320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

IV liiga Lääs 2012

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    No ikka ei usu, et Rando Kesküla nii halb kohtunik on, nagu IV liiga spetsialistid siin räägivad.
    sigpic

    Kommentaar


      Kaua on Rando kohtuniku ametit pidanud? Ma olen kindel, et palju vähem aega, kui siinsed spetsialistid on platsil aega veetnud. Ja kuigi ta on hetkel kohtunikuna tõenäoliselt hinnatum kui meie mängjatena on kogemus siiski meie poolel. Ja kui sa kasutad sõna spetsialistid selgelt vihjates nagu neljandas liigas inimesed jalgpallist midagi ei tea, siis...palju õnne sulle.
      Igatahes kurb situatsioon - meeskonnad täis veteranmängijaid nagu Haiba seda on ootab natuke liiga ülekohtuselt igalt mängult korralikku vilet andmata aru, et neljas liiga ongi see, kuhu algaja kohtunik oma kogemust omandama tuleb. Paari aasta tagune lahkumine kolmandast neljandasse, mis on ka vahepeal saanud kõige alamaks liigaks tekitas selle uue , ootamatu probleemi. Kolmandas see kohtunike tase nii suuresti ei kõikunud. Aga nagu ma vihjasin, eks me peaks ise sellega oma peas tegelema ja püüdma mõista.
      Ja nagu ma ütlesin - tänasele vilele ma etteheiteid ei teeks. Mina rääkisin millegist muust, mis täna logisema jäi.

      Kommentaar


        Algselt postitas Aramis Vaata postitust
        Kaua on Rando kohtuniku ametit pidanud? Ma olen kindel, et palju vähem aega, kui siinsed spetsialistid on platsil aega veetnud. Ja kuigi ta on hetkel kohtunikuna tõenäoliselt hinnatum kui meie mängjatena on kogemus siiski meie poolel. Ja kui sa kasutad sõna spetsialistid selgelt vihjates nagu neljandas liigas inimesed jalgpallist midagi ei tea, siis...palju õnne sulle.
        Igatahes kurb situatsioon - meeskonnad täis veteranmängijaid nagu Haiba seda on ootab natuke liiga ülekohtuselt igalt mängult korralikku vilet andmata aru, et neljas liiga ongi see, kuhu algaja kohtunik oma kogemust omandama tuleb. Paari aasta tagune lahkumine kolmandast neljandasse, mis on ka vahepeal saanud kõige alamaks liigaks tekitas selle uue , ootamatu probleemi. Kolmandas see kohtunike tase nii suuresti ei kõikunud. Aga nagu ma vihjasin, eks me peaks ise sellega oma peas tegelema ja püüdma mõista.
        Ja nagu ma ütlesin - tänasele vilele ma etteheiteid ei teeks. Mina rääkisin millegist muust, mis täna logisema jäi.
        mis ajast 4-da ja 3-da liiga mänge vilistavad erinevad kohtunikud? - isegi teise liiga mänge vilistavad samad kohtunikud,kes 3-ndat ja 4 ndat! Küsimus ikkagi vist millegis muus?! Ja ega vahet pole - 1 või 3 kohtunikku - sõimata saavad kõik ühtemoodi - kuna mängijad näevad kõike paremini - isegi suluseise. Reeglina on probleemsed mängud millegipärast ühtede ja samade võistkondadega?! Või...

        Kommentaar


          Tõenäoliselt ei ole ta jah halb, lihtsalt tal puudub suhtlemisoskus ja enda kehtestamine väljakul. Kui ikka terve mäng on ta vait ja kannatab ja kannatab, siis lihtsalt ei ole mõtet hakata lõpus "möllama" ja ebamääraseid ja arusaamatuid otsuseid vastu võtma.Selleks on kohtunikul kollane kaart hoiatuseks, mis tagaks edaspidiseks mängu normaalse jätku.

          Selliseid situatsioone ei ole mitte üks-kaks ega kolm, vaid ikka kümneid ja mitte ainult ühtede ja samade meeskondadega.

