320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Reisimuljed

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Reisimuljed

    niih! oleks ehk tore sarnaselt 2001. aasta balti turniirile erinevad reisimälestused kokku koguda. oleks siis siuke pikem ja jutustavam teema... mullusuine reisikirjakogu oli ypris tore. kuiv6rd rafas reisis seekord k6igele lisaks veel ka eri salkades, siis oleks juba ainuyksi minul ytlemata huvitav teada kuidas valmistusid reisiks ja reisisid teised bussitäied sinisärke... pilte on kyll tore vaadata, aga kui 6nnestub edaspidi pildid ja jutt kokku panna, siis... no see oleks vast vaffa! andke pihta sulesepad!!!

    teen siis otsa lahti... srry et tuleb pikk ja lohisev see jutt, a on kord juba siuke kirjutamise stiil

    seega:

    PIDUBUSSIGA POOLA JA TAGASI

    osa 1: eestist ära

    oma kirjaykki pean ma alustama neljapäeva6htusest kuueteistkymnendamaisest tartust, mis leidis allakirjutanu eest bussijaamast, saatmas teele affi ja andy't tallinna linna sisse. kuiv6rd keegi pidi transportima tartust alekoki tehasest tallinnasse, sakala keskuse parklasse 3 kasti black-6llekest ja kuna täiesti juhuslikult juhtusime need KEEGI olema mina ja andy, siis olime me pehmeltöeldes koormatud… igatahes kui keegi arvab, et 30-kilose seljakotiga on l6bus tartus vanemuise mäest yles ronida (aga just seda ma pärast andy ja affi bussi peale saatmist tegin), siis oskan ma ilma erilise vaevata loetleda vähemalt 7 tegevust, mis hoopis m6nusamad teostada on…

    igatahes… öö tartus möödus ärevalt ja suht-puht unetult. kell 6.54 pistis äratuskell röökima ja mina asusin sygavkylmast ööseks hoiule pandud blacke kotti tagasi toppima. suht-puht edukalt kusjuures, arvan ma… nujah, pärast kiiret hommikukohvi j6udis kätte t6ehetk – minek-minek-minek!!! ja ma läksin, ägades koti raskuse all ning siiralt lootes, et pass on oma 6iges kohas, st. kotis… black'i kotti laadides olin unustanud seda pisiasja kontrollida

    kuiv6rd tartu raudteejaam on ettenägelikult siledale maale ehitatud, ja vanemuise tänava poolt lähenedes puuduvad ka k6ikv6imalikud erinevad takistusribad ja veet6kked, siis j6udsin ysna ilusti raudteejaama, hetkel mil rongimoodi asi ette vuras. nujah, kuiv6rd rongi viimane vagun tundus k6ige seksikam olevat, siis sinna me ka plartsatasime. jah, ME, sest lisaks minu tagasihoidlikule isikule märkasid vaguni seksikust ka mitmed teised kodanikud, peamiselt siiski gaskoff, jansu, smuti, artur ja yks noorsand, kelle pealkirja tuul mu peast ära viis kui juhtusin rongi akent paotama… igatahes – ilm oli ilus ja tuju k6igil hea. inimväärikust ja yhiskondlikku moraalitunnet olulisel määral ei solvatud, mis omakorda tingis selle, et rong j6udis ludinal tallinnasse. kell oli 11.03.

    tallinnas, balti jaama perroonil v6ttis meid vastu olukorra pidulikkusele vastav delegatsioon – tembu, rprt, steet, berg ja lua. pärast avak6nesid suunduti yhiselt maksuametisse, et sealt edasi, juba l6bustatud meelel suunduda kalma sauna, kus sai toimuma "seksenergia"-nimelise fanzine'i presentatsioon ja yrituse "pidubuss poola ja tagasi" nö. lahtilöök. syndmuste kulgemisest pisut ette rutates v6ib öelda, et lahtilöök teostati eesti luurevägede reservohvitseri, reamees kaarel bergi poolt, kes libastudes seebil teostas lausa uskumatuna tunduva akrobaatiliste trikkide seeria, millest allakirjutanu arvas kindlasti ära tundvat 3-kordse full-axle'i, topeltflopi ja eesti rahvatantsuklassikasse kuuluva tantsuelementide kogumi "kiige-kaage"… aga see selleks…


