320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Inglise kohtunikud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Hahahahaaa... kui Manele anti Arsenaliga mängus 3 minutil kollane, siis olid enamus siin eile-täna sõna võtvad vennad nagu kuldid rukkis.

    Hetkel on aga seakisa taevani
    Keep going!
    Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

    Kommentaar


      Sõid tähestiku suppi?
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        Selle penalti eest Fulhami vastu võib vist küll kohtunikke tänada. Mis asi see oli

        Kommentaar


          Algselt postitas Rein Vaata postitust
          Hahahahaaa... kui Manele anti Arsenaliga mängus 3 minutil kollane, siis olid enamus siin eile-täna sõna võtvad vennad nagu kuldid rukkis.

          Hetkel on aga seakisa taevani
          Keep going!
          Jah, käega eest lükkamine vs karjääri lõpetav tackling. Tundub tõesti võrreldav olukord.
          Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
          Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

          Kommentaar


            Algselt postitas COYI Vaata postitust
            Just selliste matšide pärast nagu eilne olen väga konservatiivne jalkareeglite muutmise osas. VAR, FFP jm bullshit ei tee jalkat paremaks vaid lõhuvad toimivat mängu. Mõni hooaeg tagasi oleks Pickford rahulikult punase saanud ja kogu lugu. Need juuksekarva lõhkiajamise sulud on sama jaburad.
            Minu silmis oli see selge kaardi vääriline viga aga see jutt, et VAR keelas punase kaardi andmise on ka lapselalin. Kui kohtunik ei andnud kaarti jääb see tema südametunnistusele. Suluseisudega on nii, et kas on sulg või ei ole. Mingit vahepealset varianti, et nagu sulg oli väike ja pigistame silma kinni ei saa olla.

            Kommentaar


              Algselt postitas COYI Vaata postitust
              Just selliste matšide pärast nagu eilne olen väga konservatiivne jalkareeglite muutmise osas. VAR, FFP jm bullshit ei tee jalkat paremaks vaid lõhuvad toimivat mängu. Mõni hooaeg tagasi oleks Pickford rahulikult punase saanud ja kogu lugu. Need juuksekarva lõhkiajamise sulud on sama jaburad.
              Et parem on siis lasta sulust väravaid lüüa? Neid mänge "mille pärast VARi vaja on" on ikka kõvasti rohkem ette lugeda, kui selliseid brainfarte, mis eile toimus.

              Kommentaar


                See on muidugi äge loogika, et vanasti nägid kohtunikud kõiki vigu, suluseise ja daive, aga nüüd VARi pärast jäävad punased andmata ja daivid nägemata, mistap hirmsasti tahaks seda eelmist aega tagasi. Sesmõttes VAR tuli ikka seetõttu, et kohtunikud olid pasad ja lasid nii palju sitta läbi, et jalgpalli oli raske vaadata. Nüüd on mured rohkem sellised "videokohtunik tegi õige otsuse, aga kas peaks ikka need sulud ära lugema". Progress selles osas on tohutu. Näiteks on daivimine vutist sisuliselt ärakadunud, mis on päris suur võit.

                Kõik see muu "mängutempo on all" ja "väravaid ei saa enam tähistada" on muidugi reaalsem mure, millest ma saan aru. Ma personaalselt nõus pole, aga see on tõepoolest vaidluse ja jauramise koht. Aga üldiselt tundub, et jalksifännidel on ikka rets lühimälu, sest olukord kohtunikega oli ju igas suurliigas päris perses.

                Kommentaar


                  Tolles liigas siin on ka paremaks läinud?
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    "mane ei saanud eelist ju, fakk varrr!!!!" Kui väravat vaja, siis unustame reeglid käbe ära :'D

                    Muidu saan vingumisest aru, aga suluseisu reegel võiks ju arusaadav olla juba, sulg on sulg, olgu see 5m või 0.5 mm.

                    Pickfordile punase mitte andmine on typical premi kohtuniku tase, miks üllatute?

                    Tähistamise jutt on ka täielik bs. Just Saab rohkem emotsiooni mis on awesome. Meeskond lööb värava, mõlemal poolel emotsioonid. Var muudab otsust, varem nutumaik, nüüd tähistamine jne
                    Je suis Nasfal

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                      Tolles liigas siin on ka paremaks läinud?
                      Pole igapäevane premmi jälgija, et sesplaanis vale mees sõna võtma. Aga eks ta üldjoontes oleneb ju kõik sellest, et mida Sa väärtustad. Kui Sulle meeldib, et karjuv ebaõiglus (daivitud penaltid, räigest sulust väravad jne) on mängust kadunud, siis on asi vaieldamatult paremaks läinud. Muul juhul on asi maitses. Aga üldiselt on britid (ja nende klubide fännid) oma VARi-vastasuses muidugi nii retside silmaklappidega, et otsitakse ainult paska ja oodatakse mingit täielikku ideaalsust, mis on nagunii võimatu.

                      Üldiselt mu poolest võiks premm VARist loobuda küll, kui fännid selle vastu on. Miks mitte. Aga igalpool ja ka siin levivat "vanasti oli kõik megahästi" juttu on naljakas lugeda, sest ei olnud. Absoluutselt ei olnud. Ma lihtsalt personaalselt ei saa aru, et mis selles jalgpallis nii ägedat oli, kus reaalselt tulemusi otsustasid daivimised, väga-väga valed suluseisuolukorrad ja kõik see muu pask, mis enne VARi oli.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Et parem on siis lasta sulust väravaid lüüa? Neid mänge "mille pärast VARi vaja on" on ikka kõvasti rohkem ette lugeda, kui selliseid brainfarte, mis eile toimus.
                        Ei ütlegi, et VAR on tingimata halb asi. Kindlasti see aitab parandada kohtunike selgeid eksimusi. Aga mismoodi seda Inglismaal juba teist hooaega rakendatakse, paneb kahe käega peast kinni haarama. Kui VAR on olemas, siis võiks tähtsad ja mängumuutvad otsused vähemalt õigesti vilistada. Hetkel on videokohtunike tase nii kohutav, et kui oled sulus, siis võid teise mängija jala kasvõi pooleks murda, mingit karistust ei järgne. Selle asemel vaatame mitu minutit VAR-i, et kas ikka oli millimeeter sulus või ei...

