320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Immigratsioon - Poolt või vastu? Gallup & arutelu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Egiptusest pärit Mohamad, kellel on Eestis väärtegusid kogunenud juba üle 40, pidi seekord politseinike ründamise eest ka kohtu ette astuma. Prokuratuuriga kokkuleppele läinud mees peab nüüd aasta aega hoiduma alkoholist ja järgima seadusi.


    Miks sellisel viisat ära ei võeta ja riigist nahhui ei saadeta?

    Kommentaar


      Algselt postitas $$$ Vaata postitust
      https://www.postimees.ee/7299391/suu...peksmise-eest?

      Miks sellisel viisat ära ei võeta ja riigist nahhui ei saadeta?
      Kohtunik oli Liverpooli fänn

      Kommentaar


        Algselt postitas $$$ Vaata postitust
        https://www.postimees.ee/7299391/suu...peksmise-eest?

        Miks sellisel viisat ära ei võeta ja riigist nahhui ei saadeta?
        Absoluutselt nõus niigi kaua hoitud. Kui on näha, et see harimatu rämps juba alguses hakkab siin samasugust elustiili viljelema, siis paadipeale minekut. Selline rämps ei vääri kohta meie ühiskonnas.

        Kommentaar


          Algselt postitas $$$ Vaata postitust
          https://www.postimees.ee/7299391/suu...peksmise-eest?

          Miks sellisel viisat ära ei võeta ja riigist nahhui ei saadeta?
          Kahtlustan, et põhjust võib otsida siit:
          «Ma ei taha mingisuguseid probleeme siin. Ma tahan jääda oma lapse juurde,» sõnas ta.
          Et lapse vanemata jätmine ka paha.

          Kommentaar


            Algselt postitas eika Vaata postitust
            Kahtlustan, et põhjust võib otsida siit:
            «Ma ei taha mingisuguseid probleeme siin. Ma tahan jääda oma lapse juurde,» sõnas ta.
            Et lapse vanemata jätmine ka paha.
            Paha kuidas? Selliselt vanemalt tuleb laps ära võtta.

            Iga kord kui sellised muidugi normaalselt karistamata ja/või riigist välja saatmata jäävad saab ekre tugigrupp muudkui putru juurde. Minge leidke kuskilt mõni kommentaar, mis ei soovigi kõiki teist värvi inimesi ahju ajada. Saab ta enda lapsel selle pealt ka sitem elu olema.


            Prokuratuuriga kokkuleppele läinud mees peab nüüd aasta aega hoiduma alkoholist ja järgima seadusi.
            See on hästi ilusti kirjutatud. Aasta aega peab seadusi järgima, siis võib järgmised 40 kuritegu juurde lapata

            Kommentaar


              Algselt postitas eika Vaata postitust
              Kahtlustan, et põhjust võib otsida siit:
              «Ma ei taha mingisuguseid probleeme siin. Ma tahan jääda oma lapse juurde,» sõnas ta.
              Et lapse vanemata jätmine ka paha.
              Okei see selgitab. Ma postimehe eest ei maksa jah. Loll olukord, loodetavasti lapsest ei saa ka debiilikut siis.

              Kommentaar


                Oleks vaja mingit valgusfoori laadset raamatut, siis on inimestele selge, millal keegi riigist välja saata.
                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                Kommentaar


                  Rootsis köik timm: https://www.delfi.ee/artikkel/941043...uroopas-nahtud
                  “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                  Kommentaar


                    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                    Rosling (see vend, kes nüüd meie hulgast küll lahkunud, kuid kelle ägedaid presekaid vast pool maailma siiski näinud) vähemalt factfulnessis* tõi välja ikka jah peamiselt naiste haridustaseme ja seotuse tööjõuturul. oma projektsioonides jõudis ta (vist) 11 miljardilise populatsioonini ning sealt edasi maakeral kasvu tulema ei peaks.

                    * raamat, mida iga vend, kes vähegi midagi kuskil avalikult arvata tahab, võiks vähemalt korra läbi sirvida.
                    Roslingut ei saa ka täitsa tösiselt vötta. Ta näitab sulle tabeleid kus köik halvad asjad on languses ja köik head asjad töusuteel. Veidi naiivne arvata, et köik nii ilus on. Ühtegi sellist tabelit, kus halvad asjad töusuteel vöi head asjad languses ta ei näita, kuigi neid ju on
                    “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                    Kommentaar


                      Algselt postitas kaala Vaata postitust
                      Ehh isegi mina suutsin selle pideva propaganda tõttu uskuma jääda juba vaikselt, et Rootsist sõjatanner on saanud.

                      "2020. aastal teatati Rootsis kokku 124 surmaga lõppenud vägivallajuhtumist."

                      lol, Eestis oli see number 40. Ilma vestita enam õue ei saa minna vist.

                      Kommentaar


                        Sensatsioon oli vist selles pigem, et tulistatakse Rootsis rohkem kui varem. Kes need tulistajad on? Hullunud jahimehed? Kas keegi välistaks minu kurja esimese mõtte, et tegu on peamiselt mittetraditsiooniliste rootsi perenimedega organiseeritud kuritegevuse taustaga pätid.

