320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Nüüd siis asi ametlik!?

    Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
    Ott Järvela

    Kommentaar


      #17
      Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
      Paraku on Pohlakul selles osas õigus, et koondis ja klubid on toetamise seisukohast kaks täiesti eri asja.
      See on ainult siin nii! Muu maailm hindab klubijalgpalli väga kõrgelt. Meil kipub olema nii, et kõikide teiste riikide klubid tunduvad põnevamad kui meie enda omad. Probleem ei ole siin ilmselt isegi kvaliteedis, vaid üldises rahva meelestatuses ilmselt. Kõik kipub mujal kuidagi parem tunduma.

      Vaatasin üle. Käesoleval aastal mängis koondis kodupinnal 5 korda. See on ilmselgelt vähe ühe tõsihingelise vutifänni jaoks. Lisada siia juurde, aga mõne kohaliku lemmikklubi 36 vooru, hakkab asi juba looma. Olgu meie klubivutt väikeste kiiksude ja eripäradega, aga ta on meie enda oma. Ja juba sellest argumendist peaks piisama. Miks käiakse koondise mängudel? Patriotismist? Miks see patriotism siis klubijalgpallile ei laiene? Klubijalgpall on kogu Eesti vuti alustala. Ilma selleta sureb ka koondis välja. Valdav enamus meestest kellele need tuhanded koondisefännid kaasa elavad on alustanud siitsamast ja paljud ka lõpetavad siin. Kui nüüd sinised särgid vahelduseks roheliste, valgete, kollaste vm värvi särkide vastu välja vahetada, siis sellega annad oluliselt suurema panuse Eesti jalgpallile kui koondist toetades. Lisaks on 8 kuud põnevat seiklust mida ei suuda asendada ükski internetistriim või CL teleülekanne..

      Kes veel ei ole oma teed staadionile leidnud, tehke seda. Võtke sõbrad ka kaasa. Ainult koos saame me meie kodumaise jalgpalli paremaks teha. Ei Pohlak, ei Kuno, ei Raimo Nõu saa vägisi kedagi staadionile vedada. Tahe peab tulema meie enda seest.

      Kommentaar


        #18
        See on ainult siin nii! Muu maailm hindab klubijalgpalli väga kõrgelt.
        Jah, ei vaidle absoluutselt vastu. See on tõesti kohalik eripära. Ilmselt pole kuskil mujal käärid koduliiga keskmise ja rahvuskoondise külastatavuse vahel nii suured kui meil - üle 30 korra?
        Mõtteid ja plaane on välja pakutud sadu aga ilmselt muud lahendust ei olegi kui kõrgem ja mis sama oluline, ühtlasem tase, samuti parem infra (eeskätt väljak, seejärel muu). Aga see kõik võtab aastaid, meeldib või ei.
        Viimased päevad (võrrelgem eelmise nädalaga:) on optimismi lisanud küll - Kure ja Kalevi poolprofessionaalsuse suunas, see, et Tammeka siiski välja ei lange (vist) - mul on pohhui, kas jokkskeem või mitte, vajalik see on.

        Kommentaar


          #19
          Kõigepealt tehkem pealtvaatajatele mängude vaatamise tingimused korda. Lumehangede vahele ei tule teil kedagi hängima. Mängijad võivad ju areneda, aga pealtvaatajatele see asi küll mõeldud pole.
          Catalunya is not Spain!

          Kommentaar


            #20
            Kuna Viljandi loobus siis mis saab Viljandi duublist Emmastest. Esiliiga A tasandil oleks koht üle? Kui võtta arvesse mis alustel Tammeka sai meistriliigasse siis saab esiliiga koha Pärnu?

            Kommentaar


              #21
              Algselt postitas Myrgel Vaata postitust
              Ei Pohlak, ei Kuno, ei Raimo Nõu saa vägisi kedagi staadionile vedada. Tahe peab tulema meie enda seest.
              Ei, kuid ei vinni läbi aastate korduvalt põhjendatut uuesti kordama hakata.
              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

              Kommentaar


                #22
                Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                Kui inimesi ei huvita, siis käekõrval neid staadionile ei too. Mina ise olen oma tutvusringkonnas loobunud mahitustööd tegemast peale paariaastast punnitamist. Punkt üks: mind peetakse poollollakaks, et ma üldse oma aega staadionil raiskan ja punkt kaks - stampvastus on: see on naljamäng seal, mitte jalgpall, ma telekast vaatasin. Sellist mõtteviisi murda... Kahtlen. Siiralt kahtlen.
                Algselt postitas Myrgel Vaata postitust
                Probleem ei ole siin ilmselt isegi kvaliteedis, vaid üldises rahva meelestatuses ilmselt. Kõik kipub mujal kuidagi parem tunduma.
                Ma olen nende kahe postitusega täiesti nõus. Mu tuttavad ei pea kodumaist liigajalgpalli üldse jalgpallikski, vaid mingiks vutiparoodiaks, tegelikult sellest mitte midagi teades.

                Me võime siin end välja vabandada, et lumehanged ja külm ilm, kuid tegelik põhjus on ikkagi selles, et kohalik jalgpall ja klubid pole jõudnud inimesteni.
                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                Kommentaar


                  #23
                  Kui infra arendamisel jätta muu, mis mõeldud fännidele/pealtvaatajatele, teisejärguliseks, pole publikukasvu oodata.

