320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kooselu, võrdsus, homo, tolerants, Eesti, kultuur jms seadusteemad (kooseluseadus)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
    No näiteks http://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/wine-good-you, UK riiklik kanal, uuring tehtud British Heard Foundationi poolt.
    Ma ei viitsi küll otsida, aga veini kasulikkus südametervise seisukohalt on mitme uuringu poolt "bustetud". Tõsi, on leitud, et vein ei lühenda ka eluiga ja mõõdukas tarbimine pole ka ebatervislik, aga mingeid müstilisi ravi- ja haiguseid ennetavaid omadusi sel samuti pole. Vähemalt pole neid veel leitud. Ja ka sinu poolt viidatud artiklis pole neil väidetel kategoorilist alatooni: "may have".

    Küll aga tõesti on veinis leiduvat reveratroli uuritud kui võimalikku vähki ennetavat komponenti. See pole küll kinnitust leidnud ja kui see peaks kunagi 100%-ilise tõestuse leidma, siis peaks koolisööklates punase veini joomise mannapudru kõrvale kohustuslikuks tegema.
    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

    Kommentaar


      Algselt postitas cannuman Vaata postitust
      On siis põhjamaades alkopoed sellised sitamajad? Või ikka on see nii suur äri, et hoitakse pood korras et rohkem rahvast käiks..

      ----------

      Normaalne oleks ikka teha teavituskampaaniat et alko ja suits jne on pahad ja seda maksustada, mitte nii lolli mängida. Mis järgmisena, keelame Rimis kommid ära kuna need lõhuvad laste hambaid?
      Aga näed, mingil põhjusel Skandinaavias on alkopoed, meie ei saa seda kuidagi tehtud.

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Aga näed, mingil põhjusel Skandinaavias on alkopoed, meie ei saa seda kuidagi tehtud.
        Meil siin ei nähta pointi siis ilmselt.

        Aga no pekki, milles küss. Toome Eestisse moslemeid juurde, need ju ei joo. Keskmine tarbimine inimese kohta väheneb nagu niuhti!

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Aga näed, mingil põhjusel Skandinaavias on alkopoed, meie ei saa seda kuidagi tehtud.
          Mitte et need alkopoed rahva joomist kuidagi vähendanud oleks.

          Kommentaar


            Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
            Ma ei viitsi küll otsida, aga veini kasulikkus südametervise seisukohalt on mitme uuringu poolt "bustetud". Tõsi, on leitud, et vein ei lühenda ka eluiga ja mõõdukas tarbimine pole ka ebatervislik, aga mingeid müstilisi ravi- ja haiguseid ennetavaid omadusi sel samuti pole. Vähemalt pole neid veel leitud. Ja ka sinu poolt viidatud artiklis pole neil väidetel kategoorilist alatooni: "may have".

            Küll aga tõesti on veinis leiduvat reveratroli uuritud kui võimalikku vähki ennetavat komponenti. See pole küll kinnitust leidnud ja kui see peaks kunagi 100%-ilise tõestuse leidma, siis peaks koolisööklates punase veini joomise mannapudru kõrvale kohustuslikuks tegema.
            No point ongi, et mõõdukas tarbimine ei tee mingit häda, samamoodi ei ole need eestlaste suured jooginumbrid põhjustatud ühest klaasist veinist õhtusöögi ajal. Ma küll päris täpselt statistikat ei tea, aga sisetunne ütleb küll, et mingi 20% kõige hullematest joodikutest joob 80% kogu alkoholist. Vennad kes hommikut alustavad peaparandusega ja nii kuni maks üles ütleb. Sinna 20% või väiksema grupi hulka võib sattuda kes iganes (inimeste sõltuvustase on erinev), aga päris kindlasti ei ole nendel vendadel vahet, kas nad ostavad oma päevase pooliku alkopoest või rimist. Pigem teeb kogu see korraldus elu lihtsalt ebamugavamaks nendele, kellel tegelikult alkoholi liigselt ei tarbi.
            Kogu see kraam haiseb jälle mingi populistliku propaganda järele või siis ei maksnud alkotootjad sotsidele piisavalt pappi.

