320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Inglise kohtunikud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Minu jaoks on VAR kohati frustreeriv, kohati veniv, aga üldiselt on asi parem ja õiglasem. Täislampi tulevaid ja mängumuutvaid kohtuniku prohmakaid on vähemaks võetud. Karistusalas daivimisi on vähemaks jäänud, kontaktide ülemängimisi on tunnetuslikult ka vähemaks jäänud, kuna päris Rivaldo tegemise eest enam vastasele punast ei saa.
    Muidugi oleks nüüd vaja selgeks rääkida, et mis on/olid "täislampi tulevaid ja mängumuutvaid kohtuniku prohmakaid" - aga kuna see on vaataja jaoks suuresti tunnetuse küsimus, siis... ma julgen väita, et antud kategooriasse minevaid prohmakaid on olnud väga vähe.

    Julgeks öelda, et karistusalas sukeldumist (kohtuniku petmist) on pigem näiliselt vähemaks jäänud. Silma on jäänud, et iga hinnaga on vaja mingi puude saada, siis kohtunik annab kergekäelisemalt pendla, sest VAR ju kontrollib... aga VAR ei lükka seda ümber, sest puude oli ju.
    Üldist teatrit on jäänud vähemaks, kuid pigem võiks öelda, et teatri kvaliteet ja suund on muutunud.
    Aga eks aeg näita, sest mõni mängija (nt Mane, Salah) ajab mind kohati segadusse - vahepeal teeb seda "iga hinnaga vaja puude saada" ning järgmisel hetkel osaleb kaklusklubi katsetel.

    "Parem" ja "õiglasem" ei võta inimestelt ära ebaõilguse tunnet.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust

      "Parem" ja "õiglasem" ei võta inimestelt ära ebaõilguse tunnet.
      Kui jalgpalli vaadatakse toetaja seisukohalt, siis jäävad nad alati pahaseks. Seal puudub ratsionaalsus, prillid on vahel nii tugevad ees, et jalg ees põlve tulek on "väike riive" jne. Lihtsalt neutraalse vaataja jaoks, kelleks ma end suures plaanis loen ehk selliseks, kes unustab järgmiseks päevaks eelmisel päeval nähtud mängu juba ära, on sellist mängu ajal "minge putsi, ma enam ei vaata"-hetki vähemaks jäänud. See on suhteliselt tunnetuslik näide ja statistikat teinud pole, aga selliseid tõsiselt südame pahaks ajavaid valeotsusi oli varasemalt ikka pidevalt, äkki ise tuimemaks muutunud, ei tea.

      Kommentaar


        Otse punane see ei olnud. Sellele võin alla kirjutada. Aga kindel kollane küll.

        Selles mõttes on paradoksaalne olukord - VAR küll ei sekku II kollase andmisese, aga antud juhul oli VAR nii või naa sekkunud, et värava eelne olukord üle vaadata. Ja hinnang oli, et löök näkku leidis aset.
        Seega vaadati ju ikka sama olukorda enivei ? Miks siis vaatamata sellele ainult osaliselt reageeriti?

        Mitte, et see mängu tulemust oleks mõjutanud. Džozee all oleks ka 8 mehe vastu mängides ikka lõpuks edu käest antud, seega nagu väga pahaseks ei teinud ka, et olukord nii lahendati. Veidi segadusse ajas siiski

        Kommentaar


          Nüüd muidugi tehti küll "midavittu otsus". Wet Brom ja Diagne värav. Plastic leiab lingi.

          Kommentaar


            Põhjendus on ka geniaalne. Kuna teine suur must mees varjas teise suure musta mehe ära, siis kaameranurga tõttu ei saanud joont tõmmata ja siis jäi kehtima abikohtuniku tõstetud suluseisulipp.

            Nüüd on küll selline "lähen full linnukaks"-hetk käes.

            Kommentaar


              ikka aitan. võix muidugi osata redditist kasutada, u 20 sek vaev!

