320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    1. Flora
    2. Levadia
    3. Infonet
    4. Kalju
    5. Sillamäe
    6. Trans
    7. Pärnu
    8. Tulevik
    9. Paide
    10. Tammeka

    Kommentaar


      Mõned punktid mida ootan hooajalt 2015

      # Põnevat tiitliheitlust viimase vooruni

      # Rohkem publikut

      # Klubide suuremat aktiivsust sotsiaalmeedias, rohkem turundust, rohkem suhtlemist potentsiaalsete fännidega, mängude reklaamide suurendamine jne ( Flora ja Tammeka on selles suhtes kõva arengu teinud, teistel on ikka väga palju teha)
      Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
      Ott Järvela

      Kommentaar


        keskmine(25)

        Flora 46
        Levadia 56
        Kalju 70
        Sillamäe 86
        Infonet 97
        Trans 150
        Paide 178
        Tulevik 199
        Tammeka 207
        Pärnu 224

        Kommentaar


          Algselt postitas val Vaata postitust
          keskmine(25)

          Flora 46
          Levadia 56
          Kalju 70
          Sillamäe 86
          Infonet 97
          Trans 150
          Paide 178
          Tulevik 199
          Tammeka 207
          Pärnu 224
          Ma ei saa nüüd päris hästi aru. Kas need on sisselastud väravate arv uuel hooajal? Või publik? See keskmine 25 on vanus?
          Vabandused, kui loll küsimus.
          Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
          Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

          Kommentaar


            Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
            Ma ei saa nüüd päris hästi aru.

            loll küsimus tõesti,
            need on ennustuste kokkuliidetud kohapunktid
            (kümme esikohta 10 punkti, 10 kümnendat teeb kokku sada)
            GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
            GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
            (Seinfeld, The Pitch)

            Kommentaar


              1)Flora - Muljetavaldav pre-season. Koosseis on suures osas samaks jäänud ja suuri lahkujaid ei ole. Vaatamata Prosa vigastusele ja Kase viibimisele kaitseväes oleme suutnud ikkagi palju väravaid lüüa ja väravaid on löönud 12 erinevat mängijat. Eelmine hooaeg olime juba tiitlimängus tihedalt sees ning usun, et tuleval hooajal oleme stabiilsemad ja võtame kümnenda tiitli ehk teise tärni.
              2)Sillamäe - Igal aastal on neil väga kahvatu algus, kuid ülivõimas lõpp. Usun, et seekord saavad küll veidi varem minema, kuid üle hõbeda jällegi ei tule. Pink on lühike ja nii on raske tiitli eest võidelda.
              3)Levadia - Vägagi muutund koosseis, algul ei saa üldse käima. Kristal saab suvel ametist priiks. Kaitses imevad kõvasti rohkem kui eelmine aasta ning ründes on suts kehvemad. Medali võtavad siiski ära.
              4)Infonet - Hästi komplekteeritud sats, kuid medalist jääb napilt napilt puudu. Suudavad kõik tippsatse korra võita, kuid ei enamat.
              5)Kalju - Aga mis alusel ma ei või Kaljut viiendaks panna, Rait? Tegelikult on see tipp nii ülitihe, et Kalju võib vabalt ka medalitel maanduda. Siiski arvan, et sats ei ole piisavalt konkurentsivõimeline. Alg11 on tip-top ja suudab kõigiga võrdselt mängida, kuid tervet hooaega ei kesta. Alo-Jorge kaitseliin on sõel ja väga palju väravaid lastakse endale lüüa. Ees jääb jõudu väheseks. Purje on küll väga hea aga kui Vosko vormi ei saa siis tuge pole. Neemelost ei maksa midagi enam oodata.
              6)Paide - Seekord ei ole neil midagi poole hooaja peal kindel. Peavad Transiga vihase heitluse, kuid võtavad siiski oma. On kogemust, noorust. Slava lisandumine annab ründemängule palju juurde.
              7)Trans - Trans teeb küll sammu edasi, kui Paidele jäävad seekord veel alla. Kaitses hoiavad kenasti, kuid väravate löömine on ilmselt probleemiks, eriti suurte vastu.
              8)Tulevik - Korralikud täiendused ning meeskonna vaim aitavad otse püsima jääda. Väge tugevalt kollitavad medalinõudlejaid.
              9)Pärnu - Väga napilt pääsevad üleminekule. Tutk ja Palatu on väga head täiendused. Lisaks ilmselt Saarts naasmas. Usun, et Pärnus on uus hingamine ja tahtejõuga võtavad üheksanda koha.
              10)Tammeka - Keegi peab välja kukkuma. Ja tegelikult on ka see alumise otsa sõel nii tihe ja vahed üliväikesed. Võivad vabalt ka kaheksandal kohal lõpetada.
              FC Flora

