320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

III liiga põhjatsoon 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #46
    Tundub, et mõlemad satsid on trahvi ka saanud. Retro seda vaevalt maksma peab... Kas Prascelotti taktika oli taaskord vastaseid lõhkuda ja ärritada?

    Kommentaar


      #47
      Täpselt samasuguseid küsimusi Retro kohta on minulgi tekkinud. Kas see sats mitte ei ole moodustatud eesmärgil "mängime vutti ja lõbutseme"? Mis see muu ikka saaks olla, enamustel kellel tippjalgpalliga ühel pool peaks olema see just fun, või miks on vaja veel ennast kuskil tõestada ja seda nõnda, et "mina olen kõvem mees kui sina" suhtumisel. Väga lamp.

      Kommentaar


        #48
        See vastus on teile kõigile, kes te üritate jalgpallist aru saada ja seda ka mängida. Ilmselgelt ajendas mind kirjutama teatud isikute võhiklikkus + nende "suured teadmised" sellest ilusast mängust. Olles näinud oma elus nii mõndagi mängu - olin kohapeal ka R õhtusel võitlusel Castovanni ja Retro vahel - siis oskan seda ka erapoolikumalt hinnata.
        Castovanni mänguidee iseenesest on juba robustne ja vastaseid provotseeriv/lõhkuv (eks seal ole näha treeneri käekirja) + nende verbaalne väljendamine kõige suhtes, mis on nende meelest vale. Huvitav, et mängijad, kes oskavad Eaglesi meeskonnas mängida jalgpalli olid vait terve mängu, aga jutustajateks olid jõhkardid (nt. nr. 5 / 21/17)
        Retro on meeskond, kes on tõesti koostatud "vanadest" mängumeestest, aga kas see tähendab, et nad peaksid siis ennast kolkida laskma ja igale vastasele kaotama, et oleks ikka "ilus ja korrektne" mäng. Muidugi on teatud reageeringud liiast (Rüütli / Zelinski),
        aga see on ka midagi sellist mida saab kohtunik ohjes hoida. Kui kohtunik annab ikka ühel poolajal ainult 2 kollast kaarti ja teisel 6 kollast + 2 punast, siis ütleb see nii mõndagi.
        Kui nüüd Castovanni inimesed tunnevad, et neile on hirmsasti liiga tehtud, siis vaadaku selle hooaja protokolle, kes ja kui palju keegi kaarte saanud on.
        Kokkuvõtteks soovin öelda kõigile "tarkpeadele", et vaadake natuke ringi ja mõelge kaasa, mismoodi seda mängu mängitakse ja kuidas me ise peaks seda tegema. Kontaktspordid on natuke teistsugused ja neid ei harrastata murul.
        mister Q

        Kommentaar


          #49
          Algselt postitas mister Q Vaata postitust
          aga see on ka midagi sellist mida saab kohtunik ohjes hoida. Kui kohtunik annab ikka ühel poolajal ainult 2 kollast kaarti ja teisel 6 kollast + 2 punast, siis ütleb see nii mõndagi.
          Kui nüüd Castovanni inimesed tunnevad, et neile on hirmsasti liiga tehtud, siis vaadaku selle hooaja protokolle, kes ja kui palju keegi kaarte saanud on.
          Kokkuvõtteks soovin öelda kõigile "tarkpeadele", et vaadake natuke ringi ja mõelge kaasa, mismoodi seda mängu mängitakse ja kuidas me ise peaks seda tegema. Kontaktspordid on natuke teistsugused ja neid ei harrastata murul.
          Konkreetesete võistkondade koha pealt ma sõna ei tahaks võtta, mis muidugi ei tähenda, et mul mingit arvamust neist ei oleks.

          Küll aga võtaksin sõna sinu kollaste ja punaste kaartide teemal. Ise küll mängu nägemata võin öelda, et teisel poolaajal antakse statistiliselt alati rohkem kaarte. Eriti siis kui on tegu võrdsete meeskondadega.

          Võin sulle ühe näite tuua. Mul oli alles hiljuti mäng, kus esimesel pool ajal pidin andma 2 kollast. Teisel poolaajal andsin 6 kollast ja 3 punast. Kas mul "läks mäng käest"? Ei, nii mulle küll ei tundnud ja mõlemad võistkonnad olid vilega rahul. Peale mängu surusid mõlemad võistkonnad käppa ja patsutasid õlale. Mängust lähemalt- üks võistkond juhtis 60ndaks minutiks 2-0, siis jäid nad vähemusse. Kaotusseisus meeskond lõi kohe ühe värava tagasi. Selle peale hakkasid nad veel rohkem suruma, mis tähendas liinide tõusmist ja selle võrra kärises nende kaitse ja lõpptulemus oligi rumalad eksimused kaitses. Mis omakorda tähendas kollaseid ja lõppkokkuvõtteks punaseid.
          Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

