320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kooselu, võrdsus, homo, tolerants, Eesti, kultuur jms seadusteemad (kooseluseadus)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
    Mul sellist kogemust eriti polnud. Noore inimese organism on nagu Jeesuse ihu, nuhtle palju tahad. Hommikul ärkasid, raputasid end ja tormasid korvpalli mängima. Nüüd pole juba rohkem kui 6 aastat tilkagi alkoholi tarbinud, aga on üsna selge, et hommikul poleks suitsiidsete mõtete kõrval korvpallil küll ruumi.
    Eh...

    Kommentaar


      Algselt postitas H.M Murdock Vaata postitust
      las iga tont, kes soovib, joob ennast surnuks või vaimselt töntsiks. eks ta riigile ja ühiskonna vaimule üpris nüristavalt mõjuks (samas liiga palju ju ka ei muutuks), aga väike puhastus kuluks ära. sama ka ideeliselt kanepi asjus. jätkem kontrollitud vabadus (hea sõnapaar muidugi) ja eraldame need terad sõkaldest.
      Alkoholi kuritarvitamisel ja kuritegevusel on siiski mingi korrelatsioonne seos. Kui see inimene ennast surnuks jooks, poleks tõenäoliselt probleemi, aga nii mõnigi muutub alkoholi mõjul ohuks teistele. Samal eesmärgil ei saa autot juhtida ebakaines olekus, see et sa endale ohuks oled, on suhteliselt ükskõik, iga loll ei peagi elama, aga sa oled ohuks teistele, kes pole seda saatust kuidagi ära teeninud.

      Ma lugesin su esimesi postitusi teises teemas ja kuigi sa alustasid seal ettevaatlikult kanepi legaliseerimisest, jõudsid lõpuks selgusele, et sisuliselt kõik narkootikumid tuleks seadustada, vaid heroiini peaks saama arsti ettekirjutusel apteegist. Ahahh...see ongi see kontrollitud vabadus?
      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

      Kommentaar


        Tofoale ütleks, et statistika pole alati see kõige õigem näitaja. Mina olin Gorba keeluajal alles laps aga niipalju mäletan, et kui kuulsid täismehi juttu ajamas, siis suure tõenäosusega käis jutt kõikvõimalike samakaajamise trikkide ja retseptide üle. Vaevalt need lugematud puskariliitrid kuhugi statistikasse läksid.

        Vaidleks vastu ka countile, kes kirjutas, et "Praegu on igal nurgal mingi market, tol ajal oli igal nurgal üks mammi või onu kes müüs salaviina. Oli lihtsam võtta kaks korda odavamalt naabrimehelt kui minna kuskile kaugele poodi."
        Tegelikult oli täpselt vastupid, metanoolitragöödia ajal oli alkomüük ööpäevaringselt lubatud, lahjema kraami puhul ka kioskites; seega oli müügipunkte kordades rohkem kui praegu. Ma muidugi Pärnu kohta ei tea aga kui Tallinnas oleksid otsustanud kõndida õhtul Kadriorust mõne kildi kaugusele Kristiinesse nii, et iga ettejuhtuva napsipoe või putka ees teed ühe (!) õlle, siis pigem oleksid hommikuks jõudnud kainestusmajja kui Kristiine linnaosasse.

        Lahja alkohol (mingi 2-3 volised õlled) oleks mõistliku hinnaga ja poest saadav, kange(ma)l alkoholil lükkaks hinna lakke ja suunaks spetsiaalpoodidesse.
        Esiteks, paarikraadine õlu on mitte õlu vaid kusi. Teiseks, mis seal kokkuvõttes vahet, kas kaanida pudel haljast või 10-15 õlut? Kokkuvõttes loeb ikka see, kas suudad piirduda mõõduka kogusega või vajutad hommikuni välja. Kolmandaks noored inimesed hakkavad alkoholi tarbima pigem siidriteks ja long drinkideks nimetavate alkoholisisaldustega limonaadide kui viina või konjaki peale.


        Kokkuvõttes minu arust mingid piirangud alkotarbimist oluliselt ei vähenda, kusjuures reklaamipiirangud võivad isegi selles osas karuteene teha. Kõikvõimalikud piirangud tänapäeva Soomes või 90-te aastate Eestis on/olid nagu öö ja päev. Joodi aga nii siin kui seal samamoodi.

