320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viljandi JK Tulevik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Amadeus Vaata postitust
    See Eesti kolkapatriotism on ikka müstiline. Mis paneks siis kaasa elama mingi jalgpalliklubi eest? Kas tõesti ainult see kui tunned mehi isiklikult? Nii, et kui Oper tahaks kunagi tulla Tulevikku mängima, siis kohalikud ütlevad ära, sest teda ei tunta ju. Ta ei ole oma linna poiss. Nii kaua kui pisikestes kohtades nagu Viljandi ei hakata elama kaasa klubi tegemistele vaid käiakse ainult sõpradele kaasa elamas jääb ka kohalik jalgpall just sellisele tasemele nagu ta nüüd on - umbes teine liiga. Mismoodi on noortel rohkem motivatsiooni teha trenni ja pingutada ka peale kooli lõppu kui väljund on 2 liiga? Ega ikka ei ole küll. Senises süsteemis vähemalt said kõik vähegi motiveeritud ja andekad viljandi poisid alati ka MLsse jalga proovima. See, et nad ise jalgpallist loobusid on hoopis teine küsimus. On ju tulnud Viljandist mitmeid noori, kes on jõudnud u21 koondissegi, aga siis lõpetanud või näiteks Nõmme Unitedi või Liverpool Pubi tasemega leppinud. Ometi oli neil olemas väljund ML tasemel. Teine äärmus on näiteks Klavan. Kes praegustest koondise fännidest oleks rõõmustanud kui ta olekski jäänud Tulevikku selle asemel , et Hollandisse minna? Samas just Klavani sugused motivatsiooniga noored ongi ju läbi selle süsteemi tippu liikunud. Seni kuni ta tase oli Tuleviku tasemel mängis ta ju just seal. Aga kus on näiteks Talimaa, Saar, Järvesoo, Hennud, Luhakoodrid ... Ka neile anti ju võimalus mängida oma kodulinna eest MLs. Mina küll ei näe, et selline lüke kuidagi kohalikke enam motiveerima peaks. Pigem saabub nüüd Mulgimaa vutti pikem polaaröö.
    sama jama saaremaal

    Kommentaar


      Ka minule on see "nui neljaks, aga klubi peab koosnema oma kandi palluritest" müstiline nähtus. Mujal maailmas on probleemiks, et pole piisavalt häid oma riigi jalgpallureid klubisse võtta ja on seetõttu võõramaalastest üle ujutatud. Meil aga olge lahke, meeskond peab lapsepõlvesõpradest koosnema. Võõramaalast nähakse ka selles, kes elab 50km eemal, räägib nagu samat keelt ja on nagu sama nahavärvigi. Iseenesest ehk isegi tore, aga kokkuvõttes see Meistriliiga taset küll ei tõsta.
      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