          Või puudub lihtsalt vennal analüüsivõime ja ettekujutus spordimaalimast

          Kommentaar


            Kusjuures kolme kohtunikuga on mäng ikkagi palju enam kontrolli all. Mu vana pea muidugi mäletab ainult selleaastast karika mängu ja sela oli pekaohtunik Tutk, kellega kunagi mingit probleemi ei ole, aga teoorias, kohtunikul on igas mõttes parem, kui kaks kolleegi ka liinil on kellega enne mängu ja vaheajal saab arutada asju.

            Kommentaar


              14.juuli Monster Music Festivali raames toimub Pärnu rannaliival suve suurim rannajalgpalliturniir, mis on mõeldud eeskätt harrastajatele!

              -mängida võivad kõik sõpruskonnad, võistkonnad, firmad – mängijad ei pea olema jalgpallitaustaga.
              -võistkond võib koosneda kuni 12 mängijast
              -mänguaeg on 3×6 minutit
              -loositakse nelja võistkonnaga alagrupid (miinimum 3 mängu)
              -kaks parimat igast alagrupist pääsevad järgmisesse ringi
              -osalustasu on võistkonna peale (kuni 12 inimest) 80 €.
              -auhinnalaud on rikkalik: Peaauhinnaks JALGRATTAD TERVE MEESKONNALE!
              -võistkondade arv on piiratud, kes ees, see sees.
              -turniir kestab kell 10.00-16.00 Mängitakse kolmel randa ehitatud väljakul.


              Kes soovib, võib ka Footvolley turniiril osaleda, mis toimub 14-15. juulil. Rannajalgpalli ja Footvolley mänguajad ei kattu omavahel, niiet soovitan mõlemal osaleda!!!!


              Lisainfo
              Robert
              53641419
              Pavel, ära seikle nüüd!

              Kommentaar


                Oi oi, keegi pole juba kuu aega midagi kirjutanud. Ma siis teen kiire kokkuvõtte, äkki kedagi kotib.

                Haiba - MRJK 6 - 0 (5 - 0)

                Mäng algas võrdselt, pusiti mõlemil pool aga Haiba lõi sisse oma momendid ja 3-0 seisult juba oli Haiba enesekindlam ja tegi omi asju. Siis löödi veel 2 ja mindi poolajale.
                2poolaja 57 min kanti toimus Haibal segane vahetus, mina hakkasin sisse minema ja nr 11 välja.
                Keegi kisas kohtunikule et vahetus, siis oli mängus seisak ja nr 11 tuli minu poole, umbes 15 sekundit kõndis, andis patsu ja mina tulin sisse. Ja siis kohtunik ytleb et oodake, ma ei teadnud et vahetus oli. Mida krdit ta seal väljakul tegi siis kui märkmikut ei täitnud. 30 sek. Mina ei vahtid mida kohtunik teeb, krt 30 sek kestis koju see asi, mäng seisis ju. Siis kohtunik tuli kutsus nr 11 tagasi, vend oli juba 20 meetrit eemal ja lõi käega et kirjuta see vahetus märkmikusse ära miks ma pean tulema sinna seisma. Kohtunik läks andis punase kaardi otse ja minule kollase.
                Aga mängu kulgu see ei seganud, Haiba lõi ise hoopis 6-0 ja nii ka mäng lõppes. Kahju, kui kohtunik inimlikust eksimusest aru ei saa ja mööda nööri käib. Me tõesti ei näinud et ta ei märkinud vahetust. Mõlemad peame nyyd järgmise mängu vahele jätma. Aitäh mõistliku suhtumise eest talle. Aga viimsi noortele edu ja pea püsti edasi.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Kivi77 Vaata postitust
                  Siis kohtunik tuli kutsus nr 11 tagasi, vend oli juba 20 meetrit eemal ja lõi käega et kirjuta see vahetus märkmikusse ära miks ma pean tulema sinna seisma. Kohtunik läks andis punase kaardi otse ja minule kollase.
                  .. elu sees ei usu, et see olukord sedasi kulges, nagu sa kirjeldad!

