320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Keda valiksid kui valimised homme toimuks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Keda valiksid kui valimised homme toimuks?

    Ma ei tea mis suhted siinse foorumiga on poliitikal ja kas üldse on lubatud, aga kuna see teema hetkel on aktuaalne, siis tekkis küsimus lihtsalt, keda valiksid, eeldades, et oled valimisealine. Ise olen tegelikult apoliitiline (olen valinud küll, aga mul puudub poolehoid). Kui vähegi poliitika teemadele tähelepanu olete pööranud, siis skandaalidest olenemata on vähemalt etv andmeil Reform jätkuvalt kõige populaarsem erakond.

    Praegu peaks siis sellised erakonnad eksisteerima Eesti vikipedia andmeil:

    Eesti Iseseisvuspartei
    Eesti Keskerakond
    Eesti Konservatiivne Rahvaerakond
    Eesti Reformierakond
    Eesti Vabaduspartei – Põllumeeste Kogu
    Eestimaa Ühendatud Vasakpartei
    Erakond Eesti Kristlikud Demokraadid
    Erakond Eestimaa Rohelised
    Erakond Isamaa ja Res Publica Liit
    Sotsiaaldemokraatlik Erakond

    186
    Eesti Iseseisvuspartei
    4,84%
    9
    Eesti Keskerakond
    2,69%
    5
    Eesti Konservatiivne Rahvaerakond
    19,89%
    37
    Eesti Reformierakond
    27,42%
    51
    Eesti Vabaduspartei – Põllumeeste Kogu
    2,15%
    4
    Eestimaa Ühendatud Vasakpartei
    0,54%
    1
    Erakond Eesti Kristlikud Demokraadid
    1,08%
    2
    Erakond Eestimaa Rohelised
    3,76%
    7
    Erakond Isamaa ja Res Publica Liit
    17,74%
    33
    Sotsiaaldemokraatlik Erakond
    19,89%
    37

    #2
    rikuks sedeli ära.
    jokers to the right
    clowns to the left of me

    Kommentaar


      #3
      Tahaks panna ühe rea polli juurde, aga 10 on maksimum. Ehk et üksikkandidaat. Või siis veel täpsemalt, Meikar . Aga ma ei saanud ühtegi erakonda ära kaotada, äkki mõni siin põllumees või kristlik demokraat.


      EDIT: ja siis muidugi variant, et ei hääleta, või siis, nagu Jasper teeb. Aga jällegi, polli read said otsa.

      Kommentaar


        #4
        Kristlikud demokraadid läkid pankrotti ju.

        Kommentaar


          #5
          Kui Vakra & kompanii mingi erakonna moodustise teevad, valin neid. Hetkel ei valiks kedagi - vb rikuks samuti sedeli.

          Kommentaar


            #6
            Algselt postitas Jasper Vaata postitust
            rikuks sedeli ära.
            Aja neeger hüppesse või Jasperi postitus duublisse.
            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

            Kommentaar


              #7
              üks viimase aja paremaid lugemisi eesti poliitikast
              "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

              Kommentaar


                #8
                Eesti Iseseisvuspartei
                3 10,71%



                Eesti Konservatiivne Rahvaerakond
                3 10,71%


                Eesti Vabaduspartei – Põllumeeste Kogu

                Mis nendel erakondadel vahet on?

                Kommentaar


                  #9
                  Jah, päris hea. Tundub, et reform on kõik varasemad keski patud üle mänginud. Kõik see mees ajab ühte ja sama jama, mida mitte keegi ülejäänud elanikkonnast ei saa ju tõe pähe võtta. Kui keskil oli nii mõnigi teisel arvamusel, kellest mõned on nüüd erakonnast lahkunud/välja visatud, siis reformil on kõik ühel meelel, mis on kummaline. Tõsi, Kaja Kallas avaldas täna veidi teistmoodi arvamust Vikerraadios.

