320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Sponsorlus eesti jalgpallis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #91
    Algselt postitas cabron Vaata postitust
    ütleme, et mu ettevõttel on cashi üle ja sooviks mõnda tiimi toetama asuda.
    mis ma sissepandud rah eest vastu saan? exposure särgilogo näol? mida veel?
    Mitte midagi ei saa...

    150-300 pealtvaatajat, 150 laiki fessaris ning 700-1000 telekavaatajat, kui su mängu kannab eteveekaks...
    telli parem otsepostitused postkastidesse või telemarketing...

    Kommentaar


      #92
      Kõige parem on see raha kuuglile ja fesarile anda
      I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

      Kommentaar


        #93
        Algselt postitas Ratnikov Vaata postitust
        Mitte midagi ei saa...
        Mõttetu ärplemine, ma ütleks sellise lause kohta otsesõnu. Jah, see kõik eeldab muidugi toimivat kogukonda, mida kuskil väiksemas linnas on kahtlemata kergem luua, Tallinnas on ilmselt üsna keeruline sponsoritega mingit meie-sidet tekitada erinevalt näiteks Viljandist või Kuressaarest. Ma konkreetsetesse firmanimedega näidetesse siin avalikus postituses ei läheks, aga need on meie liigast faktiliselt olemas, kus toetaja kinnitusel input toodab tulu ja mainekasu. Nipsust midagi ei tule ja miljoneid sealt mõistagi ei kuku ehk kui klubile lihtsalt rahapakk visata ja loota kolm kuud hiljem kolm korda suuremat pakki tagasi saada, siis see ilmselgelt ei toida. Aga see toetus tuleb lihtsalt targalt koostöös klubiga välja mängida ja kinnistada, Tofoa neid võimalikke variante eespool juba loetles väga hästi. Siis on täiesti võimalik vastu ka saada.
        armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

        Kommentaar


          #94
          Ma ei tea kas keegi kunagi kokku arvutanud on, mitu artiklit (sh galeriid) Eesti klubivutist aastas tehakse. Pakun, et see number ületab ülejäänud alad mitmekordselt. Teiseks pole ükski teine spordiala minutite poolest nii palju otseetris kui klubivutt. Ja siia juurde tõesti ka staadionikülastused, mis on tänu kogukonnajuhtide projektile ka vaikselt jälle tõusuteele pööranud. Ja kui nendest argumentidest veel ei piisa, siis lõpuks aitad sa üles ehitada midagi, mis ligi 80 aastat tagasi vägivaldselt ära hävitati. Midagi, mida oma riigilipu säilitanud riikidel on nii nii palju, aga meil veel vähe - jalgpallikultuuri. Mine tea, kui su tugi on stabiilne ja jalgpallijumalad armulised, siis ühel päeval näevad su logo särgil tuhandete asemel miljonid. Tele2-ga sel aastal vist nõnna läks.

          Kommentaar


            #95
            Sekundeerin kahele eelkirjutajale. Kui Vints rõhub pragmaatilistele detailidele ja Myrgel emotsionaalsetele, siis õigus on mõlemal. Kas kogemata või teadlikult, aga Vints tõi Viljandi oma postituses esile tegelikult faktipõhiselt.

            Meil on mitu sponsorit, kes on klubiga juba mitu aastat ning kes on otsesõnu kinnitanud, et üks nende toetuse (ja selle püsimise) põhjusi on see, et nad teenivad läbi oma toetuse otsest tulu. Nimeliselt võib suurematest välja tuua näiteks Rademari spordikaupluste keti kohaliku osakonna ning kohaliku autorutu ühe suurema tegija LX Motorsi.

