320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kooselu, võrdsus, homo, tolerants, Eesti, kultuur jms seadusteemad (kooseluseadus)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
    Taaskord, põhjamaades (Rootsi, Soome ja Island) on alkol müügil eraldi poodides. Mis seob neid 3 riiki? Nendes riikides on alkoholi tarbimine elaniku kohta kõige suuremas tõusujoones. Minu arust on asi väga loogiline. Kui ma olen toidupoes ja mul on isu õlle järele, siis ma lähen ja võtan selle, kui seda poes ei ole ja ma pean juba eraldi alkopoodi minema, siis ma pigem juba võtan rohkem 1 asemel, sest krt äkki tahaks homme ka ja eraldi küll ei viitsi minna.
    Ja kui mul kast külmikus on, siis on tõenäosus, et ma õhtul mõne sealt joon ikka suurem kui see, et ma näen, et õllet ei ole ja hakkan sellepärast eraldi poodi minema.

    Mida keerulisemaks alkoholi hankimine läheb, seda suurema koguse inimene korraga ostab ja mida suurem kogus inimesel kodus on, seda rohkem ta seda korraga tarbib.
    Üks suuremaid vigu vaidluses- mulle tundub/mina teen = kõik teevad/nii on. Ei võrdu, tegelt.
    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

    Kommentaar


      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
      Mida keerulisemaks alkoholi hankimine läheb, seda suurema koguse inimene korraga ostab ja mida suurem kogus inimesel kodus on, seda rohkem ta seda korraga tarbib.
      Ja on tõestatud ka, et mida rohkem inimesel raha on, seda rohkem ta seda tuulde loobib. Saad sa 1000 või 2000, kuu lõpus oled ikka lage. Nii et võidelgem üheskoos palgatõusu vastu!
      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

      Kommentaar


        Kui inimesel on alkoholisõltuvus siis ta muidugi läheb ja ostab seda kust vaid saab. Minul seda ei ole ja mul on kuri kahtlus, et kui kogu alkohol viidaks eraldi poodidesse, ei ostaks ma seda enam üldse koju. Pole vähimatki soovi sellisesse kohta eraldi minna. Võib-olla restoranis vahest tarbiksin, aga see ka kõik.
        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

        Kommentaar


          Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
          Kui inimesel on alkoholisõltuvus....
          Alkoholisõltuvus on haigus ja sellega ei pea üldse poeketid tegelema, sellega tegelevad teised institutsioonid.
          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

          Kommentaar


            Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
            Ma ei tea. Seal kirjas justkui, et "adults".
            tõsi küll, Islandi noored on alkoholi asemel (langus 5%) rohkem kanepit tõmbama hakanud ja amfetamiinis on ka Euroopa top 5s:
            A series of maps shows that Iceland smokes the most weed, with the Netherlands not even making the top five, while Norway is the booziest nation.

            Kommentaar


              Algselt postitas rixxer Vaata postitust
              Üks suuremaid vigu vaidluses- mulle tundub/mina teen = kõik teevad/nii on. Ei võrdu, tegelt.
              Umm? Et kui ma kirjutaks umbmääraselt, siis see ei väljenda minu arvamust? Kui vaidluses enda arvamuse avaldamine on viga, siis sa eksisid täiega oma reegli vastu.
              Ma tõin välja fakti ja oma arvamuse sellest, pole kuskil väljendanud, et see on absoluutne tõde, vaid seda, et see on minu arvamus...

              Kommentaar


                Tea, peaks vist amfetamiini ka legaliseerima kui see aitab alkoholi kuritarvitamise vastu...
                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                Kommentaar


                  Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                  Ja on tõestatud ka, et mida rohkem inimesel raha on, seda rohkem ta seda tuulde loobib. Saad sa 1000 või 2000, kuu lõpus oled ikka lage. Nii et võidelgem üheskoos palgatõusu vastu!
                  No lihtsam oleks kulusid tõsta sest seda saab riik paremini kontrollida kui palgatõusu. Ehk siis kodukulud lakke!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                    Umm? Et kui ma kirjutaks umbmääraselt, siis see ei väljenda minu arvamust? Kui vaidluses enda arvamuse avaldamine on viga, siis sa eksisid täiega oma reegli vastu.
                    Ma tõin välja fakti ja oma arvamuse sellest, pole kuskil väljendanud, et see on absoluutne tõde, vaid seda, et see on minu arvamus...
                    See, et kättesaadavuse raskendamine tõstab tarbimist on väide mida tõendab iseenda tarbimisharjumus vms. Noh, võib ka niimoodi argumenteerida, aga pigem ma vaataks natuke seda tarbimise suurenemist neis kolmes riigis e nende numbrite taha. ja vaadata tasemeid, kust see tarbimine on suurenenud, lisaks veel erinevate vanusegruppide lõikes. Ja muidugi on veel riike, kus kättesaadavust on alkomonopoliga piiratud- kas ka neis riikides on selle uuringu järgi tarbimine suurenenud.
                    Aga võib nii muidugi, et loogiline on, et kättesaadavuse piiramisel ostetakse rohkem. Sest see on loogiline, st mina teen.
                    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                    Kommentaar


