320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Immigratsioon - Poolt või vastu? Gallup & arutelu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas kaala Vaata postitust
    Aga miks on nii, et kui tuua esile natuke kriitilist statistikat immigratsiooni teemal, siis see isik tehakse kiirelt naerualuseks, vandenöuteoreetikuks, tembeldatakse EKRE trolliks või misiganes säärane viis. Ja selline summutamine toimib pea igalpool avalikes aruteludes. Miks see nii on, ma ei tea.
    Naerualuseks tehakse see isik ikka selle eest, kui ta seda statistikat kohe otsa vürtsitab mingi põneva “faktiga”, mis vähimalgi kontrollimisel osutub lausvaleks. Miks need isikud nii teevad, ma ei tea.

    Algselt postitas kaala Vaata postitust
    Ühe vöi teise inimese tutvusringkond ei ole kaugeltki piisav sample, mille pealt teha järeldusi kogu immigratsioonipoliitika suhtes.
    Nõus. Selle arvamuse valguses on muidugi müsteerium, miks sa järjepidevalt enda vaateid immigratsiooni osas toetad lugudega immigrantidest oma lähiümbruses.

    Algselt postitas kaala Vaata postitust
    Kui sa tahad kaitsta arvamust, et EU immigratsioonipoliitika on önnestunud, sisse tuleks tuua rohkem migrante ja "põgenikke", neid köiki tuleks aidata ja see köik on pikemas perspektiivis Eurooplastele kasulik, siis lase käia. Näita mulle mingit asjalikku infot, mis seda seisukohta kaitseb, ma tahaksin ka kuulda ja näha, vöibolla ma olen töesti midagi suurt kahe silma vahele jätnud ja aeg oleks silmad avada?
    Ma arvan, et keegi ei ole nii sinisilmne, et ei suuda näha massiimmigratsiooniga kaasnevaid probleeme. Sul oleks ehk aeg avada silmad ja mõista, et see küsimus ei ole ühesuunaline. Sellise kahepalgelisusega, et meie maa on püha ja võõrale suletud, aga ise tahame kõikide teiste piirkondade võlusid nautida, lihtsalt ei sõida väga kaugele. Kas soomlastele on pikas prespektiivis kasulik ühiskonda integreerumata eestlaste kogukonna teke?
    20 LEGEND

    Kommentaar


      Algselt postitas Pints Vaata postitust
      Pommid ja plahvatused on pigem seotud Balkanilt 60-70ndatel saabunud organiseeritud kuritegevusega, mis muidugi on osa immigratsioonipoliitikast aga suuresti läheb ka jõustruktuuride kapsaaeda.
      pommiplahvatused:


      muu kuritegevus: https://en.wikipedia.org/api/rest_v1...05808f147a.png

      sisseränne Rootsi: https://upload.wikimedia.org/wikiped..._2000-2017.png

      ametlik leht: https://www.bra.se/bra-in-english/ho...-offences.html

      Ilusti näha, et immigratsiooni töus on seotud kuritegevuse töusuga
      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

      Kommentaar


        Need tabelid ilma taustata ütlevad mulle sama palju kui korrelatsioon jäätise söömise ja uppumissurmade vahel. Seksuaalkuritegude arvu suurenemine on muidugi eraldi teema.
        Ma muide ei väidagi, et Rootsi immigratsioonipoliitika oleks õnnestunud, pigem on see hea õppematerjal.