              Kommentaar


                Kuigi meeskondade lõplikud koosseisud ei ole veel päris selged, siis hooajani on jäänud juba vähem kui nädal ning on viimne aeg ka enda mõtted kirja panna. Ennustamine on küllaltki tänamatu töö, seega ma täpseid kohti paika seadma ei hakka, arvestades seda, et vähemalt viie meeskonna jaoks on hooaja lõpetamine ilma medalita katastroof ning ka kuues meeskond on seadnud eesmärgiks Euroopa koha, siis tõotab tulla taas ülimalt intrigeeriv hooaeg. Vähem põnev seis ei ole ka relegatsioonivõitlust silmas pidades, paberil on väga keeruline eelistada Tartut Pärnule või Viljandile. Täna võtan vaatluse alla TOP5 kohtade eest võitlevad meeskonnad.

                Tallinna Levadia - Kahe viimase hooaja meister, kes on Marko Kristali juhendamisel näidanud täpselt sellist sirgjoonelist jalgpalli, nagu tiitli võitmiseks Eestis mängima peab. Esiotsa satsidest on Levadia kahtlemata kõige enam muutunud ning minu hinnangul mitte paremuse poole. Liiga palju loodeti komplekteerimisel koondislaste peale. Dmitrijevist ja Purist jäädi ilma, tundub, et ka Kinkist. Kruglovi jäämisest või mitte jäämisest sõltub palju, sest just tema teravus on kahe viimase hooaja edus väga olulist rolli mänginud. Luts küll vaevalt sama palju väravaid lööb kui Subbotin möödunud aastal, kuid vähemalt sama hea asendusega on kindlasti tegemist. Ründefaasis sobib Saag ideaalselt Kristali mänguplaani ning 15+ väravat on sealt kindlasti tulemas. Loodetavasti saab ka Rättel taas jalad alla. Uute leegionäride kohapealt olen hetkel küllaltki skeptiline. Väravavahi kohapealt on mänguliselt tehtud hetke hinnangul tagasiminek, samuti ei ole kaitsjad vähemalt treeningmängude põhjal väga kindlat muljet jätnud. Lisaks on neid jätkuvalt vähe. Vigastused võivad muuta Levadia olukorras mõnes liinis väga keeruliseks.

                Sillamäe Kalev - Kabajevi eelmise hooaja 35 väravat on küll fantastiline tulemus, kuid minu arvates ei piirdunud tema kasulikkus ainult sellega. Eesti liiga läbiaegade üks paremaid mängijaid. Brandonile vaidleks siinkohal vastu. Sillamäe pink on just viimaste aastate pikim, kus on ligi 20 enam-vähem samal tasemel mängijat. Ainuke küsimärk on pärast Lavrentjevi lahkumist väravavahi positsioon. Samuti ka mitte parimas konditsioonis olev koduväljak, mis võib saada saatuslikuks Eesti liiga üht ilusamat jalgpalli pakkuvale meeskonnale. Välismaalt on toodud ka hea tasemega leegionärid. Cinikas on Eestis end juba tõestanud, samuti uus leedukas Leliuga keskväljal, kes vähemalt Kalju vastu oli keskväljal vaat et suurepärane. Ise pole küll näinud, aga ka itaallast on kiidetud. Kuna ühes mängus on võimalik viis leegionäri üles anda, siis juba nende kohtade nimel läheb Sillamäel väga kõvaks võitluseks.

                Tallinna Flora - Flora pre-seasoni mängude tulemused räägivad enda eest. Muljetavaldav. Elu on näidanud, et pikaajalise edu aluseks on koosluse hoidmine, millega Flora on hakkama saanud. Tundub, et ka mängijad on jõudnud sellise kvaliteedini, mis lubab viia ellu peatreeneri mänguplaani, ilma, et tulemus kannataks. Kas see ka Eestis tulemuse toob? Väga võimalik, kas ka Euroopas? Lähiajal julgen sügavalt kahelda. Kuigi eelmine aasta või millalgi sinnakanti käisin ma välja veksli, et 5 aasta pärast jõuab Flora Euroopas alagrupiturniirile, siis asja üle järele mõeldes ning viimati Arsenal - Monaco mängu jälgides Eesti klubijalgpalli peale mõeldes, jõudsin järeldusele, et Eesti klubi edu saab Euroopas vähemalt hetkel sündida ainult väga kindla kaitse ning väga teravate kontrarünnakute koostulemusena. Flora võib Eesti liigas küll mängu ehitada ning seda ka dikteerida, aga olen väga skeptiline, kas seda ka Euroopa keskmike vastu suudetakse ning siis ümber orienteeruda on juba väga keeruline. Minu isiklik huvi on eelkõige seotud Sakari Tukiaineniga. Saab huvitav näha olema, kas ja kui palju ta lööma hakkab. Viimastes mängudes on ta igatahes juba võrke sahistanud, aga muudes elementides tundub ta väga nigel. Ehk saab temast Eesti liiga Inzaghi. Nii nagu ka teiste tipptiimide puhul saab ka Flora jaoks võtmekohaks kaitseliin.