            Rademar on Tuleviku treening- ja mänguvarustuse ametlik müüja ning selle osakonna müüginumbrid on aasta-aastalt tõusuteel. Lisaks teeme Rademariga tõhusat turunduslikku koostööd ning seda nii moodustel, mida saab selgelt mõõta (flaierikampaaniate return rate, kliendikaartide omanike ringi laienemine ning nende kaartidega tehtud ostud jne; neid mooduseid on veel) kui üldisemal mainetasandil. Lisaks tuli klubipoolse algatusena Rademari ja Marati koostöö, mille tulemusena saab ainult Rademari poest osta Tuleviku vabaajarõivaste seeriat (dressid, särgid, capid), mis on väga popid ja ostetavad.
            Just viimane kodumäng Paidega oli Rademari mängupäev, juba kolmandat aastat järjest. Sellised pikaajalised suhted ei tule tühja koha pealt.

            LX Motors on Lõuna- ja Kesk-Eesti suurim Honda autode ja aiatehnika müügiesindus. Klubi on nad toetanud juba pikki aastaid, veelgi pikemalt, kui Rademar. Proovisin praegu mõttes kokku lugeda jalgpallikogukonna inimesi, kes on LX Motorsist viimase paari aasta jooksul auto ostnud (lisaks kahel autole, mis on klubile tasuta kasutada antud), ning minu enda kõrval tuli kuus nime kohe meelde (nii mängijaid, fänne kui lapsevanemaid), aga tegelikult on neid selgelt rohkem. LX-i inimesed on samuti otsesõnu öelnud, et koostöö jalgpalliklubiga kajastub selgelt nende müüginumbrites ning klubi sissetöötanud turunduskanalid, millele neil on ligipääs, on nende jaoks Viljandis ühed efektiivsemad kanalid üldse.
            Mina ise plaanin sügisel juba teise auto soetamist LX-i salongist. 25. augustil korraldame siin kogu linna perepäeva, mille peatoetajaks LX Motors on. Jällegi, sellised suhted ei tule tühja koha pealt.

            Peasponsoriks tuli meil algava hooaja eel Espak Viljandi. See on pikem jutt, miks ja kuidas ja millise pingutuse järel, aga alguse saanud kolmeaastase koostöö üldjooned lähtuvad sisuliselt samuti eelkirjutatust.

            Jah, Vintsul võib olla õigus, kui ta ütleb, et väikeses kohas on selliseid suhteid lihtsam realiseerida. Samas on väikeses kohas ka kordades vähem raha, millele on suurlinnaga võrreldes kordades rohkem tahtjaid (sest kasvõi toetust soovivate spordialade loetelu on sama, mis suurlinnas). Seetõttu tulevad väikeses linnas selliselt püsivad sponsorsuhted kätte kohati vaata-et raskemaltki, kui nt Tallinnas. Blingi siin ju ka pole, kaotused on pigem argipäev kui haruldus, tuhandene publikuarv on siiani veel helesinine unistus jne.

            Kõik on tehtav. Vähem põhjendamatut pessimismi on vaja. Simples.

            Kommentaar


              #96
              Hea postitus Marek_T! Kui pole raske, siis mis on need suurusjärgud millega rahaliselt toetatakse? Tihtipeale toetajal ja toetajal on vahe. Päris paljud sponsorid on tegelikult koostööpartnerid, kes rahaliselt ei toeta, aga annavad siis kas tasuta või pool muidu oma teenust klubile. Ala toitlustus, masinapark, vormid, pallid, jne. Need otse mõõdetavad näited on 5+, näitab et tehtav töö on läbimõeldud ning kasulik mõlemale poolele kui leida õige nurk ja seda ka nii vaadelda.

              Kommentaar


                #97
                Algselt postitas Silver Vaata postitust
                Hea postitus Marek_T! Kui pole raske, siis mis on need suurusjärgud millega rahaliselt toetatakse? Tihtipeale toetajal ja toetajal on vahe. Päris paljud sponsorid on tegelikult koostööpartnerid, kes rahaliselt ei toeta, aga annavad siis kas tasuta või pool muidu oma teenust klubile. Ala toitlustus, masinapark, vormid, pallid, jne. Need otse mõõdetavad näited on 5+, näitab et tehtav töö on läbimõeldud ning kasulik mõlemale poolele kui leida õige nurk ja seda ka nii vaadelda.
                Peasponsori panus on rahaline. Pealinnaklubidega võrreldes mõistagi väiksem, aga Viljandis mõistes väga, väga korralik viiekohaline (ühe aasta kohta, leping on kolmeks aastaks). Täpset summat kahjuks siin välja öelda ei saa.