    pöördun ajas poolteist tundi tagasi ja jätkan sealt, kus kamp virilate nägudega noorsande seisis kalma sauna leiliruumis ning yritas meeleheitlikult lavale istuda. pärast m6ningast pusimist see neil ka 6nnestus. saun ise oli m6nus nagu alati ning yritus "pidubuss poola ja tagasi" sai vääriliselt avatud. tore oli ka see, et kitarr, mille aiFo sauna eesruumi vedelema unustas, kellegi kurjale käele meeldima ei hakkanud… oh seda hajameelsust

    kell oli märkamatult saanud 13 ja kopikad. ega's midagi – jäeti saunaga hyvasti ning suunduti kesklinna poole. teel p6igati veel sisse miskisse söögikohta, kus myydi halba n********e'i 6lut ja pannkooke, mille täidiseks oleva hakklihaobjekti käidi ilmselt kuskil k6rvalasuvas aedikus jahtimas… vähemalt söögikraami ooteaeg oli uskumatult kolossaalne…

    pärast teenindava personali edukat jahti ja lua-lua eiteakuimitmendat kinnitust, et "oi kus me hakkame nyyd l6butsema!" saabus kohale kaida ja t6i p6llumajandusministeeriumist trykisoojad "seks energios gerimased"… yhtlasi oli selleks ajaks ka saakloomadest valminud m6nus söök, mis yksmeelselt alla kugistati. ainsaks erandiks oli tembu, kes oma söögi söömata jättis – lihtsalt originaalitsemise pärast, arvan ma

    kella 14.00-ks oli ilm tallinnas läinud kylmaks ja k6ledaks ning suur osa einestajatest hakkas saabuma sakala keskuse parklasse… kuiv6rd järgnevad mitukymmend minutit möödusid allakirjutanul sel viisil, et rprt talle patse pähe s6lmis, siis jätkakski äkki sealtmaalt, kus meid oli korraga kole palju…

    siin-seal figureerisid tuttavad ja vähemtuttavad näod ning maad v6ttis m6nusalt ootusärev sumin… umbes kell 16:40 ta siis saabuski, see meie taisto buss… rafas jooksis bussile tormi nagu sellistel puhkudel kombeks, teiste hulgas ka sellesinase jutustuse autor. ei tulnud lollikesel meeldegi, et ta oma kalli kitarri parklaäärsele muruplatsile oli vedelema jätnud… 6nneks, nagu sellistel puhkudel tavaks, oli olemas oku, kes kitarri endaga yhes v6ttis ning n6ndamoodi olukorra päästis… esialgu mahuti veel bussi ära nii enam-vähem ilusti… kisa-kära oli kah nii enam-vähem mittevägapalju… bussijuhid aga olid vist varasemal ajal yksnes pensionäre vedanud… jalkafännidega neil igatahes vististi kokkupuude puudus… kui tafka arvas bussijuhihärradelt enne s6idu algust kysida, et noh kui kiiresti siis tavaliselt varssavisse s6idate kah, siis oli vastus umbes-täpselt niisugune et: "normaalsetel tingimustel miskine 14 tundi… aga… asi on normaalsusest juba väga kaugel…"

    aga egas midagi… asusid siis bussid yheskoos teele… "piraajabuss", "jansabuss" ja "mayhemibuss"… tublid poolteistsada inimest…

    "mayhemibussi" esimene märkimisväärne peatus toimus traditsiooniliselt märjamaal… selleks ajaks olid pidubussireisijate p6ied juba kriitilises kapatsiteedis (sest bussipeldikut yritati säästa) ning nii joostigi tormi märjamaa bensiinijaama ymbruse puudele-p66sastele… see teguviis ei meeldinud aga teps mitte sellesinase jaama myyjatädile, kes tublisid jalkafänne politsei ja yhiskondliku moraalitundega hirmutas. pean vajalikuks märkida, et sellesinase jutukese autor tegutses vastavalt myyjatädi näpunäidetele ning leidis kergendust teiselepoole teed jäävast metsast, kuid enne seda oleks tubli moraalijynger peaaegu auto alla jäänud, mis kyll yks ytlemata ebameeldiv lugu oleks olnud…

    kuiv6rd vastupidiselt 2001. aasta riiareisile puudus märjamaa bensiinijaamas senaator, siis jäi suurem asjade ärakanne bensiinijaama territooriumilt meie poolt ära ja buss v6ttis suuna pärnule. enne pärnussej6udmistt leiti toredat ajaviidet läbipaistvast teibist ja joosepi nokkmytsist, mis koostöös bergiga tekitasid aktsiooni "rullnokk-jackass"… tore oli…

