320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Immigratsioon - Poolt või vastu? Gallup & arutelu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Šveitsi siin eeskujuks tuues võiks natuke tutvuda ka sealse valitsemissüsteemiga pisut põhjalikumalt, kui muudkui taguda trummi, et seal otsustatakse kõike referendumiga. Ja natuke vaadata riigi ülesehitust, taskaalustavaid süsteeme ja rahvuslikku koosseisu (ja selle kujunemist). Aga. Iga Šveitsi kohta on maailmas kahjuks kümme Californiat.
    Ja no need homopropaganda ja seina äärde panemise jutud on lihtsalt piinlik muidu normaalse postitaja suust.

    Kas Šviets muide korraldas 90. a Balkani sõdade ajal ka immigratsioonireferendumi? Koosoeluseaduse kohta?

    Veel. Ükski partei ei saa Eesti valimissüsteemis nn kohti teiste arvelt, meil vägagi proportsionaalne süsteem. Kui räägime nimedest siis need 15 u inimest, kes umbkaudselt kompensatsioonimandaadiga sisse saavad, isegi kui need oleks lahtised nimekirjad, vahetuks seal nimede seas u 6-7 nime. Ja Ja Oudekki Loone jne kompmandaadiga sisse saanud ei kujunda Riigikogus ka mingit poliitikat, seda teevad Eestis ikkagi parteid- kollektiivselt.
    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

    Kommentaar


      Oh ma ei arva siiralt, et rahvahääletuste laiem kasutamine tooks mingit imelist common goodi või mingit suurt õilsust. Pigem lithsalt oleks rahvas siis otseselt otsustanud selle supi üle, mida ta helpima peab.
      Minu poolest võiks üldse korralik monarhia olla - siis on vähemalt korraga üks perekond, kes inimesi lüpsab mitte kõik need kuradi parlamentäärid oma suguseltsidega.
      see a,b,c küsimuse puhul oleks mõistlik a ja c ühendada, ehk siis paneme piirid kinni ja anname veidi raha vs võtame kõik vastu

      Kommentaar


        Algselt postitas rixxer Vaata postitust
        Ja no need homopropaganda ja seina äärde panemise jutud on lihtsalt piinlik muidu normaalse postitaja suust.

        .
        rahu nüüd - mina ei taha siin kedagi seina äärde panna Mcnamara siin hakkas pihta selle naeruväärse tapmiste jutuga. Mille peale ma kirjutasin, et ei usu et enamus rahvast kedagi seina äärde tahaks panna seksuaalsuse või rassi või tont teab mille pärast.
        Mis minu isiklikku seisukohta kogu selle homojutu suhtes puutub siis ma ei eita et olen konservatiivne ja kristlike vaadetega aga see tähendab minu jaoks seda, et magamsitoa asjad jäägu magamistuppa. Mind absoluutselt ei huvita, mis on kellegi seksuaalne sättumus - see on sama nagu usuga - igal inimesl on õigus uskuda mida tahab ja teha voodis mida tahab( noh mõistuse piires muidugi) ja elada koos kellega ta tahab. Aga samuti ma leian et ei usku ega seksuaalset sättumust ei ole vaja rind õieli välja reklaamimas käia. Ja mul on sügav allerga igasugu geiparaadide ja aktivistide vastu, kes meenutavad mulle oma käitumiselt pigem mõne sekti värbajaid kui mõnda diskrimineeritud vähemust. Minu meelest on nad kohati lausa agressiivsed. Kui see arvamus kedagi solvab siis mis parata.