                Nii Rademari kui LX-i puhul on tegemist raha ja toodete-teenuste komboga, mille rahaline väärtus küündib samuti viiekohaliseni aastas. Selline koostöö on Tuleviku sarnase mikroklubi jaoks üli-üliväärtuslik, sest iga toode või teenus, mis tuleb klubile sponsorilt tasuta, vabastab eelarvest koheselt sellesama toote või teenuse jaoks reserveeritud rea.

                Meil on lisaks väga-väga suur hulk väiketoetajaid, eranditult kõik kohalikud tegijad, kes panustavad jõukohaste summadega, aga samuti ka teenuste ja toodetega. Värskeimaks näiteks käimasoleva hooaja sellisest koostööst on aiamajade tootja Baltic House Production, kes pöördus toetussooviga klubi poole ise, püstitas klubile kunstmuruväljakule treenerite- ja varustusemaja ning linnastaadionile kassa/fännipoekese. Nende sooviks oli kasutada meie turunduskanaleid (sotsiaalmeedia, video- ja muu meedia) ning toetada lisaks rahaliselt üht noortevõistkonda (valituks sai edukalt esinev U-17 sats, kes kannab vormil Baltic House logo).

                Lugesin praegu kokku: Tulevikul on kokku 27 püsivat sponsorit, toetajat ja koostööpartnerit. Neist ainus mittekohalik on Rademar, sedagi tinglikult, sest kogu koostöö käib läbi keti kohaliku osakonna. Espak on 100% Viljandi põhine, ehkki kuulub suurde Espak Gruppi.

                Ilma nende toetajateta klubi ei eksisteeriks. Lihtne tõde.

                Kommentaar


                  #98
                  Sponsorite teemal oleks loogiliselt võttes väga abiks mingi Balti liiga laadne asi, kus mängudest oleks ülekanded näiteks TVPlays, kes näitaks korraga mänge kõigis Balti riikides korraga. Sellisel juhul oleks hea argument sponsorite leidmiseks just nende firmade seast kes tegutsevad kogu Balti turul. Jah, meil on hetkel negatiivne kogemus sellise liigaga, kuid usun et targemalt läbi mõeldes oleks asjal vägagi jumet
                  Catalunya is not Spain!

