320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

La Liga 2014/2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Algselt postitas Punkt Vaata postitust
    LFP on hakanud teraselt fännide käitumist jälgima:



    Ma ei tea, kuid minu meelest keeratakse vinti LFP poolt seekord veidi üle. Ksenofoobilised, rassistlikud ja vägivalda külvavad hõiked on tõesti sellised, mida peaks väga karmilt käsitlema ja taunima. Pole küsimustki.

    Kuid hõiked stiilis "ma vihkan seda ja seda klubi"... pole ehk ilusad, aga kas selliste hõigete eest peaks kohe karistusi jagama hakkama?
    Natuke vinti üle jah. Normaalsuse piiridesse jääv rivaalitsemine ja oma arvamuse avaldamine peaks ikka tribüünidele jääma.
    Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
    Algselt postitas taku*
    Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

    Kommentaar


      #17
      Algselt postitas Punkt Vaata postitust
      LFP on hakanud teraselt fännide käitumist jälgima:



      Ma ei tea, kuid minu meelest keeratakse vinti LFP poolt seekord veidi üle. Ksenofoobilised, rassistlikud ja vägivalda külvavad hõiked on tõesti sellised, mida peaks väga karmilt käsitlema ja taunima. Pole küsimustki.

      Kuid hõiked stiilis "ma vihkan seda ja seda klubi"... pole ehk ilusad, aga kas selliste hõigete eest peaks kohe karistusi jagama hakkama?
      Ingliseliiga tribüünid peaks selliseljuhul olema täidetud vaid pilusilmsetest turistidest, kes istuvad rahulikult omal kohal..
      FC Barcelona kui institutsioon oli perioodil 06.2010-06.2015 rahajanus korralageduse küüsis, mille ekstreemse kronoloogia leiad harimise mõttes siit: http://lucasammr.com/2015/01/29/from-throne-to-gutter/

      Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca!

      Kommentaar


        #18
        Algselt postitas sepakas Vaata postitust
        Ingliseliiga tribüünid peaks selliseljuhul olema täidetud vaid pilusilmsetest turistidest, kes istuvad rahulikult omal kohal..
        Enamvähem nii ongi.

        Kahjuks googeldamisega täpset statistikat ei leidnud, aga ehk see lõik veidi toetab seda väidet
        Yet it is not just the Premier League, its clubs and their players who benefit. In 2012, Visit Britain claimed that around 900,000 tourists had attended a football game during visits to Britain in the previous year, 40% of them coming simply to watch football. While here, it is estimated that the football tourists spent £706m, or the equivalent of £785 per fan – which is £200 more than an average visitor to Britain normally spends

        Kommentaar


          #19
          Voor enne lõppu on meister selge. Väljakukkumisheitluses on viimased voorud aga keeranud tabeli alumise otsa pea peale. Kui Cordoba väljakukkumine on juba pikalt selge olnud, siis vähemalt mõned nädalad tagasi tundus ka Granada langemine üsna loogilisena.
          Ent Abel Resino vallandamine mai alguses ning asendamine Jose Sandovaliga on tõuganud meeskonnale sisse hoo mis kroonis eile võimsa 3:0 võiduga Sociedadi üle pääsemist relegatsioonist! Eelnevalt 8 mängu võiduta olnud itaalia omanikega hispaania väikemeeskond on Sandovali käe all tunnistanud vaid võite ning alistanud järjest Getafe, Cordoba ja nüüd ka Sociedadi. Väljakukkumisest lahutab 2 punkti, kohaks 17 ja viimane voor tuleb mängida kodumäng Atleticoga.
          Samuti langemisega fliritiv ja 2. punktiga ülalpool kukkumispiiri olev Deportivo alistas kodus Levante, mis oli nende esimeseks võiduks since february 6. Järgmine nädal ootab ees võõrsilmäng Barcelonaga, mis muudab Galiitsia klubi variandid ellu jäämiseks üsna kesiseks. Kohaks hetkel 16.
          18 ja 19 on vastavalt Eibar ja Almeria. Neist parimat šansi omab autsaider Cordobaga mängiv Eibar, kes vajab koduseinte toel vaid võitu. Almeria viimaseks vastaseks on endiselt kolmanda koha jahil olev Valencia.
          Tabelilõpp enne viimast vooru :
          Deportivo 34p
          Granada 34p
          Eibar 32p
          Almeria 32p
          Cordoba 20p
          "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
          These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

          Kommentaar


            #20
            Kuidas on see jälle võimalik, et Granada püsima jääb?
            Instagram

            Twitter

            Eesti Lokomotiv Moskva fännid

            telekavaataja.blogabet.com

            Kommentaar


              #21
              Eibarist on küll ülikahju. Kamoon, Barca...

