320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kooselu, võrdsus, homo, tolerants, Eesti, kultuur jms seadusteemad (kooseluseadus)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    LGBT teemal ei ole enam ammu vaidlus vähemuse ja enamuse vahel. Ühel pool rindejoont on LGBT-õiguslased (vähemus), kes püüdlevad võrdse kohtlemise poole, teisel pool on LGBT tulihingelised vastased (väga väike osa elanikkonnast), kes seda protsessi takistada püüavad.

    Kommentaar


      Algselt postitas eika Vaata postitust
      No kui sa tööl kohvinurgas pidevalt laseks "homod ja lesbarid tuleb maha suruda, neile koht kätte näidata ja ahju visata, sest nad pole inimesed ning muidu varsti saavad pedofiilid vabalt hakata lapsi panema", siis ma vist ütleks ka Šmutile, et äkki ta räägiks sinuga, sest ma igapäevaselt sellist ila ei jaksa kuulata.
      Vaevalt kuskil töökohtades sellist juttu räägitakse, aga muidu ju on see üsna lamp näide. Need tuttavad töötavad pigem erasektoris, mille pärast on veel lambim minna nii haledalt kitse panema. Minu meelest väga absurdihõnguline ja sellise käitumisega kaob mul igasugune austus selliste inimeste vastu. Meenub, et isegi Varro Vooglaidi kohta, kes TÜs töötas, esitati maailmavaatelisi kaebusi tema vallandamiseks.

      Kommentaar


        Algselt postitas Vask Vaata postitust
        Vaevalt kuskil töökohtades sellist juttu räägitakse, aga muidu ju on see üsna lamp näide. Need tuttavad töötavad pigem erasektoris, mille pärast on veel lambim minna nii haledalt kitse panema. Minu meelest väga absurdihõnguline ja sellise käitumisega kaob mul igasugune austus selliste inimeste vastu. Meenub, et isegi Varro Vooglaidi kohta, kes TÜs töötas, esitati maailmavaatelisi kaebusi tema vallandamiseks.
        Miskipärast on paljude arvates sõnavabadus õigus ainult siis, kui seda kasutatakse endale meeldiva maailmavaate jagamiseks või vastaspoole mustamiseks. Ai-ai, kui aga vastaspool midagi vastu julgeb öelda, siis tuleb tsenseerima hakata.

        Kommentaar


          Algselt postitas Vask Vaata postitust
          Vaevalt kuskil töökohtades sellist juttu räägitakse, aga muidu ju on see üsna lamp näide. Need tuttavad töötavad pigem erasektoris, mille pärast on veel lambim minna nii haledalt kitse panema. Minu meelest väga absurdihõnguline ja sellise käitumisega kaob mul igasugune austus selliste inimeste vastu. Meenub, et isegi Varro Vooglaidi kohta, kes TÜs töötas, esitati maailmavaatelisi kaebusi tema vallandamiseks.
          Ja kus see loogika nüüd on, et kui tavainimesed esitavad õppejõu vastu kaebusi on katastroof, aga kui erakonna esimees nõuab tervelt "hobusevaraste" ülikoolilt (kuhu enda lapselaps mingit antiikfiliosoofiat veel õppima läheb vist) rahastuse ära võtmist on kõik ok?

          Kommentaar


            Vaski postitused võib vist kokku võtta sellega. Kui ta ükskord endaga rahu teeb, et inimloomuse vastu ei saa küll siis ka teistsugused postitused tulema hakkavad.

            Algselt postitas Vask Vaata postitust
            Hinnad on siin vist 3-5 aastaga kahekordistunud Omal ajal vist oli 50-150 ja kõige rohkem maksidki võõramaalastest tõmmud tudengipoisid.

            Kommentaar


              Algselt postitas Ingmar Vaata postitust
              Miskipärast on paljude arvates sõnavabadus õigus ainult siis, kui seda kasutatakse endale meeldiva maailmavaate jagamiseks või vastaspoole mustamiseks. Ai-ai, kui aga vastaspool midagi vastu julgeb öelda, siis tuleb tsenseerima hakata.
              Kusjuures ma pole siin sõnavabadust üldse puudutanud. Nii nagu mõned siin peavad mind täielikuks jobuks või avaldavad arvamust, et minusuguste pärast tulebki tänaval liputamas käia, on sõnavabadus, aga minna teise tööandja peale kaebama on midagi ilgemat, kui meie vaidlused ja erimeelsused sellel teemal.

              Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
              Ja kus see loogika nüüd on, et kui tavainimesed esitavad õppejõu vastu kaebusi on katastroof, aga kui erakonna esimees nõuab tervelt "hobusevaraste" ülikoolilt (kuhu enda lapselaps mingit antiikfiliosoofiat veel õppima läheb vist) rahastuse ära võtmist on kõik ok?
              Kõrghariduse rahastamine on poliitiline otsus ja Eestis ongi liiga palju ülikoole. Mõned on eraülikoolid ja millist tühimikku Tln Ülikool Tartu Ülikooli kõrval täidab? Tänase kärpepoliitika ajal oleks ihati okei selle idee juurdd tagasi tulla minu meelest. Selle koha peal ma väidan, et see on minu arvamus ja tunnistan, et väga ei tea mis neil TÜst erinevat on, aga noh, pole väga meeliköitev teema.