                  Kommentaar


                    #99
                    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                    Sponsorite teemal oleks loogiliselt võttes väga abiks mingi Balti liiga laadne asi, kus mängudest oleks ülekanded näiteks TVPlays, kes näitaks korraga mänge kõigis Balti riikides korraga. Sellisel juhul oleks hea argument sponsorite leidmiseks just nende firmade seast kes tegutsevad kogu Balti turul. Jah, meil on hetkel negatiivne kogemus sellise liigaga, kuid usun et targemalt läbi mõeldes oleks asjal vägagi jumet
                    Praeguse liigaformaadi puhul ei mahuta Balti liigat hetkel mitte kuidagi kalendrisse.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas rallikas Vaata postitust
                      Praeguse liigaformaadi puhul ei mahuta Balti liigat hetkel mitte kuidagi kalendrisse.
                      Arusaadavalt puuduks mõte dubleerida liigasid. Ehk asi peaks nii olema korraldatud, et Premium liiga olekski üks osa Balti liigast. Mis nüüd motiveeriks näiteks Läti-Leedu klubide vastu maksimumiga samuti minema mängima on juba mõttekoht.. on selleks mingi väga korralik rahaline võidupreemia või miskit muud..see ongi see tark läbimõtlemine, kus kõik 3 alaliitu peaksid oma ajud kokku panema
                      Catalunya is not Spain!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                        Arusaadavalt puuduks mõte dubleerida liigasid. Ehk asi peaks nii olema korraldatud, et Premium liiga olekski üks osa Balti liigast. Mis nüüd motiveeriks näiteks Läti-Leedu klubide vastu maksimumiga samuti minema mängima on juba mõttekoht.. on selleks mingi väga korralik rahaline võidupreemia või miskit muud..see ongi see tark läbimõtlemine, kus kõik 3 alaliitu peaksid oma ajud kokku panema
                        Kui meie liiga oleks osa Balti liigast, siis jätaks see Balti klubidele 3 meistrite ja 9 euroopa liiga koha asemel ainult 1meistrite liiga ja 3 euroopa liiga kohta. Balti liigal oleks vanal moel mõtet olnud, kui see oleks taganud eurokoha, aga UEFA sellega ei nõustunud. Lisakoht eurosarjas oleks ainus motivaator.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Vask Vaata postitust
                          Kui meie liiga oleks osa Balti liigast, siis jätaks see Balti klubidele 3 meistrite ja 9 euroopa liiga koha asemel ainult 1meistrite liiga ja 3 euroopa liiga kohta. Balti liigal oleks vanal moel mõtet olnud, kui see oleks taganud eurokoha, aga UEFA sellega ei nõustunud. Lisakoht eurosarjas oleks ainus motivaator.
                          ma siiski arvan et ka väga korralik, a la miljoniline võidupreemia, oleks samuti lisamotivaator. võib olla isegi väiksem summa. loogiliselt võttes peaks võidupreemia olema vähemalt samasuur kui euroliigas mängides teeniks.
                          Catalunya is not Spain!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas vincent Vaata postitust
                            Mõttetu ärplemine, ma ütleks sellise lause kohta otsesõnu. Jah, see kõik eeldab muidugi toimivat kogukonda, mida kuskil väiksemas linnas on kahtlemata kergem luua, Tallinnas on ilmselt üsna keeruline sponsoritega mingit meie-sidet tekitada erinevalt näiteks Viljandist või Kuressaarest. Ma konkreetsetesse firmanimedega näidetesse siin avalikus postituses ei läheks, aga need on meie liigast faktiliselt olemas, kus toetaja kinnitusel input toodab tulu ja mainekasu. Nipsust midagi ei tule ja miljoneid sealt mõistagi ei kuku ehk kui klubile lihtsalt rahapakk visata ja loota kolm kuud hiljem kolm korda suuremat pakki tagasi saada, siis see ilmselgelt ei toida. Aga see toetus tuleb lihtsalt targalt koostöös klubiga välja mängida ja kinnistada, Tofoa neid võimalikke variante eespool juba loetles väga hästi. Siis on täiesti võimalik vastu ka saada.
                            Miks kohe ärplemine?

                            Lihtsalt ma mõtlen natuke teistmoodi. Miks Eesti mõistes pole klubidel suurtoetajaid? ALC? Telia? Elisa? Rimi? Prisma? Selver? Tallink? SEB? Swedbank? jt

