320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kooselu, võrdsus, homo, tolerants, Eesti, kultuur jms seadusteemad (kooseluseadus)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
    krt, ma pole kindel, et tänane suur kange alkoholi ostja, tarbija oma noorpõlves väga mingeid reklaame nägi.
    Paistab, et lapsed vahivad reklaame küll. Ja aina rohkem. Ega täiskasvanut niimoodi ei mõjutagi, 10-12 aastast võib-olla küll.
    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

    Kommentaar


      ehk siis jõuame sinna, mis toimub kodus - kas ja kuidas lastega tegeletakse. laste pealt on näha, et pelgalt keelamine ja asjade ära võtmine tekitab kontrollimatu olukorra.
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        Algselt postitas Martin Vaata postitust
        Muidu paroodia puhul võiks küll küsida, et mis vahe seal on, et mis nahavärviga on? Valge Mike Emelai ongi naljakam. Või kui Benton oleks osaleja (äkki on muidugi olnud), siis värvitaks kogu aeg valgeks või?
        Kusjuures valgeks värvimine poleks mitte kuskilt otsast rassistlik vms. Noh, saate aru küll. Ega filmi "White Chicks" peale polnud ju mingit poleemikat kunagi. Lihtsalt kaks lõbusat musta meest värvisid end valgeks ja panid parukad pähe.

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Ma pole seda saadet näinud, aga nad ei mängi ju seal nö. musta rassi negatiivsete rassistereotüüpide peale ala arbuus, kanakintsud, rattavargused ja dintonuffing, vaid lihtsalt mäkerdavad end mingi asjaga kokku.
          Ma söön väga palju kana. Peab ära lõpetama, kuna vana Mäger arvab et ma narrin sellega murisid?

          Kommentaar


            Ma olen siiski enam kui veendunud, et joomine kui selline on ikka väga kultuuritaustas kinni. Eesti kultuur on läbi põimitud alkoholiseostega ja no kui 700 aastat orjust ka jooma ei pane, siis mis veel. Siia lisaks veel ka soome-ugri geenid, mis tunduvad ka õige alkolembesed olevat, võibolla sellepärast, et ilma alkota ei saa ikka kuidagi käima ja rääkima mis meelel.
            Jalgpallifoorum on muidugi suhteliselt vale koht ka antud teema arutamiseks, soccerneti suvepäevade video ja järelkommentaarid näitavad, et alko oli vaat ei olulisem komponent kui jalgpall ise.
            Siin on taustsüsteem ikka märksa olulisem kui mingi reklaami rohkus või üleküllus. Kui sa ikka oled terve lapsepõlve kasvanud ülesse niimoodi, et igal peol lapsevanemad joovad alkot, siis ei saa ka loota, et järgmine generatsioon seda vähem teeks. Selles suhtes olen ma nõus, et see, et telekast jookseb mingi naljakas Originaali reklaam ei pane neelusid käima vaid pigem tekitab suurema võimaluse, et järgmine kord kui poes oled, siis lähed ja ostad orikat mitte premiumi.
            Soomes on ikka märksa karmimad alkoreeglid, aga joovad ikka krt rohkem kui meie.

            Kommentaar


              Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
              Siin on taustsüsteem ikka märksa olulisem kui mingi reklaami rohkus või üleküllus. Kui sa ikka oled terve lapsepõlve kasvanud ülesse niimoodi, et igal peol lapsevanemad joovad alkot, siis ei saa ka loota, et järgmine generatsioon seda vähem teeks. Selles suhtes olen ma nõus, et see, et telekast jookseb mingi naljakas Originaali reklaam ei pane neelusid käima vaid pigem tekitab suurema võimaluse, et järgmine kord kui poes oled, siis lähed ja ostad orikat mitte premiumi.
              Ebausutav. Alkoreklaami tohutu turg ja see kui oluline see teema tootjate jaoks on, viitab otseselt sellele, et nende reklaamide mõju uute joojapõlvkondade kasvatamisel on tohutult tähtis. Muidugi mitte nii tähtis kui vanemate ja sõprade eeskuju, aga siiski piisavalt, et sellele tähelepanu pöörata.
              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