                        See, kas sulg on sulg või kuidas neid jooni tõmmata, on teine teema, aga samas oli ju jutt, et vaadatakse üle ainult selged kohtuniku eksimused, mitte ei panda mäng seisma, et mängida perfektsionisti ja siis saab jälle pärast mänge rääkida stuudiotes enamus aja VAR-ist, mitte mängust endast. Fookus on valel asjal. Aga olgu, see on subjektiivne. Videokohtunike taoline saamatus on aga lubamatu.

                        Järjekordne näide (vähemalt ei olnud legbreaking challenge):

                        Kommentaar


                          Algselt postitas eika Vaata postitust
                          Pole igapäevane premmi jälgija, et sesplaanis vale mees sõna võtma. Aga eks ta üldjoontes oleneb ju kõik sellest, et mida Sa väärtustad. Kui Sulle meeldib, et karjuv ebaõiglus (daivitud penaltid, räigest sulust väravad jne) on mängust kadunud, siis on asi vaieldamatult paremaks läinud. Muul juhul on asi maitses. Aga üldiselt on britid (ja nende klubide fännid) oma VARi-vastasuses muidugi nii retside silmaklappidega, et otsitakse ainult paska ja oodatakse mingit täielikku ideaalsust, mis on nagunii võimatu.

                          Üldiselt mu poolest võiks premm VARist loobuda küll, kui fännid selle vastu on. Miks mitte. Aga igalpool ja ka siin levivat "vanasti oli kõik megahästi" juttu on naljakas lugeda, sest ei olnud. Absoluutselt ei olnud. Ma lihtsalt personaalselt ei saa aru, et mis selles jalgpallis nii ägedat oli, kus reaalselt tulemusi otsustasid daivimised, väga-väga valed suluseisuolukorrad ja kõik see muu pask, mis enne VARi oli.
                          Tegelikult me ju räägime (räigest sulust väravad, daivitud penaltid jne) ikka ja jälle kohtunike kehvast tasemest, mida VAR lihtsalt veelgi enam toob esile.
                          EPLi puhul on siin VARi peamine (võib olla ka ainus) positiivne sisend... samas, see oli ennem teada ja imelik on sellest isegi praegu rääkida.

                          Ma arvan, et VARi asemel on (olnuks) lisaks mitmekordsele palgatõusule, kohtunikele vaja nägemise (oskus vaadata) ja reaktsiooni kiiruse parendamise trenni.
                          Ma olen päris kindel, et kui panna antud teemaga seoses testis kõrvuti keskvälja (mängujuhid) pallurid ja kohtunikud, siis saaksid viimased sellest palju abi, kasu.
                          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                            Tegelikult me ju räägime (räigest sulust väravad, daivitud penaltid jne) ikka ja jälle kohtunike kehvast tasemest, mida VAR lihtsalt veelgi enam toob esile.
                            EPLi puhul on siin VARi peamine (võib olla ka ainus) positiivne sisend... samas, see oli ennem teada ja imelik on sellest isegi praegu rääkida.
                            Vaadake, Inglismaal on kohtunikud nagu pühad lehmad Indias, puutumatud. Kohtunik vilistab ja tema otsus on lõplik või siis veel lõplikum (kollane > punaseks ntx). Mängijad, treenerid, omanikud ei tohi neid otsuseid avalikult kommenteerida, sest siis tuleb kuri FA ja väänab karistuse. Kohtunikud ei pea enda otsust põhjendama avalikult. Kellelegi nad ilmselt põhjendavad, aga see info ei ole avalik. Karistusi järgneb sittade otsuste eest üliharva. Nii kaua kui selline attitude ei muutu ei lähe ka mitte midagi paremaks.

                            Vähim mida saaks siin ehk teha on see, et kui mängus juhtub intsident, mis lõppeb vähemalt ühe mängija vigastusega, siis see olukord vaadatakse peale mängu üle. Kui see oli reaalselt ka punast/kollast väärt siis saab takkajärgi ka karistusi jagada. Aga seda ilmselt ei juhtu veel niipea.

                            Kommentaar


                              Inglismaa jalgpallimeistrivõistluste laupäevases keskses kohtumises tegid Liverpool ja Everton 2:2 viigi. Tulemusest enam pakkus kõneainet Liveprooli keskkaitsja Virgil van Dijki vigastus.


                              Pickford võib tagantjärgi saada kolme mängulise võistluskeelu

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Marduk Vaata postitust

                                Vähim mida saaks siin ehk teha on see, et kui mängus juhtub intsident, mis lõppeb vähemalt ühe mängija vigastusega, siis see olukord vaadatakse peale mängu üle. Kui see oli reaalselt ka punast/kollast väärt siis saab takkajärgi ka karistusi jagada. Aga seda ilmselt ei juhtu veel niipea.
                                Kuna pickfordi olukorda kohtunik tähele ei pannud, siis reeglite järgi tohibki tagantjärele kaarti pakkuda. Ainult punast vist, kui ei eksi.
                                Je suis Nasfal

                                Kommentaar

                                Working...
                                X