              Kommentaar


                #22
                Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                Eibarist on küll ülikahju. Kamoon, Barca...
                Miks peaks Barza sellisele meeskonnale teeneid tegema? Good riddance!

                Kommentaar


                  #23
                  Saab olema huvitav hooaeg, eriti just relegatsiooniheitlus. Atletico ajas eelmine aasta asja ikka väga väga põnevaks ning kindlasti oli eelmisel aastal La Liga kõige huvitavam superliiga jalkas. Kiidetud PL jäi suht pikalt selja taha. Küll aga oli see siiski pigem erand, nagu albiinost sebra. Kardetavalt, eriti suviseid täiendusi vaadates, loksub jällegi kõik paika, sest raha paneb rattad käima, jalkas siiski hoiab rattaid käimas. Eeldatavalt peab tttiliks võtma jällegi u 100 punkti. Crazy.
                  Tagaotsas paistab olevat seevastu hästi palju võrdselt kehvi meeskondi. Põnev ju.
                  1.Barcelona.
                  Teisiti ei saakski ennustada. Siiski peab ütlema seekord, et protsess on äkki isegi huvitavam kui lõpptulemus. Meeskonna muutumiseks tuli üks pettumushooaeg üle elada ja nüüd on selge, et see protsess on lõplikult käimaläinud ja loodetavalt õiges suunas. Peatreener paistab pädev, meeskond on saanud suhtkoht (niivõrd kui see pärast MMi üldse võimalik) ka korraliku pre-seasoni teha ning nõrgimaid lülisid on tugevdatud oluliselt. Mitte alati just gigastaaridega (jutt on nõrgematest lülidest, eks), aga vähemasti hooajaeelsete mängude põhjal korralike mängumeestega. Seega, minu jaoks olulisem on tegelikult hoopis protsess ise ja selle mõju platsil, mitte lõpptulemus tiitli näol. Kuigi ka see oleks muidugi tore ja Barcelona seisukohast muidugi kohustuslik. Kokkuvõttes mulle tundub, et CL tuleb see hooaeg edukam kui La Liga. Näis
                  2.Real Madrid.
                  Üllatustevaba ennustus. Plusspoolel on madrid teisel klubil pretsedenditu sügavus, seda eriti kaitses ja poolväljakul, lisaks liigatiitel ekstarmott sel aastal, sest la decima käes. Ja noh, Cralo on vana tont, kes Perei survele vast suudab vastu seista, kui ikkagi tulemust, mitte turundust vaja. Miinuspoolel ronaldo tervislik seisund, meeskonnasisene kliima ja tugevdatud ei ole vajaduste, vaid turunduse alusel.
                  3.Atletico.
                  T(h)ibu, eriti Luisi ja diego Costa kaotust siiski ei suudeta korvata. Kaitse jääb endiselt liiga parimaks, kuid kardetavalt tuleb liiga palju võõrsilviike sisse. Mandžukic pole mind kunagi veennud, seevastu Griezmann muidugi võib mu ennustuse uppi lükata. Simeone on Simeone, ikka hämmastav on mõelda, et eelmine aasta oldi tegelikult minuti kaugusel CLi ja La Liga duublist. Uskumatu.
                  4. Bilbao.
                  Valverde on Simeone klassiga treener, meeskond küll kaotas Herrera, aga nii oluline mängija ta ka ei olnud. Klubi alusmüür on võimas ning uus staadion kah kindlus. Ainuke asi, et kui saadakse CLi alagrupiturniirile, siis võib koosseis natuke õhukeseks jääda, kui mõni võtmemängija peaks auti lendama.
                  ---------
                  5. Sevilla.
                  Rakitici kaotus on suht korvamatu, kuid Suarez, Delou ja poolakas on enam kui korralikud täiendused La Liga satsi jaoks. Unai on tegelt kvaliteettreener ja Valencia allakäik näitas seda kõige selgemini. pealegi võivad nad potentsiaalselt end veel talvel täiendada, Moreno raha on veel kasutamata. Banega on muidugi selline x faktor, võib oma vormi taastada aga ka lõplikult end põhja juua. Küsimärgiks jääb stabiilsus, eelmine hooaeg tehti eriti ilus teine pool, kuid kampaania algus oli suht koht kehv.
                  6. Valencia.
                  Peter Lim vast taob korralikult La Liga mõistes raha sisse. Täeindused on olnud korralikud, Suurematest finants jamadest vast on üle saadud ja jalkakool Valencial ju korralik. Äkki suudetakse endale Negredo ka veel sebida...
                  ---------
                  7. Malaga.
                  Alati müüb oma paremad mängijad enne hooaja algust, aga toob sisse mõistliku hinnaga häid mängijaid. Nii ka seekord. Kindel kesksats viimastel aastatel ja kuigi ennustati valusat kukkumist, kui selgus, et saudi šeik on seda vaid suhtumiselt, siis pole seda tegelikult juhtunud.
                  8. Villareal- eelmise aasta üllatajad, aga nagu sageli juhtub, siis pärast üllatushooaega tuleb kül icebucket krae vahele. Giovani on endiselt hea, aga kui Musachhio lahkub, siis võivad asjad päris jamaks keerata. Sümpaatne sats muidu.
                  9.Sociedad.
                  Griezmann läinud, Bravo läinud, Vela siiski jäi. Viimaste aastate fenomen, kuid õhus on natuk ohumärke, andekaid kutte on kahe viimase hooajaga liiga palju kaduma läinud. Meh hooaeg.
                  10. Eibar.
                  Ennustuses selleaastane üllataja nr 1, kedagi peaks ju ülestõusjatest ju selle tiitliga pärjama. Pole muidugi ülatus ka see, kui miniklubi pikalt viimaseks jääb. Segundas näitas aga nende kaitse sellist kvaliteeti, mida ei ole kellelgi lihtne murda.
                  11. Getafe.
                  Madridi vanadekodus on ikkagi nii palju liha vorsti sees, et kuskil keskel lõpetada. Eelmise aasta raskused olid pigem erand keskpärasuse raskel teel.
                  12. Espanyol.
                  Väga palju muutusi meeskonnas pole toimunud, seega ei midagi väga negatiivset ega positiivset. Barcat vast võidavad kodus jalaluumurdude hinnaga, Sergi Garcia lööb üle 10 värava, kuid üldiselt väga usku ei ole. Stagnatsioon jätkub.
                  13.
                  Deportivo.
                  Kah pigem selline soovmõtlemine. Tahaks näha, et see klubi sel hooajal ei pea relegatsiooniheitlust, vaid kindlustab end La Ligas. Eks siis on lootust ka, et finantsprobleemid hakkavad lahenema, saabub stabiilsus klubi asjaajamises ja meeskond võib 2015-2016 juba suuremalt mõelda. Loota võib.
                  14. Granada.
                  Punnitavad end liiga safe zone'i koduste 1-0 võitudega.
                  15. Rayo.
                  Nojah. Uus meeskond, aga Paco teab, mis teeb. Jõuludeks on muidugi meeskond viimane mis viimane, aga lõpus tehakse imet. saadakse vähemasti üks 0-7.
                  16. Almeria
                  Siia ei oska isegi midagi kommenteerida. Hülgehall
                  17. Celta Vigo.
                  Nojah, ilma Enrique ja Rafinhata siis sellist saatust neile ennustan. Muidugi meeskond, kel siiski potentsiaali positiivsemalt üllatada kui püsimajäämine. Nolito tassib neid siiski välja
                  ----------
                  18. Elche.
                  Eelmise aasta ime ei kordu, kaotatakse kodus paar mängu rohkem kui eelmisel hooajal ja sellest segundaks täiesti piisab.
                  19.Cordoba.
                  Minu jaoks täiesti tundmatu suurus.
                  20.Levante.
                  Ilma Navaseta just sel tasemel imho. Kas MMA mees Ballestros ikka mängib veel?