                  Muidugi, Meikar ei saaks ju enam reformis jätkata, kuid tagaselja väljaheitmine meenutas vanu komparteiaegu, aga siis kutsuti väljaheidetav tavaliselt vähemalt kohale (film Mis juhtus A. Lapeteusega).

                  Kommentaar


                    #10
                    Põllumeeste Kogu eksisteerib ainult formaalselt minu teada ja pole viimastel valimistel vist osalenud. Kristlased vist ka ei saa oma pankroti tõttu osaleda ja kas nad ei pidanud IRL-iga ühinema?

                    Kommentaar


                      #11
                      Kristdemmide pankrot on suht veider nähtus, niipalju kui ma olen aru saanud. Või õigemini, nii vähe kui ma olen sellest aru saanud. Keegi nende juhtkonnast minumeelest juba kalpsas IRL-i paati üle. Peeter Võsu vms. Omaette nähtus on nad muidugi...

                      Mulle meeldiks mõelda, et Helme oma seltskonnaga saaks mõneks ajaks pukki, segastel aegadel sellised asjad teinekord juhtuvad. Raputaks veidi ühiskonda ehk, poolfundamentalistid nagu nad oma vaadetelt on. Hirm on aga selle ees, et see fundamentalism, kord lumepallina veerama hakanud, ei saa enam pidama. Aga palju, väga palju nende platvormist, ma pean möönma, on väga sümpaatne. Ja Helme on võimeline absoluutselt iga tänase poliitiku surnuks väitlema, selle koha pealt on ta kõige rajum mees tänasel andergraund poliitmaastikul. Savisaare demagoogiakahuri turmtule all murduks muidugi temagi, see on selge - ja kui tema ei murduks, siis avalik arvamus igatahes.

                      Ilmselgelt ruulib ka järgmisi parlamendivalimisi püha neliainsus ehk Kesk, Ref, IRL ja sotsdemmid. Ja mitte sittagi ei muutu. Valid ühe - saad teised paratamatult kauba peale kaasa. Ole sa siis antiansip või contrasavisaar.

                      Kommentaar


                        #12
                        Ülivinge lõpptulemus oleks, kui kõik neli suurt saaksid 25 kohta ja siis mingi täiesti ogar djüüd saaks üksikkandidaadina sisse. Ehk siis hakkaks:
                        - ühele hullule imeasjade lubamine.
                        - meeletu ülemeelitamine, mis ilmselt tähendaks lõpuks seda, et 25 reformis alustanud djüüdi oleksid IRL-s, IRLi 25 sotsides, sotside 25 keskis ja keski 25 reformis. Nalja saaks ilgemalt.

                        Kommentaar


                          #13
                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          Ülivinge lõpptulemus oleks, kui kõik neli suurt saaksid 25 kohta ja siis mingi täiesti ogar djüüd saaks üksikkandidaadina sisse. Ehk siis hakkaks:
                          - ühele hullule imeasjade lubamine.
                          - meeletu ülemeelitamine, mis ilmselt tähendaks lõpuks seda, et 25 reformis alustanud djüüdi oleksid IRL-s, IRLi 25 sotsides, sotside 25 keskis ja keski 25 reformis. Nalja saaks ilgemalt.
                          Ükski neist stsenadest pole kahjuks antud tingimustel tõenäoline.
                          "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                          Kommentaar


                            #14
                            Algselt postitas rixxer Vaata postitust
                            Ükski neist stsenadest pole kahjuks antud tingimustel tõenäoline.
                            No kui see üks hull oleks Strandberg, siis saaks mingi 3-eurose kilekotimaksuga kindlasti koalitsiooni moodustada.

                            Kommentaar


                              #15
                              51 on lihtsalt vähe, kellelegi peaks veel kilekoti pähe tõmbama.
                              Suurema tõenäosusega näeksime siis päris huvitavaid arenguid erakondade sees, mitte niivõrd nende vahel. Ja kõige suurema tõenäosusega tuleks 75 liikmega koalitsioon, mis kahe aastaga laguneks.
                              "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                              Kommentaar

                              Working...
                              X