        Kommentaar


          [
          Algselt postitas Pints Vaata postitust
          Need tabelid ilma taustata ütlevad mulle sama palju kui korrelatsioon jäätise söömise ja uppumissurmade vahel. Seksuaalkuritegude arvu suurenemine on muidugi eraldi teema.
          Ma muide ei väidagi, et Rootsi immigratsioonipoliitika oleks õnnestunud, pigem on see hea õppematerjal.
          no vaata ise wikipediast ja BRA lehelt siis

          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

          Kommentaar


            Algselt postitas Pints Vaata postitust
            Need tabelid ilma taustata ütlevad mulle sama palju kui korrelatsioon jäätise söömise ja uppumissurmade vahel. Seksuaalkuritegude arvu suurenemine on muidugi eraldi teema.
            Ma muide ei väidagi, et Rootsi immigratsioonipoliitika oleks õnnestunud, pigem on see hea õppematerjal.
            Poliitika ei ole õnnestunud, aga ometi on inimesed, kes seda kritiseerivad ilmselgelt nazid, ksenofoobid, rassistid jne ja saavad alati kõigest valesti aru.
            Kogu statistika näitab otsest seost immigratsiooni ja kuritegevuse kasvu vahel, praktiliselt kõik minu Rootsis elavad sugulased ja tuttavad tajuvad neid probleeme, osad ütlevad otse ja teised rohkem läbi lillede. Aga noh, sellised indiviidi tasemele viidud näited toimivad vaid ühes suunas, kui on negatiivne arvamus, siis on üksikjuhtum. Kui on edukalt integreerunud immigrant, siis võib automaatselt praktiliselt kõigile laiendada, et probleeme on minimaalselt ja mida rohkem teise kultuuritaustaga inimesi elama tuleb seda positiivsem kogu Rootsile.

            Kommentaar


              Algselt postitas vtp Vaata postitust
              Sellise kahepalgelisusega, et meie maa on püha ja võõrale suletud, aga ise tahame kõikide teiste piirkondade võlusid nautida, lihtsalt ei sõida väga kaugele. Kas soomlastele on pikas prespektiivis kasulik ühiskonda integreerumata eestlaste kogukonna teke?
              Aga eks mine naudi neid võlusid ja vabadust Süürias, Afganistanis, Iraagis, Iraanis, Somaalias, Eritreas jne. ega sind mingid abipaketid ja võrdne kohtlemine ei oota. Mis valu on soov 3ndat maailmariiki endale koduhoovi saastama tuua, sellest ma aru ei saa.

              Moslemid vähemuses on esimesena puldis vördset kohtlemist nöudma, aga kui nad on enamuses, siis pole sellest juttugi. Huvitav miks?

              Eestlased Soomes on enamuses töötavad inimesed, kes maksavad makse ja elavdavad majandust, 3nda maailmariigi immigrandid söövad sotsiaalsüsteemi tühjaks. Rootsis möned aastad tagasi oli see protsent 60%+ mis osa immigrantide peale läks
              “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

              Kommentaar


                Algselt postitas kaala Vaata postitust
                Aga eks mine naudi neid võlusid ja vabadust Süürias, Afganistanis, Iraagis, Iraanis, Somaalias, Eritreas jne. ega sind mingid abipaketid ja võrdne kohtlemine ei oota. Mis valu on soov 3ndat maailmariiki endale koduhoovi saastama tuua, sellest ma aru ei saa.
                Kuivõrd sa oled ise majanduspagulane Soomes, siis ma arvan, et sa ei vaja tegelikult minu osutamist aru saamaks, et rikkam riik ei ava end vaesemale selleks, et nende endi kodanikud saaksid vaesemasse riiki kolida ja sealt abipakette noolida. See vahetus toimub teisel tasandil, mis aitab neil meie arvelt veelgi enam jõukust kasvatada. Või sa arvad, et nt Metsä omab Eestis üksust selleks, et eestlasti rikastada? See on osa vahetuskaubast, mida me anname, et sina saaksid Soomes töötada. Täpselt samamoodi avame me end kolmandatele riikidele, et nende arvelt rikastuda ja enda heaolu kasvatada. Immigratsioon on lihtsalt üks osa meiepoolsest pakkumisest.

