320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ma ei mäleta millal ma oleks pidanud pileti eest 5 euri maksma. Enamikel endast lugu pidavatel klubidel on tänapäeval igasugu feisbuuki jm kampaaniad, mille raames pääseb mängule reeglina 2 euroga.

    Loomulikult peab võitlema asjade eest mis aitaksid kogu ala arendada ja mis on ainult liidu või klubide võimuses ära teha. Aga keegi ei keela meil oma osa anda ML turundamisel. Ma keeldun võtmast seda seisukohta, et klubid ja jalkaliit peavad kõik ise ära tegema ning kui KÕIK meie seatud tingimused on täidetud, siis alles hakkab publik staadionitele voolama.

    Teeks parem nii, et siin kurvastamise asemel võtab iga siinne teemalugeja järgmine aasta endale eesmärgiks näiteks kolm uut meistriliiga fänni luua, pannes neile samad eesmärgid. Vaikselt edeneb see sõda tühjade pinkidega, aga loodetavasti edukalt.

    Tõesti hakkab väsitama see negativism. Eriti käib see mõne väga pikaaegse fänni kohta. Arusaadav, et kui sa näed aastast-aastasse, et asjad ei edene nii kiiresti kui võiks väsitab see pika peale ära. Kuid mängult mängule käia ja kurta kui halb see on - sel on pigem vastupidine effekt. Loomulikult on palju asju mis mulle ka kohaliku vuti asjaajamise juures närvidele käivad ja ma olen ennast nendes punktides ka selgelt väljendanud. Kuid fakt on see, et niipea ei kuku kuningas troonilt ega muutu ka klubid superrikkaks. Seega peame nende funktsionääridega leppima kes meil on ja olemasolevate vahenditega looma maksimaalse tulemuse.

    Kommentaar


      No see piletihinnaprobleem on küll üsna jabur asi mida tõstatada. 2-3 euro eest saab pea igale mängule sisse. Kallis? Sel juhul mõtle järgi kas sa oled ikka jalkasõber või ei. Kui sa suudad selle raha eest osta omale baaris õlle või poest 2 pakki pelmeene, siis sa suudad selle raha maksta ka Meistriliiga vaatamise jaoks. Ei suuda? No siis mine perse, ausalt. Vaata oma välisliigasid telekast rahumeeli edasi, aga palun ära nimeta ennast jalkafänniks.

      Kommentaar


        Pileti koha pealt selline mõte, et kas oleks mõeldav Meistriliiga klubieelistusega pass, kus näiteks 65% tulust läheks eelistatud klubile ja 35% ülejäänude vahel jagamiseks. Sisse saaks sellega kõikidele Meistriliiga mängudele. Hetkel peaks saama hooajapileteid osta vaid konkreetse klubi mängudele. Pass võiks klubi hooajapiletist mõnevõrra kallim olla.

        Kommentaar


          Algselt postitas Myrgel Vaata postitust
          Pileti koha pealt selline mõte, et kas oleks mõeldav Meistriliiga klubieelistusega pass, kus näiteks 65% tulust läheks eelistatud klubile ja 35% ülejäänude vahel jagamiseks. Sisse saaks sellega kõikidele Meistriliiga mängudele. Hetkel peaks saama hooajapileteid osta vaid konkreetse klubi mängudele. Pass võiks klubi hooajapiletist mõnevõrra kallim olla.
          Korvpallis on selline hooajakaart kasutusel, ma ei oska küll öelda kui edukalt, aga mulle igatahes selline pass meeldiks väga. Oleks ehk motivatsiooni külastada veelgi enam ML mänge, see pass võiks näiteks laieneda ka EL mängudele.

          Kommentaar


            Teie pilti hind on ehk tõesti 2-3 euri, kuid teie pole keskmine või isegi uus inimene. Teie istute FBs ja panete end kuskil listis attendinguks, kuid üldjuhul uus inimene ei pane või ei ole.