      Kommentaar


        Algselt postitas Amadeus Vaata postitust
        See Eesti kolkapatriotism on ikka müstiline. Mis paneks siis kaasa elama mingi jalgpalliklubi eest? Kas tõesti ainult see kui tunned mehi isiklikult? Nii, et kui Oper tahaks kunagi tulla Tulevikku mängima, siis kohalikud ütlevad ära, sest teda ei tunta ju. Ta ei ole oma linna poiss. Nii kaua kui pisikestes kohtades nagu Viljandi ei hakata elama kaasa klubi tegemistele vaid käiakse ainult sõpradele kaasa elamas jääb ka kohalik jalgpall just sellisele tasemele nagu ta nüüd on - umbes teine liiga. Mismoodi on noortel rohkem motivatsiooni teha trenni ja pingutada ka peale kooli lõppu kui väljund on 2 liiga? Ega ikka ei ole küll. Senises süsteemis vähemalt said kõik vähegi motiveeritud ja andekad viljandi poisid alati ka MLsse jalga proovima. See, et nad ise jalgpallist loobusid on hoopis teine küsimus. On ju tulnud Viljandist mitmeid noori, kes on jõudnud u21 koondissegi, aga siis lõpetanud või näiteks Nõmme Unitedi või Liverpool Pubi tasemega leppinud. Ometi oli neil olemas väljund ML tasemel. Teine äärmus on näiteks Klavan. Kes praegustest koondise fännidest oleks rõõmustanud kui ta olekski jäänud Tulevikku selle asemel , et Hollandisse minna? Samas just Klavani sugused motivatsiooniga noored ongi ju läbi selle süsteemi tippu liikunud. Seni kuni ta tase oli Tuleviku tasemel mängis ta ju just seal. Aga kus on näiteks Talimaa, Saar, Järvesoo, Hennud, Luhakoodrid ... Ka neile anti ju võimalus mängida oma kodulinna eest MLs. Mina küll ei näe, et selline lüke kuidagi kohalikke enam motiveerima peaks. Pigem saabub nüüd Mulgimaa vutti pikem polaaröö.
        Viljandis ju puudus võimalus noorelt nn. esindusmeeskonnaga koos treenida ja läbi selle areneda. Kui sa arvad, et see, kui poistele makstakse 1-2 korda hooaja jooksul kinni Tallinna bussipilet ja öeldakse, et mine meistriliiga mängule kohale, et see veel arendab teda? Saab 10-15 minutit mängulõpust mängida ja tuleb õnnelikult Viljandisse tagasi. Ja treenib siin nii, et kui 6-7 tüüpi trenni kokku saab, siis saab juba pikast söödust huvitavamaid harjutusi teha. Nüüd saavad noored ( mõtlen 15-16 aastased) juba teha vanematega koos trenni ja ma julgen nüüd küll öelda, et väga suurt vahet ei ole, kas esimesi kogemusi noorteliigast tulles saada esiliigas või meistriliiga viimase vastu. Treenimine on see, mis arendab mängijat, mitte see, kui ta saab paar korda Tallinna võistkonna eest mängida.

        Pealkiri: Patriotism
        Tulevikul on kujunenud välja omad inimesed, kes käivad vaatamas. Kes nad on? Viljandi jalgpalli huvilised.
        Mis neile meeldib? Jalgpall.
        Kas neile meeldib vaadata sellist võiskonda, mis uueneb igal aasta äratundmiseni või sellist võistkonda, kes tõesti on võistkond ja väiksemate muutustega igal aastal on midagi rohkemat, kui lihtsalt mingid võõrad pallurid, kes Tallinnast kohale tulevad. Alati on ka erandeid ja ma ei taha laskuda iga persooni enda vajadusteni.
        Ja ma ka ei räägi sellest, et kui kunagi oma jõududega jõutakse näiteks esiliigasse ja on näha, et mingisugune potensiaal on tõusta meistriliigasse, et siis ei tohiks kedagi teisest linnast tulla... Üldse mitte, lihtsalt on olemas võistkond, mis mingilgi määral õigustab nime VILJANDI.
        Ja ma usun, et Tallinna võistkonna fännide arv on juba välja kujunenud ja see ei tõuse. Miks? Sest mitte keegi ei tegele sellega. Klubi juhtkond ei tegele ja ei ole ka vb ressursse selleks. Keegi ei otsigi lahendusi. Lihtsalt eksisteeritakse.
        Fc Bestra (endine JK Liverpool Pub) näitel on olemas nii inimesed, kui ka ressursid. Mis peaks iseenesest olema hea näitaja selleks, et asja natukenegi järgmise sammu võrra edasi viia.

        Mida on öelda Viljandi fännidel praegu selle peale, kui Tammeka fännid karjuvad: Viljandi Tulevik, minge Tallinnasse tagasi? Mitte midagi.

        Muidugi saab näiteks 5 aasta pärast tulla parastama ja näeme seda, et Viljandi Tulevik asub kolmandas liigas. Aga see ei pruugigi olla halb, kui neid vaatab 250 inimest igal mängul.
        Ja äkki säilib ka Fc Viljandi nimi ning klubi, ja siis saavad kõik olla õnnelikud, et meistriliiga võistkond käib ka Viljandis kuu aja jooksul 2 korda mängimas.

