320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga Aastalõputurniir

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #91
    Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
    Aga nad ju vahetavad selle 17 minuti ajal?
    Sellel pole ju tähtsust.
    BVB - Vaprus

    Kommentaar


      #92
      Algselt postitas rauulo Vaata postitust
      Ma olen selle peale igal aastal Aastalõputurniiri aegu mõelnud. Premium liiga turniiril on kokku 45 mängu, kõik kestavad 17 minutit - kokku seega sisuliselt 17 "suure jalgpalli" poolaega. Ma arvan, et ka päris jalgpallis ei ole mingisugune ime, kui kaheksa ja poole mängu kohta keegi natuke tõsisema vigastuse saab.
      Võimalik, et tõesti kui mänguminutid mängijate kohta ära jagada võib vigastuste n-ö korjamise sagedus olla sarnane suurele jalkale, aga risk on siiski palju vähem tasuv. See oluline vahe jääb, et väljas mängitakse punktidele ning võimalusega kellelegi silma jääda. Aastalõpukal näidatu vaevalt eriti kellelegi mingeid uksi avab. See on sisult vaid pühade aeg mängulusti saamine ja jalkafännide rõõmustamine. Ei taha üldse turniiri alavääristada, minu arust on ta täitsa omal kohal asi ning kui näed, et mängijad annavad isuga minna, siis seda on alati tore vaadata.


      -e- Keegi eelnevalt pakkus futsali välja, ka mulle tundub see äge variant. Kindlasti ka ohutum.

      Kommentaar


        #93
        Väga tobe on võrrelda nö suurt jalgpalli ja Aastalõputurniiri - üks on selgelt vigastusteohtlikum "spordiala", ise võite valida, kumb see neist on.
        YNWA

        Kommentaar


          #94
          See aasta siis päris palju loobumisi sellelt turniirilt Eesti tippjalgpalli kontekstis. Paide, Nõmme Kalju U21, Santos, Tammeka U21 ja Võru Helios ei mängi üldse seda turniiri. Tänu sellele on ka mitmed teise liiga tipud pääsenud osalema esiliiga B turniirile ja kui ma ei eksi siis esimest korda üldse ajaloos ei saadud kokku teise liiga teist turniiri ning teises liigas mängitakse, vaid üks turniir.

          Kommentaar


            #95
            Eks tal olegi suurejalkaga mitte vagapalju pistmist ja treeneritele see ka vaga vaimustav turniir pole. Pigem teha ettevalmistust ja panna parisjalkas taiega. Turniir ise on muidu khuul ja isegi ikka igaaasta ule tsekkinud.

            Kommentaar


              #96
              Algselt postitas Drogba Vaata postitust
              See aasta siis päris palju loobumisi sellelt turniirilt Eesti tippjalgpalli kontekstis. Paide, Nõmme Kalju U21, Santos, Tammeka U21 ja Võru Helios ei mängi üldse seda turniiri. Tänu sellele on ka mitmed teise liiga tipud pääsenud osalema esiliiga B turniirile ja kui ma ei eksi siis esimest korda üldse ajaloos ei saadud kokku teise liiga teist turniiri ning teises liigas mängitakse, vaid üks turniir.
              Kust info?
              Instagram

              Twitter

              Eesti Lokomotiv Moskva fännid

              telekavaataja.blogabet.com

              Kommentaar


                #97
                Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                Kust info?

                Kommentaar


                  #98
                  odav üritus
                  Iga spordiharrastaja suitsetab kvaliteetset - paberosse

                  Kommentaar


                    #99
                    Kallis Jalgpalliliit!
                    Ma austan Teie tegemisi! Ma austan seda pühendumust, millega Te enda püsitatud eesmärke ellu viite ja mu lemmikspordiala tegemist minu koduriigis edendate.


                    Ma saan väga hästi aru, et teatud protsesse ei ole nii lihtne muuta ja ei ole mõistlik iga publiku vingu või idee peale kaasa minna. Olgugi, et ma leian, et igasugu Jalgpalliliidu poolt korraldatavad üritused vajavad kriitilist ümbervaatamist, mingit muutmist, mingi „seksikukuse“ faktori lisamist, ei ole see kindlasti näiteks Premium Liiga puhul mõistlik tormakalt teha.


                    Aga üks mõte on mind juba väga paljud aastad vaevanud. Kallis Jalgpalliliit, miks me teeme/korraldame/peame Aastalõputurniiri juba viimased 20 aastat täpselt samal põhimõttel/ samas formaadis. Jah, vahepeal on vahetatud kate ja vahepeal on oldud ka Tartus (kuna Kalevi Spordihall oli remondis), aga sisuliselt toimub samatamp kõik need detsembri lõpud.