        Kommentaar


          Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
          Ma lugesin su esimesi postitusi teises teemas ja kuigi sa alustasid seal ettevaatlikult kanepi legaliseerimisest, jõudsid lõpuks selgusele, et sisuliselt kõik narkootikumid tuleks seadustada, vaid heroiini peaks saama arsti ettekirjutusel apteegist. Ahahh...see ongi see kontrollitud vabadus?
          herokaid võiks juba praegu riigi poolt ja riigi ostetud heroiiniga ravida mitte vangi pista või tänavatele toimetama jätta.
          sinu küsimusele vastates, siis why the fuck not, aga tänaseks päevaks olen nii palju targemaks saanud, et ühiskonda, kus selline asi ilma kurbade tagajärgedeta lõppeks, kuskil maailmas väga ei ole - vb mõni eraldatud mikrosootsium välja arvata - ja kardetavasti ei tule.
          läheb taaskord utoopia valda, aga point on, et tarkade inimeste ühiskonnas võiks poes relvi, kokaiini ja juustu ühe riiuli peal müüa, aga kordan - utoopia.
          buy the ticket, take the ride.

          Kommentaar


            Algselt postitas H.M Murdock Vaata postitust
            läheb taaskord utoopia valda, aga point on, et tarkade inimeste ühiskonnas võiks poes relvi, kokaiini ja juustu ühe riiuli peal müüa, aga kordan - utoopia.
            Kui selline utoopiline ühiskond leiduks, siis teoreetiliselt küll, aga ma pole kindel, et ka tark inimene liigse vabaduse ajel lolliks ei muutu.
            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

            Kommentaar


              Inimesed on üldjoontes rumalad. Pigem tuleks keskenduda, miks juuakse, tarvitatakse ning mida kõike veel. Mis ajendab inimest jooma, süstima, suitsetama, manustama vms.

              Elu on raske?
              Äkki peaks inimestele õpetama, et lõpetada muretsemine asjade pärast, mis neist ei sõltu?
              Selle teema lahkamine läheks liiga sügavaks I guess, et tõmban piduri peale praegusele postitusele.
              slimm.ee

              Kommentaar


                Suitsu juure ka korraks.

                "Edaspidi ei tohi pakenditel olla ka teavet tubakatoote nikotiini-, tõrva- või vingugaasi sisalduse kohta"

                Oot mis pask see on, et toote kohta kõige olulisem info puudub? Milleks see hea on?

                Kommentaar


                  "Kanguse info eemaldamine on seotud sellega, et juba mõnda aega on nii Eesti riik EL laiemalt eemaldada suitsude pealt kõiksugu viited sellele, et mõned suitsud on kasulikumad kui teised. Et inimesed ei arvaks, et näete, ma teen ju nii lahjat suitsu, et see tervist ei mõjuta. Mõjutab küll," ütles Jevgeni Ossinovski.

                  Selle loogika alusel võiks alkoholitoodetel samuti kangust näitavad andmed eemaldada, et ei jääks kellegil ekslikku muljet nagu üks alkohol oleks teisest kasulikum.
                  "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                  Kommentaar


                    ah jevgeni, tõ dupoi.
                    buy the ticket, take the ride.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                      Suitsu juure ka korraks.

                      "Edaspidi ei tohi pakenditel olla ka teavet tubakatoote nikotiini-, tõrva- või vingugaasi sisalduse kohta"

                      Oot mis pask see on, et toote kohta kõige olulisem info puudub? Milleks see hea on?
                      Et inimestel oleks lihtsam suitsetamisest loobuda (tehakse elu tasapisi ebameeldivamaks, raskemaks).
                      Igast need "põhjendused" on muidugi korralik huumor.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                        "Edaspidi ei tohi pakenditel olla ka teavet tubakatoote nikotiini-, tõrva- või vingugaasi sisalduse kohta"

                        Oot mis pask see on, et toote kohta kõige olulisem info puudub? Milleks see hea on?
                        Kusjuures veitsa kummaline, jep. Ma keeran ise plärusid ja ühelgi tubakapakil pole kirjas, et kui kanged mu isekeeratavad suitsud on ehk puudub täiesti võrdlusaste kasvõi tavaliste suitsudega. Kui teaks, et ajan hirmsasti nendega tõrva ja paska endale sisse, siis võib-olla mõtleks, et tubakakeeramine polegi nii hea mõte. Aganoh, teadmatus on õndsus.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas rixxer Vaata postitust
                          See, et kättesaadavuse raskendamine tõstab tarbimist on väide mida tõendab iseenda tarbimisharjumus vms. Noh, võib ka niimoodi argumenteerida, aga pigem ma vaataks natuke seda tarbimise suurenemist neis kolmes riigis e nende numbrite taha. ja vaadata tasemeid, kust see tarbimine on suurenenud, lisaks veel erinevate vanusegruppide lõikes. Ja muidugi on veel riike, kus kättesaadavust on alkomonopoliga piiratud- kas ka neis riikides on selle uuringu järgi tarbimine suurenenud.
                          Aga võib nii muidugi, et loogiline on, et kättesaadavuse piiramisel ostetakse rohkem. Sest see on loogiline, st mina teen.
                          ksyyt_2012_2013-12-30_kat_004_en_001.jpg

