320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

EM 2012 veerandfinaalid:Inglismaa-Itaalia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #76
    Algselt postitas Tanel Vaata postitust
    Ega vägisi pole mõtet seda palli üles toppida, sest see oleks sealt sama kiiresti tagasi tulnud (a la Montolivo pressitud läbisöödud). Mu arust dikteeris ta Itaalia mängu üsna hästi ja vedas palli laiali. Mõned korrad kaotas jah veidi tobedalt palli ära, aga see on andestav, kui arvestada, kui palju mäng läbi tema käis... ja noh, õnneks midagi ei sündinud nendest olukordadest.
    basic rule numero uno - nii väga tähtis pole see, kuhu sa palli topid. Tähtis on see, et pall kiirelt liiguks, sest see ei luba vastastel hingata, keskenduda, mõelda jne.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      #77
      Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
      Paluks nüüd kuni järgmise suurturniiri kohtumiseni buduka IQ-ga vendadel suu kinni hoida ning mitte haipida seda kihnu saare (vabandused siin kohal kihnlaste ees) ärahellitatud ning ülemakstud inetut jalgpalli pakkuvate keskpäraste jalgpallurite punti.

      Young -Sinu sukeldumise pärast jääb Maggiol poolfinaal mängimata. Sinu närvide tõttu jääb aga Inglismaal poolfinaal mängimata. Iga sitt, mida sa teed, tuleb sulle lõpuks ringiga tagasi - võta välja, ahv!
      Ma ei näe pöhjust igasugu haukumistele tavaliselt vastata, aga hallooo - mingi respekt vöiks ju siiski olla. Lastetuba pole sul vist köige parem olnud.

      Kommentaar


        #78
        Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
        basic rule numero uno - nii väga tähtis pole see, kuhu sa palli topid. Tähtis on see, et pall kiirelt liiguks, sest see ei luba vastastel hingata, keskenduda, mõelda jne.
        Kui tiimi ülesehitus ja mängijad pole loodud kiireks palliliigutamiseks (nt see neljakeskpoolikuga ja ilma äärteta ja ilma kastikunnita mängiv Itaalia), siis see "basic rule numero uno" ei pruugi pädeda. Selle Itaalia mäng on lihtsalt rahulik pallivaldamine + mänguehitamine ja seni on asi toiminud.

        l`edit
        Mu meelest Itaalia üks edu võtmeid on olnudki see, et pole hetkel oma mängijatevaliku juures kaasamindud üleüldise "mängime mittesobivate vendadega tikatakat" (nt ikka väga pask olnud Prantusmaa) või "mängime mittesobivate vendadega vasturünnakutele ehitatud mängu" (nt ikka väga pask olnud Inglismaa) hullustega.

        Kommentaar


          #79
          Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
          basic rule numero uno - nii väga tähtis pole see, kuhu sa palli topid. Tähtis on see, et pall kiirelt liiguks, sest see ei luba vastastel hingata, keskenduda, mõelda jne.
          Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
          jutt käib ikkagi Pirlost
          55555
          jokers to the right
          clowns to the left of me

          Kommentaar


            #80
            "Itaallaste" ülbitsemine siin on ju igati õigustatud, nemad jätkavad. Mitte, et teistsuguseks lõpptulemuseks väga palju vaja oleks olnud. Minu jaoks ilmestas eileõhtust mängu metsik peavalu, aga niipalju kui nähtut mõtestada jaksasin: lisaajani suutsid mõlemad oma tugevustele toetudes päris vahvalt mängida ja igav ei hakanud. Mulle väga meeldis, kuidas inglaste kaitseliin Balotelliga toime tuli. Viimase sekundi blokid olid uskumatud. Lisaajal jah, tuleb tunnistada, oli vaid üks meeskond platsil.
            Fenomenaalne näha inglasi kuuendat korda pendlatega kaotamas. Vääramatu saatus.
            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

            Kommentaar


              #81
              itaallased ei ülbitse, üsna objektiivsed on:
              Dopo 120 minuti dominati, due pali e tante ocacsioni, gli azzurri trionfano dal dischetto. Cucchiaio di Pirlo, decisiva la parata di Buffon su Cole e il gol finale di Diamanti


              seevastu inglased nagu korralik (eks)koloniaalvõim ikka, vaatab ikka ainult oma meeskonna tegemisi, vastased on lihtsalt läbipaistev õhk nende jaoks.... itaallastest märgati vist ainult pirlot.
              Euro 2012: Kiev The clock in Kiev had ticked well beyond midnight when Alessandro Diamanti stepped forward to send England back in time and Italy into the last four of...


              mida kohalike depressiivsete väikelinnade elanikud arvavad ühest või teisest on suht ebaoluline mu meelest
              Seisan üksi mere ääres
              jalas kollased sandaalid
              valged, merevahust sääred
              hüüan: "Elagu skandaalid!"