                Nõmme Kalju - Ainukese ka eelmisel hooajal kõrgliigas mänginud meeskonnana on vahetatud peatreenerit ning Kalju poolehoidjana on mul selle üle ainult hea meel. Ebaatraktiivne jalgpall on asendnud mänguga, mida on nauditav jälgida. Ka Kalju koosseisust on lahkunud arvestataval hulgal mängijaid ning ega väga suuri täiendusi peale Purje, Dmitrijevi ning naasnud Voskoboinikovi pole, siis ei saa öelda, et meeskond oleks nõrk või halvasti komplekteeritud. Kallaste jäämine suurendab oluliselt Kalju võimalusi sekkuda tiitlikonkurentsi. Avanemist ootaks Listmannilt ning Järvalt, Kimbaloulal on viimane aeg tõestada, et temas on peidus enamat kui iga hetk lähen suurklubisse. Kui Wakui on sama hea kui viimastel aastatel ning Voskoboikov lööb 20 värava kanti ära, siis on Kalju võimalused päris head. Suurimaks murekohaks on aeglane keskkaitseliin, kus usutavasti Bärengrub enam esimest viiulit ei mängi.

                Tallinna Infonet - Kelle arvelt peaks Infonet esikolmikusse tõusma? Ülimalt keeruline öelda, aga sellises koosseisus meeskonnale ei saa ka väiksemat eesmärki seada. Manucho on küll lahkunud ja sellise mängija kaotamine oleks suur löök igale Eesti liigas mängivale meeskonnale, siis vaatamata sellele on Eesti liiga mõistes täiendatud end väga heade jalgpalluritega. Lisaks on alust loota, et ka nooremad mängijad panevad juurde ning peaks tekkima väga hea kooslus noorusest ning kogemustest. Ründesse on toodud end Läti liigas väga edukalt tõestanud pallur, kes ka avakohtumises kohe kübaraga hakkama sai. Seega ei tohiks Infoneti jaoks probleemiks olla ka jaanuaris kimbutanud probleem väravaid lüüa. Väravavahi positsioonile on hetkel Eesti liiga suurim ja kvaliteetseim konkurents. Loodetavasti ei ole Infoneti näol tegemist üheöö liblikaga, kellele Euroopa kohata jäämine tähendaks suurt põntsu.

                Medalite ning tiitli nimel läheb igatahes kompromissituks võitluseks. On kindlasti, mida vaadata ning millele kaasa elada.

                Kommentaar


                  Õhtulehe videointervjuud eilselt hooaja avamisürituselt. Kaamera ette said tõmmatud kõik Premium liiga klubid peale FC Levadia, kellega sai sarnane lugu tehtud reedel, ja Sillamäe Kalevi, kes pääses plehku.

                  FC Flora peatreener Norbert Hurt: "Eesmärk on areneda, tiitel on vahend selle saavutamiseks" http://www.ohtuleht.ee/664567/ohtule...-saavutamiseks

                  Pärnu Linnameeskonna peatreener Marko Lelov: kunagi võiks Pärnu ka medalitele mängida http://www.ohtuleht.ee/664600/ohtule...litele-mangida

                  Viljandi JK Tuleviku loots Aivar Lillevere: Posti ja Tamme lisandumine on meeskonnas palju muutnud http://www.ohtuleht.ee/664599/ohtule...-palju-muutnud

                  Narva Transi president Nikolai Burdakov: loodan, et mullune õudus tänavu ei kordu http://www.ohtuleht.ee/664583/ohtule...anavu-ei-kordu

                  Kuidas täidab FC Infonet Manuchost jäänud tühimiku? http://www.ohtuleht.ee/664516/ohtule...aanud-tuhimiku

                  Mis on Meelis Rooba arvates Paide Linnameeskonna relvad? http://www.ohtuleht.ee/664529/ohtule...eskonna-relvad