                    Aga see on ju tore traditsioon, ütlete? Teate, meie muutuvas maailmas ei tohi maha magada hetke, kus seda traditsiooni peab tuunima. Muidu võib jääda traditsioonist sootuks ilma.


                    Kas Teie tähelepanu ei oleks pidanud olema äratatud, kui Meistriliiga/Esiliiga mängijad ei ole oma parimaid poegi enam liiga tihti turniirile saatnud? Või, et publikuhuvi koha peal on järjest vähenemas?


                    Ma isiklikult armastan jalgpalli, mulle meeldib jälgida Eesti jalgpallis toimuvat ja Aastalõputurniir on alati mulle meelelahutuslikust potentsiaalist väga huvitavana tundunud. Aga isegi mina ei jaksa seda jälgida sellises formaadis. Raske on, ausalt. Kõige kurvem on see, et viimastel päevadel mängib seal liiga palju võistkondi ja mängijaid, keda see ka ei huvita.


                    Aga, et mitte ainult vinguda, püüan olla ka konstruktiivne ja kaasa mõelda. Ma olen ikkagi neid Aastalõputurniire mänginud alates kõige noorematest vanuseklassidest. Mul on paar ideed, mida võiks muuta/ kaaluda. Ärge palun liiga palju kritiseerige, need ei ole ideaalsed mõtted:
                    1. Laseme Meistriliiga ja Esiliiga klubidel rahulikult hooajaks valmistuda ning kaasame rohkem uusi nägusid sellesse turniiri. Ettevõtted, organisatsioonid – nii paljudele saaks jalgpalli tutvustada ning panna paljusid staarina tundma. Te teete suurepäraseid ülekandeid, seda parem, sa saad ennast pärast tagantjärgi vaadata. Super ju.
                    2. Ärme alusta iga päev kell 8 ja lõpeta kell 22-23. Ma mäletan lapsepõlvest nii hästi seda, kuidas, iga faking kord pidi kell 6 ärkama, sest minu tiimil oli alati turniiri esimene mäng. Aga teised ei ärganud hiljem – nemad tulevad Tallinnast väljast. Ja siis see mängimine 22-ni või poole 23-ni. Noh, ok see on üldjuhul talutav, aga me jääme mingist pealtvaatajate/kaasaelajate protsendist ilma, kuna madalamate liigade finaalid lõppevad lihtsalt liiga hilja.
                    3. Kui tiimid juba turniirile tulid, laseme neil ka mängida rohkem. Ojaa, ma kujutan ette seda pettumust inimesel, kes tuleb kuskilt Põlvast, mängib 3 mängu ja siis sõidab koju. Suurendame iga tiimi mängude arvu viieni. Jalgpalliliit, vaata fännide turniiri. Inimesed tahavad lõppkokkuvõttes mängida ja nautida seda kuulsust ja sooja väljakut. Laseme neil seda teha.
                    Praeguses formaadis on 24 alagrupimängu ja 4 kohamängu ehk 28 mängu ehk 7 tundi.


                    Minu ettepanekud:
                    1. Koristage ära Meistriliiga ja Esiliiga tiimid sealt. See asi ei tööta enam. Põhistaarid ei mängi, inimesi ei huvita ja nad lihtsalt võtavad aega ära.
                    2. Vabanege sellest klišeest, et turniirid peavad olema liigade vahel ära jaotatud. Tehke vaba loos kõikide võistkondade vahel. Nagunii kui kusagil 3. liiga turnas kasutab Zenit pool Eesti koondist, siis teistel pole võimalust. Vähemalt on madalamate liigade klubidel võimalus kellegi uuega mängida. Tehke loosist mingi ülekanne ka. Tasapisi saab sellest loosimisest mingi fun üritus ja ka omamoodi traditsioon.
                    3. Tehke nii, et aastalõputurniiril saab mängida vaid korra. Jah, las klubid/mängijad ise otsustavad, kus talendikamatel noortel on parem olla, kas põhimeeskonnaga ettevalmistuses, puhkuses või noorteklassis.
                    4. Muutke see 4x4 formaat.


                    4a. Kolm neljast alagruppi. Alagrupimängud --> esimesed liiguvad poolfinaali ---> teised kohad omavahel läbi (viimane võimalus) ning parim teine koht poolfinaali --> kolmandad kohad omavahel --->poolfinaalid ---> finaalid. Kusjuures mängude graafik organiseerida nii, et 3nda koha mäng ei oleks kohe pärast poolfinaali.
                    Miinused: veidi keeruline formaat + võit ainult pool tundi
                    4b. 4 kolmest gruppi. Alagrupimängud --> playoffid alagruppides parima 3. koha saanud võistkonnale --> playoffid alagruppides parima 2. koha saanud võistkonnale -->poolfinaalid --> finaalid. Kusjuures mängude graafik organiseerida nii, et 3nda koha mäng ei oleks kohe pärast poolfinaali.
                    Suur pluss: Võidetud aeg. 1h. Kõigile garanteeritud 4 mängu ja kerge võistlusmoment. Alustada tund aega hiljem ja lõpetada 1h varem on suur asi.
                    4c. 2 viiest alagruppi. Kõik omavahel läbi ja siis alagruppide kohad omavahel läbi.
                    Miinus: osalejate arv ühes turniiris liiga väike.


