaar


        Kirjutan kahe käega alla.

        Ungari mäng oli esimene kodune valikmäng, mis viimasel viiel-kuuel aastal vahele jäi ja eeldatavasti jäävad mängud ka edaspidi vahele, kui ma just ei suuda endale sebida piletit fännitribüünile, mis on ainus pasunavaba koht, kus ma reaalselt närvi ei lähe (ja samas ka põhjus, miks fännid pole midagi ette võtnud- kui ma veedaksin kõik mängud otsatribüünil, siis võib-olla tunduks staadionimeeleolu enamvähem ok). Viimastel kordadel olen mänge vaadanud publikust (loe: pasunatorudest) eemal treppidel püstiseistes, mis on reaalsuses muidugi keelatud ja Meeskonnale probleemetekitav, ja sellise mänguvaatamisekogemuse eest 10€ maksmine on jabur.

        Ja üdini aus olles, siis ma ei kujuta ette, kas praegust olukorda on üleüldse võimalik "Hooliks jalgpalliliit publikust, oleks pasunad staadionil järgmiseks mänguks keelustatud" lahendusega lahendada. Viimased 10 aastat on müügilettidega surutud eestlastele peale, et õigel fännil on sall ja pasun ning ma kujutan ette, et väga-väga suur osa publikust (eriti noorem põlvkond) ei kujuta mängul käimist enam teisiti ette.

        Vähemalt mina olen küll seniste "Kas te võiksite palun mittepasundada või pasundada siis, kui on pasundamise koht, mitte suvaliselt ja järjepidevalt töristada" saanud vastu üsna üllatanud kui ka üleoleva suhtumise justkui pasun oles 100% loomulik asi staadionil ja justkui mina oleks debiil, kes on esimest korda staadionil ja ei tea, kuidas päriselt mängule kaasaelama peab.

        Praegune vuvuseelastaadioni olukord on okseleajav.

        Kommentaar


          Hästi, Martin!

          Selline avaldus kasvõi nagu antud juhul blogipostitusena oleks pidanud meedias juba ammu ilmuma. Praegu on pasunakultuur juba nii võimas, et nendest vabanemine on ainult võimalik juhul kui EJL nad ametlikult ära keelab. Ei kujuta ainult ette, kuidas keskmine pasundaja selle uudise vastu võtaks ning kas üleüldse tee enam staadionile leiaks.

          Kui play-off Iirimaa vastu vahele jätta, siis ei mäletagi, millal viimati koondisemängul käisin, põhjuseks eelmainitud kohutav atmosfäär. Inimesena, kes klubivutti jälgib oluliselt rohkem kui keskmine vutihuviline võiksin potentsiaalne sihtgrupp olla, aga viimased elamused (U19 EM) on olnud nii kohutavad, et mitte miski ei kutsu hetkel koondisemängudele.

          Kommentaar


            Algselt postitas Stok
            Ühes pasunatega võiks kommentaariumid ka keelustada..
            Milleks? Mina leian, et igal inimesel on õigus oma arvamusele, ka siis kui see sinu ja minu arvamusega kokku ei lähe või kui see isegi kedagi solvab.

            Edit: Martinilt hea kirjutis, probleem on olemas ja sellele on vaja ka tähelepanu juhtida.
            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

            Kommentaar


              Ma saan aru, et pasuna kuulamine ei ole kõige meeldivam tegevus, aga see ei saa ju ometi põhjus olla, et mängudele enam ei lähe. Mis imeseltskond see korvpallipublik siis on, et neid pasunad ei häiri? Vahel harva Tarva kossu vaadanuna ei tehtud pasunast seal väljagi.

              Kommentaar


                Algselt postitas urmar Vaata postitust
                Ma saan aru, et pasuna kuulamine ei ole kõige meeldivam tegevus, aga see ei saa ju ometi põhjus olla, et mängudele enam ei lähe. Mis imeseltskond see korvpallipublik siis on, et neid pasunad ei häiri? Vahel harva Tarva kossu vaadanuna ei tehtud pasunast seal väljagi.
                Jalgpalli juures peab olema ikka võimalikult palju ja kõvasti laulmine/meeskonna toetamine. Valimatult seosetu debiilsete helide tekitamine jäägu kossu juurde kus selle koht on...vuvuzelast saime lahti nüüd oleks aeg ka see pedepininapasun kaotada staadionilt. Ma hakkan ka varsti telekast ainult kodumänge jälgima kui sama hulluna püsib ja staadionil hakkan käima ainult välismängudel kuna seal pole seda saasta kuulda. Kopp ees varsti. Mingit motivatsiooni pole enam laulda selle sita pärast...tribüün laulab ja siis mingid debiilikud pasundavad nii kuidas torust tuleb, et jumala eest laulu kuulda poleks...pasundamine on ju äge ja in...jube.

                Kommentaar


                  Algselt postitas urmar Vaata postitust
                  Ma saan aru, et pasuna kuulamine ei ole kõige meeldivam tegevus, aga see ei saa ju ometi põhjus olla, et mängudele enam ei lähe.
                  Vaevalt keegi nüüd sellepärast jätab staadionile minemast, aga ääretult ebameeldiv on see kõrvale küll kui keegi ees, taga ja küljepeal seda puhub. VÄGA ebameeldiv ja mõnd puhku tuleb tõesti tahtmine, et saaks see mäng juba kiiremini läbi, et kõrvad sellest pininast puhata saaks.