                Mine näiteks vaata neid vahendeid, millega sa tööd teed. Mitu sellist leiad, kus toore või madalama taseme väärindamine ei toimu mõnes arenguriigis?
                20 LEGEND

                Kommentaar


                  Kui saab enam-vähem nöustuda, et Rootsi on oma immigratsioonipoliitikaga feilinud, siis kas ei tekita küsimust, miks just Rootslane on EU "migration chief ", kes tahab veel rohkem migrante Euroopasse tuua, sest see pidi rikastama, on uue immigratsioonipakti autor, mida köik EU riigid peavad aastaid järgima hakkama?

                  link uuesti: https://www.youtube.com/watch?v=HuokZwvgPS0&t=0m32s
                  “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                  Kommentaar


                    Algselt postitas vtp Vaata postitust
                    Kuivõrd sa oled ise majanduspagulane Soomes, siis ma arvan, et sa ei vaja tegelikult minu osutamist aru saamaks, et rikkam riik ei ava end vaesemale selleks, et nende endi kodanikud saaksid vaesemasse riiki kolida ja sealt abipakette noolida. See vahetus toimub teisel tasandil, mis aitab neil meie arvelt veelgi enam jõukust kasvatada. Või sa arvad, et nt Metsä omab Eestis üksust selleks, et eestlasti rikastada? See on osa vahetuskaubast, mida me anname, et sina saaksid Soomes töötada. Täpselt samamoodi avame me end kolmandatele riikidele, et nende arvelt rikastuda ja enda heaolu kasvatada. Immigratsioon on lihtsalt üks osa meiepoolsest pakkumisest.

                    Mine näiteks vaata neid vahendeid, millega sa tööd teed. Mitu sellist leiad, kus toore või madalama taseme väärindamine ei toimu mõnes arenguriigis?
                    Aga kirjelda mulle, mis moel Soome sääraselt minu ülalmainitud riike ekspluateerib või mis kasu soomlastel on Süüria, Iraagi või afganistani kodanikest (va. üksikjuhtumid) ?
                    “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                    Kommentaar


                      Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                      Poliitika ei ole õnnestunud, aga ometi on inimesed, kes seda kritiseerivad ilmselgelt nazid, ksenofoobid, rassistid jne ja saavad alati kõigest valesti aru.
                      Kogu statistika näitab otsest seost immigratsiooni ja kuritegevuse kasvu vahel, praktiliselt kõik minu Rootsis elavad sugulased ja tuttavad tajuvad neid probleeme, osad ütlevad otse ja teised rohkem läbi lillede. Aga noh, sellised indiviidi tasemele viidud näited toimivad vaid ühes suunas, kui on negatiivne arvamus, siis on üksikjuhtum. Kui on edukalt integreerunud immigrant, siis võib automaatselt praktiliselt kõigile laiendada, et probleeme on minimaalselt ja mida rohkem teise kultuuritaustaga inimesi elama tuleb seda positiivsem kogu Rootsile.
                      Ma ei mõista, et miks sa just minule hetkel vastasid, sest ma pole midagi sellist väitnud aga võimalik et ma olen hetkel liiga väsinud ja sa lihtsalt tegid torke kellegi teise suunas.
                      Küll olen norinud, kui keegi miskit päris "uhhuuud" ilma allikakriitikat omamata on jaganud.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas kaala Vaata postitust
                        kes tahab veel rohkem migrante Euroopasse tuua

                        link uuesti: https://www.youtube.com/watch?v=HuokZwvgPS0&t=0m32s
                        Põnev näide muidugi jälle su nendest “faktidest”, millest ennist rääkisin. Elik su väide ja video ei lähe ju kokku. Meil ei peaks olema vähem migrante. Meil peaks olema rohkem legaalseid teid migrantidele, et selle arvelt vähendada illegaalsete migrantide arvu. Teisisõnu tahame rohkem kontrolli selle üle, kes siia tulevad. 8 minuti jooksul ei öelda kordagi, et tahame siia rohkem migrante.