                  Väravakuningas: Suarez. kahjuks
                  Parim mängija: Messi (uus roll = 40 väravat + 20 assisti. tehke järgi või makske kinni)
                  Suurim pettumus: Banega
                  Suve parim ost: tahaks loota et Mathieu paneb paljud suud kinni, sh barcelona fännidel. Muidu vist Griezmann on suht safe bet.
                  Suve viletsaim ost: Raul jimenez
                  Parim peatreener: Loodaks, et Lucho, tegelt Simeone
                  Esimese treenerina saab kinga: José Luis Mendilibar Etxebarria (on vist Levante treener)
                  Copa del Rey võidab: Barcelona
                  Noh, enam-vähem. Eibari ja Malgat sai ülehinnatud, Celtat räigelt alahinnatud. Levante üllatas ka. Bilbao hooaeg oli siiski pettumus, kuid Copas ollakse finaalis ja ELi koht kindlustati. Koosseis oli liiga õhuke, et kahel rindel võidelda. Emery suutis aga fantast hooaja teha (Banega ka) ja Valencia vastas suures plaanis ootustele- nende punktisaak oli siiski üllatus. Tagumise poole meeskonnad on ikka väga nõrgad ja kui sest telerahade reformist asja ei saa, siis kipub liiga keskelt pooleks. Paljud klubid ei maksa enam oma mängijatele palkagi...
                  Isikutest läks oodatvalt (jällegi, enam-vähem). Teada oli, et Griezmann kvaliteet, Suarez väravakunniks pakkumine oli siiski tongue in cheek. Negredo oli vast üks viletsamaid oste/laen, aga noh, klubil läks kenasti. Aasta mängija on siiski Messi, no doubt, aga ma teisele kohale hääletaks isiklikult Nolito ja kolmandale Diego Alvese.
                  "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                  Kommentaar