                  Ja eriti ebameeldiv on kui püüad enda arust viisakalt kellegile selgeks teha, et ta ei puhuks, selgitad miks ja vastu tuleb aval irvitus ning saadetakse pehmelt öeldes kuu peale. Vot siis on küll tahtmine järgmine kord kui pasun tal huuli puudutab, see rusikaga läbi hammaste kurku lüüa. Ma ei imestaks kui olukorra jätkudes mõni selline intsident ükskord ka aset ei leia.

                  Eriti naljakas on kui tuuakse mingeid vuvuzela näiteid. Vuvuzela on hoopis teise kontinendi ja teise jalgpallikultuuri osa, mis krt meil selle kultuuriga seal ühist on!? Seal on selle kasutamisele mingi ajalooliskultuuriline kontekst olemas. Meil puhutakse lihtsalt puhumise enda pärast ja kedagi ei huvita, et naabri kõrvad sitavett jooksevad.
                  "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                  Kommentaar


                    Algselt postitas urmar Vaata postitust
                    Ma saan aru, et pasuna kuulamine ei ole kõige meeldivam tegevus, aga see ei saa ju ometi põhjus olla, et mängudele enam ei lähe. Mis imeseltskond see korvpallipublik siis on, et neid pasunad ei häiri? Vahel harva Tarva kossu vaadanuna ei tehtud pasunast seal väljagi.
                    Pasunad on üks põhjustest miks ma kossu vaatamas ei viitsi käia, teine on krõbe hind. Hõõritavad tšikid küll osati kompenseerivad, aga mitte piisavalt.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Martin Vaata postitust
                      Üks osa jalgpalliliidule saadetud kirjast: http://www.ohtuleht.ee/blogid/spordiblogi/3832
                      Hästi tehtud. Põnevusega jään tulemusi ootama.

                      Eika, Ungari mängul oli fännika kohal seltskond pasundajaid, kelle peale altkorruselt lõpuks konkreetselt karjuti - nagu hane selga vesi... Ilmselt pakkus pasandajatele kogu keiss veel lõbugi. Ma ei imestaks üldse, kui keelu mittetuleku korral varem või hiljem, pigem varem hakkaks staadioni ümbruses mängujärgseid põkkumisi esinema korralekutsujate ja -kutsutute vahel...

                      -E-
                      Nahkpea ütles sama juba ära, ei lugenud enne, sry.

                      Ühtlasi tuletaksin meelde, et kord ma kasutasin, noh... Reljeefset väljendusviisi ja kui ma sellest siin foorumis rääkisin, siis pidin puritaanluseteerulli all siledaks sõidetud saama - kuidas sa teed ja kui ta ei tea ja äkki lapsed ja... Nüüd tundub, et ka kannatlikuma loomuga inimestel hakkab piir kätte jõudma selles vallas.

                      Kommentaar


                        ballack, ei aita ka see, kui telekast mänge vaatama hakkad. Vaatasin Ungari mängu telkust ja väga-väga häiriv oli. Kujutan siis ette, mis staadionil toimus.
                        Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                        Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                        Kommentaar


                          ...Ungari mängul oli ka fänni-tribüüni allkorrusel üks saunamütsiga-otu kes vahetpidamata tuututas... HellaHundi poisid ütlesid talle miskit teravat selle kohta ja siis ta vahtis neid imestunul pilgul ... ja puhus ikka edasi.. nii et pole see fännitribüün ka patust puhas...
                          RummaBastards!

                          Kommentaar


                            Kuidas te, suured mehed, nii hella hingega olete, et isegi mängule jätaksite minemata nende pasunate pärast? Mis see mängupäeval siis köige olulisem on - mäng või pasunad?

                            ps ei, mulle ei meeldi ka pasunad, aga nende pärast mängule küll minemata ei jätaks

                            Kommentaar


                              Algselt postitas yheksa Vaata postitust
                              Kuidas te, suured mehed, nii hella hingega olete, et isegi mängule jätaksite minemata nende pasunate pärast? Mis see mängupäeval siis köige olulisem on - mäng või pasunad?

                              ps ei, mulle ei meeldi ka pasunad, aga nende pärast mängule küll minemata ei jätaks
                              See ei ole õrn hing, vaid puhas tervis. Kuna mul väike kõrvakahjustus on just kõrgematel helikõrgustel siis ma ei tohiks üldse seal (pininapasun kõrva ääres) passida ilma piisava põhjuseta...läheb muidu inimkõne helikõrgusele ja muudele edasi. Need pininapasunad tekitavad päris edukalt kõrvakahjustusi muuseas kui pidevalt kõrva puhuda staadionil. Päevalehes oli just lugu noorte kuulmisest ja üks päris hea graafik: http://rb.ekspress.ee/webcache/turun...d/kuulmine.jpg
                              Vaadates seda tabelit ja mõeldes, kui palju tugevam on pininapasun karjumisest...võivad kõik oma järeldused teha.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas yheksa Vaata postitust
                                Kuidas te, suured mehed, nii hella hingega olete, et isegi mängule jätaksite minemata nende pasunate pärast? Mis see mängupäeval siis köige olulisem on - mäng või pasunad?
                                ps ei, mulle ei meeldi ka pasunad, aga nende pärast mängule küll minemata ei jätaks
                                Iga on juba selline ja reuma vaevab, et tahaks olla keskkonnas, mis tekitab hinge rõõmu ja rahu Seega, kui statal võimatu, siis väike konjak ja kodus teleri ees. Valikute tegemiseks on tänapäeval ju hiiglama lihtsad vahendid.
                                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X