320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Vandenõuteooriad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Võimas reklaam ja turundus, kõik võidavad. Kõlapind, halb või hea, on kõlapind.

    Kas saab öelda, et vandenõutamine on uus pööbli leib? Enne oli jalgpall, nüüd vandenõutamine?
    slimm.ee

    Kommentaar


      #62
      Algselt postitas JanK Vaata postitust
      Kas saab öelda, et vandenõutamine on uus pööbli leib? Enne oli jalgpall, nüüd vandenõutamine?
      Uus? Kindlasti mitte. Vandenõuteooriad on inimkonda saatnud kogu tema eksistentsi jooksul. Inimestel on raske uskuda, et asjad lihtsalt juhtuvad ja et kõigele saab olla ka lihtlabane seletus. Infoajastu võlu on see, et igaühe luulud on ka laiemale publikule kättesaadavad.
      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

      Kommentaar


        #63
        Mõnuagent sa oled ikka asjadest VÄGA valesti aru saanud kui arvad, et ma räägin seda teksti kuna endal on pekkis seis vms... Ma räägin seda kuna maailmal on pekkis seis, aga me ise ei tea, sest arvame end olevat edukad kui saame kuus paar tuhhi palka ja käime kord-kaks aastas puhkamas kuskil soojal maal.

        Ma ise jälestan neid isikuid kes vinguvad, et plekki pole ja si**agi pole ning kõik on juutide süü. Ei. See on sinu süü, et sa ei liiguta ennast. Inimesed mõtlevad ikka liiga väikselt. Ainult selle peale kuidas naabrist parem olla mitte kuidad kogu maailmaga areneda. Sp ongi pu**is. Saadame Aafrikasse "abi"pakke, et nad kunagi ise muffigi ei õpiks ning jääksidki elu lõpuni sellega rahule kui saavad süüa kord päevas. Sinu ning paljude viga siin foorumis on see, et te tembeldate kõiki inimesi kes usuvad vandenõusi samma kategooriasse kuigi mingi reptiili pläma on minu meelest ikka täielik bullcrap ning veel 99% nendest teooriatest. Te ei proovi kasvõi korra mõelda kaasa, vaid koguaeg selle peale, et mis on selles jutud vale/võimatu. Ja see on arusaadav kui terve elu on elatud seda mitte uskudes. Proovi nädal aega olla selline vandenõu vend (ilma igasuguste eelarvamusteta ning asjade kohese välistamiseta) ja näed, et asjad ei tundugi enam nii absurdsed.

        Kommentaar


          #64
          Algselt postitas Amos Vaata postitust
          Te ei proovi kasvõi korra mõelda kaasa, vaid koguaeg selle peale, et mis on selles jutud vale/võimatu. Ja see on arusaadav kui terve elu on elatud seda mitte uskudes. Proovi nädal aega olla selline vandenõu vend (ilma igasuguste eelarvamusteta ning asjade kohese välistamiseta) ja näed, et asjad ei tundugi enam nii absurdsed.
          Ma olen väga avatud meelega inimene ja mulle meeldivad iseenesest vandenõuteooriad. Mulle meeldib nende analüüs, kuidas on selle teooriani jõutud. Üks asi on olla avatud ja teine asi fooliummütsike peas kõike seda uskuda. Need on kaks täiesti iseasja.
          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

          Kommentaar


            #65
            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Aga kindlasti mitte muslimid. Nemad on kohe välistatud.
            Aga kui palju konflikte oli muul maailmal moslemitega enne 21. sajandit ning veel enam enne teise maailmasõja lõppu?