        Mina arvan, et see lüke tuleb Viljandi jalgpallile kasuks. Ja see on minu arvamus.
        Ja alati on ju võimalus valida endale see võistkond, keda jälgida või fännata.

        Edit nahkpeale: Meistriliiga taset tõuseb see, kui JK Viljandi Tulevik jätkab oma praegusel kujul? Nimi ei tõsta taset, mängijad teevad seda. Ja iga asi omal ajal. Mina arvan seda, et tehniliselt peaks mingisugune seos olema ka sellel, et mida tugevamad on madalamad liigad, seda tugevamad on meistriliiga tase. Aga eks seda näitab ehk aeg.

        Kommentaar


          Algselt postitas plekkpurk Vaata postitust
          Viljandis ju puudus võimalus noorelt nn. esindusmeeskonnaga koos treenida ja läbi selle areneda. Kui sa arvad, et see, kui poistele makstakse 1-2 korda hooaja jooksul kinni Tallinna bussipilet ja öeldakse, et mine meistriliiga mängule kohale, et see veel arendab teda? Saab 10-15 minutit mängulõpust mängida ja tuleb õnnelikult Viljandisse tagasi. Ja treenib siin nii, et kui 6-7 tüüpi trenni kokku saab, siis saab juba pikast söödust huvitavamaid harjutusi teha. Nüüd saavad noored ( mõtlen 15-16 aastased) juba teha vanematega koos trenni ja ma julgen nüüd küll öelda, et väga suurt vahet ei ole, kas esimesi kogemusi noorteliigast tulles saada esiliigas või meistriliiga viimase vastu. Treenimine on see, mis arendab mängijat, mitte see, kui ta saab paar korda Tallinna võistkonna eest mängida.
          See on konkreetselt viimaste aastate probleem. Enne seda tegi Tulevik reaalselt Viljandis trenni ja resideerus seal. Tallinnasse viidi klubi just siis kui needsamad Viljandi noored kelle peal suured lootused olid loobusid ML tasemel mängimisest.

          Kommentaar


            Ma julgen üpris kindlalt öelda, et sa eksid.
            Tulevik viidi enne ära, kui need noored hakkasid 16-17 aastasena esiliigat mängima. Mitu aastat ikka ennem.

            See link annab vihjeid ja asjatundjad rääkivad tol ajal, kui halb mõte see Tallinnasse minek Viljandi jalgpallile on. vms.

            Kommentaar


              Nagu ma aru saan, siis sisuliselt midagi ei muutunud, ainult nimed vahetusid. St. tagastati Tuleviku nimi viljandlastele, kas sellest aga meie jalgpallielus miski muutub? Minu simis löödi lihtsalt korraks vesi kihama ja tekitati segadust.
              Kõige rohkem on kahju Tuleviku fännidest - meeskond mida fännati jäi ju ML-i edasi, kuid nimi muutus. Kui veel arvestada, et seal meeskonnas on pidev verevahetus, siis tekib küsitavusi selle meeskonna edasise toetamise suhtes, seda enam, et on välja öeldud, et tahetakse Viljandist kaugeneda. Aga kas hakata nüüd II liiga meeskonda toetama? Puhtalt seetõttu, et nad said juba omaseks saanud nime? Eks see raske pähkel jääb juba fännidele pureda.
              BVB - Vaprus

              Kommentaar


                plekkpurk räägib õiget juttu. Olen Viljandist pärit ja pean end viljandlaseks, kuigi sattun sinna ühe harvem. Ma arvan, et nüüdsel Tulevikul hakkab rohkem hinge sees olema kui endisel.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Premium Vaata postitust
                  plekkpurk räägib õiget juttu. Olen Viljandist pärit ja pean end viljandlaseks, kuigi sattun sinna ühe harvem. Ma arvan, et nüüdsel Tulevikul hakkab rohkem hinge sees olema kui endisel.
                  tõstaks selle teema nüüd meistri-ja esiliiga foorumist välja.