        Kommentaar


          Algselt postitas malagar Vaata postitust
          rahu nüüd - mina ei taha siin kedagi seina äärde panna Mcnamara siin hakkas pihta selle naeruväärse tapmiste jutuga. Mille peale ma kirjutasin, et ei usu et enamus rahvast kedagi seina äärde tahaks panna seksuaalsuse või rassi või tont teab mille pärast.
          Mis minu isiklikku seisukohta kogu selle homojutu suhtes puutub siis ma ei eita et olen konservatiivne ja kristlike vaadetega aga see tähendab minu jaoks seda, et magamsitoa asjad jäägu magamistuppa. Mind absoluutselt ei huvita, mis on kellegi seksuaalne sättumus - see on sama nagu usuga - igal inimesl on õigus uskuda mida tahab ja teha voodis mida tahab( noh mõistuse piires muidugi) ja elada koos kellega ta tahab. Aga samuti ma leian et ei usku ega seksuaalset sättumust ei ole vaja rind õieli välja reklaamimas käia. Ja mul on sügav allerga igasugu geiparaadide ja aktivistide vastu, kes meenutavad mulle oma käitumiselt pigem mõne sekti värbajaid kui mõnda diskrimineeritud vähemust. Minu meelest on nad kohati lausa agressiivsed. Kui see arvamus kedagi solvab siis mis parata.
          Kooseluseadus ei ole mingi homoparaad ju. Samasooliste paari kooselu registreerimist pole mõistlik panna ühte patta mingi rind õieli reklaamimisega- see pole seda kunagi olnud. Kooseluseaduse eelnõu on tegelikult üsna silmatorkamatu ja tehniline seadusandlik akt. Kui ei usu, lugege. See poel kunagi olnud mingi manifest, veel enam mingi reklaammaterjal vms.

          Nüüd eraldi teemana need geiparaadid vms. Jah, igal ühel siin on õigus avaldada arvamust, et need ei meeldi, ei lähe kokku kristlike väärtushinnangutega vms, aga laiemas laastus läheb paraadide pidamine (kui ei kutsuta otsesele vägivallale või ei ohustata sellega demokraatlikku korda) loomulik osa demokraatlikus ühiskonnas elavate kodanike võimalusest end väljendada ja oma meelsust näidata, st kuulub selle pidamine eneseväljenduse ja sõnavabaduse kaitse alla. Need paraadid jne on ju ajalooliselt ikkagi alguse saanud kõige elementaarsemate põhiõiguste eest ja diskrimineerimise vastu võitlusest (et homoseksuaalsus dekriminaliseeritaks). naljakas, et paljud kiilaspead, kes neid paraadide osalisi kividega loobivad, poevad oma küsitavaid ideoloogiaid manifesteerides sagelis sellesama sõnavabaduse kaitsekilbi taha. Paradoks. Kui ei meeldi, ei pea vaatama, ei pea kohale minema jne. Aga koosoluseaduses ei ole sätteid, mis neid sunniks või kohustaks mingeid paraade tegema või neil osalema. Samuti ei ole seal sätteid, mis need paraadid legaliseeriks, sest need on vabas ühiskonnas juba välja kujunenud.

          Tõmbame siis ühe countiliku paralleeli- samamoodi ei pea nii paljudki õigeks kanepi legaliseerimise/dekriminaliseerimise eest võitlejate paraade ja meeleavaldusi, aga sageli ka kõige tulisemad kimuvastased on valmis barrikaadidel "surema" et säilitada ka legaliseerimise eest võitlejatele võimalus oma meelsust väljendada. Nii lihtne see ongi- minu jaoks.
          "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

          Kommentaar


            Võrdlemisi teema alguses sai juba tähelepanu pööratud sellele, et meie riik, ühiskond lihtsalt ei ole valmis, ei oma ühtsust, et tundmatu nähtus enda koju lasta. Meie oleme alles lapsed.
            Nõrgemat, abivajajat on inimlik aidata. Seda aga ei saa teostada sõnaga "peab" - teadmatus + sundimine = sõrad vastu.