            Kommentaar


              Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
              Mitte et need alkopoed rahva joomist kuidagi vähendanud oleks.
              See on pehme kultuuriline suunamine, mis võib ajapikku toimida. Kirjutatakse näiteks, et Islandil, kus alkohol silma alt ära viidud, ei ole joomine enam noorte hulgas nii populaarne tegevus kui varem.
              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

              Kommentaar


                Ega alkopoed polekski mingi maagiline vahend alkoholi kuritarvitamise vastu ja ega see pole otseselt ka nende eesmärk. Põhjamaades tehakse ka aktiivset ennetus- ja lobitööd selle vastu, võib ju ka väita, et milleks raha tuulde loopida, need raisad joovad ikka.

                Paljudes riikides on nii, et lahjat alkoholi (promillimäär riigiti erineb) saad sa toidupoest, nii et tööpäevast väsinud pereisa võib ju sealt oma õlle osta, kuid kange alkoholi järgi tuleb sul ikkagi selleks ette nähtud poodi minna.
                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                Kommentaar


                  Tähtis on - millega asendatakse tervist kahjustav tegevus? Üldjuhul asendab inimene ühe teisega ja nõnda see ratas veereb. Siin tuleb leida lahendus.
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                    No point ongi, et mõõdukas tarbimine ei tee mingit häda, samamoodi ei ole need eestlaste suured jooginumbrid põhjustatud ühest klaasist veinist õhtusöögi ajal. Ma küll päris täpselt statistikat ei tea, aga sisetunne ütleb küll, et mingi 20% kõige hullematest joodikutest joob 80% kogu alkoholist. Vennad kes hommikut alustavad peaparandusega ja nii kuni maks üles ütleb. Sinna 20% või väiksema grupi hulka võib sattuda kes iganes (inimeste sõltuvustase on erinev), aga päris kindlasti ei ole nendel vendadel vahet, kas nad ostavad oma päevase pooliku alkopoest või rimist. Pigem teeb kogu see korraldus elu lihtsalt ebamugavamaks nendele, kellel tegelikult alkoholi liigselt ei tarbi.
                    Kogu see kraam haiseb jälle mingi populistliku propaganda järele või siis ei maksnud alkotootjad sotsidele piisavalt pappi.
                    Liiga palju kõhutunnet ja hea hunnik vana head konspiratsiooni ka veel lisaks. Alkoholipoliitika on meil tegelikult käest, selleks ei pea mingi eriline geenius olema, et seda obvious asja märgata. Ja nagu ikka on poliitikalahendused sageli komplekssed, mille üks osa on nt reklaam. jah, võiks muidugi teisi asju ka järgi aidata, aga hea algus seegi. Pluss alkolobby on siin riigis kordi mõjuvõimsam mõne teise erakonna tegemistes.
                    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                    Kommentaar


                      Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                      See on pehme kultuuriline suunamine, mis võib ajapikku toimida. Kirjutatakse näiteks, et Islandil, kus alkohol silma alt ära viidud, ei ole joomine enam noorte hulgas nii populaarne tegevus kui varem.
                      on või?
                      Alcohol consumption among adults in Iceland is significantly lower than the OECD average but has increased by some 35% since 1992, according to a new OECD report.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                        No point ongi, et mõõdukas tarbimine ei tee mingit häda, samamoodi ei ole need eestlaste suured jooginumbrid põhjustatud ühest klaasist veinist õhtusöögi ajal.
                        See on üsna kehv põhjendus, et mina tarbin mõõdukalt ja seepärast olgu kõik nii nagu alati. Kui alkohol ei ole igal sammul kättesaadav, tarbid ehk veelgi mõõdukamalt ehk enne mõtled kui iga päev õhtusöögi kõrvale ostad. Need, kes seda kraami iga hetk vajavad, on ikka need, kellel juba sõltuvus.
                        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                        Kommentaar