                    #24
                    Algselt postitas rixxer Vaata postitust
                    Noh, enam-vähem. Eibari ja Malgat sai ülehinnatud, Celtat räigelt alahinnatud. Levante üllatas ka. Bilbao hooaeg oli siiski pettumus, kuid Copas ollakse finaalis ja ELi koht kindlustati. Koosseis oli liiga õhuke, et kahel rindel võidelda. Emery suutis aga fantast hooaja teha (Banega ka) ja Valencia vastas suures plaanis ootustele- nende punktisaak oli siiski üllatus. Tagumise poole meeskonnad on ikka väga nõrgad ja kui sest telerahade reformist asja ei saa, siis kipub liiga keskelt pooleks. Paljud klubid ei maksa enam oma mängijatele palkagi...
                    Isikutest läks oodatvalt (jällegi, enam-vähem). Teada oli, et Griezmann kvaliteet, Suarez väravakunniks pakkumine oli siiski tongue in cheek. Negredo oli vast üks viletsamaid oste/laen, aga noh, klubil läks kenasti. Aasta mängija on siiski Messi, no doubt, aga ma teisele kohale hääletaks isiklikult Nolito ja kolmandale Diego Alvese.
                    Messi ja Ronaldo vahe paistab antud hetkel olevat see, et Barca võitis liiga. Muud põhjust Messit eelistada ma ausalt öeldes ei näe. Ma küll pole kindel, mille alusel sa Nolitot ja Diego Alvest eelistad mõnele teisele Barca või Reali mängijale, võid selgitada

                    Kommentaar


                      #25
                      aasta mängija on Ronaldo muidugi. uus isiklik väravaterekord ja messiga normaalne vahe sees + üksinda vedas Reali teiseks.

                      Kommentaar


                        #26
                        Algselt postitas RealFan Vaata postitust
                        Messi ja Ronaldo vahe paistab antud hetkel olevat see, et Barca võitis liiga. Muud põhjust Messit eelistada ma ausalt öeldes ei näe. Ma küll pole kindel, mille alusel sa Nolitot ja Diego Alvest eelistad mõne teise Barca või Reali mängijale, võid selgitada
                        Ronaldo ja Messi võrdsed? Aa, ok. Üks mängib meeskonnale ja lepib klubi edu nimel äärel mängimise, lisaks on kordades parandanud oma kaitsetööd ja palli tagasivõtmisi, teine...nojah. Muidugi võib alati letti lüüa, et viis väravat rohkem. Tore stat, aga näitab kas sinu arusaama jalkast või siis lihtsalt fänlust.
                        Nolito ja Diego Alvest lihtsalt ei näidata nii palju kui James või neymari golazosi, kuid nende panus meeskonna edusse on siiski suurem kui neil teisel kahel.
                        "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                        Kommentaar


                          #27
                          Algselt postitas rixxer Vaata postitust
                          Ronaldo ja Messi võrdsed? Aa, ok. Üks mängib meeskonnale ja lepib klubi edu nimel äärel mängimise, lisaks on kordades parandanud oma kaitsetööd ja palli tagasivõtmisi, teine...nojah. Muidugi võib alati letti lüüa, et viis väravat rohkem. Tore stat, aga näitab kas sinu arusaama jalkast või siis lihtsalt fänlust.
                          Ühel on Neymar ja Suarez, teisel Benzema ja Bale.