                  Kuidas tegelikult oli?

                  Kommentaar


                    Mille eest siis otse-punane tuli?
                    vali üks nendest:
                    1) mängija on süüdi tõsises reeglite rikkumises
                    2) mängija käitub vägivaldselt
                    3) sülitab vastase või mõne teise isiku suunas
                    4) takistav vastasel lüüa väravat või hoiab tahtlikult ära värava, püüdes palli kätega (see ei kehti väravavahi kohta tema karistusalas)
                    5) takistab vastast värava ärahoidmiseks teoga, mis on karistatav vabalöögi või karistuslöögiga
                    6) kasutab ebasündsaid ja solvavaid väljendeid või žeste
                    7) saab sama mängu ajal teise hoiatuse (kollase kaardi)

                    Kommentaar


                      mängu mittenäinuna tundub loogiline, et punane loomulikult ebasündsate väljendite eest, mida Kivi77 oma jutus ei kirjeldanud ja kollane siis loata sisenemise eest.

                      Kommentaar


                        No mida kohtunik tegi 30 sekundit, kui mänguseisak oli, kõik 21 mängijat seisid käed puusas kohapeal ja üks vahetusse kõnnib? Kõik mängijad said aru, aga kohtunik ei saanud? Kas oli raske märkida 11 välja 20 sisse ja lähme edasi. 4 liiga. Keegi midagi ebasündsat ei öelnud. Jah, vahetus toimus kokkuvõttes reeglite vastaselt aga oleme enne vahetusi 100 korda teind ja kohtunik on ikka aru saanud kui vahetus toimuma hakkab mänguseisak selleks tehtigi. Ma ei vaadanud kohtunikku kahjuks, arvasin, et teeb oma märkmeid juba. Aga jah, seisis niisama seekord. Tahtis oma võimu näidata et tema märguannet pole olnud ja siis läks pärast lappama. Shit happends.

                        Kommentaar


                          no ei saagi ju vahetada ilma kohtuniku loata, jeerum küll. esimest korda mängisite või?
                          "kohtunik on ikka aru saanud kui vahetus toimuma hakkab"?!?
                          palun ära tee häbi oma meeskonnale sellise jutuga...

                          ja veelkord, ei usu et jahimaa (kui ikka tema vilistas) ilma põhjuseta selle punasega välgutas.

                          kui te vahetasite ilma loata, siis mõlemale kollased. kui lisaks tuli veel mõni karvane, siis tuleb ka vastavalt karistada. neljas liiga - kehtivad täpselt samasugused reeglid nagu ka suures vutis!

                          Kommentaar


                            Sina tead täpselt kuidas oli eks? Mine võta üks õlu kapist parem ja ole rahulik

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Kivi77 Vaata postitust
                              Sina tead täpselt kuidas oli eks? Mine võta üks õlu kapist parem ja ole rahulik
                              Kui kohtunik pole luba vahetuseks andnud siis mida sa siin jaurad. Esimest korda mängid jalgpalli või ?

                              Kommentaar


                                Kivi... Minuteada ei tulnud otse punane! Kohtunik ütles pärast, et kollane loata väljakult lahkumise eest ja teine kollane temale mitte kuuletumisest(väljakult olin juba eemale jalutanud)
                                Küsisn siis paari asja talt ja vastas, et tema ei pannud mängu seisma vahetuseks, mis on pullisitt....kuna Viimsi väravavaht mängis palli juba lahti ja kohtunik peatas UUESTI mängu!!!!! Ühesõnaga 99% tõenäosusega pani kohtunik pange oma jutuga, mis Ta mulle ütles. Mäng oli peatatud selleks hetkeks, kui vahetuse tegime!
                                Aga las ta jääb... muidu oli väga viisakas vile minuarust!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X