            Ma tean, et sa arvatavasti ei viitsi, aga pane guuglisse "Albert Pike" ja loe kasvõi viis minutit tema kirjavahetusest 19. sajandi lõpus.
            Kuidagi hirmuäratav, et üks mees kes oli dokumenteeritud 32. astme vabamüürlane (see ei ole mingi vandenõu, vabamüürlased on olemas ja seda ei varjata, targad isikud) kirjutas hämmastava täpsusega kuidas 1., 2. ja (peatselt tulev) 3. maailmasõda algavad, kulgevad ja lõppevad. Ja tegu ei olnud Nostradamusega kes pani tuhat ennustust ja 50 läks täppi, vaid see mees lihtsalt kirjutaski kuidas asjad lähevad. Siiamaani on KÕIK täppi läinud. Ning kolmas maailmasõda pidi tulema islamimaailma ning iisraeli vahel, et nad üksteist ära hävitaks. Kui me vaatame hetkel maailmas toimuvat siis asi ju vaikselt toimib ning kogub tuure? Ja kui arvestada, et enamus maailma meediaväljaannetest kontrollib väike grupp inimesi (kasvõi wikipedia kaudu järge ajades saab seda uurida) kes on on ühtlasi ka üllatus üllatus - suures osas juudid siis polegi imestada, et tegeletakse sellise anti-moslemitr propagandaga maailmas. Prantsusmaal tapetakse 12 prantslast ning me kõik oleme Charlied. Nigeerias tapetakse 2000 moslemit ning USAs (üleüleüleeile oli vist) tapab mees 3 moslemit ning ainuke asi mis me kuuleme on "tüli tekkis parkimiskoha pärast", Eesti meedia isegi ei kajastanud seda, võib-olla üks sitane artikkel ilmus kuskil nurgakeses...
            Tra tehke silmad ja kõrvad lahti ning kasvõi PROOVIGE teistmoodi mõelda. Ma ei ole inimene kes süüdistab juute kuna ise ei saa hakkama ning muud elu ei elagi. Muidugi elan, kuid arvatavasti kui ma saaks valida siis ma ei tahaks teada kõike mida ma olen uurinud ja tean nende teemade kohta.
            Endal oleks lihtsam elada.

            P.S. Kordan veel kord. Ma ei ole mingi paranoiahunt kes igas asjas näeb vaenlast kes tahab mulle halba, ei üldsegi mitte.

            Kommentaar


              #66
              Algselt postitas Amos Vaata postitust
              Aga kui palju konflikte oli muul maailmal moslemitega enne 21. sajandit ning veel enam enne teise maailmasõja lõppu?
              Crusades and shit? Ottoman Empire?

              Sa leiad oma jutuga rohkem sõpru siit foorumist vist.

              Kommentaar


                #67
                Kuldhordi vallutusretked. Miks serblased peaad end Euroopa päästjaks? Muslimite roll muutus eelmisel sajandil, kuna nende aladel on läänemaailma jaoks vajalik energiaressurss. Ehk neil on potentsiaalne rahaallikas, mille puhul ei saa ka lääs seal toimuvale vaatamata jätta. Lisaks Iisraeli riigi loomisega tekitatud ebaõiglus palestiinlaste jaoks. Ehk muslimid näevad pahatihti, et nende riigil on sitaks vara, aga inimesteni see ei jõua. Pahatihti on see enda juhtides kinni, kes ei tegele mingigi sotsiaalsüsteemi arendamisega (käi korra Marokos näiteks). See tekitab pahameelt, millele lisandub trots ja noorte energia ülejääk (ei saa alksi ega isegi keppida) ja tulevadki pahased tegelased. Mõned juhtidele lähedal olevad suunavad enda tegematajätmised lääne süüks ja nii see läheb. On ju lihtne öelda kullast lexusest, et meie rahhi teile ei jagu, kuna on paha lääs kusagil.

                Kommentaar


                  #68
                  Ja islamis pole olnud humanismiperioodi, mille järel hakati ka üksikisikuga arvestama. Koraan ütleb muud ja see on seadus. Ka puhtalt piibli najal elades oleks meil väga lihtne vaesuses elada. Põhjendad lihtsalt, et pärast surma saad paradiisi, aga sinnani on vaja kannatada. Humanism muutis selle, kuid see periood on islamil läbimata.