                  Jalgpall KÕIGILE!
                  Tasemel mängukorraldus, toitlustus/õlu/fänniatribuutika müük (ka väljaspool staadionit), sõbralik ja vaoshoitud turva, ei liigset läbiotsimist, tolerants, veelgi enam, soosiv suhtumine fännisektori toimetamiste suhtes, üht-teist lastele, kavad, läbimõeldud mängupäevad/algusajad jne. jne.

                  Kui pole võimalik rajada koheselt vingeid staadione, siis kõik muu on õige suhtumise juures võimalik kohe.

                  Kommentaar


                    #24
                    Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                    Ilmselt pole kuskil mujal käärid koduliiga keskmise ja rahvuskoondise külastatavuse vahel nii suured kui meil - üle 30 korra?
                    Aga rääkides piletihinnast, siis koondisemängu ja liigamängu vahe on miski 3kordne? Äkki peaks põhjusi ikkagi siit otsima?
                    Või on reaalselt klubidele see piletimüük miskine arvestatav tuluallikas?
                    olgem kristlased, vabandused on esitatud

                    Kommentaar


                      #25
                      Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                      Jah, ei vaidle absoluutselt vastu. See on tõesti kohalik eripära. Ilmselt pole kuskil mujal käärid koduliiga keskmise ja rahvuskoondise külastatavuse vahel nii suured kui meil - üle 30 korra?
                      Mõtteid ja plaane on välja pakutud sadu aga ilmselt muud lahendust ei olegi kui kõrgem ja mis sama oluline, ühtlasem tase, samuti parem infra (eeskätt väljak, seejärel muu). Aga see kõik võtab aastaid, meeldib või ei.
                      Viimased päevad (võrrelgem eelmise nädalaga:) on optimismi lisanud küll - Kure ja Kalevi poolprofessionaalsuse suunas, see, et Tammeka siiski välja ei lange (vist) - mul on pohhui, kas jokkskeem või mitte, vajalik see on.
                      No koondisega Itaalias sai eelmine aasta ikka suht kiirelt selgeks, et neid nt koondis ei kotigi... On ainult klubijalgpall, isegi siis kui see klubi pallib kuskil 3-4 liigas.

                      Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                      Ma olen nende kahe postitusega täiesti nõus. Mu tuttavad ei pea kodumaist liigajalgpalli üldse jalgpallikski, vaid mingiks vutiparoodiaks, tegelikult sellest mitte midagi teades.
                      Me võime siin end välja vabandada, et lumehanged ja külm ilm, kuid tegelik põhjus on ikkagi selles, et kohalik jalgpall ja klubid pole jõudnud inimesteni.
                      Täie mõistuse juures olev inimene ei lähegi ju alla +20 kraadi õue ja siis vaatab ka veel egas vihma sadama hakka. Paraku seni-kuni klubid ja ejl ei ole efektiivseid variante publiku( ja ehk ka tulevaste fännide( kes käivad v-o iga teist kodumängu vaatamas ja mõne korra satuvad ka väljaspoole kodulinna piire) ja sealt edasi n-ö ultrate juurde) juurdemeelitamiseks avastanud, peavadki fännid tegelema selle probleemiga
                      ROHE-VALGE SURMANI

                      Kommentaar


                        #26
                        Muuseas on tehtud uuring Euroopa erinevate riikide vutifännide hulgas, millest selgus, et 70% fännide meelest on vägev õhkkond staadionil mängunautimiseks tähtsam kui see, mis toimub vutimurul .

                        Ligi 80% keskmiselt, arvestades erinevate Euroopa riikide fänne, tunnevad klubi suhtes suuremat emotsionaalset sidet kui koondise suhtes.

                        Kommentaar


                          #27
                          Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                          No aga mida spetsiifilist olekski saanud teha?
                          Mitte, et ma mõtlen, et kõik on broo aga just selle play-offi taustal.
                          Paraku on Pohlakul selles osas õigus, et koondis ja klubid on toetamise seisukohast kaks täiesti eri asja.
                          Ma ei ole küll turundusspetsialist, aga isegi siin foorumis on neid mõtteid ja kusjuures väga häid ettepanekuid tehtud aastast-aastaase. Hetkel on selge, et enamus nendest inimestest, kes jooksid veri ninast väljas, et saada play-offi pilet, on ikkagi meie jalgpalli jaoks kadunud. Ma ei tahaks uskuda, et nendel mõnel tuhandel inimesel, kes käib igal koondisemängul ei ole koduliigas oma lemmikut. Küsimus on vaid selles, mis, miks ja kuidas?

                          Kommentaar


                            #28
                            Aga rääkides piletihinnast, siis koondisemängu ja liigamängu vahe on miski 3kordne? Äkki peaks põhjusi ikkagi siit otsima?
                            Ma ei viitsi mingit feisspalmi panna aga misasja?

                            Täie mõistuse juures olev inimene ei lähegi ju alla +20 kraadi õue ja siis vaatab ka veel egas vihma sadama hakka
                            Koondise mängudel läheb ju. Ilm on teisejärguline küsimus.

                            Kommentaar


                              #29
                              Koondise mängud toimuvad lihtsalt niivõrd harva, et kannatab ära selle 1-2 mängu ära. Liigas on aga juba piisav põhjus mitte kohale minemiseks kui peab seda 2 korda nädalas taluma.

                              Kommentaar


                                #30
                                Koondisemängu pilet 15 eur, klubimängu pilet 5 euri. Tasemevahe üüratu. Käärid, ei?
                                olgem kristlased, vabandused on esitatud

                                Kommentaar

                                Working...
                                X