              Kommentaar


                Algselt postitas zelee Vaata postitust
                Vaski postitused võib vist kokku võtta sellega. Kui ta ükskord endaga rahu teeb, et inimloomuse vastu ei saa küll siis ka teistsugused postitused tulema hakkavad.
                Moralfagina ei pea kumbagi õigeks, aga noh, üks neist on inimesele ikka palju enam loomuomasem.

                Kommentaar


                  holy shit mida ma just lugema pidin.
                  Je suis Nasfal

                  Kommentaar


                    Arvata, et Tartu Ülikool nüüd mingi etalon peaks olema, on ka muidugi wishful thinking. Kui pole konkurentsi, pole ka taset. TÜ meditsiini pool on selle kõige paremaks etaloniks. Innovatsioon sõitis juba ammu ära.

                    Disclaimer: pole Tallinna omas õppinud, aga praegu olen Tartus õppimas!
                    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                    My spell checking is second to nine!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                      What? Sa võid ju arvata, et tead, mis see on, aga tegelikult ei tea.
                      Otsustad teiste eest?

                      Tead sa neid mehhanisme inimeses, kuidas üks või teine info liigub? Ning mis mõju see temale avaldab (on avaldanud, tema käitumist mõjutanud jne)?
                      Ma pakun, et mitte. Sadalduskatte all võin öelda, et kesiganesinimene, ei tea ka üldjuhul seda ise - talle öeldakse midagi ette ja siis ta võtab selle info omaks, kui see on sobiv.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Ingmar Vaata postitust
                        Jah, minu näite mõte oligi, et LGBT teadvustamist ühiskonnas keelata ei ole mõistlik.
                        Mhmh. Tobe on ainult see, et alustada on vaja inimese (kes ta kurat selline üldse on ja millepärast ta teeb neid asju, mida ta teeb) teadvustamisest ja siis vaadata, kas üldse on vaja erisustega edasi minna. See esimene ja kõige olulisem etapp on hetkel vahele jäänud. Küll aga peaks regulaarselt antud teadvustamine ühiskonnast läib käima.
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Kui rääkida vähemustest, siis ka neonatsid ja skinnid (keda ma ise pole) on samuti vähemus, kelle kohta võiks ühiskonnast rohkem informeerida ja positiivselt näidata. Neid mõistetakse tihti valesti ja on eksisteerinud isegi valesüüdistusi nende subkultuuri tõttu. Inimestel on nende suhtes väga halvu eelarvamusi, ehkki enamus neist on ausad ühiskonnaliikmed ja maksumaksjad ja meil ei teata väga tihti ka tagapõhja, miks need inimesed sellised on. Armastust ajalooromantika vastu ei saa keelata.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Vask Vaata postitust
                            Kui rääkida vähemustest, siis ka neonatsid ja skinnid (keda ma ise pole) on samuti vähemus, kelle kohta võiks ühiskonnast rohkem informeerida ja positiivselt näidata. Neid mõistetakse tihti valesti ja on eksisteerinud isegi valesüüdistusi nende subkultuuri tõttu. Inimestel on nende suhtes väga halvu eelarvamusi, ehkki enamus neist on ausad ühiskonnaliikmed ja maksumaksjad ja meil ei teata väga tihti ka tagapõhja, miks need inimesed sellised on. Armastust ajalooromantika vastu ei saa keelata.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                              Otsustad teiste eest?

                              Tead sa neid mehhanisme inimeses, kuidas üks või teine info liigub? Ning mis mõju see temale avaldab (on avaldanud, tema käitumist mõjutanud jne)?
                              Ma pakun, et mitte. Sadalduskatte all võin öelda, et kesiganesinimene, ei tea ka üldjuhul seda ise - talle öeldakse midagi ette ja siis ta võtab selle info omaks, kui see on sobiv.
                              Ma ei saa üldse aru, mida sa üritad seletada. Tundest, mida tunneb ema kui ta laps hukkub teab ainult tema, tundest kui sa põhjustad õnnetuse, kus keegi saab raskelt viga, teab ainult see inimene. Ja tunnet mida tunneb näiteks mustanahaline, kui teda näiteks mõnitatakse tänaval ainult sellepärast, missugune ta nahavärv on, teab ka tema ise.
                              Sama teema homodega, kindlasti mitte ei tunne neist kõik, et nende õigusi mingil moel rikutakse või neid on vähem, aga on kindlasti arvestatav hulk, kelle jaoks see on oluline.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Vask Vaata postitust
                                Kui rääkida vähemustest, siis ka neonatsid ja skinnid (keda ma ise pole) on samuti vähemus, kelle kohta võiks ühiskonnast rohkem informeerida ja positiivselt näidata. Neid mõistetakse tihti valesti ja on eksisteerinud isegi valesüüdistusi nende subkultuuri tõttu. Inimestel on nende suhtes väga halvu eelarvamusi, ehkki enamus neist on ausad ühiskonnaliikmed ja maksumaksjad ja meil ei teata väga tihti ka tagapõhja, miks need inimesed sellised on. Armastust ajalooromantika vastu ei saa keelata.
                                Olen nõus, et informeerida nendest võiks kindlasti rohkem, ülejäänu on juba puhas kuld.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X