              Kommentaar


                Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                Ebausutav. Alkoreklaami tohutu turg ja see kui oluline see teema tootjate jaoks on, viitab otseselt sellele, et nende reklaamide mõju uute joojapõlvkondade kasvatamisel on tohutult tähtis. Muidugi mitte nii tähtis kui vanemate ja sõprade eeskuju, aga siiski piisavalt, et sellele tähelepanu pöörata.
                Loomulikult on mõju olemas, kui mingit alkoholibrändi kujutatakse lahedana, siis on eriti just lapsed sellele vastuvõtlikud ja see jätab oma jälje terveks eluks. Aga praegu on teema selles, et ega lokaalse alkoreklaami keelustamisega alkoreklaam ise kuhugi ei kao. Enne meistrite liigat jookseb ikka Heinekeni logo läbi, mõne superstaar muusikavideos libistatakse bacardit jne. Pigem lihtsalt limiteerib see kohalike alkoholi tootjate võimalust globaalsete brändide vastu saada.
                Ehk siis asjal oleks jumet kui lapsed peale seaduse muudatusi tõepoolest alkoreklaamidega kokku ei puutu, aga tegelikult jäävad neil nägemata lihtsalt Eesti tootjate hilisõhtused telereklaamid. Asjal oleks jumet kui sellega võideldaks globaalselt nagu näiteks tubakaga. Tubakareklaam on valdavalt keelatud peaaegu igal pool ja tegelikult on nüüd juba ka märke, et see mõjub, suitsetajate arv ühiskonnas väheneb enamikus lääneriikides.

                Kommentaar


                  Sellega läheb see kokku küll: http://www.ohtuleht.ee/700055/foto-k...te-sihtgrupile

                  "Eesmärk: elavada Viru Valge brändi ja tuua see noorte sihtgrupile lähemale"
                  When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                    Loomulikult on mõju olemas, kui mingit alkoholibrändi kujutatakse lahedana, siis on eriti just lapsed sellele vastuvõtlikud ja see jätab oma jälje terveks eluks. Aga praegu on teema selles, et ega lokaalse alkoreklaami keelustamisega alkoreklaam ise kuhugi ei kao. Enne meistrite liigat jookseb ikka Heinekeni logo läbi, mõne superstaar muusikavideos libistatakse bacardit jne. Pigem lihtsalt limiteerib see kohalike alkoholi tootjate võimalust globaalsete brändide vastu saada.
                    Ehk siis asjal oleks jumet kui lapsed peale seaduse muudatusi tõepoolest alkoreklaamidega kokku ei puutu, aga tegelikult jäävad neil nägemata lihtsalt Eesti tootjate hilisõhtused telereklaamid. Asjal oleks jumet kui sellega võideldaks globaalselt nagu näiteks tubakaga. Tubakareklaam on valdavalt keelatud peaaegu igal pool ja tegelikult on nüüd juba ka märke, et see mõjub, suitsetajate arv ühiskonnas väheneb enamikus lääneriikides.
                    Reklaame tehaksegi ju noortele. Ses suhtes, et mingisugused 30-sed juba on väljakujunenud eelistuste ja tarbimisharjumustega. Ja ma ei saa ausalt aru, et miks peaks midagi halvasti olema, kui alkoholi reklaamida ei saa? Ajalehed ja televisioon oleks kurvad, aga reaalselt, et mida siis juhtub?
                    Või kui alkoletid eraldatakse seintega? Et tahaksin veini osta, aga ei julge seinte vahele minna?
                    Et kui mitte midagi reklaami olemasolu ja mitteolemasolu ei muuda, siis mis nende keelamine halba teeb? Kui vaadata, et kes nende üle kurdavad (enamjaolt alkoholitootjad, teiseks siis keeldude vastased), siis jääb tunne, et ikka pigem muudab küll ja tugevalt.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Martin Vaata postitust
                      Ma olen kuulnud, et see pole lisaks paroodiasaade vaid jäljendussaade (parodeerijad hävivad), et seda enam tuleks möksida.

                      Muidu paroodia puhul võiks küll küsida, et mis vahe seal on, et mis nahavärviga on? Valge Mike Emelai ongi naljakam. Või kui Benton oleks osaleja (äkki on muidugi olnud), siis värvitaks kogu aeg valgeks või?
                      Ise ma seda selliseid saateid ei vaata, aga kui tegu on jäljendussaatega, siis ongi ju tähtis see kui loomutruu sa olla suudad ja seda ka visuaalselt. Kas mcnamara ja co löövad siis ka lokukella kui mustanahalised puudriga nägu valgeks võõbates europiidseid staare jäljendavad? Või kas valged tunnevad end sellest kuidagi puudutatuna? Kas Sepo Seeman on nüüd rassist?

                      Sattusin kunagi mingit tänavaküsitlust USA-s vaatama, kus oli teemaks rassism ühiskonnas ja nii mõnigi mustanahaline väitis, et rassism saab olla vaid valgetepoolne. Kui mustanahaline diskrimineerib või sooritab kriminaalse teo valge vastu tema rassitunnuse alusel, siis see pole rassism. Ainult valge saabki rassist olla. Mul on sisimas tunne, et mõni siinne on nõus sellistele väidetele kohe alla kirjutama.