    pärnu bussijaamas jäi m6neks ajaks maaliiinide bussiliiklus seisma, sest rafas mängis bussijaama platsil palli… "jansabussi" ja "mayhemibussi" reisijaskond vahetas reisimuljeid. muuhulgas selgus ka t6siasi, et "jansabussi" peldik oli ootuspäraselt oma mahukuselt jäänud alla marsruudil tallinn-pärnu käideldud 6llekogusele ning tartust oli saabunud märkimisväärne täiendus futifänne, kes endid samuti bussi peale sättisid...

    siis aga... k6las äras6iduhyyd, bussijaamaymbruse p66sastest ilmusid pisut vaaruva sammuga ja kiiruga pykse kinninööpivad tegelased ja hoplaa --- hyvasti pärnu! Meist jäi see linn terveks...

    bussid vurasid aga poolamaa poole...


    (järgneb)

    Jalgpallihaigla liige
    Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

    #2
    lahtilöök teostati eesti luurevägede reservohvitseri, reamees kaarel bergi poolt
    Ma oma pedantse iseloomuga tahaksin AiFo, mu hea sõber, teha siin sellise paranduse, et ma olen siiski kapral, mitte reamees. Aga mis su reisikirjeldusse puutub, siis esialgne hinnang sellele on:

    Kommentaar


      #3
      Originally posted by Kaarel
      Ma oma pedantse iseloomuga tahaksin AiFo, mu hea sõber, teha siin sellise paranduse, et ma olen siiski kapral, mitte reamees. Aga mis su reisikirjeldusse puutub, siis esialgne hinnang sellele on:
      Kaarel, kas polnd mitte nii, et "parem tütar l..s, kui poeg kapral"?
      Aga ma ise kah ühepulgamees

      Kommentaar


        #4
        Originally posted by Raimo
        Kaarel, kas polnd mitte nii, et "parem tütar l..s, kui poeg kapral"?
        Aga ma ise kah ühepulgamees
        Tean hoopis selliseid ütlust, et parem tütar lipakas, kui poeg EPA-kas. Sellist ka, et: "Ole kasvõi koolijuts, peast sa võta ****müts!" <-Berg teab millest jutt.

        Aga Aif, jään huviga ootama mis saab edasi

        Hullult saab nalja! Poola given ap, pooooola givnen ap, lalalalllaaalllaaaaa poola given ap, given ap, poola given ap!

        Kommentaar


          #5
          No mida imet te seal maksuametis tegite??

          Kommentaar


            #6
            Originally posted by kyps

            Hullult saab nalja! Poola given ap, pooooola givnen ap, lalalalllaaalllaaaaa poola given ap, given ap, poola given ap!
            Kyps, see käis hoopis nii: Poola, give it up, give it up, Poola give it up.. na-na-na-na-na-na-na-na-na-na-naa, Poola give it up, give it up, Poola give it up! jne Igatahes poola fännid vahtisid meid, kui imeloomi, kui me Gwrniga selle loo üles võtsime statal
            Jalgpallihaigla patsient #172
            Diagnoos: raskekujuline futboliit

            Kommentaar


              #7
              PIDUBUSSIGA POOLA JA TAGASI



              oli sulnis reede6htu... maad oli v6tnud vaikus... eesti-läti piiril oli k6ik rahulik. 6htupäikese kiired kuldasid puude latvu, kordoni k6rval kuusikus laulis metsvint, kaugel kylas haukus koer...

              nooremseersant stepanovs istus m6nuledes pingile, puhkas jalgu... tore on see elu siin ainazis, m6tles ta... prii söök, kroonu kulul riided... ja töö, mis on temale, liepaja poisile, kontimööda... piirivalvur vabastas jalad saabastest, eemaldas jalanartsud ning liigutas m6nuledes päikese käes k6iki oma 12 varvast... m6nuuus.... ehhhh...

              kuid mis nyyd?! korraga hakkas eesti poolt kostuma kisa ja kära. oli kuulda meeste s6imu, naiste kilkeid ja laste nuttu...

              "OH EI!!! MITTE NYYD! AAAAH! NEED EESTLASED ON HULLUD -- NAD TEEVAD SEDA JäLLE!!!..." j6udis reamees stepanovs veel m6elda ja sealt nad tulid... tasujad sinises... UWAGA-UWAGA!!! kiiruga j6udis stepanovs loendada 3678 eesti futi fänni, siis läks tal lugemine sassi ja ta minestas...