                        Mis veel? Immigratsioonipoliitika on rohkemat kui arv, kui palju migrante tuleb. Oluline teine külg on, kui hästi seda arvu suudetakse ühiskonda sulandada. Kui me tunneme, et meie immigratsioonipoliitika ei suuda seda eesmärki selle arvu juures täita siis absoluutselt - peaksimegi vähem vastu võtma, aga siis peame ka leppima nigelama majanduskasvuga. Paras köielkõnd, jah.

                        Kas see, et Rootsi immigratsioonipoliitika on mitmekümne aasta jooksul integreerumises omajagu läbi kukkunud tähendab, et ükski rootslane ei tohiks EU tasandil immigratsiooniga tegeleda? Ei tea. See, et Eesti on sitt jalgpalliriik ei peaks tähendama, et ükski eestlane UEFA peakontoris koridoris jalutada ei tohi.

                        Kuidas Soome neid riike ekspluateerib? Noh, näiteks:
                        20 LEGEND

                        Kommentaar


                          Kui me räägime immigratsioonist Eestisse, siis ei maksa ära unustada, et me oleme Euroopa Liidu ühe suurema immigrantide osakaaluga riik. Suurem on ainult Lätil. Okupatsiooni ajal Eestisse tulnud venelased on saanud osaks Eesti ühiskonnast, aga nende hulk on liiga suur, et neid eestlasteks assimileerida. Kui siia kehandisse veel immigrante lisada, on üsna loomulik, et eestlastel tekib selles suhtes vastasseis. Meil on jätkuvalt suur rändesurve slaavi riikidest ja oma osa annab Lääne-Euroopa üliliberaalne rände- ja pagulaspoliitika. Tõsi, meie saame väikese osa, aga neil protsessidel on siiski kumulatiivne mõju ja mitmete kolmandate Aasia või Aafrika riikide kodanike arv on viimastel aastatel mõnesajast mitmekordistunud.

                          Kommentaar


                            UK teadusajakiri on teinud pöhjaliku uurimustöö.

                            aastaks 2100:

                            Kesk ja ida Euroopa kaotanud rohkem kui poole populatsioonist, Eesti 1,32 miljonist saanud 700-800k.

                            Must aafrika kasvatab end miljardite vörra ja pea kolmekordistab ennast, Nigeeria 200 miljonist on saanud 800 mln



                            Vötab ilmselt nii mönegi foorumi hobiantropoloogi kukalt kratsima. Mis valemiga meie statistikaamet (https://www.stat.ee/rahvastikupyramiid/) prognoose teeb? Kuidas saab meie rahvaarv järgmised 20a. 1,3 mln peal püsida, kui iive on 1,6 ja konstantses languses. Prognoos 2080 aastaks rahvaarv 1,18 mln, sünde 12k vs 2020a. rahvaarv 1,32 mln, sünde 14k. Kas köik väliseestlased kolivad Eestisse tagasi ja inimesed elavad 100 aastaseks? See ei selgita siiski seda, kuidas saab sündimus nii körge püsida, sest 2080 aastaks on fertiilses eas naisi ca. 40% vähem.
                            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                            Kommentaar


                              Algselt postitas kaala Vaata postitust
                              Mis valemiga meie statistikaamet (https://www.stat.ee/rahvastikupyramiid/) prognoose teeb? Kuidas saab meie rahvaarv järgmised 20a. 1,3 mln peal püsida, kui iive on 1,6 ja konstantses languses. Prognoos 2080 aastaks rahvaarv 1,18 mln, sünde 12k vs 2020a. rahvaarv 1,32 mln, sünde 14k. Kas köik väliseestlased kolivad Eestisse tagasi ja inimesed elavad 100 aastaseks? See ei selgita siiski seda, kuidas saab sündimus nii körge püsida, sest 2080 aastaks on fertiilses eas naisi ca. 40% vähem.
                              Ega see siis aarja rassi püramiid Eestis pole. Fertiilses eas naised imporditakse Nigeeriast.
                              20 LEGEND

                              Kommentaar

                              Working...
                              X