320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Inglise kohtunikud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
    Sa oled nüüd küll viimane, kes siin midagi reeglite tundmisest rääkima peaks.
    Ootaks sinult siis mõnda viidet mingile reeglile mida ma ei tea või kus olen midagi valesti öelnud, ilmselt jäängi seda ootama. Soovitan sul endal reeglid läbi lugeda.

    Siin teemas käib korduvalt läbi selline jutt mõne mitte nii teadjama poolt, et ah suluseis on mõttetu reegel, ah kle vaadake tal ainult jalg sulus, miks see ära vaja vilistada on ja siis mingeid utoopilisi pakkumisi tehtud. Jah ma tõsimeeli arvan, et suur osa foorumist ei tunne isegi reegleid.
    Je suis Nasfal

    Kommentaar


      Algselt postitas Stok
      Ma ei pea end FIFA kohtunikest paremaks, aga kui jõhker peab olema see clear and obvious viga, mille puhul VAR sekkuks? Peab vastasmängijalt jala otsast rebima või?
      Minu arusaam Inglismaal kasutatavast varrist on seni see, et väljakukohtunik on ikkagi boss, mitte varrimees. See erineb kahtlemata sellest varritamisest, mida näiteks suvel naiste mm-il tarvitati. Tervitan seda inglaste positsiooni kahel käel. Nii et vastus on, et väljakukohtunik peab tõepoolest ilmselgelt eksima, et varr sekkuks. Kui asi on kaheldav, varr ei sekku.
      Sinu interpretatsioon neist olukordadest on sügavalt subjektiivne.
      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

      Kommentaar


        Algselt postitas Stok
        Kahe käega Matipil kaelast kinni ja selili tõmmata, sel ajal kui ta üritab väravat lüüa, ei ole suva. Iga nädal jääb mõni viga vilistamata, daiv karistamata, punane tasku. /-/aga VARi algne idee oli vist ikka anda kohtunikule 28 lisasilma, et jälgida, mis karistusala puntras toimub? Miks seda siis ei kasutata? Ma ei pea end FIFA kohtunikest paremaks, aga kui jõhker peab olema see clear and obvious viga, mille puhul VAR sekkuks? Peab vastasmängijalt jala otsast rebima või?

        inglise video-abi-kohtunik sekkub vaid penaltiolukorras, aga kui väljakukohtunik ei vilista, siis pole pendlaolukord

        surnud ring
        GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
        GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
        (Seinfeld, The Pitch)

        Kommentaar


          Algselt postitas Stok
          Ma ei pea end FIFA kohtunikest paremaks, aga kui jõhker peab olema see clear and obvious viga, mille puhul VAR sekkuks? Peab vastasmängijalt jala otsast rebima või?
          Clear and obvious on vaataja silmades. Ja see mis sealt välja raalitakse on subjektiivne. Ning jätab tõlgendamisruumi.
          Ka mina sain aru, et VAR tuuakse appi kohtunikele otsuste paremaks tegemiseks. Maadlused kastis, tallad ees sisse sõitmised, divemised jne et need saaksid õiglased otsused. Kuid hetkel üritatakse siga käoga ristata, kus kui kohtunik ei näe siis ei VAR'ita ka, ja isegi kui näeb siis on peakohtunikul ikkagi õigus oma (valele) arvamusele.

          Mis suluseisu teema juures on hea on see, et see on vähemalt stabiilne olnud. Murdku nad need pixelid kasvõi pooleks, aga kui on offside siis on offside. Täiesti poogen, kas löödi värav või mitte. Bugfixid sellele süteemile tulevad lähihooaegadel (vähemalt ma arvan nii).

          Kommentaar


            Algselt postitas Stok
            Selle asemel on kogu tähelepanu fokuseeritud suluseisule
            Vaidleks sellele vastu. Suluseisu üle vingujaid tegelikult niipalju polegi ning keegi ei saa just aru sellest ülejäänust. Kui VAR ei toimi ainult inglismaal, siis peaks ju obvious olema, et asi on kohtunikes?


            Kuid hetkel üritatakse siga käoga ristata, kus kui kohtunik ei näe siis ei VAR'ita ka, ja isegi kui näeb siis on peakohtunikul ikkagi õigus oma (valele) arvamusele.

            well said.
            Je suis Nasfal

            Kommentaar


              Ma ei tea, kas sa Stok eile seda tabelikeskmike heitlust vaatasid, aga seal oli olukord, kus enne Unitedi väravat kontrasse minekul tõmbab Xhaka off the ball spurtiva Messi maha. Ma ei tea, kas kohtunik seda nägi või ei näinud, aga teoorias kui nägi, kas peale väravat on paslik kollane ka anda või pigem mitte ? Hakkas lihtsalt huvitama.

