320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kooselu, võrdsus, homo, tolerants, Eesti, kultuur jms seadusteemad (kooseluseadus)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    USA-s on asi lihtsam. Seal maksab iga koll enda putsijoodud, perssesuitsetatud, ee, kuhugi kanepiga keeratud tervise eest. Seega võib kõike justkui lubada. Meil on keerulisem, kõik maksavad teiste asju kinni ja kui siis tahetakse öelda, et kui tarbid midagi, aga siis maksad ka selle kahjulikkuse kõrgema aktsiisiga kinni, siis on nutt och hala. Aga kui tahad neid tüüpe vähem tarbima panna, siis on ka hala och nutt.
    Krt sa ikka ei saa aru, see ei Liviko ei saa teha ilusat Viru valge reklaami ei pane alkohoolikut vähem jooma. See et ta peab minema eraldi poodi, ei pane alkohoolikut vähem jooma, sest ta läheb tavaliselt niikuinii poodi just alko järele. Kui 90% kogu alkoholist riigis juuakse 10-15% tarbijate poolt, siis tuleks riiklikult JUST SELLELE sihtgrupile mingeid lahendusi luua. Mingi idiootlik reklaamikeeld ei mõju ju neile absoluutselt.

    Kommentaar


      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
      Aga niikaua kui alkohol on aksepteeritud kultuuriosa ja joomine on "lahe", niikaua võidakse neid tootjaid kottida kui palju nad tahavad, inimesed joovad ikka edasi.

      Vihkan mõttetute ja läbimõtlematute asjade tegemist.
      Aga kas üks põhjusi (paljudest), miks joomine on "lahe" pole siis sellised reklaamid? Samal ajal võid ka lisaülesandena öelda, et milline neist "hea ajaveetimine = kast alkoholi" reklaamidest pole suunatud noortele?


      Kommentaar


        Kindlasti on, aga nende reklaamide mõju vs ühiskondlik surve on täiesti minimaalne. Niikaua kui rahvas läheb ja vaatab selliseid filme

        või vaatab, et oi kui lahe muusikavideo


        siis selle reklaami näitamine või mittenäitamine toob ainult kahju kohalikule alkotööstusele. Me elame globaalses ühiskonnas ja Lääne kultuuriruumis on alkohol paratamatult lahutamatu osa noorte koosviibimistest.

        Kommentaar


          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
          Krt sa ikka ei saa aru, see ei Liviko ei saa teha ilusat Viru valge reklaami ei pane alkohoolikut vähem jooma. See et ta peab minema eraldi poodi, ei pane alkohoolikut vähem jooma, sest ta läheb tavaliselt niikuinii poodi just alko järele. Kui 90% kogu alkoholist riigis juuakse 10-15% tarbijate poolt, siis tuleks riiklikult JUST SELLELE sihtgrupile mingeid lahendusi luua. Mingi idiootlik reklaamikeeld ei mõju ju neile absoluutselt.
          Asi polegi alkohooliku ravimises, asi on kujunevate tarbijate harjumuste muutmises. 10% on juba läinud päev.

          Kommentaar


            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
            siis selle reklaami näitamine või mittenäitamine toob ainult kahju kohalikule alkotööstusele. Me elame globaalses ühiskonnas ja Lääne kultuuriruumis on alkohol paratamatult lahutamatu osa noorte koosviibimistest.
            Misasi see kohalik alkotööstus üldse on? Carlsberg elik Saku, kes teeb enivei vist nö kohalikke purgiõllesid Leedus (või eksin)? Või siis Olvi elik A le Coq? Kohalik alkotööstus on pigem väiketootjad ja ma nende reklaame pole seni nagunii näinud, et sesmõttes peaks ju neile win olema?

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Asi polegi alkohooliku ravimises, asi on kujunevate tarbijate harjumuste muutmises. 10% on juba läinud päev.
              Ja minu jaoks on väga küsitav, kas see harjumus, et sa lähed eraldi poodi alkoholi ostma, on parem kui see, et sa võtad selle toidupoest. Tood äkki mingi näite mingist riigist, kus see on positiivseid tulemusi toonud? Ma küll pole leidnud.

              Kommentaar


                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                Ja minu jaoks on väga küsitav, kas see harjumus, et sa lähed eraldi poodi alkoholi ostma, on parem kui see, et sa võtad selle toidupoest. Tood äkki mingi näite mingist riigist, kus see on positiivseid tulemusi toonud? Ma küll pole leidnud.
                Eraldi pood eraldi poeks. Aga keda kahjustab reaalselt reklaamikeeld?

