320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Keda valiksid kui valimised homme toimuks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Keda tohib karistada?
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
      Keda tohib karistada?
      karistada tohib neid kes eksivad ühiskonnas kokkulepitud normide vastu.

      see on muidugi geniaalne retoorika reformi poolt näha astmelises tulumaksus jõukate karistamist, aga see selleks
      Catalunya is not Spain!

      Kommentaar


        Kusjuures tahaks ka teada, mis on need hirmsad otsused, mis siis tehtud on?
        Okei, teatud sissetulekuga inimestel kaotati ära tulumaksuvaba miinimum ja osadel see tõusis. Tulumaksu protsent on ikka sama, mis varem. Et sellepärast siis? Ei tea...
        olgem kristlased, vabandused on esitatud

        Kommentaar


          Algselt postitas zaz Vaata postitust
          Kusjuures tahaks ka teada, mis on need hirmsad otsused, mis siis tehtud on?
          Okei, teatud sissetulekuga inimestel kaotati ära tulumaksuvaba miinimum ja osadel see tõusis. Tulumaksu protsent on ikka sama, mis varem. Et sellepärast siis? Ei tea...
          Pigem see astmetega tekitatud segadus - lihtne maksuseadus on toodud ohvriks populismile. Jah, siin lorenzo tuleb kohe räägib kui mitu astet tal Portugalis oli, aga minu arust vana Euroopa polegi oma maksupoliitikaga mingi etalon olnud. See lihtne L-Eesti puiduärimees võiks eos hoomata, palju ta kellelegi palka maksab ja töötajad ka võiksid aru saada, mis see maksukoormus neil siis on, mitte nagu keegi Keskist kommenteeris, et meil ju kõigil excel olemas, paned numbri sisse ja voilaa!

          Lisaks see valitsus ikka korralikult tekitab väga kiiresti segadust, kõik need tasuta transpordid ja aktsiiside üle võlli ajamine (jah, aktsiise hakati tõstma eelmise valitsuse ajal, aga millegipärast siis neid Alco5000 angaare meil lõunapiiril polnud). Midagi teha ei ole, Tänak oskab autoga kiiresti sõita, rullnokk paraku keerab kõrvalteel kohe end üle katuse, koos kaasas sõitva 7 kaaslasega.

          Kommentaar


            Algselt postitas Nurmekas Vaata postitust
            Lisaks see valitsus ikka korralikult tekitab väga kiiresti segadust, kõik need tasuta transpordid ja aktsiiside üle võlli ajamine (jah, aktsiise hakati tõstma eelmise valitsuse ajal, aga millegipärast siis neid Alco5000 angaare meil lõunapiiril polnud). Midagi teha ei ole, Tänak oskab autoga kiiresti sõita, rullnokk paraku keerab kõrvalteel kohe end üle katuse, koos kaasas sõitva 7 kaaslasega.
            Ma ei tea miks ma pean siin hakkama nüüd valitsuse advokaati mängima, aga näed tunnen vajadust vastata ikkagi.
            Angaarid olid olemas juba ka viimase Rõivase valitsuse ajal (ei teagi täpselt kas ka varem), et see teema on lamp. Paanika läks lahti siis, kui lahjade jookide töösturid tõmbasid enda PR-masina käima. Ometigi on see ju õige, kui lahjade ja kangete jookide aktsiis võrdsem on. Ei?
            Tasuta transport on ju täiesti marginaalne asi, midagi umbes sellist nagu kunagi oli madalapalgaliste maksulisa vms idee, mis vahepeal loodi. Aga saan aru, et reisijate arvud on ju kasvanud, et mingi efekti on andnud ja ju siis töötab. Palju õnne sellega.
            olgem kristlased, vabandused on esitatud

            Kommentaar


              Nurmekale vastuseks- kõigepealt ei leia arvatavasti just palju neid inimesi, ka mitte koalitsioonist, kes oleks antud tulumaksusüsteemi käkiga rahul. Samas on see tõesti poliitiline ja maailmavaateline valik kas tulumaks on astmeline või mitte. Vana Euroopa on tõesti läinud seda teed pidi et vaesust ei maksustata, maksustatakse rikkust. Nüüd tõesti on küsimus palju peaks olema astmeid. Selle jätaks majandusspetsialistide lahendada millibe oleks mõistlik astmete arv. Vana Euroopa on tõesti viimasel ajal pigem astmete arvu vähendamas, kuid vaevalt nüüd küll kusagil kahe-astmeliseks läheks. Vanas Euroopas ollakse veel seisukohal et jõukamad peaksid ühiskonda rohkem panustama kui vaesemad ja pigem on küsimus maksu% suuruses, mitte astmete arvus
              Catalunya is not Spain!