                      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                      Mind häirivad kohutavalt igasugu piirangud ja idiootlik arusaamine, et mingi asja keelamine lahendab probleemi.
                      Mind kusjuures piirangud üldse ei häiri. Piirangud on vajalikud, et vähem inimesi teeksid lollusi ja ühiskond saaks normaalselt toimida. Keegi ei keela joomist, lihtsalt mõistlikele inimestele antakse märku, mis võiks olla kultuuriliselt aktsepteeritav ja mis mitte. Kiiret lahendust ükski piirang ei too, aitab lihtsalt veidi edasi. Kui tubakapiirangute (ja sellest tuleneva vähema tarbimise) tõttu sureb 30 aasta pärast vähem inimesi vähki kui praegu, siis on see ju hea. Alkoga veidi sama lugu.
                      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                      Kommentaar


                        Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                        Mind kusjuures piirangud üldse ei häiri. Piirangud on vajalikud, et vähem inimesi teeksid lollusi ja ühiskond saaks normaalselt toimida. Keegi ei keela joomist, lihtsalt mõistlikele inimestele antakse märku, mis võiks olla kultuuriliselt aktsepteeritav ja mis mitte. Kiiret lahendust ükski piirang ei too, aitab lihtsalt veidi edasi. Kui tubakapiirangute (ja sellest tuleneva vähema tarbimise) tõttu sureb 30 aasta pärast vähem inimesi vähki kui praegu, siis on see ju hea. Alkoga veidi sama lugu.
                        Piirangud on asja eest, kui need on mõistlikud ja ühiskonna jaoks vajaliku toimega. Näiteks kiiruspiirangud teel või siis keeld juua ja juhtida.
                        Ja siis on piirangud, millel puudub igasugune tõestatud väärtus ja mis pigem tunduvad kahjulikud kui kasulikud.

                        Kommentaar


                          Kuidas muidu see va 10-st 22-ni piirang on ka oma eesmärki täitnud?
                          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                            Kuidas muidu see va 10-st 22-ni piirang on ka oma eesmärki täitnud?
                            Inimesed ostavad baari loaga poodidest kallimalt alkoholi. Lapsed jäävad kodus nälga kuna issil läheb õlle peale rohkem raha.

                            Kommentaar


                              Tahtsin kommenteerida siin enne jutuks olnud õhtusöögi kõrvale joodavast kahest õllest. Ma ütleks, et kui see on igapäevane praktika, siis on ilmselgelt tegemist alkoholismiga.
                              Aga teemast rääkides, siis mina olen selle pooldaja, et reklaamiel ban (mis võib küll meelelahutustööstusel jalad alt võtta) ja alkohol eraldi sektsiooni. Ma ei kujuta ainult ette kuidas see väikeses poes toimuma peaks - lihtsalt nimekiri ja siis pudel tuuakse nurga tagant? Täpselt sama suhtumine peaks olema ka tubakatoodete reklaamil/müügil.

                              Ja lõpetuseks on laste harjumuste tekkimine ikkagi kinni eeskujudes - lapsed õpivad täiskasvanutelt.
                              BVB - Vaprus

                              Kommentaar


                                Algselt postitas elx Vaata postitust
                                Ja lõpetuseks on laste harjumuste tekkimine ikkagi kinni eeskujudes - lapsed õpivad täiskasvanutelt.
                                Näkää. Lapsed õpivad teistelt lastelt. Paar aastat vanematelt ja khuulimatelt lastelt, kes omakorda õpivad veel paar aastat vanematelt ja khuulimatelt lastelt. Endless circle kus täiskasvanuid ei ole.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X