            Enda järgi keskmise võtmine, eriti mingis jalgpallifoorumis, no kuulge.
            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

            Kommentaar


              Justnimelt, kui jutt käib uute inimeste saamisest platsi äärde, siis no kuulge, kes koondise mängul käinutest on korraga nii Levadia, Kalju kui ka Kalevi fänn, et end igaljuhul igaksjuhuks panna üritusele osalejaks, sest ainult nii saab 2-3 euroga. Juhuslik jalgpallisõber vaatab hommikul lehest (eeldusel, et selline info üldse on lehes), et "Näe, täna toimub mäng" ja mõtleb, et noh äkki läheks. Aaa... hind on 5 eurot, äkki ikka ei läheks. Attendimisest ei tea ta midagi.
              Ja noh, kui sellist publikut polegi vaja, siis millest te üldse jahute?

              Kommentaar


                Kalevi puhul siiski apelleerin sellele, et enamus nn juhuslikke inimesi saabki oma info tänasel päeval kätte Facebookist.

                Et aga oleks veidi kasulikku infot, siis nt Kalevi üleminekumängul loeti pealtvaatajad turvameeskonna poolt lahkudes üle, saadi 377 inimest. Piletiostjaid oli alla 100. Tasuta pääsesid sisse mängijate tuttavad, klubi noormängijad ja nende vanemad, Kalevi pensionärid, kutsutud külalised, teiseks poolajaks mängule tulnud inimesed.
                Väidan, et Eestis on raske leida inimest, kel pole absoluutselt mitte mingisugust infot Facebooki kohta või kes ei tunne mõnd kodumeeskonna mängijat, kes pole ise oma kodumeeskonnaga seotud, ei oma pensionitunnistust ning tahab päris lambist, lihtsalt hommikul ärgates tekkiva tunde ajendil mõnd suvalist mängu vaatama minna. Inimene, kel on raha vähe, ei tee impulsiivselt oma otsuseid, vaid uurib-puurib nii erinevate kaupade-teenuste soodushindu kui ka uurib jalgpalli puhul võimalusi soodsamalt-tasuta mängule pääseda.
                Kalev müüs kevadel-varasuvel ka hooajakaarti hinnaga 25 eurot. Pole väga kallis, kui arvestada, et sellega sai tänavu vaadata 21 mängu (18 liigamängu, 2 karikamängu, 1 üleminekumäng).

                Kommentaar


                  Kas Tallinna satsid on ainukesed klubid kelle mängu Eestis väärt vaadata?
                  Mujal Eestis on täispileti hind 2€, sooduspilet 1€. Soodustuseks ei pea kõik facebookis attendima, õpilased ja vanurid kvalifitseeruvad üldjuhul kohe. Mõnel juhul on võimalik sooduspilet lunastada ka tööealistel kui facebookis 'osalevad'. Seis paraku ikkagi laias laastus sama nendega, kes küsivad 'täispileti' eest 5.

                  Medalisatsid Tallinnast küsivad 5€ (Kalev 4) kui sa pole ei õpilane ega vanur, seotud kuidagimoodi klubiga või ättendinud. Mina väidan, et juhukülastuse puhul ei võta tallinlasel see viiekas tükki küljest. Kui staadionil kogetu meeldib, jõuavad temani ka alternatiivid. Facebooki ättending muutub valikuvariandiks, hooajakaart, lhv klubikaart, sümboolikaga sissepääs - mida iganes on klubid n-ö püsikliendile välja mõelnud. Ning isegi kui alternatiive ei teki, siis 5€ täispileti eest rahateenivalt inimeselt Eesti tippklubi kodumängu vaatamise eest pole ulme palju küsitud. Ise muidugi seaks lati veidi madalamale - 4€ medalipretendentide heitluse eest täispiletina küsida oleks igati optimaalne. Tihtipeale on neil medalisatsidel ka mänguvälised asjad paremini orgunnitud, mis tõstavad ürituse väärtust. Muidugi ettepanek oleks, et kevad/sügisel toimuvad mängud kunstmurustaadionitel oleks odavama hinnaga kuna tingimused pealtvaatajatele on nigelamad.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Andres. Vaata postitust
                    Muidugi ettepanek oleks, et kevad/sügisel toimuvad mängud kunstmurustaadionitel oleks odavama hinnaga kuna tingimused pealtvaatajatele on nigelamad.
                    Tln Kalev minu mäletamist mööda nii tegigi (2 ja 1€ piletid hooaja alguses).
                    I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Martin Vaata postitust
                      Teie pilti hind on ehk tõesti 2-3 euri, kuid teie pole keskmine või isegi uus inimene. Teie istute FBs ja panete end kuskil listis attendinguks, kuid üldjuhul uus inimene ei pane või ei ole.