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                ikka aitan. võix muidugi osata redditist kasutada, u 20 sek vaev!
                Ma mobiilist ei viitsind :$

                Kommentaar


                  Siin peab ikka löpuks robot otsustama ja geniaalsed joonestajad puhkusele saatma
                  “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                  Kommentaar


                    Var pole süüdi vaid ebakompetentsete gäng kes mänge vilistab.
                    Je suis Nasfal

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                      Var pole süüdi vaid ebakompetentsete gäng kes mänge vilistab.
                      See on tore jah, et nagu ütled naisele "ära korista, homme tuleb koristaja", siis üritab ikka näidata, et ta on ikka päris naine ja koristab. Samamoodi on mingid lipuga Pavlik Morozovid, kellele öeldakse, et ära tõsta kaheldavas olukorras lippu, lase olukord lõpuni ja siis VAR vaatab, aga ikka on lipp püsti, et saada pärast nagu kutsikas küpsist, et, näe, suudad ka ise jalga tõsta!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Lihtsalt neutraalse vaataja jaoks, kelleks ma end suures plaanis loen ehk selliseks, kes unustab järgmiseks päevaks eelmisel päeval nähtud mängu juba ära, on sellist mängu ajal "minge putsi, ma enam ei vaata"-hetki vähemaks jäänud.
                        Ja kuidas täna on lood?

                        Aga mul on just vastupidi ning vaatan nüüd jalgpalli pigem harva. Ja ma isegi ei saada kedagi väga kuhugi - lihtsalt pole isu.
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                          Ja kuidas täna on lood?

                          Aga mul on just vastupidi ning vaatan nüüd jalgpalli pigem harva. Ja ma isegi ei saada kedagi väga kuhugi - lihtsalt pole isu.
                          Lood on samad, et selliseid fullon linnuka hetki on korra kaks hooajast. Enne oli iga voor praktiliselt. Aga täiesti arusaamatu jama.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Lood on samad, et selliseid fullon linnuka hetki on korra kaks hooajast. Enne oli iga voor praktiliselt. Aga täiesti arusaamatu jama.
                            Eks see dafuq-emotsioon sõltu lähtepositsioonist. Sinu ja minu arusaamine mängust on erinevad. Nagu on ka seda mängijal ja kohtunikul, mängijal ja treeneril, mängijal ja kommentaatoril, kommentaatoril ja pealtvaatajal jne.
                            Ma pakun, et kui teostada mõni uurimus, siis pigem on treenerid, mängijad, pealtvaatajad (staadionil) VARi kasulikkuse/vajalikkuse osas meelt muutnud.
                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                              Ma pakun, et kui teostada mõni uurimus, siis pigem on treenerid, mängijad, pealtvaatajad (staadionil) VARi kasulikkuse/vajalikkuse osas meelt muutnud.
                              Oleneb vist riigist? See VARi-hala on väga britisaarte teema, sest Itaalias, Saksamaa, Hispaanias sellist meedia, fännide ega ajakirjanike jauru pole. Sellele premmist kirjutajad ise ka tähelepanu pööranud, Dale Johnson näiteks:
                              Let's take this example from the weekend. Handball penalty given by the VAR against Philip Mwene of Mainz vs. Cologne. It's almost identical Ryan Bertrand against Wolves. In England, the Bertrand call was a scandal. In Germany, it's not even mentioned.
                              Iseenesest huvitav fenomen, millest ma aru ei saagi. Premm muidugi keeras VARi ise perse esimesel hooajal, mis keeras fännid nende vastu, aga loogiliselt võttes peaks seal veel midagi taga olema.

                              Kommentaar


                                Toetun endiselt Michael Oliverile, kes ütles midagi sellist, et kui VAR ära kaotataks, siis saadaks aru, et asi oli parem. Ehk emotsiooni pealt muidugi jauratakse, et kuidas kunagi oli kõik lillepidu ja väravaid sai kohe tähistada ja puha. Aga, noh, kui naljamehed ei suuda praegu viie mehe ja kaameratega praegu järjepidevat joont ja loogilisi otsuseid teha, siis nende otsuste hulk muutub kolme mehe ja ilma kaamerateta veel eriti kõrgeks.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X