              Kommentaar


                Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                Nurmekale vastuseks- kõigepealt ei leia arvatavasti just palju neid inimesi, ka mitte koalitsioonist, kes oleks antud tulumaksusüsteemi käkiga rahul. Samas on see tõesti poliitiline ja maailmavaateline valik kas tulumaks on astmeline või mitte. Vana Euroopa on tõesti läinud seda teed pidi et vaesust ei maksustata, maksustatakse rikkust. Nüüd tõesti on küsimus palju peaks olema astmeid. Selle jätaks majandusspetsialistide lahendada millibe oleks mõistlik astmete arv. Vana Euroopa on tõesti viimasel ajal pigem astmete arvu vähendamas, kuid vaevalt nüüd küll kusagil kahe-astmeliseks läheks. Vanas Euroopas ollakse veel seisukohal et jõukamad peaksid ühiskonda rohkem panustama kui vaesemad ja pigem on küsimus maksu% suuruses, mitte astmete arvus
                Eks see paljud rahul on ja paljud mitte selgub siis kui raha tagasi saad või kui juurde pead maksma.
                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                My spell checking is second to nine!

                Kommentaar


                  Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                  Eks see paljud rahul on ja paljud mitte selgub siis kui raha tagasi saad või kui juurde pead maksma.
                  Tõesti ei saa aru kust võetakse et nagu kivisse raiutud peab olema tulumaksu tagasisaamine
                  Catalunya is not Spain!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                    Tõesti ei saa aru kust võetakse et nagu kivisse raiutud peab olema tulumaksu tagasisaamine
                    Inimesed on harjunud sellega. Ega peagi. Mul üks tuttav tundis, et riik pettis teda ja nussis näkku, kui ta ei saanud 500€ tagasi siis kui see viimane suurem muudatus oli. Põhimõtteliselt leidis ta, et see on tema inimõigus. Ilmselt nagu teistel on odava alkoholi ostmine.
                    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                    My spell checking is second to nine!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas zaz Vaata postitust
                      Kusjuures tahaks ka teada, mis on need hirmsad otsused, mis siis tehtud on?
                      Okei, teatud sissetulekuga inimestel kaotati ära tulumaksuvaba miinimum ja osadel see tõusis. Tulumaksu protsent on ikka sama, mis varem. Et sellepärast siis? Ei tea...
                      Mulle näiteks ei meeldi, kui ma maksan iga kuu täpselt ettenähtud seaduse järgi makse ja aasta lõpus riik ütleb, et ma olen võlgu neile.
                      See selleks.
                      http://www.eestiolu.ee/olleaktsiisid-euroopas/ - ei, ma ei arva, et me oleme normaalselt käitunud. Oleks meil elatustase ka seal - ok.
                      Ja ma ei ole suur õllejooja - jõuan vabalt Eestist osta. Küll elan Lõuna-Eestis. Piirikaubandusega on taas tekkinud räme metsaaluste lagastamine - kõik kohad on purke täis. Jah, see on valitsuse süü. Pandipakendisüsteem toimis enam-vähem.
                      Kütuseaktiisiga pingitati üle võlli. Piltlikult on seis praegu selline - kasti õlle järgi tasub Tartust juba minna Lätti. Lisaks võtad muidugi paagi ka täis - siis on teine kast veel kauba peale. Valitsus peab sekkuma.

                      Edasi - täiesti absurdne on tasuta bussitransport. Kas tõesti raha jääb üle? Väga ATKO-bussi maik on juures. "Hakati rohkem sõitma" - mis näitaja see on? Palju kasulikke sõite tehakse? Ma proovisin. Esimene kord ei peatunud buss minu peatuses. Sest väidetavalt polnud kohti (bussifirmast küsisin järgi). Teine kord sain peale - üle poole bussist on täis rahvast, kes põhimõtteliselt sõitis sõitmise pärast. Minu ees, kaks vanemat naisterahvast arutavad - kui kohale jõuame (Tartu) - siis 20 minuti pärast saame hakata tagasi sõitma. Lahe. Tõesti vajalik.
                      Ütleme nii, et ei lähe minu maailmavaatega kokku selline soodustus. Lisaks veel ATKO lõhn juures.
                      Riigieelarve on tugevas miinuses ja seda majanduskasvu ajal (päris eelarve, mitte struktuurne mõõde). Ja seda arvestades Tallinna Sadama aktsiate müüki. See on jabur. Erafirma oleks pankrotis.
                      Arvestades, et seda suudeti pmst 1,5 aastaga. Ei taha kauem näha. Ja teistpidi - minu vaatevinklist - pole nad mitte midagi kasulikku teinud. Replinski ministriks? Tõsiselt? Et jah, peenhäälestamine sobis rohkem - vähemalt ei pandud näkku ja päris absurdi ei aetud.

                      Lisaks oli eelarve arusaadav ja isegi kehval majandusaastal tasakaalus.
                      Ei meeldinud mulle see, et töötukassa ja haigekassa reservid arvati eelarve osaks - aga no praegune valitsus juba virtuaalselt kulutab neid. Rääkimata riigireservist. See väheneb kohutava kiirusega (2020 on alla likviidsuspiiri).