                    Aga need on vaid mõtted, mida minu väikese ajuga inimene suutis hommikuga välja mõelda. Ma olen üsna kindel, et Te peate Aastalõputurniiri olemusele mõtlema ja mõtlema juba alates 2. jaanuarist.


                    Teate, see turniir, mis te Jalgpalliliidu toetajatele organiseerite. Tänu sellele sai minu ettevõttes 6-7 inimest kindla jalgpallipisiku külge ja veel rohkemad käivad firma trennis. Kas mitte see ei peaks olema rahvajalgpallisuund? Vaikne enda poolele võitmine.


                    Jalgpalliliit, ole julge muutma asju seksikamaks, värvikamaks ja kütkestavamaks. Sul on selline trump Aastalõputurniiri näol. Kasutagem seda ja katsetagem. Hullem ei ole kindlasti, uskuge mind!
                    Instagram

                    Twitter

                    Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                    telekavaataja.blogabet.com

                    Kommentaar


                      + miljon. Head ettepanekud, ma tahaks seda üleüldist kontseptsiooni proovida. Seda kolmandat punkti palun seleta, on seal mõeldud näiteks tervet Premmi klubi, esindust koos duublitega või üksikinimese puhul? Kas praegu saab siis üks mängija mitu korda osaleda?

                      Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                      3. Tehke nii, et aastalõputurniiril saab mängida vaid korra. Jah, las klubid/mängijad ise otsustavad, kus talendikamatel noortel on parem olla, kas põhimeeskonnaga ettevalmistuses, puhkuses või noorteklassis.
                      sigpic

                      Kommentaar


                        Tunnistan, pole ise küll lasteturnasid vaatamas käinud veel aga vunki võiks juurde anda mõni showmäng lapsed vs koondislased. Kasvõi pensile läinud mehed, nt Poom, Oper jne. Paneks nii mõnelegi nublule sära silmadesse. Ja kaasatoodud issidele ka meenuvad mõned mälestused ehk.
                        sigpic

                        Kommentaar


                          Algselt postitas sanderos Vaata postitust
                          + miljon. Head ettepanekud, ma tahaks seda üleüldist kontseptsiooni proovida. Seda kolmandat punkti palun seleta, on seal mõeldud näiteks tervet Premmi klubi, esindust koos duublitega või üksikinimese puhul? Kas praegu saab siis üks mängija mitu korda osaleda?
                          Minu meelest saab praegu mängija mängida nii noortes korra kui ka täiskasvanutes korra.
                          Instagram

                          Twitter

                          Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                          telekavaataja.blogabet.com

                          Kommentaar


                            Kunagi oli TTÜ spordihoones selline tore turniir noortele nagu Tali Cup. Ma võtaks sealsest väljaku suurusest(mängiti vist 5+1) ja ilma seinteta mängimisest snitti. Praegusele aastalõpukale ma ka ei laseks oma väärtuslikumaid Meistriliiga mängijaid peale.
                            Joga Bonito!!!

                            Kommentaar


                              Ma arvan, et kui me saame kunagi halli mis ei kaitse ainult tuule ja tuisu eest, vaid on seest ka soe, siis saaks PL ja EL nn Taliturniiri ning Aastalõputurniiri ühendada. Suur väljak annab võimaluse noorte-, lapsevanemate-, fännide- ja teiste satside mänge mitut korraga pidada, mis omakorda leevendaks pinget ajagraafikule. Kusagil pole ju kivisse ka rajutud, et turna tingimata niigi kiirel jõulukuul toimuma peab. Kui suured satsid saaksid selle ühisturna raames oma 90 minutilised kodused ettevalmistuskohtumised suurel väljakul ära pidada, siis ei näeks ka sellist lollimängimist nagu praegu.

                              Kommentaar


                                Sama teemat käsitles täna veidi ka Futboliit.

                                Btw, kes on see isik (isikud), kes vastutab (vad) Aastalõputurniiri korraldamise ja olemuse eest? Ehk siis, kellele ma hakkan e-mailitsi pinda käima?

                                Edit! sain.
                                Instagram

                                Twitter

                                Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                                telekavaataja.blogabet.com

                                Kommentaar

                                Working...
                                X