              ...jällegi oli maad v6tnud vaikus. päikesekiired kuldasid puude latvu, kuusikus laulis metsvint, kylas haukus koer... kuid k6ik ei olnud enam endine... ei, kaugeltki mitte! eesti futi fännid olid vallutanud lätimaa...

              algas läti lähiajaloo yks hirmsamaid episoode...


              osa 2: pidubuss lätis

              niih! iklani j6udis meie reisiseltskond ytlemata toredasti. natuke 6ltsi natuke laulu, natuke tantsu, natuke videot... vene mäng oli video pealt ära vaadatud enne pärnut, jäi yle vaadata vähemväärtuslikku kraami... ja seda ka tehti... suure r66muga!

              millegipärast meil iklas/ainazis probleeme ei tekkinud... tea kas seal tänapäeval enam piiripunkti ongi...

              igatahes -- esimene bensiinijaam lätimaal v6eti 6nneks -- siinkirjutajale osteti oku poolt umbes 1000 suurt ja tumedat lätimaa limpsi, mis hakkas ysna olulist rolli etendama aiFo seedetraktis...

              edasi oli vist sedamoodi... buss s6itis bensiinijaamast minema... leedumaa poole... oku ja aiFo hakkasid suuri tumsaise lahendama... j6udis kätte öö... nagu hea laps kunagi, jäi aiFo ilusasti tuttu... seega jäi tal nägemata kunsttykk, millega sai hakkama brunts... ilmselt hakkas bruntsil igav ja ta tundis ennast pisut häirituna, et keegi temast eriti välja ei tee... igatahes sooritas p6lva lootose staarryndaja, hoolimata oma kipsis käest, kunsttyki, mida ma teil, armsad lugejad, kodus järele proovida ei soovita... kunsttykk oli iseenesest suhteliselt konkreetne ja otsekohene. trikimeister pööras lihtsalt 2. korrusel trepile selja, ootas ära bussipoolse toetava j6nksatuse, haaras kaenlasse esimese ettejääva seljakoti ilmselt
              MCMANAMAN'ile kuuluva ja sooritas koos sellega korrapärase tagurpidikukerpalli mööda treppi esimesele korrusele... sellega oli 1. sportlik osa l6ppenud... algas 2. sportlik osa -- rooberti lähetamine...

              asi oli iseenesest jällegi ytlemata lihtne ja spontaanne. l6i välja järjekordselt futifännide kyynarnukitunne ja yksmeel seatud eesmärkide saavutamisel. eesmärgiks seati esimesel bussikorrusel asetsev kraanikauss ja see yritati kiiruga head- paremat täis saada...

              kuiv6rd tafka esialgu hoolsasti yritust saboteeris ja koristajat mängis, siis jäi i'le kyll täpp peale panemata, kuid yrituse v6ib yldjuhul 6nnestunuks lugeda...

              VIIMANE peatus lätimaa pinnal toimus miskises pimedas ja kylmas kohas... bussist julgelt välja sammudes kaotas selle kirjatyki autor kahev6itluse riukaliku lätimaa gravitatsiooniga ning nigu sellest veel vähe oleks olnud, sai seesama kiuslik lätimaa pinnas rikkamaks terve hulga aiFo isikliku varanduse, muuhulgas ka eelpoolmainitud tumsais-limpsiga... suur osa mahapillatud pudi-padist (peamiselt aus eesti raha) sai jälle maast yles korjatud, recycled 6llemärjuke jäi sinna pimedusse aga oma paremaid päevi ja öid ootama...

              koristustöö tehtud, pidas aiFo paremaks jälle turvalisse bussi, oku kaissu magama minna... öeldud-tehtud! buss eemaldus sellest pimedast ja k6ledast kohast ning aiFo kaotatud mittevajalikest asjadest... paraku hakkas aga
              aiFo varsti t6siselt kahtlema m6ningate kaotatud asjade
              mittevajalikkuses...