                          Kommentaar


                            #28
                            Algselt postitas eika Vaata postitust
                            Ühel on Neymar ja Suarez, teisel Benzema ja Bale.
                            Selge siis. Vanasti oli ikka Xavi ja iniesta, kelleta ei saanud, varsti siis Bravo ja Mathieu.
                            Üldiselt ma natuke rohkem usaldan La Liga kommareid ja treenereid (Mendieta, Lowe), aga austan igaühe arvamust.
                            "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                            Kommentaar


                              #29
                              Algselt postitas rixxer Vaata postitust
                              Ronaldo ja Messi võrdsed? Aa, ok. Üks mängib meeskonnale ja lepib klubi edu nimel äärel mängimise, lisaks on kordades parandanud oma kaitsetööd ja palli tagasivõtmisi, teine...nojah. Muidugi võib alati letti lüüa, et viis väravat rohkem. Tore stat, aga näitab kas sinu arusaama jalkast või siis lihtsalt fänlust.
                              Nolito ja Diego Alvest lihtsalt ei näidata nii palju kui James või neymari golazosi, kuid nende panus meeskonna edusse on siiski suurem kui neil teisel kahel.
                              Eks ole ka Ronaldo oma kaitsetööd parandanud. Pallivõitmised pole ainuke asi, võid võrrelda näiteks palliklaarimisi ka, täpselt vastupidine vahe tuleb välja. See "Messi mängib äärel sest..." argument on ka päris hea. Vahet ju pole, kus mehed mängivad, seni kuni nad meeskonnale kasulikud on. Ma ei väida, et Ronaldol poleks suhtumisega probleeme, on küll, aga endiselt, tema kasulikkus selle pärast olematuks ei muutu. Viimane kord mängis Ronaldo siiski Reali eest, mitte.. ma ei tea, Jorge Mendese eest näiteks. Sa ju ise tood mingid lambised subjektiivsed argumendid sisse ja siis räägid, et mina olen erapoolik. Kammoon, Simmo.

                              Üldises plaanis vahet pole, ilma Messi või Ronaldota oleksid esimesed kaks endiselt ilmselt samad meeskonnad, on küll tõenäoline, et Nolito / Diego Alves annavad oma meeskondadele rohkem juurde (minu arust on Otamendi siiski Valencia väärtuslikeim mees). Aga see viha Ronaldo vastu.. no ma ei tea.

                              Kommentaar


                                #30
                                Algselt postitas RealFan Vaata postitust
                                Eks ole ka Ronaldo oma kaitsetööd parandanud. Pallivõitmised pole ainuke asi, võid võrrelda näiteks palliklaarimisi ka, täpselt vastupidine vahe tuleb välja. See "Messi mängib äärel sest..." argument on ka päris hea. Vahet ju pole, kus mehed mängivad, seni kuni nad meeskonnale kasulikud on. Ma ei väida, et Ronaldol poleks suhtumisega probleeme, on küll, aga endiselt, tema kasulikkus selle pärast olematuks ei muutu. Viimane kord mängis Ronaldo siiski Reali eest, mitte.. ma ei tea, Jorge Mendese eest näiteks. Sa ju ise tood mingid lambised subjektiivsed argumendid sisse ja siis räägid, et mina olen erapoolik. Kammoon, Simmo.

                                Üldises plaanis vahet pole, ilma Messi või Ronaldota oleksid esimesed kaks endiselt ilmselt samad meeskonnad, on küll tõenäoline, et Nolito / Diego Alves annavad oma meeskondadele rohkem juurde (minu arust on Otamendi siiski Valencia väärtuslikeim mees). Aga see viha Ronaldo vastu.. no ma ei tea.
                                Mis viha? Eelmine aasta oli tõesti ta maailma parim (kuigi eelmise hooaja kõige olulisemates mängudes särasid vähe teised mehed). Sel hooajal- kadunud pea olulisemates CL mängudes, kadunud ka olulisemates La Liga mängudes, suhtumine nagu lasteaialapsel (reali enda fännide sõnades), mängib vasakul äärel, aga kaitsetööd teeb nagu CF. Pea kõik väravad kastis läbi ühe puute. Olulisematest mängudest, kus tõesti oli Ronaldo difference maker tuleb meelde Sevilla võõrsil, Barca kodus, Schalke (!) kodus. Samas mängud Atleticoga liigas, Juve, Valencia jne... Nada. Midagi ei ole teha, see hooaeg ei ole olnud just kõige säravam Ronaldol, statpadding suht kõrvalistes mängudes võib selle illusiooni luua, aga mina seda ei osta.
                                Natuke numbritest ka, kui sõnadest ei piisa:
                                Messi kaitsetööst aastate lõikes
                                Näita nüüd mulle Ronaldio stati ka, kui need numbrid samasugused, siis vähemasti on sul tõend ka väitele, et mees on oma kaitsetööd parandanud see hooaeg.
                                "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                                Kommentaar

                                Working...
                                X