                        Kommentaar


                          90ndatel oli Eestis see number 300-400 aastas vahepeal.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                            Sensatsioon oli vist selles pigem, et tulistatakse Rootsis rohkem kui varem. Kes need tulistajad on? Hullunud jahimehed? Kas keegi välistaks minu kurja esimese mõtte, et tegu on peamiselt mittetraditsiooniliste rootsi perenimedega organiseeritud kuritegevuse taustaga pätid.
                            Selle vastu vist keegi ei vaidle, aga need numbrid on nii tillukesed nagu hiiresitt rekkatäiel sõnnikul ju. Kus see lubatud humanitaarkatastroof on, millest mulle 5 aastat lakkamatult pasundati? USA pro-gun liikumise peamine väide on ka vist, et suurem tapmiste arv ülejäänud läänemaailmast tuleb gangide omavahelistest jamast ja teisi ei mõjuta. Kuidas Rootsis sellega on, gangid käivad pigem ontlikke inimesi kiusamas või lahendavad ka omavahel asju?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas kaala Vaata postitust
                              Paneme alustuseks kirja faktid, mille osas meil ilmselt erimeelsusi ei teki:

                              1) Rootsis on mõrvade arv viimase kümne aastaga kasvanud.
                              2) Immigrandid(noh, mitte-põlis-rootslased) sooritavad neist ebaproportsionaalselt suure protsendi.

                              Aga kui nüüd täpsemalt vaadata, siis 2010. aastal mõrvati Rootsis 91 inimest, mullu 124. Kasv on toimunud, kuid ei midagi dramaatilist. Lisaks paistab, et 2008-2014 oligi Rootsis mõrvade madalpunkt. Praegused numbrid ei ole kõrgemad 90-ndatest ning selle sajandi algusest.

                              Seevastu on selgelt kasvanud - õigemini mitmekordistunud - tulistamisohvrite arv. Miks? Sellele on keeruline puusalt vastata, kuid paistab, et ekspertide meelest ongi peamiselt süüdi artiklis mainitud gängid. See tähendab omakorda, et ega tavainimesele mingit erilist ohtu ei ole, täristatakse omavahel kuskil getodes. Suurbritannia on selles osas palju ohtlikum koht, seal joostakse nugadega ringi ning kuna nuga tundub ka kurjategijale endale vähemfataalne värk kui püstol, siis röövimiste juures end eriti tagasi ei hoita. Aga, noh, eks ka relvadega võib tavainimesele lappama minna. Meil oli kunagi Tallinnas üks kurikuulus juhtum, kus käpardist palgamõrvar lasi TLÜ vastas sihtmärgi asemel 16-aastase tüdruku maha...

                              Mis aga puutub gängidesse, siis neisse ei kuulu Rootsis suures osas immigrandid mitte seetõttu, et nad on immigrandid, vaid ikka seepärast, et neil pole tööd, raha ega üleüldse mingit sotsiaalset turvavõrgustikku. Jah, keskmine kodutu/narkomaan/midaiganes tegeleb enamasti vaid väikekuritegevusega(taskuvargused, poest toidu näppamine jms.) ning gängivärgi jaoks peab natuke peast napakas ka olema, aga siiski. Suurbritannia on taaskord hea näide. Seal on tohhuijaa kõiksugu albaanlaste, pakistanlaste jne. gänge, aga vähemalt sama palju ka 75 IQ-ga põlisbrittide sarnaseid kampu.

                              Reaalne probleem on aga see, et väga suur osa sisserändajatest ei integreeru. Miks? See, et nad ei taha, ei tundu üldse loogilise seletusena. Kui sa kolid kuskile suvalisse riiki, siis sa ju ei tahaks järgmised 40-50 aastat mõnes getos tiksuda. Mu enda hüpotees oleks, et reaalne põhjus on ikka kohalike naiivsuse ja saamatuse kombinatsioon. Pagulasaktivistid arvavad, et kõik immigrandid on ilusad, toredad ning integreeruvad ja õpivad keele selgeks ilma mingi kõrvalise abi ja suunamiseta - tuleb ainult pappi visata ja oodata! Ja siis teisest küljest on kaalad ja muud tüübid, kes arvavad, et immigrandid võiks persse minna ja mõnes Eestist lõunapoolsemas/avatumas riigis julgevad neile seda koguni näkku välja öelda. See viib selleni, et nad jäävadki kuskile äärelinna omasuguste juurde tiksuma ning mingil hetkel viskab kopa ette ja lasevadki end keskmisest napakama imaami õhutusel õhku või hakkavad elukutselisteks kurjategijateks. Sest muud väljapääsu ei paista.

                              Siinkohal aitaks ainult parem integratsioonistrateegia. Immigrantidele oleks vaja reaalset tuge, mitte lihtsalt raha peale viskamist ja ootamist. Küllap mõnest riigist saaks ka head eeskuju võtta. Šveitsist ehk?

                              Kommentaar


                                mis see reaalne tugi oleks? Tööturahad kuni keeleoskamatu rootsis tööd leiab (edu sellega) või immigratsiooniametnik käest kinni töövestlusele minema?

                                Minu mälu järgi oli vist 3-4 aastat neil see toetusaeg (korterid kaasa arvatud) mille aja jooksul peaks enam kui küll olema võimalik keel ära õppida ja mingisse 7/11 kohta müüjaks saama vms

                                Kommentaar

                                Working...
                                X