                  Kommentaar


                    tehke FC Viljandi teema ära, enne kui nimi Viljandi Unitediks muudetakse

                    aga see haip oli muidu nagu vannis peeretamine - paar mulli tuli pinnale. Mullid olid nähtavad ka ja enamus nägi ainult mulle, mitte mullide kiiret kustumist.

                    Kommentaar


                      See liiga võib siis madalamate liigade alla kolida!
                      Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                      Ott Järvela

                      Kommentaar


                        Olgem ausad midagi ju ei muutunud ning minu arust nn talent jääb silma nii või teisiti. Ehk siis parematel poegadel on alati võimalus noorteklassis juba silma jääda ning näpsatud saada nagu seda oli Saag(kes vist polnudki ju vist Tuleviku "toodang") või siis pärnust oli Rättel. Esialgu oleks ideaalne kui see "vast loodud" Viljandi Tulevik jõuaks 2012. a hooajaks EL-sse. EL on noorele andekale pallurile täpselt see koht kus oma võimeid näitama hakata ning taseme korral ka edasi liikuda.

                        Mõistlik oleks ka kui see FC Viljandi nimetatakse ümber Asula 4c Utd-ks, sest mis mõte on tln poistel sinna Viljandi sõita, et neid vaataksid mõned silmapaarid?

                        Kommentaar


                          Portaalis antud vihje juriidilise MTÜ maksuvõla (~ 30 000EUR(!)) kohta vastab siis tõele. Kahjuks.

                          Kommentaar


                            "Esialgu puudutab tehtud otsus tuua Tuleviku esindusmeeskonna treeningtöö üle pealinna ainult ühte hooaega, kogu noortetöö ja muu klubiline tegevus Viljandis jääb muutusteta, samuti peab meeskond oma kodumänge endiselt Viljandi linnastaadionil."

                            Aasta siis oli 2003.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas plekkpurk Vaata postitust
                              Viljandis ju puudus võimalus noorelt nn. esindusmeeskonnaga koos treenida ja läbi selle areneda. Kui sa arvad, et see, kui poistele makstakse 1-2 korda hooaja jooksul kinni Tallinna bussipilet ja öeldakse, et mine meistriliiga mängule kohale, et see veel arendab teda? Saab 10-15 minutit mängulõpust mängida ja tuleb õnnelikult Viljandisse tagasi. Ja treenib siin nii, et kui 6-7 tüüpi trenni kokku saab, siis saab juba pikast söödust huvitavamaid harjutusi teha. Nüüd saavad noored ( mõtlen 15-16 aastased) juba teha vanematega koos trenni ja ma julgen nüüd küll öelda, et väga suurt vahet ei ole, kas esimesi kogemusi noorteliigast tulles saada esiliigas või meistriliiga viimase vastu. Treenimine on see, mis arendab mängijat, mitte see, kui ta saab paar korda Tallinna võistkonna eest mängida.

                              Pealkiri: Patriotism
                              Tulevikul on kujunenud välja omad inimesed, kes käivad vaatamas. Kes nad on? Viljandi jalgpalli huvilised.
                              Mis neile meeldib? Jalgpall.
                              Kas neile meeldib vaadata sellist võiskonda, mis uueneb igal aasta äratundmiseni või sellist võistkonda, kes tõesti on võistkond ja väiksemate muutustega igal aastal on midagi rohkemat, kui lihtsalt mingid võõrad pallurid, kes Tallinnast kohale tulevad. Alati on ka erandeid ja ma ei taha laskuda iga persooni enda vajadusteni.
                              Ja ma ka ei räägi sellest, et kui kunagi oma jõududega jõutakse näiteks esiliigasse ja on näha, et mingisugune potensiaal on tõusta meistriliigasse, et siis ei tohiks kedagi teisest linnast tulla... Üldse mitte, lihtsalt on olemas võistkond, mis mingilgi määral õigustab nime VILJANDI.
                              Ja ma usun, et Tallinna võistkonna fännide arv on juba välja kujunenud ja see ei tõuse. Miks? Sest mitte keegi ei tegele sellega. Klubi juhtkond ei tegele ja ei ole ka vb ressursse selleks. Keegi ei otsigi lahendusi. Lihtsalt eksisteeritakse.
                              Fc Bestra (endine JK Liverpool Pub) näitel on olemas nii inimesed, kui ka ressursid. Mis peaks iseenesest olema hea näitaja selleks, et asja natukenegi järgmise sammu võrra edasi viia.