            Reaalselt on vaja lahti kirjutada, joonistada erinevad lahendused. Nende plussid ja miinused ning sinna juurde selgitused ilma igasugused PRi ja poputa. Ja see info on vaja viia inimesteni, et tõsta nende teadlikust.
            Seni on pigem käinud enese tõestamine ja see on kurb.
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Talle ei meeldi geiparaadid. Talle ei meeldi homopropaganda, mida tõesti kohtab Eestis igal sammul. Igas ajalehes ja avalikul veebilehel, igal pool kogu aeg kuradi geid õilmitsevad.
              Mitu geiparaadi on Eestis viimase 15 kuu jooksul korraldatud? Ja mitu konservatiivsete rahvuslaste, kes mitte mingil juhul ei ole natsid, tõrvikuparaadi ja muud avalikku üritust? Aa ei muidugi, see pole propaganda. See on õilis mure.
              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

              Kommentaar


                Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                Võrdlemisi teema alguses sai juba tähelepanu pööratud sellele, et meie riik, ühiskond lihtsalt ei ole valmis, ei oma ühtsust, et tundmatu nähtus enda koju lasta. Meie oleme alles lapsed.
                Nõrgemat, abivajajat on inimlik aidata. Seda aga ei saa teostada sõnaga "peab" - teadmatus + sundimine = sõrad vastu.

                Reaalselt on vaja lahti kirjutada, joonistada erinevad lahendused. Nende plussid ja miinused ning sinna juurde selgitused ilma igasugused PRi ja poputa. Ja see info on vaja viia inimesteni, et tõsta nende teadlikust.
                Seni on pigem käinud enese tõestamine ja see on kurb.
                Ühiskond pole kunagi valmis, vähemalt nende jaoks, kes ühiskonna nimel muidugi sõna võtavad igal sammul ja tõsist/töökat/konservatiivset/lihtsat eestlast esindavad. Ei olnud ka need muud senini (sic!) normaalsed L-Euroopa jms riigid valmis, kus taoline (või isegi radikaalsem) seadus kehtib. Ei olnud teatvasti ka USAs ühiskond valmis mustanahalistele võrdseid õigusi andma või naistele valimisõigust andma. Paljude jaoks muidugi on Eesti juba ses mõttes nii "ebaküps", et see ei meenuta enam seda vaba ühiskonda, mille nimel siin edgar jne balti kette tegid. Nad hääletavad jalgadega.
                "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                Kommentaar