              Ja inglismaal on VAR küll ainult suluseisu fikseerimiseks,mille kohta Linnupoja nähtavasti tuleb ja ütleb, et sedagi valesti, aga vähemalt on mingi konstantsus. Ühtegi kohtuniku otsust ei muudeta, ei vaadata ümber. Eile oli selles osas küll kõik õige, lihtsalt äärekohtunik võiks natuke oma lehvitamisega ka oodata, niikuinii VAR vaatab üle ju.
              "Sometimes you look in a field and you see a cow and you think it’s a better cow than the one you’ve got in your own field. It’s a fact. But it never really works out that way." SAF

              Kommentaar


                Algselt postitas Raitsu Vaata postitust
                Ma ei tea, kas sa Stok eile seda tabelikeskmike heitlust vaatasid, aga seal oli olukord, kus enne Unitedi väravat kontrasse minekul tõmbab Xhaka off the ball spurtiva Messi maha. Ma ei tea, kas kohtunik seda nägi või ei näinud, aga teoorias kui nägi, kas peale väravat on paslik kollane ka anda või pigem mitte ? Hakkas lihtsalt huvitama.

                Ja inglismaal on VAR küll ainult suluseisu fikseerimiseks,mille kohta Linnupoja nähtavasti tuleb ja ütleb, et sedagi valesti, aga vähemalt on mingi konstantsus. Ühtegi kohtuniku otsust ei muudeta, ei vaadata ümber. Eile oli selles osas küll kõik õige, lihtsalt äärekohtunik võiks natuke oma lehvitamisega ka oodata, niikuinii VAR vaatab üle ju.
                Sulaselge kollane ju, sekund hiljem oleks ta jooksu peale söödetud palli ju kätte saanud ning äärel üksi palliga olnud?

                Edited: aa, sorri, ma mõtlesin üht teist olukorda, siis kui Chambers sai hoopis kollase.

                Eile jäi veel silma see olukord, kus ManU tegi 2 viga jutti:
                1) kõigepealt tõmmati Pepe maha, kohtunik lasi edu mängida
                2) kohe tõmmati ka söödu saaja maha Pereira poolt, siis kohtunik peatas mängu ja Pereira sai kollase.

                Kas oleks võinud ka esimesele vennale anda kollase seal?

                Kommentaar


                  Algselt postitas Nurmekas Vaata postitust
                  Sulaselge kollane ju, sekund hiljem oleks ta jooksu peale söödetud palli ju kätte saanud ning äärel üksi palliga olnud?

                  Edited: aa, sorri, ma mõtlesin üht teist olukorda, siis kui Chambers sai hoopis kollase.

                  Eile jäi veel silma see olukord, kus ManU tegi 2 viga jutti:
                  1) kõigepealt tõmmati Pepe maha, kohtunik lasi edu mängida
                  2) kohe tõmmati ka söödu saaja maha Pereira poolt, siis kohtunik peatas mängu ja Pereira sai kollase.

                  Kas oleks võinud ka esimesele vennale anda kollase seal?

                  Oleks. Aga tundus, et kohtunik hoidis oma joont mitte liiga lihtsalt kaarte jagada, neid olukordi oli veel, kus mõni teine kohtunik oleks kaardi andnud.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Stok
                    Ei.



                    Kui tõmbas maha hoolimatu veaga (reckless foul) või eriti nahaalselt (blatant), võib ikka kaardi anda. Inglased nahaalsuse eest pärast väravat pigem ei anna.
                    Vidiopilti ka

                    "Sometimes you look in a field and you see a cow and you think it’s a better cow than the one you’ve got in your own field. It’s a fact. But it never really works out that way." SAF

                    Kommentaar


                      Ilma VAR'ita poleks kohtunikud eilset Arsenali viigiväravat ära lugenud.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Raitsu Vaata postitust
                        Tegelikult ikka puhas kollase koht.

                        Kommentaar


                          Sitt kohtunik, et kollast ei andnud või, et keegi seda olukorda ei näinud. See kas hiljem lüüakse värav või kümme ei puutu asjasse, ega ta sellepärast kollast andmata ei jätaks.
                          Je suis Nasfal

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Stok
                            Seda küll. Häid kohtunikke leiab ainult Soccernetist.
                            Njah. Premium liiga jalgpallis on siit ainult Rein ja 17 paraku.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas rallikas Vaata postitust
                              Njah. Premium liiga jalgpallis on siit ainult Rein ja 17 paraku.
                              Tegelikult on ikka rohkem :P
                              Xhaka olukord on kollane 110%.
                              Läbi kollaste prillide jättis mu arust eilne kohtunik Man Ule 2 kollast andmata. Üks oli juba korra mainitud Pepe / Pereira olukord. Lisaks veel I poolajal jäi meelde kui keegi tõmbas Saka kiire rünnaku keskel maha. See samuti kollaste prillidega kollane kaart. PS! See on minu arvamus ja ei pretendeeri ülimale tõele.
                              Üldiselt Friendilt igati tip-top partii. Kõvasti üle keskmise Inglismaa vile.
                              Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Rein Vaata postitust
                                Üldiselt Friendilt igati tip-top partii. Kõvasti üle keskmise Inglismaa vile.
                                Mind veidi häiris see, et ta lasi pidevalt laadaks minna. Seda ei saa kohtunikud kuidagi kiirelt paika panna?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X