                  Kommentaar


                    #69
                    Ja sinu "proovige teistmood mõelda" onläbi käinud iga noorem inimee, kes lugeda oskab. Kunagi loeti minutit ja muud säärast. Kõik tundus kole ja hirmus, aga mida rohkem ise õpid ja reaalselt inimestega kohtud ja neid tundma õpid, seda rohkem näed, kui lihtsatest kokkusattumustes maailm koosneb. Ja, keegi pole päris puhas, suurfirmad mõtlevad kasumile ja suurriigid eelkõige enda heaolule, aga see on inimese instinktides, mille põhjused on enamasti lihtsad, aga mittemingid suured vandenõud.

                    Kommentaar


                      #70
                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Kuldhordi vallutusretked.
                      Kuldhordi islami levitajana või isegi kristluse vaenlasena pidada on küll vale. Kui mongolid islami usu vastu võtsid 1312. aastal, siis oli kogu nende hõlmatavas impeeriumis täielik usuvabadus. Vene õigeusklikus kirikus nähti pigem liitlast ja ka Kuldhordi pealinnas Sarais saadi õigus õigeuskliku pühamu rajamiseks.

                      Mongolite islam oli vähemalt algselt samuti omanäoline ja tõenäoliselt erilist sidet ei tundnud sellega keegi. Endiselt oli püha komme kummardada kõigepealt Tšinghis-Khaani vaimu, mitte tagumik uppis Meka poole.
                      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                      Kommentaar


                        #71
                        Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                        Kuldhordi islami levitajana või isegi kristluse vaenlasena pidada on küll vale. Kui mongolid islami usu vastu võtsid 1312. aastal, siis oli kogu nende hõlmatavas impeeriumis täielik usuvabadus. Vene õigeusklikus kirikus nähti pigem liitlast ja ka Kuldhordi pealinnas Sarais saadi õigus õigeuskliku pühamu rajamiseks.

                        Mongolite islam oli vähemalt algselt samuti omanäoline ja tõenäoliselt erilist sidet ei tundnud sellega keegi. Endiselt oli püha komme kummardada kõigepealt Tšinghis-Khaani vaimu, mitte tagumik uppis Meka poole.
                        Pidasin silmas Ottomani. Pardoon.

                        Kommentaar


                          #72
                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          Miks serblased peaad end Euroopa päästjaks?
                          Sest nad elavad samasugustes illusioonides nagu mõned vandenõuteoreetikud? Serblaste armee oli üheksandas Vene-Türgi sõjas Balkanimaade armeedest kõige suurem, kuid kõige kasutum. Võitlemise asemel otsustasid nad ennast metsas varjata. Isegi soomlased ja muud Venemaa Keisririiki kuulunud väikerahvad valasid rohkem verd kui serblased Balkanimaade vabastamiseks.

                          Serblaste ainuke võit sõjas oli aastal 1330 kui sõditi bulgaarlaste vastu. Isegi siis olid serblased võidukad vaid tänu reetmisele, kuna nad rikkusid 24h vaherahulepet ja ründasid bulgaarlasi hetkel mil pidi olema rahu.

                          #serbsaretreacherous

                          True heroes of Europe:




                          Edit:
                          Tervel sobib antud konteksti (euroopa hiiro) paremini kui Levski või Botev:

                          Kommentaar


                            #73
                            Jüri Lina on foorumisse oodatud!
                            Invest In Africa

                            Kommentaar


                              #74

                              Algselt postitas Amos Vaata postitust
                              Aga kui palju konflikte oli muul maailmal moslemitega enne 21. sajandit ning veel enam enne teise maailmasõja lõppu?

                              Kommentaar


                                #75
                                Algselt postitas JanK Vaata postitust
                                siin teemas on tekkinud omaette uus probleem - kui usud, mida teised ei usu, tembeldatakse idioodiks.
                                Kui tuled peale jutuga, et teised on lollid kuna usuvad peavoolu meediat, mida siis veel tahta?
                                BVB - Vaprus

                                Kommentaar

                                Working...
                                X