                          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                          No point ongi, et mõõdukas tarbimine ei tee mingit häda, samamoodi ei ole need eestlaste suured jooginumbrid põhjustatud ühest klaasist veinist õhtusöögi ajal. Ma küll päris täpselt statistikat ei tea, aga sisetunne ütleb küll, et mingi 20% kõige hullematest joodikutest joob 80% kogu alkoholist. Vennad kes hommikut alustavad peaparandusega ja nii kuni maks üles ütleb. Sinna 20% või väiksema grupi hulka võib sattuda kes iganes (inimeste sõltuvustase on erinev), aga päris kindlasti ei ole nendel vendadel vahet, kas nad ostavad oma päevase pooliku alkopoest või rimist. Pigem teeb kogu see korraldus elu lihtsalt ebamugavamaks nendele, kellel tegelikult alkoholi liigselt ei tarbi.
                          Samas, miks pean mina taluma hommikul poodeldes ja süüa ostes, neid ähmas silmadega peaparandajaid, kes nagu raisakotkad ümber kangete õllede on. Ja kui ma oma kodupoele mõtlen, siis selle vastu jääb vorstilett.
                          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                          Kommentaar


                            Ma ei tea. Seal kirjas justkui, et "adults".
                            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                              Paljudes riikides on nii, et lahjat alkoholi (promillimäär riigiti erineb) saad sa toidupoest, nii et tööpäevast väsinud pereisa võib ju sealt oma õlle osta, kuid kange alkoholi järgi tuleb sul ikkagi selleks ette nähtud poodi minna.
                              Selle võiks ka minu meelest ära teha. Ka laiemalt. Lahja alkohol (mingi 2-3 volised õlled) oleks mõistliku hinnaga ja poest saadav, kange(ma)l alkoholil lükkaks hinna lakke ja suunaks spetsiaalpoodidesse. Kindlasti tõuseks praeguste alkohoolikute seas salaviina ost ja suremus, aga pohh nendega, peaasi on, et kasvaks peale põlvkond, kelle jaoks pidu/koosistumine ei tähenda lademetes viina ja rummi ja pildituks joomist vaid noored harjuks tarbima lahjat alkoholi (ideaalis muidugi nad ei jooks üldse) ja ei tuleks järjekordne põlvkond alkohoolikud. Ei näe, et keegi väga kaotaks, kui see lüke ära tehtaks.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                                See on üsna kehv põhjendus, et mina tarbin mõõdukalt ja seepärast olgu kõik nii nagu alati. Kui alkohol ei ole igal sammul kättesaadav, tarbid ehk veelgi mõõdukamalt ehk enne mõtled kui iga päev õhtusöögi kõrvale ostad. Need, kes seda kraami iga hetk vajavad, on ikka need, kellel juba sõltuvus.
                                Taaskord, põhjamaades (Rootsi, Soome ja Island) on alkol müügil eraldi poodides. Mis seob neid 3 riiki? Nendes riikides on alkoholi tarbimine elaniku kohta kõige suuremas tõusujoones. Minu arust on asi väga loogiline. Kui ma olen toidupoes ja mul on isu õlle järele, siis ma lähen ja võtan selle, kui seda poes ei ole ja ma pean juba eraldi alkopoodi minema, siis ma pigem juba võtan rohkem 1 asemel, sest krt äkki tahaks homme ka ja eraldi küll ei viitsi minna.
                                Ja kui mul kast külmikus on, siis on tõenäosus, et ma õhtul mõne sealt joon ikka suurem kui see, et ma näen, et õllet ei ole ja hakkan sellepärast eraldi poodi minema.

                                Mida keerulisemaks alkoholi hankimine läheb, seda suurema koguse inimene korraga ostab ja mida suurem kogus inimesel kodus on, seda rohkem ta seda korraga tarbib.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X