                              Mida on öelda Viljandi fännidel praegu selle peale, kui Tammeka fännid karjuvad: Viljandi Tulevik, minge Tallinnasse tagasi? Mitte midagi.

                              Muidugi saab näiteks 5 aasta pärast tulla parastama ja näeme seda, et Viljandi Tulevik asub kolmandas liigas. Aga see ei pruugigi olla halb, kui neid vaatab 250 inimest igal mängul.
                              Ja äkki säilib ka Fc Viljandi nimi ning klubi, ja siis saavad kõik olla õnnelikud, et meistriliiga võistkond käib ka Viljandis kuu aja jooksul 2 korda mängimas.

                              Mina arvan, et see lüke tuleb Viljandi jalgpallile kasuks. Ja see on minu arvamus.
                              Ja alati on ju võimalus valida endale see võistkond, keda jälgida või fännata.

                              Edit nahkpeale: Meistriliiga taset tõuseb see, kui JK Viljandi Tulevik jätkab oma praegusel kujul? Nimi ei tõsta taset, mängijad teevad seda. Ja iga asi omal ajal. Mina arvan seda, et tehniliselt peaks mingisugune seos olema ka sellel, et mida tugevamad on madalamad liigad, seda tugevamad on meistriliiga tase. Aga eks seda näitab ehk aeg.
                              Päris palju õigeid mõtteid ja seoseid, kuid kahjuks on enamusel foorumikülastajatest küllaltki väärastunud ettekujutus sellest mis vahe on klubil ja võistkonnal. Jalgpalliklubide arv Eestis piirdub tänasel päeval ca 5-6 klubiga, kõik ülejäänud on paraku võistkonnad. Mõned suuremad, mõned väiksemad, kuid siiski lihtsalt võistkonnad.
                              Tuleviku tulevikus saab määravaks Bestra nimelise firma roll selles projektis. Kui vastab tõele jutt -30 tuh kohta, siis see on piisavalt korralik väljakutse. Kui toetajad selle peale püksi teevad, võib projekti kohe lõppenuks kuulutada, kui aga väljakutse vastu võetakse, siis tähendab see lähimaid aastaid loksumist II ja I liiga vahel, kuid pikas perspektiivis siiski veretu revolutsiooni tulemusena mulkidele vabadust
                              Fännidele lohutuseks, et Viljandis on kogu aeg olnud rohkem kui üks jalgpalliklubi ning eks igaüks saab valida oma lemmiku vastavalt oma kriteeriumitele. On see siis seotud asukoha, mängijate päritolu, omanike või mõne muu nüansiga. Ja edu mulkidele nende raskel teel, vähemalt on nüüd adrahõlm mulda löödud ja põld ootab kündjat
                              299195

                              Kommentaar


                                Keda siis endised tuleviku fännid toetama hakkavad?Kas Viljandi Tuleviku või Tallinna Fc Viljandit?
                                Muidugi meeldiv oleks näha mõne aasta pärast iseseisvat Tuleviku jalgpalliklubi meistriliigas mängimas aga eks seal ole kindlasti omad kahtlused selle üle,et flora osalus seal 0 saab olema.Aegu tagasi kui liitusid Fc Valga ja Valga Warrior siis öeldi ka ,et nüüd on see klubi valgaga rohkem seotud kui varem aga nagu hetkel teame siis warrior on täitsa ikka flora tütarklubi.Ehk kunagi ikkagi saab ka Warriorist iseseisev Valga klubi mis ka kohalike staadionile meelitab!
                                Tulevikule igatahes edu!
                                Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                                Ott Järvela

                                Kommentaar

                                Working...
                                X