                          See siin on Soome näide, kus alkoholi on alates 30ndatest monopoolselt müüdud ja see on raskesti kättesaadav olnud. Ei näe küll mingid jubedalt positiivset trendi, kui panna pikem joon jooksma, on tegu selgelt ülespoole liikuva trendiga.
                          Lisame siia ka fakti, et kui soomlased käivad alkot Eestis ostmas, siis ka ikka kastide viisi viina ja õlut. Tahad veel mingit graafikut?
                          Siin on näiteks Islandi oma, uuemat ei leidnud kuskilt
                          e57c462bea5445ad.jpg

                          Kommentaar


                            Algselt postitas rixxer Vaata postitust
                            Liiga palju kõhutunnet ja hea hunnik vana head konspiratsiooni ka veel lisaks. Alkoholipoliitika on meil tegelikult käest, selleks ei pea mingi eriline geenius olema, et seda obvious asja märgata. Ja nagu ikka on poliitikalahendused sageli komplekssed, mille üks osa on nt reklaam. jah, võiks muidugi teisi asju ka järgi aidata, aga hea algus seegi. Pluss alkolobby on siin riigis kordi mõjuvõimsam mõne teise erakonna tegemistes.
                            Kõhutunnet?
                            Palun loe siit http://www.washingtonpost.com/news/w...will-tell-you/
                            15% kõige enam alkoholi tarbiv grupp tarbib 88% kogu alkoholist. Olen päris kindel, et sama teema on igas riigis. Miks alkoholitarbimine inimese kohta on just Põhjamaades suurem kui mujal on ka sellepärast, et ajalooliselt on tegu just kangemat kraami tarvitavate kultuuridega (sest veini lihtsalt ei saanud siin ajalooliselt teha).

                            Kommentaar


                              Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                              Kõhutunnet?
                              Palun loe siit http://www.washingtonpost.com/news/w...will-tell-you/
                              15% kõige enam alkoholi tarbiv grupp tarbib 88% kogu alkoholist. Olen päris kindel, et sama teema on igas riigis. Miks alkoholitarbimine inimese kohta on just Põhjamaades suurem kui mujal on ka sellepärast, et ajalooliselt on tegu just kangemat kraami tarvitavate kultuuridega (sest veini lihtsalt ei saanud siin ajalooliselt teha).
                              USA-s on asi lihtsam. Seal maksab iga koll enda putsijoodud, perssesuitsetatud, ee, kuhugi kanepiga keeratud tervise eest. Seega võib kõike justkui lubada. Meil on keerulisem, kõik maksavad teiste asju kinni ja kui siis tahetakse öelda, et kui tarbid midagi, aga siis maksad ka selle kahjulikkuse kõrgema aktsiisiga kinni, siis on nutt och hala. Aga kui tahad neid tüüpe vähem tarbima panna, siis on ka hala och nutt.

                              Kommentaar


                                Tofoale:
                                ma ei pea ennast liberaaliks vaid konservatiiviks teatud mööndustega ja see reklaamikeeld mõjub täpselt 2l moel.
                                a) suureneb välismaiste brändide tarbimise osakaal
                                b) alkotootjad loobuvad uute toodete turustamisest ja keskenduvad rahva mällu sööbinud kaubamärkidele

                                Mis puudutab eraldiseisvaid alkopoode, siis kui see üldse mingit sihtgruppi mõjutab, siis seda kes niikuinii alkoholi liigselt ei tarbi ja üleüldisele statistikale mingit mõju ei avalda.

                                Fakt on see, et ainuke reaalne asi, mis võib alkoholi tarbimist vähendada on hinnatõus, see on ka ainuke asi, mis mujal maailmas mingilgi määral on aidanud. Ja hinnatõus just suhtarvuliselt sissetulekutega. Selle negatiivne ilming on muidugi salaalko ja ka see, et vaestes peredes jääb lastele vorsti ostmiseks veel vähem raha, sest ega alkohoolik pudelit ostmata ei jäta.

                                Aga niikaua kui alkohol on aksepteeritud kultuuriosa ja joomine on "lahe", niikaua võidakse neid tootjaid kottida kui palju nad tahavad, inimesed joovad ikka edasi.

                                Vihkan mõttetute ja läbimõtlematute asjade tegemist.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X