              ...

              aiFo ärkas oku 6rna hääle peale, kes vabandas tylitamise pärast kuid tegi yldjoontes selgeks, et meie pidubuss on j6udnud läti-leedu piirile... niih! väike ringutus... haigutus... kätte6pitud liigutusega käsi taskusse passi järele... kuid mida ei ole on PASS!!!



              korrapealt on pea selge ning käed-jalad kobavad k6ikv6imalikes peidupaikades!... aga pass... EI OLE!...

              aiFo tormas nigu peata kana mööda bussi ringi, vaadates p6randale, prygikottidesse, trepile... UKRADINA!!! reisiseltskonnale, kes rahumeelselt istudes napsu v6ttis, tegi aiFo olukord muidugisti hirmsamal kombel nalja! hihii -- pass kadund jah? hihiii!!!! aga aiFol oli nutt kurgus...

              altkorruselt kostub juba v66rakeelset möla... kohe tuleb v6tta oma 2 asja ja eesti poole tagasi kulgeda... kui äkki!!!

              mida aiFo näeb!!!

              nagu päikesekiir peldikupotist... nagu keskmine s6rm möödas6itva mersu aknast, ujus bussip6randalt, radika ja tooli alt, 6lleloigu ja salvrätikute vahelt välja ta oma ja armastatud pass... ligumärg ja lehkav... kuid täiesti oma!!!

              sellega oli mure murtud ja piirivalvurtegelasele uhkelt passi ulatades ei tulnud m6ttesegi, et selline ligumärg pass v6iks kellelegi mitte meeldida... piirivalvur tegi kyll pisut haput nägu, kuid tänu aiFo lahkele näole ilmselt leppis olukorraga....

              sellega oli meie retk lätimaa peal igati toreda lahenduse leidnud... ees ootas leedu! aga aiFo heitis bussip6randale puhkama...

              p.s. kui kellegi nimi on kirjutet jutus suurte tähtedega, siis on klikkides lootust ka tegelase fotosyydistust silmata... based on rainman kodukas
              Jalgpallihaigla liige
              Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

              Kommentaar


                #8
                Ja siinkohal lõpetas silm filmimise ja mäluarhiiv on puudulik....:P

                Kommentaar


                  #9
                  kulla jansu...

                  siinkohal läksin lihtsalt tartust minema... seega internetitu...


                  AGA...

                  pisut häirib see, et k6ik TEISED kirjahundid on kadunud... kulla rafas rääkige MIS KRT toimus siis sellel reisul...

                  aiFo.ei.taha.olla.ainus.loll.avameelne
                  Jalgpallihaigla liige
                  Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

                  Kommentaar


                    #10
                    ...mul oli au näha,kuidas sm aiFo kraanikaussi täitis..Ega see eriti ilus pilt ei olnud..Ja miks istus Jollu miski tund aega peldikus?!Kas ka sama mure pärast? :P

                    Kommentaar


                      #11
                      Päris tund ei olnud, aga peale mure lahendamist, ma jäin lihtsalt sinna peldiku nurka magama. ärkasin siis kui miski kurikael ukse taga lammutama hakkas... miski nässakas ajakirjanik oli ta....
                      Pärtel Tomberg

                      isePankur.ee - Inimeselt inimesele
                      http://www.isepankur.ee
                      info@isepankur.ee

                      Kommentaar


                        #12
                        Originally posted by jollu


                        Päris tund ei olnud, aga peale mure lahendamist, ma jäin lihtsalt sinna peldiku nurka magama. ärkasin siis kui miski kurikael ukse taga lammutama hakkas... miski nässakas ajakirjanik oli ta....
                        Ha-ha-ha-haaa, seda magamise juttu võid rääkida oma vanaema kassile. Miks põrgu päralt peaks keegi magama jääma kõige ebamugavamasse kohta bussis?

                        Koski esikust saan veel kuidagi aru , aga bussi vets?

                        Kommentaar


                          #13
                          Noo,eks tegelikult ole ju isegi igapool magatud...Ja am süüdistan selles vaid seda vedelat asja mida kohati liialt agaralt manustatakse...Olen maganud näiteks Lasnamäel trepikojas lips ees ja pintsak seljas....Funny ha?

                          Kommentaar


                            #14
                            No olgu selle vedeliku manustamisega kuidas on aga ....teie magamiskohtadele pole mul isiklikult kyll midagi vastu panna:P

                            Kommentaar


                              #15
                              Originally posted by tremboni
                              Olen maganud näiteks Lasnamäel trepikojas lips ees ja pintsak seljas....Funny ha?
                              ja hommikul oli peedist tagumik kange
                              May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                              Kommentaar

                              Working...
                              X