                            Kindlasti, koondist ja liigat mõned eelnimetatust on toetanud või toetamas.
                            Kus on Bauhof? DSV? Itella? mai tea kes veel?
                            Kes on Levadia pearahastaja? Tallinna Paide LM'i? Miks meie topklubide peamiseks probleemiks - kas saame eurorahasid ja kui palju? Miks Eesti jalka aastaks 2023 kusagil Andorra tasemel (sry, ma tõesti ei usu, et nagu fööniksid tuleme, võidame jne)?
                            Ok, jutt sellest, et klubil on 27 rahastajat on tõesti wow! Kiitus ja au Viljandile, kel on selline kaader nagu Marek_T olemas.
                            Aga teised? Ma natukene siiski kahtlustan, et asi pole nii roosiline jne. On näiteid, et saadetakse laiali hulganisti kirju, kus palutakse nn sponsorlust - a la - noor ja andekas jalgpallimaadluseheitja otsib sugardaddy't. Tänutasuks soe käepigistus ja logo võistlusvormil.
                            Ma olen zb mingi IT-ettevõte, kes küll on Eestis tegutsemas, aga kliendid mujal jne. Ok, jah, pole liha- ega metsatööstus, mis on kohalikele suunatud.
                            Kuna nn spordiklubid/sportlased ei oska meediatega suhelda (palju neid unique jälgijaid kokku on - Haapsalu või Rakvere linna jagu?) - siis tekib küsimus - aga mis kajastus võib tullagi? Mida mina saan kui ma toetan JK'd X mingisuguse summaga?
                            Kui palju inimesi sellest saab teada jne? Vastus on selline, et paraku pole Eestis veel seda kultuuri, et jalgpall on äri ja müüb reklaami nagu mai tea - noh mingi Real või MU. Sorry, meil igasugune raha paigutamine on puhas metseenitegevus. Paremal juhul - soe käepigistus.

                            Brändi arendamise mõttes on Eest jalgpall ikkagi täitsa... Sorry, aga ei näe mingit huvitavat reklaamikampaaniat vms - ok, kui just pole tegemist mingi järjekordse panustamiskontori reklaamiga - siis EE sport igasuguste pärakute ja kosja-vasjate näol väljas olemas.

                            Ja mis edasi?

                            Kommentaar


                              Mis te arvate, et palju seda Balti liigat omal ajal vaadati? Suurel ettevõttel ei ole mingit mõtet toetada, kui vaadata lihtsalt numbreid. Ma ei kujuta ette, et reklaamieuro vs kliendikontaktid kaaluksid üles suvalist lehereklaami või FB suunatud reklaami ostmist. Väike kogukond muidugi aitab kaasa, kuna seal on klubil "meie" tunne fännidega rohkem. Aga kui Õhtuleht ostaks logo mingi Levadia särgile, siis see oleks ilmselt juba eos kahjumlik.

                              Olen puhkusel, reklaamiosakonnalt ei küsinud.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Mis te arvate, et palju seda Balti liigat omal ajal vaadati? Suurel ettevõttel ei ole mingit mõtet toetada, kui vaadata lihtsalt numbreid. Ma ei kujuta ette, et reklaamieuro vs kliendikontaktid kaaluksid üles suvalist lehereklaami või FB suunatud reklaami ostmist. Väike kogukond muidugi aitab kaasa, kuna seal on klubil "meie" tunne fännidega rohkem. Aga kui Õhtuleht ostaks logo mingi Levadia särgile, siis see oleks ilmselt juba eos kahjumlik.

                                Olen puhkusel, reklaamiosakonnalt ei küsinud.
                                seda tahtsingi öelda, et sisuliselt meie metseensus põhinebki konkreetse harukontori konkreetse juhi sotsiaalsel vastutustundlikkusel või isiklikul kirel konkreetse ala vastu.
                                Eesti jalgpall on paraku selline ala, mis pakub huvi vaid tõelistele "support your local" armastajaile. Sama keiss muideks Walesi kohalikus liigas (selles, kust UEFA sarjadesse nende klubid tulevad mitte Swansea, Wrexham ega Cardiff).
                                Kui näiteks OÜ A B linna harukontori juht omab 3000 emakontori poolt lubatud sponsoriraha, siis 90% valib ta just endale meelepärase spordiala, kui see juht saab kinga või ametikõrgenduse ja tema asemele tuleb teine inimene, kes antud spordiala vastu külm, sest armastab iluuuisutamist vms siis hakkabki OÜ A B linna harukontor antud piirkonnas iluuisatajaid toetama.
                                Lisaks sellele metseensus Eesti jalkas on alati selline olnud, et kui suur(nime)sponsor, siis selle kadumisel kaob ka klubi - Sadam, TVMK, Infonet...

                                Kommentaar

                                Working...
                                X