                      Ja kui Benton seal saates osaleks ja valgenahalist jäljendaks, siis ma olen 100% kindel, et jah, ta võõbataks valgeks.
                      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Et kui mitte midagi reklaami olemasolu ja mitteolemasolu ei muuda, siis mis nende keelamine halba teeb?.
                        Tegelikult?
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                          Loomulikult on mõju olemas, kui mingit alkoholibrändi kujutatakse lahedana, siis on eriti just lapsed sellele vastuvõtlikud ja see jätab oma jälje terveks eluks. Aga praegu on teema selles, et ega lokaalse alkoreklaami keelustamisega alkoreklaam ise kuhugi ei kao. Enne meistrite liigat jookseb ikka Heinekeni logo läbi, mõne superstaar muusikavideos libistatakse bacardit jne. Pigem lihtsalt limiteerib see kohalike alkoholi tootjate võimalust globaalsete brändide vastu saada.
                          Ehk siis asjal oleks jumet kui lapsed peale seaduse muudatusi tõepoolest alkoreklaamidega kokku ei puutu, aga tegelikult jäävad neil nägemata lihtsalt Eesti tootjate hilisõhtused telereklaamid.
                          Oot, reklaami kui sellist ei keelata vaid jutt on visuaalse poole kinnikeeramisest (televisioonis ja internetis võib näidata üksnes ühevärvilist liikumatut pilti ning raadios, teles ja internetis võib reklaamides ette lugeda vaid tooteinfo ja tervisehoiatuse. Muusikalise kujunduse kasutamine lubatud ei ole). Ehk siis kaovad ära reklaamid, et "kui vaatad jalgpalli, joo premiumi sal-salleri saatel", "kui grillid, siis joo sõpradega originaali, sest muidu pole lõbus", "kui lähed randa, joo indiemuusika saatel saku on ice`i, sest siis on elu lill" või "kui teed korteripeo, siis kütke long drinki, sest muidu pole tegu korteripeoga" jne jne. Ja maiäss, et suurem osa neist reklaamidest pole 15...khmm 18-25a inimestele suunatud. Ilmselgelt on. Kusjuures- palju on Eesti teles sarnaseid välismaiseid alkoholireklaame, mis on sarnaselt "20a tunnevad end hästi" üles ehitatud? Sisuliselt ju pole.

                          Saku logo (nad kommunikeerivad vist enivei mitte kui alkoholitootjat vaid üldisemalt joogitootjat) jääb sulle ikka enne korvpalli alles nagu Heinekeni logo enne jalgpalli ja küll turunduse contentmarketingispetsid suudavad nüüd ka edaspidi Eesti Superstaarid Eesti õlut jooma panna. Et ma muretsemiseks põhjust ei näe.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Reklaame tehaksegi ju noortele. Ses suhtes, et mingisugused 30-sed juba on väljakujunenud eelistuste ja tarbimisharjumustega. Ja ma ei saa ausalt aru, et miks peaks midagi halvasti olema, kui alkoholi reklaamida ei saa? Ajalehed ja televisioon oleks kurvad, aga reaalselt, et mida siis juhtub?
                            Või kui alkoletid eraldatakse seintega? Et tahaksin veini osta, aga ei julge seinte vahele minna?
                            Et kui mitte midagi reklaami olemasolu ja mitteolemasolu ei muuda, siis mis nende keelamine halba teeb? Kui vaadata, et kes nende üle kurdavad (enamjaolt alkoholitootjad, teiseks siis keeldude vastased), siis jääb tunne, et ikka pigem muudab küll ja tugevalt.
                            Ja EPL. Mis on eriti imestamisväärt arvestades lehe sisu.
                            "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                            Kommentaar


                              Algselt postitas rixxer Vaata postitust

                              Ja EPL. Mis on eriti imestamisväärt arvestades lehe sisu.
                              Reklaamirahad, apuaapua. Tegelikult oli meil toimetuses ka vaidlus. Noh, et ühelt poolt, kas peaks ühiskonda lisama keeldusid ehk selline üldine liberalism, mida ma ka toetan üldjoontes. Aga kui Eestis on alkohol niivõrd odav, niivõrd kättesaadav ja samal ajal niivõrd tervist, elusid ja jumal teab mida laastav, siis peab seal ka midagi piirama. Minu arvates peaks tavalises toidupoes alkoholimüügi üldse kinni panema ja tegema tavalised alkopoed, aga, noh, mida ka mina tean.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Minu arvates peaks tavalises toidupoes alkoholimüügi üldse kinni panema ja tegema tavalised alkopoed, aga, noh, mida ka mina tean.
                                Mina oleks selle poolt.
                                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                                Kommentaar

                                Working...
                                X