              Kommentaar


                #82

                Kommentaar


                  #83

                  Kommentaar


                    #84
                    Algselt postitas eika Vaata postitust
                    Kui tiimi ülesehitus ja mängijad pole loodud kiireks palliliigutamiseks (nt see neljakeskpoolikuga ja ilma äärteta ja ilma kastikunnita mängiv Itaalia), siis see "basic rule numero uno" ei pruugi pädeda. Selle Itaalia mäng on lihtsalt rahulik pallivaldamine + mänguehitamine ja seni on asi toiminud.
                    kle ära vaidle kui sa teed palliga 5-10 puudet ja edasi ei liigu ning lõpuks annad 5m söödu kõrvale, siis sa kulutad lihtsalt aega - Pirlo suudab kõvasti paremat.
                    ma lihtsalt arvan, et Pirlo suutnuks selle mängu varem ära otsustada ja tema passiivsus (mis andis inglastele võimaluse) oli tibatillukene pettumus... samas valvati teda pingsalt, mis andis teistele meestele rohkem liikumisruumi, kes ei suutnud kingitust vastu võtta.
                    Sakslaste vastu enam nõnda ei saa.
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      #85
                      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                      kle ära vaidle kui sa teed palliga 5-10 puudet ja edasi ei liigu ning lõpuks annad 5m söödu kõrvale, siis sa kulutad lihtsalt aega - Pirlo suudab kõvasti paremat.
                      ma lihtsalt arvan, et Pirlo suutnuks selle mängu varem ära otsustada ja tema passiivsus (mis andis inglastele võimaluse) oli tibatillukene pettumus... samas valvati teda pingsalt, mis andis teistele meestele rohkem liikumisruumi, kes ei suutnud kingitust vastu võtta.
                      Sakslaste vastu enam nõnda ei saa.
                      sina ütled, et see on ajakulutamine. mina ütlen, et see on rahulik positsioonirünnak, kus äärekaitsjad (sisuliselt Itaalia ainuke oht äärtelt) jõuavad positsioonidele, keskpoolikud jõuavad kohtadele ja hakatakse vastaste kaitset lahti harutama. janoh, vajaduselt ja võimalusel Pirlo nõelab ka teravate pikkade pallidega (nt Balo 1-1 olukord oli vist Pirlo loodud?). samas kui sul pallisaades on ründes ainult 2 mängijat trobikonna vastaste kaitsjate vastu, siis pole ju mõtet neile vägisi pidevalt palle anda- need tulevad lihtsalt sama kiiresti sealt tagasi. EMil on tiime küllaga, kes üritasid palli kiiresti paarile ründemängijale lükata, kellelt pall kiiresti ära napsati ja sisuliselt joosti terve mäng vastu seina.

                      üldiselt ma saan su loogikast aru küll. premieri mäng on selline überkiire pallilükkamine ja järjepidev jooksmine ning selle taustal võib tõesti Itaalia koondise (ma eelistaks siinkohal sõna "tark"/ sinu jaoks ehk "harjumatult aelgane"/ ja buduka jaoks "arusaamatult kräpp") mäng harjumatu olla. kuid see EM ja eriti eilne mäng on näidanud, et ka nii võib üsna edukalt palli mängida.

                      Kommentaar


                        #86
                        Algselt postitas Katk Vaata postitust
                        Carroll võitis ees olles ilusti õhuvõitlusi, sai palli alla
                        palju ta selles mängus ees sai olla?
                        451 kaitseformatsioonis tugevdas pigem vasakut äärt
                        ja rünnakule minnes tõi mööda küljejoont palli üles, rohkem Oxlade'i positsioon
                        GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                        GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                        (Seinfeld, The Pitch)

                        Kommentaar


                          #87
                          Huvitav, et siin pole kordagi mainitud seda, mida ma juba eelmises Inglismaa mängus märkasin - Inglismaa oluliseim relv, Wayne Rooney on väga kaugel vormist, mis tal varasematel hooaegadel on olnud. Keegi teab, milles on asi?

                          Kommentaar


                            #88
                            Algselt postitas vaikiv mees Vaata postitust
                            palju ta selles mängus ees sai olla?
                            451 kaitseformatsioonis tugevdas pigem vasakut äärt
                            ja rünnakule minnes tõi mööda küljejoont palli üles, rohkem Oxlade'i positsioon
                            Rünnakutel - nii vähe kui neid oli - oli ta kogu aeg seal, kus ette nähtud. Carrolli sissevahetamise järel olid peaaegu kõik inglaste rünnakukatsed pikad pallid (enamasti Hartilt), mida Carroll suurepäraselt peaga edasi suunas või alla võttis ja Rooney jalale söötis. Edasine oli null paraku, aga Andy't ma selles ei süüdistaks.
                            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                            Kommentaar


                              #89
                              ahjaa. seda ka, et tegelikult on äge, et poolfinaali on jõudnud 4 täiesti erineva mänguloogikaga tiimi. Hispaania tikataka (pallivaldamine seni 67%), Portugali kiirrünnakutele ehitatud mäng (45%), Itaalia vähe rahulikum lähenemine mängule (55%) ja Saksamaa hübriidlahendus eelnevast kolmest lähenemisest, kus ainus reegel on, et pikka palli ei peksta (60%).

                              Kommentaar


                                #90
                                Algselt postitas Aramis Vaata postitust
                                Huvitav, et siin pole kordagi mainitud seda, mida ma juba eelmises Inglismaa mängus märkasin - Inglismaa oluliseim relv, Wayne Rooney on väga kaugel vormist, mis tal varasematel hooaegadel on olnud. Keegi teab, milles on asi?
                                Varasematel hooaegadel? Suurturniiridel Inglise koondises on ta feilinud alati pärast ühte suurepärast esitust aastal 2004.
                                the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                                because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                                Kommentaar

                                Working...
                                X