                      Enda järgi keskmise võtmine, eriti mingis jalgpallifoorumis, no kuulge.
                      Kisud oma okast ikka? Õlu ja internet, no kuulge!

                      Käid oma esimesel mängul ära, seal küsitakse "FB attending on?". Järgmine kord juba oskad end osalema panna. Lihtne! Nii tegin mina ja nii on teinud sajad inimesed enne ja peale mind. Kui FB ei ole, siis teed kasvõi ainult attendingu jaoks.

                      Sport on meelelahutus ja kui võrrelda kõikide muude meelelahutusüritustega siis on 2 või isegi 5 eurot väike summa. Kuigi tunnistagem, kui jagaks suisa muidu tuleks kõvasti igasugust "publikut" kohale.

                      Kommentaar


                        Hui keegi, kellel siiamaani veel ei ole FB, hakkab tegema seda sellepärast et mängule minna. Tuleme nüüd oma tõsifänni maailmast tõesti välja ja vaatame maailma ka teisest poolest. 5 euri on palju sissejalutamise eest. Münt maksab.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Stok
                          2. Isegi Lääne-Euroopas sajab lund ja vihma ja seda isegi mängupäevadel! ML alguseks ehk talve lõpuks oleme külmaga harjunud ja lumevallide otsas kükitamine ei ole vähemalt minu jaoks mingi probleem.
                          Algselt postitas Myrgel Vaata postitust
                          Nii tegin mina ja nii on teinud sajad inimesed enne ja peale mind. Kui FB ei ole, siis teed kasvõi ainult attendingu jaoks.
                          Kaks ideaalset näidet, kuidas jalgpallifännid, kes niigi käivad staadionil, peegeldavad enda käitumist kõigile teistele, et see nagu peakski norm olema. Kutid, tõsiselt või?

                          Seda lähenemist tuleb umbes kaheksakümmend neli korda lihtsustada.

                          Alustades juba sellest, et "Lääne-Euroopas sajab lund ja vihma ja seda isegi mängupäevadel!". Leia mulle Lääne-Euroopas üks staadion nagu Annelinn või Kalevi kunst, kuhu uusi inimesi tuuakse. Palju õnne ja seitsme aasta pärast, kui need otsingud lõpevad, kohtume!

                          Ausalt, rohkem ei viitsi. Sellise lähenemisega, et FB on jumal (kuigi suurem osa ei suuda isegi 1000 kutset laiali saata seal), 5 euri pole mingi raha, olen alati lumevalli otsas vaadanud, võib ennustada, et tulev hooaeg on veel sitem kui lõppenud.
                          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                          Kommentaar


                            Kirjutan ka alla sellele, et kui inimene pole varem omadel põhjustel FB kontot teinud, siis ei tee ta seda ka mingi jalgpallimängu pärast. Ta jätab sinna lihtsalt minemata ja kõik.

                            Minujaoks pole 5 eurot suur raha maksta, aga mõnejaoks siiski on ja siin ei peaks mitte targutama, et tehku omale FB konto ja saab odavamalt.
                            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Stok
                              Kasvõi näiteks see, et kui enne mängu on vihma sadanud, oleks publikumi saabumise ajaks pingid puhtad ja kuivad.
                              Sellest võid küll unistada, isegi rahvuskoondise mängudel on istmed tolmused ja räpased. Mis siis rääkida veel kohaliku liiga mängust...

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Stok



                                3. Millegipärast ma ei satu eriti suvel mängudele, isegi mitte laupäeval kell 19. See on aeg, kus on justkui kõike muud teha, tihti pole linnaski. Ma usun, et kui suvised mängud oleks tööpäeval, siis ma oleks küll kohal. EJL võiks mänguaegadega edasi eksperimenteerida, sest publiku eelistused erinevad kindlasti regiooniti.

                                .
                                sellega ma pean nõustuma, vähemalt enda kohapealt, sest tõesti suviti ei ole ma linnas ja ei raatsi ka pühapäeva hommikul tulla,et mängu näha(rakveres olid mängud siis pühapäeva päeval ja esiliiga küll jah) aga ma ei tea kas see nüüd niiväga üldine probla on.2 inimest siiski, nagu näha siit.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X