                Kommentaar


                  Algselt postitas eika Vaata postitust
                  Misasi see kohalik alkotööstus üldse on? Carlsberg elik Saku, kes teeb enivei vist nö kohalikke purgiõllesid Leedus (või eksin)? Või siis Olvi elik A le Coq? Kohalik alkotööstus on pigem väiketootjad ja ma nende reklaame pole väga näinud, et sesmõttes peaks ju neile win olema?
                  Saku ja A le Coq võivad kuuluda välismaalastele, aga kõik töötajad on ikka ju kohalikud inimesed ja no Liviko kuulub puhta eestlastele.
                  Aga selles suhtes on kindlasti jah õige, et võibolla väiketootjatel, kes anyways telereklaami ei kasuta, on enda turundamine pisut lihtsam.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                    Saku ja A le Coq võivad kuuluda välismaalastele, aga kõik töötajad on ikka ju kohalikud inimesed ja no Liviko kuulub puhta eestlastele.
                    Aga selles suhtes on kindlasti jah õige, et võibolla väiketootjatel, kes anyways telereklaami ei kasuta, on enda turundamine pisut lihtsam.
                    Alekoki tehases oled käinud? Mis sa arvad, et palju seal töötajaid on?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Eraldi pood eraldi poeks. Aga keda kahjustab reaalselt reklaamikeeld?
                      Eesti suurtootjad (Saku, AleCoq, Liviko)
                      Meedia
                      Reklaamiagentuurid
                      jne

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Alekoki tehases oled käinud? Mis sa arvad, et palju seal töötajaid on?

                        AleCoqis töötab 340 inimest, loe kodulehelt, ei pea tehasesse minema selle jaoks, rääkimata inimestest, kes on selle ettevõttega seotud (logistika jms)

                        Kommentaar


                          kas kusagil ilmas on tehtud ka tabeleid või graafikuid alkoholireklaami ja -tarbimise seose kohta?
                          et kui reklaami suurendada või vähendada - kuidas muutub tarbimine ?
                          ei mina usu et siin miskit seost on - parandamatu alkohoolik või peojanus teismeline tarbib niigi, ilma igasuguse reklaamita
                          ja ka ülejäänud, valdav osa elanikkonnast - no ei pane reklaami puudumine neid unustama, et alkohol üldse olemas on
                          nõuka aegadel oli inimese elu ka palju igavam, polnud internetti ega normaalset televisiooni tänapäeva mõistes
                          kärakat aeti ise, ja osteti salaalkoholi ka puhtalt igavusest, ajaviiteks

                          Kommentaar


                            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                            Eesti suurtootjad (Saku, AleCoq, Liviko)
                            Meedia
                            Reklaamiagentuurid
                            jne
                            Selge. Väga hea. Ühesõnaga on meie alkosurmad, joomine ja kõik muu küll halb, aga ikkagi mitte piisavalt halb, et nende kolme segmendi heaolu üle kaaluda. Ehk pmst on räägitud viimased ma ei tea kaua aega vajadusest midagi muuta, aga niipea, kui midagi teha üritatakse, siis tuleb kohe vastu, et midagi muuta ei anna. No tere talv, eks.

                            Niisama diskleimerina, et kas ka mitte sina ei tööta ettevõttes, kelle juht alkoreklaami pärast piripilli lahti lasi?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas olll Vaata postitust
                              kas kusagil ilmas on tehtud ka tabeleid või graafikuid alkoholireklaami ja -tarbimise seose kohta?
                              et kui reklaami suurendada või vähendada - kuidas muutub tarbimine ?
                              ei mina usu et siin miskit seost on - parandamatu alkohoolik või peojanus teismeline tarbib niigi, ilma igasuguse reklaamita
                              ja ka ülejäänud, valdav osa elanikkonnast - no ei pane reklaami puudumine neid unustama, et alkohol üldse olemas on
                              nõuka aegadel oli inimese elu ka palju igavam, polnud internetti ega normaalset televisiooni tänapäeva mõistes
                              kärakat aeti ise, ja osteti salaalkoholi ka puhtalt igavusest, ajaviiteks
                              Miks siis alkofirmad nii väga võitlevad selle reklaami säilimise üle, kui see tegelikult mitte kedagi ei mõjuta? Ja vaata neid eiksi saadetud reklaame. Kas sulle ei tundu nad, noh, veidi kummalised?

                              Kommentaar


                                ma ei tea üldse reklaamidest mitte midagi , telekas vahetan alati kanalit või asjatan midagi muud see aeg
                                minu meelest teeb enamik inimesi nii - või ma tõesti eksin ?
                                netist ei viitsi ka ühtegi vaadata

                                Kommentaar

                                Working...
                                X