                      Kütuseaktsiisi keeraks veel eelneva valitsuse kraesse - aga nende vabandus oli, et nafta hind on odav - kui tõuseb, siis langetavad tagasi. (no lubati nii - praegust valitsust ei koti.

                      Kommentaar


                        Mul oleks ka tegelt üks etteheide eelkõige kesikutele. Simson pidevalt lubas, et esmavajalike toiduainete käibemaksu alandatakse. Kus see on siis nüüd?
                        Catalunya is not Spain!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                          Mul oleks ka tegelt üks etteheide eelkõige kesikutele. Simson pidevalt lubas, et esmavajalike toiduainete käibemaksu alandatakse. Kus see on siis nüüd?
                          Eelarves u 200 milli. noh....
                          "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Emv Vaata postitust
                            Mulle näiteks ei meeldi, kui ma maksan iga kuu täpselt ettenähtud seaduse järgi makse ja aasta lõpus riik ütleb, et ma olen võlgu neile.
                            See selleks.
                            http://www.eestiolu.ee/olleaktsiisid-euroopas/ - ei, ma ei arva, et me oleme normaalselt käitunud. Oleks meil elatustase ka seal - ok.
                            Ja ma ei ole suur õllejooja - jõuan vabalt Eestist osta. Küll elan Lõuna-Eestis. Piirikaubandusega on taas tekkinud räme metsaaluste lagastamine - kõik kohad on purke täis. Jah, see on valitsuse süü. Pandipakendisüsteem toimis enam-vähem.
                            Kütuseaktiisiga pingitati üle võlli. Piltlikult on seis praegu selline - kasti õlle järgi tasub Tartust juba minna Lätti. Lisaks võtad muidugi paagi ka täis - siis on teine kast veel kauba peale. Valitsus peab sekkuma.

                            Edasi - täiesti absurdne on tasuta bussitransport. Kas tõesti raha jääb üle? Väga ATKO-bussi maik on juures. "Hakati rohkem sõitma" - mis näitaja see on? Palju kasulikke sõite tehakse? Ma proovisin. Esimene kord ei peatunud buss minu peatuses. Sest väidetavalt polnud kohti (bussifirmast küsisin järgi). Teine kord sain peale - üle poole bussist on täis rahvast, kes põhimõtteliselt sõitis sõitmise pärast. Minu ees, kaks vanemat naisterahvast arutavad - kui kohale jõuame (Tartu) - siis 20 minuti pärast saame hakata tagasi sõitma. Lahe. Tõesti vajalik.
                            Ütleme nii, et ei lähe minu maailmavaatega kokku selline soodustus. Lisaks veel ATKO lõhn juures.
                            Riigieelarve on tugevas miinuses ja seda majanduskasvu ajal (päris eelarve, mitte struktuurne mõõde). Ja seda arvestades Tallinna Sadama aktsiate müüki. See on jabur. Erafirma oleks pankrotis.
                            Arvestades, et seda suudeti pmst 1,5 aastaga. Ei taha kauem näha. Ja teistpidi - minu vaatevinklist - pole nad mitte midagi kasulikku teinud. Replinski ministriks? Tõsiselt? Et jah, peenhäälestamine sobis rohkem - vähemalt ei pandud näkku ja päris absurdi ei aetud.

                            Lisaks oli eelarve arusaadav ja isegi kehval majandusaastal tasakaalus.
                            Ei meeldinud mulle see, et töötukassa ja haigekassa reservid arvati eelarve osaks - aga no praegune valitsus juba virtuaalselt kulutab neid. Rääkimata riigireservist. See väheneb kohutava kiirusega (2020 on alla likviidsuspiiri).

                            Kütuseaktsiisi keeraks veel eelneva valitsuse kraesse - aga nende vabandus oli, et nafta hind on odav - kui tõuseb, siis langetavad tagasi. (no lubati nii - praegust valitsust ei koti.
                            2018 ja 2019 eelarve on nii nominaalses kui struktuurses ülejäägis. U 130 ja 170 milli.
                            "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                            Kommentaar


                              Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                              Eelarves u 200 milli. noh....
                              Valikute küsimus
                              Catalunya is not Spain!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                                2018 ja 2019 eelarve on nii nominaalses kui struktuurses ülejäägis. U 130 ja 170 milli.
                                2019 eelarve on alles esitatud.

                                2018 ülejäägis? 130m? Millest on siis 150 milli Tallinna Sadama aktsiamüük ja 220 milli töötukassa reserve.

                                Maksud on tõesti paremini laekunud. See ei õigusta kuidagi reservide laristamist, eriti veel nende, mida ei peaks eelarves üldse kajastama (jah, refi valitsus alustas selle kajastamisega, et eelarve parem välja näeks - aga no nemad ei kasutanud, ka virtuaalselt mitte).

                                Nagu öeldud, ei meeldi mulle selline asjaajamine (isiklikult) - mõnele meeldib, las olla. Minu jaoks on palju mittevajalike kulutusi tehtud, mida ei suudeta ratsionaalselt põhjendada.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X