                  Tartu Tammeka peatreener Indrek Koser: Ma ei näe ühtegi põhjust, miks me ei võiks olla kuuendad! http://www.ohtuleht.ee/664527/ohtule...-olla-kuuendad

                  Kas Nõmme Kalju peatreener Sergei Terehhov on meistriliiga hooaja eel närvis? http://www.ohtuleht.ee/664517/ohtule...aja-eel-narvis

                  Kommentaar


                    Ma kiidan ka siin, hea töö nende intervjuudega.
                    Rumori di Spogliatoio - Estonian football in English
                    Premium Liiga Clubs News
                    Facebook
                    Twitter

                    Kommentaar


                      Ennustus:

                      1. Nõmme Kalju- Eelmise aasta lollid apsud aga tiitlimängus oldi lõpuni sees. Koosseisu täiendatud, pingilt vajadusel korralik abivägi.
                      Nõrk lüli Teleš väravas.
                      2. Levadia- Uus vv ja kaitseliin. Vananev Rähn ei ole enam see. Ründearsenal alamehitatud.
                      3. Sillamäe- Peale Kabbajevi lahkumist ollakse hädas väravate löömistega.
                      4. Infonet- Manuchota on keeruline tugevamatele vastu saada, nõrgematest sõidetakse üle.
                      5. Flora- Ei ole enam see. Prosa jt on vananevad ning mitte enam noored ja vihased. Vastased lihtsalt lõhuvad Flora söödumängu ära.
                      6. Paide- Kuidagi ikka saab Paide 6. koha kuigi amatöörid.
                      7. Trans- Ei saa ikka läbi probleemideta, kaotavad napilt Paidele punktiga.
                      8. Tammeka- Võidetakse tagaotsa mängud ja hammustavad ka ülemisi.
                      9. Viljandi- Peksupoiss
                      10. Pärnu- Peksupoiss, keda kõik tümitavad. Kaitseliin ikka on auklik nagu sõelapõhi.

                      Kommentaar


                        ma saan aru, et kalju vänn aga kammoon ma ei näe üldse kust otsast flora vananeks. kams vanim 85 sündinud, siis jürgenson 87 ja frolov 88. ülejäänud aga 90ndatel sündinud...
                        forever fooling, free and using, sliding down the slide that breaks a will

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Even Vaata postitust
                          ma saan aru, et kalju vänn aga kammoon ma ei näe üldse kust otsast flora vananeks. kams vanim 85 sündinud, siis jürgenson 87 ja frolov 88. ülejäänud aga 90ndatel sündinud...
                          Kuits pole kunagi just eriti terav pliiats olnud
                          FC Flora

                          Kommentaar


                            Algselt postitas budu Vaata postitust
                            # Klubide suuremat aktiivsust sotsiaalmeedias, rohkem turundust, rohkem suhtlemist potentsiaalsete fännidega, mängude reklaamide suurendamine jne ( Flora ja Tammeka on selles suhtes kõva arengu teinud, teistel on ikka väga palju teha)
                            Ma käin pävas mitu korda soccerneti foorumis-twitteris, Delfis, Postimehe lehel, paar korda FB-s ja ma sain eile kogematta serie a mängu vaadates teada, et täna on superkarika finaal. Sest, ma suutsin, selle küsimuse ise esitada, millal eestis jalkahooaeg algab. Et jah, see turundus on küll mine m*nni kui nõrk neil.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                              Ma käin pävas mitu korda soccerneti foorumis-twitteris, Delfis, Postimehe lehel, paar korda FB-s ja ma sain eile kogematta serie a mängu vaadates teada, et täna on superkarika finaal. Sest, ma suutsin, selle küsimuse ise esitada, millal eestis jalkahooaeg algab. Et jah, see turundus on küll mine m*nni kui nõrk neil.
                              +1. Õnneks ilm ja Santos on nii kehvad, et tegelikult on pohhui.

                              Kommentaar


                                See on minu (Angelo) isiklik ennustus. Esiviisik väga tihe konkurents, teised langevad tabelis teise osal tavalise gap'iga

                                1) Nõmme Kalju
                                2) FC Infonet
                                3) FC Flora
                                4) FC Levadia
                                5) Sillamäe Kalev
                                6) Tammeka Tartu
                                7) Paide Linnameeskond
                                8) Narva Trans
                                9) Pärnu Linnameeskond
                                10) Viljandi Tulevik

                                Miks arvan niimoodi leiate siit koos teiste reporteridega omaid ennustuseid.
                                Rumori di Spogliatoio - Estonian football in English
                                Premium Liiga Clubs News
                                Facebook
                                Twitter

                                Kommentaar

                                Working...
                                X