          Kommentaar


            #50
            Olen sellega nõus, et statistiliselt näidatakse rohkem kaarte 2. poolajal, nagu ka väravaid lüüakse siis rohkem. Kahjuks see mäng aga minu arvates sinna kategooriasse ei lähe. Mõlemad pooled katsetasid piire (kui palju võib vastast taguda ja seda ikka tehti üsna robustselt) ja kohtunik laskis mängida. Alles 1. poolaja lõpus kui osadel mängijatel hakkas "töötlemisest" veri keema anti esimesed kaardid. 2. poolaja algus oli sarnane kuni momendini, mil hr. Rüütlil jalg vastasmängija hargivahele suundus (peale vilet muidugi, millest ka õigustatud punane). Peale seda momenti hakkas hr. kohtunik iga tõsisema "liigutuse" peale kaarti näitama, mille tõttu olen ma sunnitud nentima selle kohtuniku "nõrkust". Olen seda sama härrasmeest näinud vilistamas ka muid mänge ja kahjuks pean tõdema, et tal tundub olevat püsivalt "halb periood", kus ta aru ei saa kuidas mängitakse ja kuidas tema peaks reageerima.
            Aga loodame, et nii kohtunikud kui ka mängijad saavad ajapikku targemaks ja osavamaks ja selliseid mänge ning situatsioone oleks järjest vähem.
            mister Q

            Kommentaar


              #51
              Algselt postitas ertz Vaata postitust
              Tundub, et mõlemad satsid on trahvi ka saanud. Retro seda vaevalt maksma peab... Kas Prascelotti taktika oli taaskord vastaseid lõhkuda ja ärritada?
              Soovitan juhendiga tutvuda.

              Kommentaar


                #52
                Minu arvamus ei ole öeldud ainult Castovanni mängu pealt.
                Ürita natuke suuremalt seda pilti näha, muidu see võhiklikkus võib väga nakkav olla.

                "erapooletu kommentaator mister q'le"

                Kommentaar


                  #53
                  Algselt postitas PraS Vaata postitust
                  Soovitan juhendiga tutvuda.
                  Ei viitsi. Mida silmas pead?

                  Vanasti 5 hoiatust = trahv.. kas enam pole see nii?

                  Kommentaar


                    #54
                    "49.10 Kui võistkond saab hooaja jooksul kolmandat korda ühes meistrivõistluste mängus viis või rohkem hoiatust, seejuures võrdsustatakse eemaldamine kahe hoiatusega, esitatakse asi distsiplinaarorganile menetlemiseks."

                    Sellest tulenevalt peaks Castovannil igatahes trahv soolas olema, kuna neil oligi antud mäng kolmndaks, kusjuures mitu mängu on neil lõppenud nelja kollasega ehk siis "napikaga". Retro jaoks oli antud mäng hooaja teiseks, kui lubatud piir ületati.

                    Kommentaar


                      #55
                      Ohoh, seda ei teadnudki. Eks see 5 hoiatuse pealt kohe trahvi väänamine oligi veidike veider poliitika.
                      Järelikult on EJL maksejõulisemaks muutunud aastatega .

                      Kommentaar


                        #56
                        Oskad sa täpsemalt selgitada milles seisneb minu "võhiklikkus" ja kus kohas ma ei suuda näha seda suuremat pilti ? Kas ma eeldan õigesti, et sellel järgneb mingisugune loeng jalgpalli propageerimisest ja endise Eesti Koondise / Retro ebasobilikkusest sellesse rolli ? Ootan huviga selgitust ...
                        mister Q

                        Kommentaar


                          #57
                          Siiski oli see castovannile teiseks 5 kaardiga mänguks.

                          Kommentaar


                            #58
                            Algselt postitas PraS Vaata postitust
                            Siiski oli see castovannile teiseks 5 kaardiga mänguks.
                            Oi, tõepoolest, lugesin ühele kaks kollast teeninule mängu kokkuvõtteks kiiruga veel kaks kollast lisaks seoses teenitud punasega. Aga jah, mõlemad seega seisavad piiri peal hetkese seisuga.

                            Kommentaar


                              #59
                              Algselt postitas SoccerGoal Vaata postitust
                              Oi, tõepoolest, lugesin ühele kaks kollast teeninule mängu kokkuvõtteks kiiruga veel kaks kollast lisaks seoses teenitud punasega. Aga jah, mõlemad seega seisavad piiri peal hetkese seisuga.
                              Sellisel juhul oleks K+K=P neli kaarti

                              Kommentaar


                                #60
                                Algselt postitas PraS Vaata postitust
                                Sellisel juhul oleks K+K=P neli kaarti
                                Kolm kollast, millest kaks teenis üks mängija ehk siis kokku punase. Ma lugesin kiiruga kolmele kollasele lisaks veel punase ehk siis saingi sedasi kokkuvõttes viis kollast, mis kuulub hoiatuse kategooriasse juba EJL määrust silmas pidades.
                                Aga mis siin ikka peatuda sel teemal pikemalt, selge on see, et mõlemal meeskonnal läks eelmises voorus lappama.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X