                  Algselt postitas rixxer Vaata postitust
                  Kooseluseadus ei ole mingi homoparaad ju. Samasooliste paari kooselu registreerimist pole mõistlik panna ühte patta mingi rind õieli reklaamimisega- see pole seda kunagi olnud. Kooseluseaduse eelnõu on tegelikult üsna silmatorkamatu ja tehniline seadusandlik akt. Kui ei usu, lugege. See poel kunagi olnud mingi manifest, veel enam mingi reklaammaterjal vms.....
                  Ma ei ole kooseeluseadust poole sõnagagi maininud ja ei pane seda millegagi ühte patta. See on hoopis omaette teema. Ma ei tea sellest konkreetsest seadusest suurt midagi peale selle, mida meedias pursatakse. Selle põhjal jääb mulje, et seadusandlikust aspektist on tegu kiirustatud asjaga, mida oleks võinud teha rahulikumalt ja paremini. Samas on normaalne kui nii hetero kui homopaaride kooselu jategelikult ka tsiviilabielu ( kiriklikku laulatust ma küll samasoolistele heaks kiita ei saa) on seadusega reguleeritud kenasti. Nii et idee on vähemalt õige.
                  Mida mina propaganda ja reklaami all silmas pidasin on see kena posu kallutatud artikleid meedias ja noh kui aus olla siis ka see trend, mis levib üle maailma, et koolides vaja RÕHUTADA kui normaalse asjaga tegemist on jms.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                    Talle ei meeldi geiparaadid. Talle ei meeldi homopropaganda, mida tõesti kohtab Eestis igal sammul. Igas ajalehes ja avalikul veebilehel, igal pool kogu aeg kuradi geid õilmitsevad.
                    Mitu geiparaadi on Eestis viimase 15 kuu jooksul korraldatud? Ja mitu konservatiivsete rahvuslaste, kes mitte mingil juhul ei ole natsid, tõrvikuparaadi ja muud avalikku üritust? Aa ei muidugi, see pole propaganda. See on õilis mure.
                    Kurat saa üle oma eestist juba Ma ei ela eestis ja tõesõna mul on ilmselt mälupildis segunenud muu maailma ja eesti meedia Ja ära topi inimestele roppusi suhu, mida nad ei ole kasutanud.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas rixxer Vaata postitust
                      Ühiskond pole kunagi valmis, vähemalt nende jaoks, kes ühiskonna nimel muidugi sõna võtavad igal sammul ja tõsist/töökat/konservatiivset/lihtsat eestlast esindavad. Ei olnud ka need muud senini (sic!) normaalsed L-Euroopa jms riigid valmis, kus taoline (või isegi radikaalsem) seadus kehtib. Ei olnud teatvasti ka USAs ühiskond valmis mustanahalistele võrdseid õigusi andma või naistele valimisõigust andma. Paljude jaoks muidugi on Eesti juba ses mõttes nii "ebaküps", et see ei meenuta enam seda vaba ühiskonda, mille nimel siin edgar jne balti kette tegid. Nad hääletavad jalgadega.
                      Inimesi peaks siiski harima. Ja nagu viitasid, siis on ajaloost õppida. Ja seda on ka tehtud. Teadmatus ja harimatus on pahad asjad.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                        Inimesi peaks siiski harima. Ja nagu viitasid, siis on ajaloost õppida. Ja seda on ka tehtud. Teadmatus ja harimatus on pahad asjad.
                        ehk tsiteerides Robespierre`i The secret of freedom lies in educating people, whereas the secret of tyranny is in keeping them ignorant.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas malagar Vaata postitust
                          ehk tsiteerides Robespierre`i The secret of freedom lies in educating people, whereas the secret of tyranny is in keeping them ignorant.
                          Siin ei ole küsimus inimeste hariduses vaid harituses. Inimesi peab õpetama ise mõtlema, kui sa kedagi "õpetad", siis see inimene hakkabki mõtlema antud piirides ja võtmes. Miks eestlased ja venelased saavad 2 maailmasõjast erinevalt aru, sest neid on erinevalt õpetatud.
                          Õpeta teadamatuid võtmes, et ainuke võimalus ellu jääda on neegrid ja homod riigist välja peksta ja üleüldse võiks mingid tarad ka piiridele ehitada, siis mõtlemisvõimetud hakkavadki seda ideed edasi kandma, osad isegi suvalisi teise nahavärviga inimesi kividega suvaliselt loopima. Sest keegi ütles kuskil, et nad on pahad.
                          Ja siin tulebki mängu pööbel, pööbel on inimmass, mis ei ole kas suuteline või ei pea vajalikuks ise mõelda ja teemadesse süübida. Kahjuks on selle hulga % üldpopulatsioonis väga suur.

                          Kommentaar


                            Oh ära tule selle hariduse ja harituse teemaga - üks on koolis tuubitud info, teine on ise omandatud info- mõtlemisvõimet ei näita kumbki. Haridussüsteemi üks funktsioon ongi sageli olnud "õigesti mõtlejaid" kasvatada Muus osas olen nõus. Kuigi noh kõrvalt vaadates eesti praegused riigiisad meenutavad juba õige pikka aega seda niiöelda pööblit, ise nad ei mõtle, teemasse ei süvene ja teevad seda, mis Euroopa neile "õpetab"

                            Kommentaar


                              Algselt postitas malagar Vaata postitust
                              Oh ära tule selle hariduse ja harituse teemaga - üks on koolis tuubitud tarkus, teine on lai silmaring - mõtlemisvõimet ei näita kumbki. Muus osas olen nõus. Kuigi noh kõrvalt vaadates eesti praegused riigiisad meenutavad juba õige pikka aega seda niiöelda pööblit, ise nad ei mõtle, teemasse ei süübi ja teevad seda, mis Euroopa neile "õpetab"
                              See Euroopa õpetab on muidugi mõneti tabav. Sest võib teha ka nii nagu Poola.
                              "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                              Kommentaar


                                Noh ütleme siis, et nii nagu Brüssel õpetab

                                Kommentaar

                                Working...
                                X